Elektrické obojky pro psy

Nejlepší elektrické obojky pro psy 2024 + recenze

Je váš pes zlobivý a vám se nedaří ho vycvičit? Skvělou pomůckou při výcviku může být elektrický obojek. Nemusíte mít strach, jedná se o neškodné zařízení, které vám pomůže, aby se z vašeho psa stal poslušný společník. Pokud přemýšlíte nad jeho koupí, v našem testu vám představíme mnoho účinných modelů, ze kterých si prvenství drží Dogtrace D-control 400. Vyniká v poměru cena a funkce, kromě toho je u spotřebitelů velmi oblíbený. Elektrických obojků je na trhu mnoho, tak se pojďme společně podívat na ty nejlepší.

Publikované: 12.12.2022
Aktualizované: 04.04.2024

Jaký elektrický obojek pro psa koupit?

Na první pohled se vám může zdát, že výběr obojku pro psa je párminutovou záležitostí. U elektrického obojku však při výběru strávíte mnohem více času, jelikož je třeba si všímat různých důležitých funkcí. Pro začátek jsme si pro vás připravili 3 krátké popisy vybraných modelů. Mohou pomoci všem těm, kdo neradi dlouho vybírají a chtějí ušetřit svůj čas i peníze. Vybrané 3 TOP modely si od nás zasloužily také speciální štítky, na základě kterých zjistíte, čím vynikají.

Názov Hodnotenie Detail
Dogtrace D-control 400   ✔   Víťaz testu5*Zobrazit produkt
Petrainer PET998D   ✔   Cenový trhák5*Zobrazit produkt
Petrainer 620   ✔   Náš TIP5*Zobrazit produkt

Víťaz testu
Dogtrace d-control 400

Dogtrace d-control 400

Univerzální elektrický obojek se zvukovou a statickou korekcí, dosah 250 m, obvod krku 20 až 75 cm, výdrž baterie 6 až 12 měsíců, voděodolnost

Zobrazit více info

Elektrický výcvikový obojek Dogtrace d-control 400 je určen pro všechna plemena psů. Vyniká v poměru cena a funkce, což nám dají za pravdu mnozí spokojení uživatelé. Zvládnete s ním především výcvik základních povelů. Jeho dosah je 250 metrů a disponuje mnoha funkcemi, ze kterých zmíníme funkci zvuk, korekční impuls s úrovní 0 – 19 a nastavitelný trvalý impuls, kde si můžete nastavit o 1 až 5 stupňů vyšší intenzitu impulsu. Vysílání, vybití baterie či nastavený impuls se vám zobrazí na podsvíceném LCD displeji.

Cenový trhák
Petrainer PET998D

Petrainer PET998D

Univerzální elektrický obojek se zvukovou, statickou a vibrační korekcí, dosah 300 m, obvod krku 20 až 56 cm, výdrž baterie 336 hodin, voděodolnost

Zobrazit více info

Petrainer PET998D patří k levnějším elektrickým obojkům, čemuž odpovídá také jeho výkonnost a dostupné funkce. Obojek se hodí pro všechna plemena s obvodem krku od 20 do 56 cm. Pomůže vám při učení základních povelů a jeho maximální dosah je 300 m. Mezi jeho funkce patří korekce elektrostatického impulsu, vibrace, zvuk a lokalizace přijímače. Sílu intenzity umíte regulovat v rozmezí 0 – 100. Nastavené parametry jsou zobrazeny na LCD displeji. Vysílač podporuje dva přijímače. To v praxi znamená, že pokud chcete trénovat dva psy najednou, stačí vám dokoupit druhý přijímač.

Náš TIP
Petrainer 620

Petrainer 620

Univerzální elektrický obojek se zvukovou, statickou a vibrační korekcí, dosah 300 m, obvod krku 20 až 70 cm, výdrž baterie 336 hodin, voděodolnost

Zobrazit více info

S výcvikem psa vám pomůže také model elektrického obojku Petrainer 620. Tento model funguje na vzdálenost 300 metrů a disponuje třemi funkcemi – elektrostatickým impulsem, vibracemi a zvukem. Jednoduše, když vás pes odmítá poslouchat, nastoupí vámi vybraný stimulační impuls. Vysílač dokáže podporovat dva přijímače, a tak můžete cvičit i dva psy najednou. Obojek je vhodný pro psy všech plemen, řemínek je nastavitelný od 20 do 70 cm.

Obsah článku:

Hodnocené parametry

Všechny modely elektrických obojků, které se nacházejí v našem srovnávacím testu, jsme důkladně vybírali na základě důležitých parametrů. Díky těmto kritériím si lépe vyberete model, který vám bude nejvíce vyhovovat. Pokud jde o obojek pro psa, na začátek byste měli zvážit jeho velikost, hmotnost a charakter. Zatímco některé modely jsou určeny pro všechna plemena, jiné mohou být výhradně jen pro malé, střední nebo velké psy. Po zvážení parametrů psa přejděte k typu elektrického obojku. Samozřejmostí u elektrických obojků by měla být možnost nastavení síly a intenzity signálů. Důležitý údaj, se kterým se setkáte u každého modelu, je dosah elektrického obojku. Myslete také na kvalitu provedení a odolnost vůči vodě. Podstatným údajem je také způsob nabíjení. Máte-li doma více psů, zvažte možnost použití obojku pro více psů. Pro lepší přehlednost a orientaci jsme vám všechny parametry podle důležitosti seřadili v grafice níže.

Velikost a hmotnost psa
Typ elektrického obojku
Možnost nastavení intenzity signálů
Dosah elektrického obojku
Kvalita provedení
Odolnost
Způsob nabíjení
Cena

Kromě výše zmíněných parametrů, které při výběru hrají největší roli, jsme kladli důraz na výběr modelů od ověřených výrobců a pozitivní spotřebitelské zkušenosti. Díky názorům od reálných uživatelů se dozvíte o produktu nejen pozitivní vlastnosti, ale také ty negativní, které mohou ovlivnit váš výběr. Průzkum trhu jsme realizovali prostřednictvím databáze cenového rádce Heureka.cz, který vám pomůže s dostupností v prodejnách. Mnohé z modelů umíte zakoupit u ověřených výrobců, jako Alza.cz, Mall.cz, Datart.cz či Kasa.cz.

Proč důvěřovat našemu testu?

Náš test je založen na detailním a objektivním srovnání vybraných spotřebičů. Precizní analýzou a průzkumem trhu za pomoci určení přísných kritérií vybíráme ty nejlepší produkty a šetříme vám tak množství času, který byste jinak strávili hodinami hledání informací na internetu.

Záleží nám na tom, abychom vám přinesli všechny podstatné informace o jednotlivých produktech na jednom místě a pomohli vám vybrat to nejlepší, co je na trhu k dispozici. Sledujeme prodejnost jednotlivých modelů a jejich reálné hodnocení ostatními zákazníky.

Nepropagujeme žádnou značku ani žádného prodejce. Soustředíme se na objektivní a důvěryhodné hodnocení na základě osobních zkušeností, ale také analyzujeme zahraniční testy a reference zákazníků či odborníků, kteří měli možnost konkrétní produkt reálně otestovat.

Recenze elektrických obojků pro psy

Pokud vám s vaším čtyřnohým mazlíčkem už dochází trpělivost, nastal čas, abyste do výcviku zařadili účinnou pomůcku, kterou je elektrický obojek. I když jeho název může být odstrašující, tento obojek není nebezpečný a ani zdraví ohrožující. Jelikož na trhu se setkáte s mnoha druhy a modely, přinášíme vám tento test, ve kterém jsme nejlepší modely otestovali za vás. Naše recenze jsou nezávislé a žádný z produktů není propagován.

Víťaz testu

Dogtrace d-control 400

Univerzální elektrický obojek se zvukovou a statickou korekcí, dosah 250 m, obvod krku 20 až 75 cm, výdrž baterie 6 až 12 měsíců, voděodolnost

Prohlédnout nejlepší nabídku


Recenzia

Hledáte účinný výcvikový elektrický obojek? Dogtrace d-control 400 je vhodný pro všechna plemena psů a pomůže vám s výcvikem základních povelů. Pes, kterému chcete obojek dávat, by měl mít minimální hmotnost 5 kg. Řemínek lze nastavit od 20 do 75 cm.

Za jednu z hlavních výhod tohoto obojku považujeme dosah, který je určen pro vzdálenost až 250 metrů na volném prostranství. Přijímač je plně vodotěsný a má zabudovaný magnetický systém ON/OFF, tedy zapnutí a vypnutí, které se provádí pouhým přiložením vysílače k přijímači. Pokud máte dva psy, můžete je cvičit najednou, na tlačítku můžete přepínat psa 1 nebo 2. Na každou funkci máte zvlášť určené tlačítko a zvolená funkce, výška impulsu i vybití baterie jsou zobrazovány na LCD displeji. Životnost baterie závisí na používání, maximum je 12 měsíců.

U každé výcvikové sady jsou dostupné hned dva druhy elektrod, pro dlouhosrsté i krátkosrsté psy. Díky tomuto obojku můžete vašeho domácího mazlíčka naučit chůzi u nohy, spolehlivé přivolání, přerušení nežádoucí činnosti nebo štěkání a mnohé jiné povely. Vysílač disponuje funkcí zvuk, impuls nebo Booster. Se zvukovým signálem můžete naučit vašeho psa základní povely, jako „ke mně“, „k noze“... Zvuk napodobí píšťalku, což bude pro psa nepříjemné, když bude dělat něco zakázaného. Funkce impuls je o něco silnější a pro psa nepříjemnější než zvuk. Výrobci ji doporučují při zakázaném chování, utíkání a pod. Impuls můžete nastavit na úroveň 0 až 19. Funkce Booster, která je značená na tlačítku jako dva blesky je nejsilnější metodou, jak psa donutit reagovat. Doporučuje se používat jen v extrémních situacích. S touto funkcí si můžete navolit o 5 stupňů vyšší intenzitu korekčního impulsu.

Pokud hledáte ještě účinnější přístroj, model Dogtrace d-control nabízí také výkonnější obojek d-control 600. Liší se dosahem, který je až 600 metrů, a také nastavitelností impulsů, s úrovní 0 až 30 stupňů. V ostatních parametrech jsou tyto dva modely stejné. Samozřejmě počítejte s tím, že vyšší výkon s sebou přináší i vyšší cenu, proto si koupi dobře promyslete.

Oba zmiňované modely Dogtrace d-control 400 i 600 jsou u spotřebitelů velmi oblíbené a patří na našem trhu mezi nejprodávanější. V množství recenzí kolují pozitivní názory o účinnosti při výcviku, o krátké době používání a o celkové spolehlivosti výrobku. Za nás je tento model skvělou volbou. Jeho cena se vám může zdát sice vyšší, ale vzhledem k nabízenému množství užitečných funkcí je adekvátní. Pokud vás zajímají případné nedostatky, na ty jsme v souvislosti s tímto modelem nenarazili.

Pozitíva

Množství funkcí
Dosah
Pozitivní recenze

Negatíva

Vyšší cena

Typ korekce: zvuková, statická ● Určení: univerzální ● Dosah: 250 m ● Voděodolnost: ano ● Materiál: PVC, tkaný řemen ● Obvod krku: od 20 do 75 cm ● Max. výdrž baterie: 6–12 měsíců

Cenový trhák

Petrainer PET998D

Univerzální elektrický obojek se zvukovou, statickou a vibrační korekcí, dosah 300 m, obvod krku 20 až 56 cm, výdrž baterie 336 hodin, voděodolnost

Prohlédnout nejlepší nabídku


Recenzia

Cenově dostupnější možností pro vás může být elektrický obojek Petrainer PET998D. Nízká cena se však odrazila na funkcích i parametrech, což však nemusí být nevýhodou. Jedná se o průměrný elektrický obojek, který je určen pro všechna plemena, avšak řemínek lze nastavit na maximální obvod krku 56 cm. V soupravě se nacházejí vyměnitelné kovové kontakty na obojek. Podle délky srsti se obojek lépe přizpůsobí vašemu psovi, aby byl účinek co nejlepší.

Obojek má korekce elektrostatického impulsu, vibrace a zvuku. Funguje až do vzdálenosti 300 metrů, což je dokonce více než u dražšího modelu, vítězného obojku Dogtrace d-control 400. Pro nastavení signalizace vibrací a elektrických výbojů máte na výběr 100 úrovní intenzity. Díky elektrickému obojku svého psa jednoduše naučíte reagovat na základní povely, jako „ke mně“, „nesmíš“, „zůstaň“ a pod. Zvolené funkce, jakož i úroveň intenzity jsou zobrazeny na LCD displeji.

Za výhodu považujeme, že vysílač podporuje dva přijímače, a tak jej lze použít pro výcvik dvou psů najednou. Přijímač i vysílač jsou napájeny bateriemi, s maximální výdrží 336 hodin. K dlouhé výdrži baterií vysílače i přijímače napomáhá automatické vypínání. Přijímač má voděodolné pouzdro proti dešti či bahnu, ne však vodotěsné.

Tento obojek nepatří k nejvýkonnějším, ale pokud váš pes není příliš zlobivý a chcete ho naučit alespoň základní povely, bude pro vás dostačující. Nejvhodnější je začít s výcvikem už v mládí, aby si pes co nejdříve osvojil správné návyky. Základní účel obojek plní, ale pokud očekáváte více, poohlédněte se po dražších modelech. Výhodou je nízká cena a vzhledem k ní i zcela propracované funkce a parametry. Kritické recenze spotřebitelů jsou směrovány na ovládání a slabý kontakt mezi vysílačem a přijímačem.

Pozitíva

Nízká cena
Dosah
Funkce

Negatíva

Slabý kontakt mezi vysílačem a přijímačem
Jednodušší provedení
Není vodotěsný

Typ korekce: zvuková, statická, vibrační ● Určení: univerzální ● Dosah: 300 m ● Voděodolnost: ano ● Materiál: PVC, tkaný řemen ● Obvod krku: od 20 do 56 cm ● Max. výdrž baterie: 336 h

Náš TIP

Petrainer 620

Univerzální elektrický obojek se zvukovou, statickou a vibrační korekcí, dosah 300 m, obvod krku 20 až 70 cm, výdrž baterie 336 hodin, voděodolnost

Prohlédnout nejlepší nabídku


Recenzia

Ve střední cenové kategorii se nachází model Petrainer 620. Jedná se o elektrický obojek pro psy různých ras, vhodný pro obvod krku od 20 do 70 cm. Hmotnost psa by měla být minimálně 4 kg a maximálně 30 kg. Obojek je podobný s modelem Petrainer PET998D, nicméně má mnoho vylepšených parametrů. Jedním z nich je kompletní vodotěsnost, která u předchozího modelu chyběla. Díky ní můžete obojek používat i v nepříznivém počasí a ve vodě. Výhodou je podsvícený displej, který oceníte hlavně ve tmě.

Dosah dálkového ovládání představuje 300 metrů. Pochlubit se může funkcemi elektrostatický impuls, vibrace a zvuk. Intenzitu elektrického výboje i vibrací umíte nastavit na úroveň 0 až 100. Přijímač má zabudovanou lithiovou baterii o kapacitě 240 mAh a vysílač vestavěný akumulátor o kapacitě 550 mAh. Průměrná výdrž baterie se pohybuje kolem 336 hodin.

Vysílač podporuje dva přijímače, což v praxi znamená, že můžete najednou trénovat dva psy. V balení se však nachází jen jeden přijímač, druhý si musíte dokoupit. Jako velké pozitivum vnímáme, že každá funkce má vlastní tlačítko, díky čemuž je ovládání mnohem jednodušší. Zmíníme ještě materiál, obojek je vyroben z odolné tkaniny a voděodolný přijímač z PVC.

Funkčnost obojku závisí nejen na jeho výkonu a funkcí, ale také na povaze vašeho psa. Spotřebitelé však přiznávají, že jim s výcvikem pomohl. V pozitivních spotřebitelských recenzích se zmiňuje také jednoduché ovládání, voděodolnost a regulace intenzity funkcí. Za výhodu považujeme také cenu, která je v poměru k funkcím a celkovému provedení přiměřená. Výrobek bychom mohli zařadit do zlaté střední třídy. Disponuje i menšími nedostatky, jako například chybějící signalizace stavu baterie či chybějící přezka na uchycení.

Pozitíva

Jednoduché ovládání
Funkce a dosah
Kvalitní provedení a voděodolnost

Negatíva

Nezobrazuje stav baterie
Chybí přezka na uchycení

Typ korekce: zvuková, statická, vibrační ● Určení: univerzální ● Dosah: 300 m ● Voděodolnost: ano ● Materiál: tkaný řemen, PVC ● Obvod krku: od 20 do 70 cm ● Max. výdrž baterie: 336 h

Pre náročných

SportDog SD-1225E

Univerzální elektrický obojek se zvukovou, statickou a vibrační korekcí, dosah 1 200 m, obvod krku 12 až 55 cm, výdrž baterie 140 až 160 hodin, voděodolnost

Prohlédnout nejlepší nabídku


Recenzia

Jedná se o profesionální elektrický obojek, který uspokojí i nejnáročnější zákazníky. Pokud vás neodradí jeho vysoká cena, určitě pokračujte ve čtení, jelikož elektrický obojek SportDog SD-1225E vám má co nabídnout. Je ideální pomůckou, pokud se věnujete profesionálnímu výcviku psů. Pro zákazníky, kteří hledají obojek jen pro výcvik svého psa, je tento model zbytečný. Výkonné modely pro domácí využití jsou například Dogtrace d-control 400 nebo Petrainer 620.

Prvním překvapujícím parametrem je opravdu velký dosah, až do vzdálenosti 1200 metrů. Ten jistě oceníte v případě, že váš pes utíká za auty, lidmi či zvěří. Při stisknutí ovládacího tlačítka, vysílačka vyšle signál, který aktivuje obojek na krku psa. Typ korekce, kterou můžete využít, je zvuková, vibrační a statická. Úroveň statické stimulace si můžete zvolit z 10 nabízených stupňů intenzity. Podobně si umíte navolit i vibrace či tóny, podle situace a temperamentu psa.

Další oblast, ve které tento obojek vyniká, je možnost cvičení několika psů najednou. V popisu se uvádí, že zařízení je rozšiřitelné až pro 6 psů. V tomto případě si samozřejmě musíte dokoupit další obojky. Vysílačka má snadno čitelnou OLED obrazovku, která jasně zobrazuje obojek pro vybraného psa, úroveň zvolené statické stimulace a režim, jakož i stav baterie. V režimu pro více psů jsou pro každého psa k dispozici všechny stimulační režimy a tlačítka korekce jsou na boku. Přední strana má tlačítka pro změnu úrovně a přepínání mezi psy.

Pomocí takového multifunkčního obojku dokážete zvíře odnaučit špatným zlozvykům a naopak naučit ho ty potřebné. K benefitům řadíme také univerzální použití pro různá plemena. Řemínek lze nastavit od 12 do 55 cm. Obojek i vysílačka jsou vyrobeny z kvalitního plastu. Přijímač je plně voděodolný, a tak zvládne ponoření do hluboké vody.

Zákazníci vůči tomuto elektrickému obojku, kromě ceny, nemají žádné výhrady. Je opravdu velmi výkonný, kvalitně zpracovaný a nabízí mnoho zajímavých funkcí. Obrovský dosah, univerzální využití či voděodolnost se často nacházejí v názorech spotřebitelů. Musíme uznat, že se jedná o přepracované zařízení, které však pro mnohé bude zbytečné. Doporučujeme jej do rukou profesionálům a trenérům, kteří se plně věnují výcviku psů.

Pozitíva

Daleký dosah
Množství funkcí
Možnost cvičit až 6 psů najednou

Negatíva

Vysoká cena

Typ korekce: zvuková, statická, vibrační ● Určení: univerzální ● Dosah: 1 200 m ● Voděodolnost: ano ● Materiál: PVC ● Obvod krku: od 12 do 55 cm ● Max. výdrž baterie: 140–160 h

Dogtrace d-control 1600

Univerzální elektrický obojek se zvukovou a statickou korekcí, dosah 1 600 m, obvod krku 20 až 75 cm, výdrž baterie max. 12 měsíců, voděodolnost

Prohlédnout nejlepší nabídku


Recenzia

Pokud hledáte profesionální elektrický obojek, skvělou alternativou může být Dogtrace d-control 1600. Na úvod dáváme do pozornosti neobvyklý dosah, který činí až 1 600 metrů, což překonává i drahý model SportDog SD-1225E.

Tento elektrický obojek je díky velikosti korekčních impulsů vhodný pro všechna plemena psů. Rámeček lze přizpůsobit na obvod krku od 20 do 75 cm, takže využití je opravdu univerzální. Dokonce, najednou můžete trénovat i dva psy. Na vysílači je tlačítko pro přepínání mezi cvičenými psy. Přijímač na obojku je vyroben z odolného PVC a je vodotěsný.

Vysílač disponuje funkcí zvuk a korekční impuls. Stimulační impuls můžete nastavit od 0 do 30. Nastavit lze také trvalý impuls (funkce Booster). Vysílání a vybití baterie jsou zobrazovány na podsvíceném displeji. Přístroj funguje na baterii, jejíž maximální životnost je 12 měsíců.

Zvukový signál vám nahrazuje píšťalku. Díky ní můžete naučit vašeho psa základní povely (ke mně, k noze apod.). Zvukový signál předchází korekčnímu impulsu a je účinný, pokud si pes s ním vytvoří nepříjemné spojení. Funkci impuls doporučujeme volit teprve tehdy, když není účinná funkce zvuku. Pro psa je mnohem nepříjemnější, proto ji volte postupně a opatrně. Dostupnou máte také funkci Booster, která může být řešením v extrémních situacích, kdy pes nereaguje na standardně nastavenou úroveň korekčního impulsu.

Elektrický obojek Dogtrace d-control 1600 zaujal spotřebitele především svými funkcemi a velkým dosahem. Mnoho zákazníků také přiznalo, že na základě tohoto obojku naučili svého psa základní příkazy do pár dní. Cena je sice vyšší, ale odrážela se na nadprůměrných parametrech. Zařízení doporučujeme do rukou zkušeným majitelům a také trenérům, kteří se věnují cvičení psů pravidelně.

Pozitíva

Dálný dosah
Funkce
Vodotěsnost

Negatíva

Vyšší cena

Typ korekce: zvuková, statická ● Určení: univerzální ● Dosah: 1 600 m ● Voděodolnost: ano ● Materiál: tkaný řemen, PVC ● Obvod krku: od 20 do 75 cm ● Max. výdrž baterie: 12 měsíců

Další zajímavé produkty

Nenašli jste v našem testu žádný elektrický obojek, který by splnil vaše požadavky? V tom případě určitě nepřehlédněte sekci dalších zajímavých produktů. Nabídka trhu je totiž opravdu široká, ale do našeho testu se mohly dostat jen z více hledisek ty nej modely. Pár výkonných a kvalitních vám ještě v krátkosti představíme níže. Tyto vybrané obojky vynikají v rozdílných parametrech, ale mohou disponovat i nedostatky. Každopádně, určitě stojí za vaši pozornost.

Elektrický obojek PetSafe Smart Dog Trainer je určen pro výcvik malých a středních psů. Tento model se od ostatních odlišuje v tom, že k jeho ovládání se nepoužívá vysílačka, ale chytrý telefon. Tréninkový obojek připojíte ke svému chytrému telefonu nebo tabletu pomocí technologie bluetooth. Přes smartphone dokážete odesílat tón, vibrace nebo statickou stimulaci. Slabší stránkou je dosah, jehož hodnota je pouhých 70 metrů.

Výcvikový obojek Bentech D776 je u spotřebitelů velmi oblíbený a často po něm sahají. Vyniká hlavně v poměru cena/výkon, což je hlavní důvod jeho úspěchu. Je vhodný zejména pro malé a střední psy a dosah tohoto obojku je 800 metrů. Bentech D776 disponuje funkcemi zvuk, vibrace a impuls. Přijímač má gumové elektrody, které jsou šetrnější ke kůži psa. Výhodou je, že na přijímači můžete zapnout funkci světlo, díky kterému najdete psa ve tmě. Jednoduše se ovládá díky odděleným tlačítkům a je odolný vůči vodě i nárazu.

Zákazníci doporučují také model Dogtrace D-control easy. Jedná se o jednoduchý model elektrického obojku, který vám postačí k učení základních povelů. Primárně je určen pro střední a velké rasy psů. Řemínek lze nastavit do obvodu až 75 cm. Vyznačuje se jednoduchostí ovládání a na výběr máte ze 6 stupňů impulzů nebo zvukový signál. Vytknout mu musíme jen dosah 200 m.

Elektronický výcvikový obojek Garmin Delta SE je navržen tak, abyste jeho obsluhu zvládli jednou rukou. Současně můžete cvičit 2 psy malých a středních plemen. Délka obojku je nastavitelná od 20 do 65 cm. Výhodou je jednoduché ovládání, na ovladači máte 3 tlačítka, která značí funkci. K dispozici je tón, vibrace nebo elektronické impulsy (10 stupňů). Obojek má dosah 800 metrů. Je plně voděodolný a nabitý vydrží 60 hodin.

Bentech T05L je základní a cenově výhodný model elektrického obojku disponující všemi potřebnými funkcemi pro výcvik. Je vhodný pro většinu psů a jeho maximální obvod dosahuje 56 cm. Obojek umožňuje vibraci, elektrostatický impuls, zvuk a světelnou lokalizaci v intenzitách 0 – 100. Výhodou tohoto obojku je velmi jednoduché ovládání. Maximální dosah vysílače a přijímače je 300 metrů. Slabší stránkou je vodotěsnost, obojek je odolný vůčislabému dešti, není však vodotěsný.

Nejprodávanější podle portálu Heureka.cz

Tabulka nejprodávanějších modelů elektrických obojků vám umí při výběru pomoci stejně dobře jako naše recenze či návod. Míra prodejnosti a popularita mezi zákazníky vám mohou hodně prozrazovat o reálné kvalitě i výkonu. I když nejprodávanější model nemusí automaticky znamenat, že je nejlepší, výhodou je, že po něm sahá mnoho zákazníků. Nejprodávanější modely jsou často nejvíce recenzovány, a tak se o nich umíte dozvědět reálné názory uživatelů. S informacemi o prodejnosti nám pomohl oblíbený portál Heureka.cz. Jelikož popularita elektrických obojků není neměnná, v následující tabulce naleznete vždy aktualizované pořadí nejprodávanějších modelů na našem trhu.

Názov Hodnotenie Detail
Dogtrace d-control 4005*Zobrazit produkt
Bentech D7765*Zobrazit produkt
Dogtrace d-control 6005*Zobrazit produkt
Petrainer PET6195*Zobrazit produkt
Dogtrace d-control Professional 10005*Zobrazit produkt

Elektrické obojky jsou moderním a efektivním řešením při cvičení obtížně zkrotitelných psů. Pomohou vám psa snadno naučit základní povely, chůzi u nohy, zákazy či omezit nežádoucí štěkot. I když fungují na principu výbojů, které jsou pro psa nepříjemné, nejsou nebezpečné a ani zdraví ohrožující. Důležité však je vybrat takový model, který bude vašemu psovi vyhovovat, aby obojek splnil svůj účel. Pokud nevíte, jak výcvikový elektrický obojek funguje, k čemu konkrétně slouží, jaké typy známe či podle jakých parametrů si vybrat ten nejvhodnější, pak se začtěte do našeho návodu, ve kterém naleznete odpovědi na všechny vaše dotazy.

Jak vybrat elektrický obojek pro psa

 • Typy elektrických obojků
 • Způsob korekce
 • Dosah
 • Velikost psa
 • Odolnost
 • Způsob nabíjení
 • Cena a renomovaní výrobci

Elektrické obojky proti štěkání, tahání a útěku

Elektrické obojky dělíme podle upozornění, která vydávají. Pokud váš domácí mazlíček neposlouchá, po stisknutí tlačítka na vysílačce bude upozorněn zvukem, vibrací, sprejem nebo elektrostatickým impulzem různé intenzity. Konkrétně se dělení elektrických obojků dá nazvat dělením podle způsobu korekce.

Setkat se však můžete ještě s jedním dělením, a to podle přesného určení chování. Rozlišujeme 3 typy:

Elektrický obojek proti štěkání

Tento obojek nejčastěji ocení majitelé malých pokojových psů. Pomůže vám ve chvíli, kdy je štěkot již neúnosný nejen pro vás, ale také pro vaše okolí. Obojek v sobě ukrývá senzor, který na základě vibrací při štěkotu psa vydá nepříjemný impuls.

Elektrický obojek proti útěku

Poslouží vám v případě, kdy vás pes neposlouchá a utíká za zvěří, auty nebo jinými lidmi. Pomocí dálkového ovládání dostane pes signál, aby s útěkem přestal. Pokud se váš pes rád a často toulá, sáhněte po obojku, který bude mít GPS. Díky GPS lokátoru umístěnému na obojku budete přesně vědět, kde se váš pes nachází. Informaci o přesné lokalitě dostanete na vysílač nebo přes aplikaci v telefonu. Pokud nemáte ohrazenou zahradu, řešením může být elektrický obojek s ohradníkem. Jedná se o cívku, kterou označíte prostor, kde se může pes volně pohybovat. Jakmile ohraničený prostor překročí, bude mu vyslán elektrostatický výboj jako upozornění.

Elektrický obojek pro psa proti útěku

Elektrický obojek proti tahání

Na trhu můžete najít také elektrický obojek proti tahání. Uvažujte o něm tehdy, není-li váš pes schopen chodit poslušně vedle vás. Pomocí vysílače odešlete zvukový signál či vibraci a gestem naznačíte, že požadujete, aby šel vedle vás a zbytečně netáhl.

Typy obojků podle způsobu korekce

Druhy korekčních signálů:

 • zvukový,
 • vibrační,
 • sprejový,
 • statický.

Zvukový elektrický obojek

Zvukové upozornění bývá při výcviku obvykle používáno jako první. Je to hlavně z toho důvodu, že se jedná o nejméně nepříjemný impuls, ve srovnání s vibrací nebo se statickým impulsem. Obecně tento druh upozornění využijí majitelé méně tvrdohlavých psů. Některé modely umožňují nahrání hlasu majitele.

Vibrační elektrický obojek

Pokud nezabírá zvukové upozornění, obvykle následuje vibrace. Tento typ obojků pracuje s vibrací, která je psovi nepříjemná, ale ne bolestivá. Nejvíce pomáhá malým a středním psům, zatímco pro velká plemena je často nedostačující.

Vibrační elektrický obojek pro psa

Sprejový elektrický obojek

Sprejový obojek, jak již z názvu vyplývá, používá k upozornění sprej. Jde o poměrně slabý, ale v mnoha případech i dostačující impuls, který je příjemnější než vibrace či statický impuls. Sprej vystříkne přímo na čenich psa. Zatímco na některé psy může působit efektivně, jiné si ho ani nemusí všimnout. Sprej je nejčastěji bez zápachu, maximálně s citrónovým pachem. Tento druh obojků se již na trhu často nevyskytuje.

Statický elektrický obojek

Tento typ obojku využívá nejefektivnější formu korekce, kterou je statická elektřina. Obojky jsou bezpečné, nejsou zdraví škodlivé, ale pro pejska jsou nejvíce nepříjemné. Kvalitní obojky nabízí mnoho stupňů impulsu, kterým psa upozorníte na nevhodné chování. Doporučujeme začít nejslabším stupněm a v případě potřeby postupně přidávat. Psovi se snažte pomáhat a obojek používejte s mírou.

Více druhů korekce

Nejčastěji se setkáte s obojky, které disponují více druhy korekčních signálů. Tato volba je ideálním řešením, pokud není účinný jeden signál, vyzkoušet můžete druhý. Samozřejmostí u elektrických obojků by měla být možnost nastavení síly a intenzity korekčních signálů. Impuls tak můžete nastavit podle aktuálního chování psa.

Pár metrů nebo několik kilometrů?

Dosah elektrických obojků je jedním z nejdůležitějších parametrů, se kterým se setkáte u každého typu. Udává hodnotu, do jaké vzdálenosti lze obojek ovládat. Tento údaj je však v reálných podmínkách spíše orientační, jelikož záleží na několika vlivech. Dosah, který naleznete uveden u každého modelu, je hodnotou působnosti na rovinatém terénu bez překážek. Doporučujeme vám proto zohlednit váš terén, kde plánujete cvičit vašeho psa a na základě něj vybrat správný dosah. Kromě toho je třeba při výběru počítat s vlivy počasí. Určitě je lepší, když má obojek dlouhý dosah, ale nemusí být nutně největší, jaký najdete.

Elektrický obojek pro psa dosah

Dosah do 500 metrů

Cenově nejvýhodnější modely mívají dosah cca 300 až 500 metrů. Není to sice nejvíc, ale pokud plánujete vašeho psa cvičit na dvoře, při venčení či na cvičišti, tak je tato hodnota dostačující. Tyto obojky doporučujeme pro majitele psů, kteří chtějí učit hlavně základní povely a pes od nich daleko neodbíhá.

Dosah 500 až 1 000 metrů

Dosah přibližně do 1 kilometru je nejideálnější volbou pro domácí cvičení základních povelů. Využijete jej nejen na dvoře, ale také při procházce lesem či na turistice. Díky většímu dosahu můžete mít psa pod kontrolou, když od vás trochu odběhne.

Dosah viac ako 1 000 metrů

S dosahem několika kilometrů lze psa cvičit na mnohem větší vzdálenosti. Tento typ využijete, pokud máte neposedného psa, který často odbíhá, při různých sportovních aktivitách či při lovu. Výhodou je, že psa máte pod kontrolou v členitějším terénu, v lese a dokonce i při horším počasí.

Dosah více než 10 kilometrů

S největším dosahem fungují obojky se zabudovaným GPS. Díky němu můžete přesně sledovat lokalitu vašeho psa až do vzdálenosti několika kilometrů. Oceníte je v případě, že vám pes často utíká. Běžnému majiteli pejska je takový obojek pro psa zbytečný. Navíc, je cenově drahý a doporučuje se spíše myslivcům pro profesionální využití.

Velikost psa je také rozhodující

Při výběru zohledněte kromě parametrů samotného obojku také vlastnosti a velikost vašeho psa. Obojky mají minimální a maximální délku řemínku. Ujistěte se, jaký obvod krku má váš pes, aby se nestalo, že mu obojek nebude sedět. Pokud máte malé nebo velké plemeno, nespoléhejte se na univerzální velikost, ale raději mu pořiďte obojek přímo pro něj. Doporučená hmotnost je pro elektrické obojky nejdůležitějším parametrem. Podle ní je totiž přizpůsobena síla impulsů.

Elektrický obojek pro psa ovládání

Pokud se nejedná o univerzální velikost, tak rozdělení elektrických obojků může vypadat následovně:

Elektrické obojky pro malé psy

U malých psů postupujte při výběru elektrického obojku obzvláště obezřetně. Tato plemena váží maximálně do 10 kg, a proto obojky musí mít určité specifické vlastnosti. V první řadě by měly mít nízkou hmotnost a přiměřenou intenzitu korekce. Obvod krku malých plemen dosahuje kolem 10 až 25 cm a vhodný obojek by měl mít šířku maximálně 2 cm.

Elektrické obojky pro střední psy

Pokud máte psa středního plemene, je nejvíc pravděpodobné, že mu bude sedět univerzální velikost obojku. Hmotnost takových psů je rozličná, může se pohybovat od 10 do 50 kg. Obvod krku je také rozličný, nejčastěji se hodnoty pohybují od 25 do 50 cm. Menším plemenům bude stačit šířka obojku 2 cm, pokud máte většího psa, klidně si vyberte tlustší model.

Elektrické obojky pro velké psy

Co může vadit malým plemenům, velkým nemusí. Zatímco malé psy jsou omezovány hmotností, velkým pár gramů na krku příliš vadit nebude. Také tyto psy zvládnou větší intenzitu pulzů a jelikož mají často hrubou srst, musí být obojek k tomu přizpůsoben. Hmotnost psů velkých plemen může být vyšší než 50 kg a jejich obvod krku dosahuje 50 až 75 cm.

Odolnost vůči vodě

Rozhodnete-li se kupovat elektrický obojek pro vašeho psa, nezapomeňte si prohlédnout i údaj o kvalitě jeho provedení či použitý materiál. Často je právě celková kvalita zpracování řešena v recenzích uživatelů. Řemínek obojku je nejčastěji vyroben z nylonu, méně často z plastu. Přijímač na obojku je obvykle plastový. Jelikož se výcvikový obojek využívá hlavně ve vnějších podmínkách, je na správném místě, aby byl vodotěsný. Dejte si pozor na dva rozdílné výrazy – voděodolný a vodotěsný. Zatímco voděodolný je vhodný jen do slabého deště, vodotěsný je před vodou chráněn úplně. Můžete s ním psa trénovat v horších podmínkách, ve vodě a neuškodí mu ani bláto.

Elektrický obojek pro psa odolnost

Způsob nabíjení elektrického obojku

Výdrž baterie je dalším ukazatelem výkonnosti obojku. Obojky mohou být buď bateriové, nebo dobíjecí. K bateriovým je třeba kupovat baterie, dobíjecí, logicky, pravidelně nabíjet. Čím vydrží baterie déle, tím lépe. Optimální výdrž baterie je alespoň 24 hodin. Z dlouhodobého hlediska je nabíjecí elektrický výcvikový obojek výhodnější koupí. K nabíjení slouží speciální nabíječky a doba nabíjení se liší v závislosti na produktu a kapacitě baterie.

Čím výkonnější, tím dražší

Pokud byste se ptali, kolik stojí elektrické obojky pro výcvik psů, odpověděli bychom vám velmi těžko, protože cena je velmi odlišná. Obecně záleží na funkcích, které nabízejí a na ostatních důležitých parametrech, jako je dosah, vodotěsnost, kvalita provedení a pod. Zatímco nejlevnější modely elektrických obojků můžete vlastnit již za 900 Kč, cena těch nejdražších se může vyšplhat až na několik tisíc korun.

V ceně do 1 500 Kč seženete jen základní modely elektrických obojků. Disponují menším dosahem, nižší intenzitou korekce a slabými funkcemi. Často v této kategorii naleznete obojky hlavně pro malé psy. Mohou být určeny pro základní výcvik nebo proti štěkání. Pro základní výcvikové úkony pro nenáročné uživatele jsou tyto modely dostačující.

Produkty v kategorii zlatá střední cesta stojí přibližně od 1 500 do 3 000 Kč. Jde už o docela kvalitní obojky, ale nečekejte žádné profesionální modely. Funkce, intenzita i dosah jsou již na vyšší úrovni. Nad 3 000 Kč začíná cenová kategorie vysoce kvalitních modelů se širšími možnostmi využití. U těchto výrobků můžete očekávat lepší dosah, vyšší kvalitu provedení, vylepšené funkce či možnost trénování více psů najednou. Cena profesionálních modelů elektrických obojků může několikanásobně přesáhnout hodnotu 3 000 Kč. Tato zařízení doporučujeme profesionálům, trenérům psů, myslivcům a pod. Disponují totiž mnoha pokročilými funkcemi, GPS lokací, dosahem několika kilometrů či vodotěsností.

K ověřeným výrobcům patří Petrainer, Dog Trace, PetSafe i Garmin

Zorientovat se v nabídce elektrických obojků není vůbec jednoduché. Jedná se o zařízení, se kterými se běžný člověk často nesetkává. Jelikož vám vždy doporučujeme sahat jen po ověřených výrobcích, přinášíme vám krátký přehled ověřených značek elektrických obojků. Vynikají kvalitním provedením, mnoha funkcemi a zejména pozitivními spotřebitelskými recenzemi. K populárním výrobcům elektrických obojků se řadí čínský producent iTronic, který nabízí obojky značky Petrainer. Tyto obojky jsou dostupné a vynikají v poměru ceny a kvality. Rozumnou cenu a dobrou kvalitu nabízí také společnost Dogtrace. Z vyšší cenové kategorie je správnou volbou značka PetSafe, která nabízí obojky pro psy nejvyšší americké kvality. Výrobě elektrických obojků se věnuje také známá společnost Garmin. Za zmínku stojí také značky Bentech nebo SportDog.

Otázky a odpovědi – FAQ

Cílem našeho testu je poskytnout vám všechny důležité informace ohledně výběru elektrického obojku na jednom místě. Je však možné, že jste se nedozvěděli úplně všechno, co vás zajímá. V případě, že vám ještě není něco ohledně výběru jasné, nezoufejte. Do komentářů můžete vložit dotazy, na které vám velmi rádi odpovíme. Neváhejte nám napsat i vaši zkušenost, případně radu, kterou pomůžete ostatním kupujícím. Zatím jsme si pro vás připravili pár nejčastěji kladených otázek, mezi kterými možná najdete tu svoji.

Elektrické obojky jsou pro psy bezpečné a nejsou zdraví škodlivé. Jejich použití v mnoha případech napomáhá nahradit fyzické tresty. Dnešní modely elektrických obojků jsou mnohem bezpečnější než jejich předchůdci, kteří používali mnohem větší intenzitu elektrického proudu a chyběli jim regulační prvky. Nejvhodnější je sahat po obojku s označením ECMA. Jedná se o organizaci, jejíž hlavním cílem je výroba a vývoj produktů, které jsou bezpečné pro zvířata a účinně napomáhají při jejich výchově.

Elektrický obojek funguje na bázi výbojů, které jsou pro psa nepříjemné. Používá se tak, že pokud vás pes při výcviku neposlouchá, namísto fyzických trestů stisknete tlačítko na ovladači, které psovi vydá impuls. Může se jednat o zvukový, sprejový, statický impuls nebo o vibraci.

Každý zkušený chovatel ví, že bez napomínání nebo slabších fyzických trestů psa vychovat nelze. Namísto fyzických trestů můžete využít právě elektrický obojek. Díky němu naučíte vašeho psa mnohem rychleji různé povely, přerušení nežádoucí činnosti, odnaučení zlozvyků, tahání na vodítku, útěk za zvěří a mnoho jiného. Výhodou je i dálkové ovládání, které jistě využijete, když vám pes náhodou uteče a přestane reagovat na volání.

Elektrické obojky je vhodné začít používat nejdříve v 6. měsíci. Obecně se doporučuje s výchovou začít co nejdříve, ale v případě elektrických obojků je minimální věk psa půl roku. Samozřejmě nezapomeňte na vhodný výběr a míru impulsu. Řadíme na začátek začít jen se zvukovým signálem.

Tento obojek je vhodný pro většinu plemen psů. Výběr však závisí na konkrétním typu plemene. Většinou se odvíjí od velikosti psa, obvodu krku i hmotnosti. Obzvláště k tomu přihlížejte u malých plemen, která jsou citlivější než ta velká. U velkých je třeba brát v úvahu hrubou srst, na kterou musí být obojek přizpůsoben.

Lacná kvalita

NumAxes Canicalm IKI Voice

Elektrický obojek pro malé a střední psy se zvukovou a vibrační korekcí, obvod krku 17 až 55 cm, výdrž baterie 30 dní

Prohlédnout nejlepší nabídku


Recenzia

Elektrický obojek NumAxes Canicalm IKI Voice je obojek proti štěkání. Je určen primárně psům menších nebo středních plemen. Řemínek lze nastavit od 17 do 55 cm. Pokud hledáte elektrický obojek pro učení povelů, nejen pro odnaučení nežádoucího štěkání, tento model pro vás vhodný nebude.

Obojek detekuje štěkání psa pomocí vibračního senzoru. Když pes zaštěká, okamžitě se díky vytvořeným vibracím pustí varovný zvukový signál. Pokud pes nepřestane a štěkání se opakuje, obojek vyšle další signál, avšak již nepříjemnější, vibrační. Potom opět následují zvukové signály. Překvapením je možnost nastavení hlasového povelu. Celkově máte na výběr 3 režimy činnosti. Obojek reaguje výhradně jen na štěkot psa, který ho má na krku, takže je vyloučeno, aby byl uveden do chodu štěkotem cizího psa.

Výrobci si dali záležet i na designu. Obojek se vyrábí ve dvou barevných modifikacích, a to v modré a tmavě šedé. Co se týče kvality provedení a materiálu, zklamáním je voděodolnost. Obojek je vhodný jen do jemného deště a není vodotěsný, což však v případě bytových psů nebude příliš velký problém. Zmíníme ještě baterii, ta při každodenním provozu vydrží kolem 30 dnů.

Kromě modelu Voice stojí za zmínku i obojek NumAxes Canicalm IKI Pulse. Jeho výhodou je, že má vestavěný akumulátor a je vodotěsný. Kromě toho je výkonnější a nabízí navíc 10 stupňů citlivosti obojku. Dalším rozdílem je určení dle velikosti psa. Model Pulse je vhodný pro střední a větší plemena, řemínek můžete nastavit na obvod max. 64 cm.

Cílem korekce není odnaučit psa štěkat úplně, ale jen zabránit nechtěnému štěkání v domácnosti, při kontaktu s jinými psy nebo na určité osoby. Při nasazení i odebrání je vhodné na obojek upozornit, aby se pes naučil ovládat nežádoucí štěkot i když obojek nemá. Mějte však na mysli, že tento obojek je určen hlavně pro malá a střední plemena psů, která bydlí v bytě. Odnaučit štěkat velká plemena zvládne jen klasický elektrický obojek.

Elektrické obojky z řady NumAxes Canicalm IKI Voice nebo Pulse jsou zajímavou volbou pro všechny pejskaře, kteří mají své čtyřnohé mazlíčky v domě nebo v bytě. Funkčnost závisí hlavně na plemeni a výchově. Pokud nechcete sahat hned po elektrických obojcích, může být tento skvělou volbou. Za výhodu považujeme digitální záznam hlasu, díky kterému se může pes naučit lépe vás poslouchat i bez obojku. Co se týče ceny, vzhledem k funkcím by mohla být nižší.

Pozitíva

Záznam hlasu
Jemnější zacházení než u elektrického obojku

Negatíva

Vyšší cena
Jen proti štěkání

Typ korekce: zvuková, vibrační ● Určení: malé a střední psy ● Voděodolnost: ne ● Materiál: nylonový řemen, PVC ● Obvod krku: od 17 do 55 cm ● Max. výdrž baterie: v režimu zapnutí – 30 dní

Testované produkty

Ďalšie články z kategórie Hobby a zahrada

Vaše hodnocení:
(91.2%)