Brusky na nehty

Nejlepší brusky na nehty 2024 + recenze

Bruska na nehty není pomůcka, kterou využijí jen profesionální manikérky a pedikérky. Staráte-li se o své nehty, jde o neocenitelný spotřebič, který by neměl chybět ani ve vaší osobní sbírce nástrojů na manikúru a pedikúru. Abyste si mohli vybrat tu nejlepší brusku na nehty, připravili jsme si pro vás test, v němž jsme recenzovali vítězný model JSDA Power JD500, který nás zaujal poměrem mezi cenou, výkonem a funkcemi, ale také několik dalších zajímavých modelů z různých cenových i výkonnostních kategorií.

Publikované: 14.03.2022
Aktualizované: 03.04.2024

Jakou brusku na nehty koupit?

Pokud si chcete pořídit tu nejlepší brusku, jejímu výběru nemusíte věnovat enormní množství času. Podstatným urychlením celého procesu jsou i naše podrobné recenze brusek na nehty, ve kterých naleznete všechny důležité informace o daných produktech, v kombinaci s návodem na výběr, ve kterém vás provedeme vším, na co je dobré se soustředit. Pokud jsou však vaše časové možnosti omezené na minimum, můžete přeskočit výše uvedené části našeho testu a brusku vybrat na základě následujících krátkých specifikací 3 vybraných produktů, které byly oceněny speciálními štítky.

Názov Hodnotenie Detail
JSDA Power JD500   ✔   Víťaz testu5*Zobrazit produkt
Medisana MP810   ✔   Výhodný nákup5*Zobrazit produkt
Bausch 0360   ✔   Pre náročných5*Zobrazit produkt

Víťaz testu
JSDA Power JD500

JSDA Power JD500

Elektrická bruska na nehty, max. 30 000 ot./min., plynulá regulace výkonu, obousměrný chod, výkon 35 W.

Zobrazit více info

Elektrickou brusku na nehty JSDA Power JD500 lze označit za zlatou střední cestu. Jedná se o poloprofesionální model, který je vhodný k domácímu použití, ocení ho však i amatérské manikérky a pedikérky. Bruska má nadstandardní výkon, kvalita zpracování je dobrá, disponuje obousměrným chodem a její součástí je také nožní pedál k ovládání rychlosti. Balení obsahuje stojan na brusné pero, menší počet základních brusných nástavců i papírové brusné kotoučky.

Cenový trhák
Beautylushh 8943

Beautylushh 8943

Elektrická bruska na nehty, max. 20 000 ot./min., plynulá regulace výkonu, obousměrný chod, výkon 10 W.

Zobrazit více info

Beautylushh 8943 je levné zařízení s dostatečným výkonem, regulovatelnými otáčkami, obousměrným chodem a bohatým příslušenstvím, které je ideální k domácímu použití.

Náš TIP
Promed 502

Promed 502

Elektrická bruska na nehty, max. 20 000 ot./min., plynulá regulace výkonu, obousměrný chod.

Zobrazit více info

Bruska na nehty Promed 502 je poněkud dražším modelem k domácímu použití, na druhou stranu má vysoký výkon, je kvalitní a dodávána s bohatou nabídkou brusných nástavců. Regulace je plynulá, má vysoké max. otáčky a je určená k práci v obou směrech. K plusům patří nízká hmotnost a slabé vibrace brusného pera. K minusům řadíme zmíněnou vyšší, i když přiměřenou pořizovací cenu a nemožnost brusku ovládat pomocí nožního pedálu.

Obsah článku:

Hodnocené parametry

Ve svém testu brusek na nehty jsme nehodnotili jen jednotlivé modely. Porovnávali jsme je mezi sebou a ještě před definitivním zařazením vybraných modelů do testu jsme je srovnávali s těmi, které se do něj nedostaly. Pro tyto účely jsme si museli vytvořit systém hodnocení a porovnávání. Stanovili jsme si proto soubor nejdůležitějších parametrů, o které jsme se následně opírali při recenzování.

Možnosti regulace otáček
Min. a max. otáčky
Ovládání a manipulace
Příslušenství
Kvalita zpracování
Design

Ať už začnete hledat na heureka.cz, alza.cz, nebo přímo v e-shopech jednotlivých výrobců a prodejců, zjistíte, že nabídka trhu s bruskami na nehty je enormně široká a pestrá. Výběr modelů, které jsme nakonec zařadili do svého testu, byl proto nejnáročnější částí jeho sestavování. Naše první kroky vedly právě na zmíněnou Heureku a Alzu, ale i další podobné portály jako mall.cz, kasa.cz, okay.cz či datart.cz, kde jsme mohli zhodnotit míru prodejnosti brusek, a tudíž i jejich popularitu mezi spotřebiteli, a zároveň prozkoumat vaše zkušenosti a recenze. V neposlední řadě jsme se zaměřili na produkty ověřených značek JSDA, Beauty Relax, Promed či Activ Marathon.

Proč důvěřovat našemu testu?

Náš test je založen na detailním a objektivním srovnání vybraných spotřebičů. Precizní analýzou a průzkumem trhu za pomoci stanovení přísných kritérií vybíráme ty nejlepší produkty a šetříme vám tak spoustu času, který byste jinak strávili hodinami hledání informací na internetu.

Záleží nám na tom, abychom vám přinesli všechny podstatné informace o jednotlivých produktech na jednom místě a pomohli vám vybrat to nejlepší, co je na trhu k dispozici. Sledujeme prodejnost jednotlivých modelů a jejich reálné hodnocení ostatními zákazníky.

Nepropagujeme žádnou značku ani žádného prodejce. Soustředíme se na objektivní a důvěryhodné hodnocení na základě osobních zkušeností, ale také analyzujeme zahraniční testy a reference zákazníků či odborníků, kteří měli možnost konkrétní produkt reálně otestovat.

Recenze brusek na nehty

Brusky na nehty sice nedisponují všelijakými doplňkovými funkcemi, avšak z hlediska pořizovací ceny, kvality zpracování, výkonu a možností jeho regulace se od sebe jednotlivé modely liší zásadně. Právě na tyto oblasti jsme se zaměřili ve svém nezávislém testu, jehož sestavení nám zabralo desítky hodin. Soustředili jsme se na samotný výběr kvalitních modelů, jejich důkladné hodnocení i srovnávání. Ujišťujeme vás, že na žádný z těchto kroků neměli vliv výrobci ani prodejci brusek. Jde výhradně o naše vlastní testování a závěry.

Víťaz testu

JSDA Power JD500

Elektrická bruska na nehty, max. 30 000 ot./min., plynulá regulace výkonu, obousměrný chod, výkon 35 W.

Prohlédnout nejlepší nabídku


Recenzia

Pokud hledáte brusku na nehty za přijatelnou pořizovací cenu, která disponuje téměř profesionálními funkcemi a výkonem, model JSDA Power JD500 je jako stvořený přímo pro vás. Jedná se o brusku s vysokými max. otáčkami, pokročilou regulací a dobrou kvalitou zpracování, kterou využijí i začínající manikérky či pedikérky.

Max. otáčky brusky na nehty JSDA Power JD500 činí až 30 000 ot./min. Výkon spotřebiče je regulovatelný plynule, a to 2 způsoby. První možností je použití posuvné páčky na adaptéru. Druhou pak nožní pedál, který oceníte zejména v případě, že bruskou budete ošetřovat nehty druhé osoby. Na modelu JSDA Power nás dále zaujala kvalita zpracování. Většina komponentů je vyrobena z pevného plastu, ale také z chirurgické oceli.

Ovládání elektrické brusky je jednoduché, chod plynulý, zařízení se nezasekává ani nepřehřívá a je uzpůsobené k chodu v obou směrech. Praktickým detailem je systém Turn Lock, který usnadňuje výměnu nástavců. JSDA Power JD500 je bruska vhodná na gelové nehty, ale také ty přirozené a akrylové. V balení naleznete kromě zmíněného nožního pedálu také praktický stojan na brusné pero, 6 různých brusných nástavců z chirurgické oceli s univerzální stopkou o průměru 2,35 mm, 25 papírových brusných kotoučků a 2 lešticí bloky na nehty.

Spotřebitelé hodnotí brusku JSDA Power JD500 téměř výhradně pozitivně. K pozitivním parametrům řadí plynulý výkon, fakt, že nedochází k jejímu přehřívání, možnost použití pedálu, vysoké max. otáčky, tichý chod, kvalitu zpracování a nízkou, resp. přiměřenou pořizovací cenu. Negativní hodnocení, která souvisí s funkční stránkou spotřebiče, jsme nenašli.

Pozitíva

Poměr mezi pořizovací cenou, výkonem, funkcemi a kvalitou
Nadstandardně vysoké max. otáčky
Možnost regulace nožním pedálem

Negatíva

Méně brusných nástavců v balení

Max. otáčky za min. = 30 000 ● Regulace = plynulá ● Chod = obousměrný ● Počet brusných nástavců v balení = 6 ● Výkon = 35 W

Cenový trhák

Beautylushh 8943

Elektrická bruska na nehty, max. 20 000 ot./min., plynulá regulace výkonu, obousměrný chod, výkon 10 W.

Prohlédnout nejlepší nabídku


Recenzia

Výkon na brusce Beautylushh 8943 můžete regulovat plynule, nicméně pozor, až od 3 000 do 20 000 ot./min. K dispozici dále máte možnost nastavení směru otáčení hlavice dopředu a dozadu. Bruska je regulovatelná pouze prostřednictvím ovládacích prvků na adaptéru, nikoli pomocí nožního pedálu. V balení naleznete stojan na brusné pero, řadu nástavců s univerzální stopkou o průměru 2,35 mm a papírové brusné kotoučky. Bruska Beautylushh 8943 nevyniká vysokou kvalitou zpracování, na druhou stranu disponuje bezpečnostní funkcí proti přehřátí a má nízkou hmotnost. Ta nemusí být ideální z hlediska stability, v případě domácího použití by však nemělo jít o zásadní negativum.

Naše recenze je věnována modelu Beautylushh 8943. Tato bruska na nehty je dostupná i ve verzích 8945 a 8942, na které se podíváme jen v krátkosti. Model Beautylushh 8942 je téměř stejný. Jeho pořizovací cena je o něco nižší, což se odrazilo pouze na menším počtu brusných nástavců v balení. Bruska Beautylushh 8945 je už trochu jiný případ. Jedná se o vysloveně levný kousek, který je tvořený brusným perem a malým adaptérem s kabelem, který zapojíte přímo do elektrické zásuvky. Jinak řečeno neobsahuje klasický „velký“ adaptér s ovládacím prvky. Max. otáčky brusky Beautylushh 8945, které jsou regulovatelné, rovněž dosahují hodnoty 20 000 za min.

Spotřebitelské recenze modelu Beautylushh 8943 jsou z více než 90 % pozitivní. Uživatelé si nemohou vynachválit dostatečný výkon, nízkou pořizovací cenu, univerzální využití a bohaté příslušenství v balení.

Pozitíva

Poměr mezi pořizovací cenou a výkonem
Dostatečně vysoké max. otáčky
Dodávána s velkým počtem brusných nástavců

Negatíva

Regulace otáček až od 3 000 ot./min.
Nižší kvalita zpracování
Bez možnosti ovládání pomocí nožního pedálu

Max. otáčky za min. = 20 000 ● Regulace = plynulá ● Chod = obousměrný ● Výkon = 10 W

Náš TIP

Promed 502

Elektrická bruska na nehty, max. 20 000 ot./min., plynulá regulace výkonu, obousměrný chod.

Prohlédnout nejlepší nabídku


Recenzia

Bruska na nehty Promed 502 nás oslovila vysokým výkonem, jednoduchou obsluhou, bezpečnostními funkcemi, dodávaným příslušenstvím a pěkným designem. Je dostupná za poněkud vyšší, ale přiměřenou pořizovací cenu, jelikož z funkčního hlediska se vyrovná i podstatně dražším modelům.

Brusku Promed 502 tvoří 2 základní části. První z nich je adaptér, na kterém se nachází několik světelných kontrolek a kolečko k regulaci otáček. K adaptéru je pomocí kabelu připojeno plastové brusné pero se slabými vibracemi. Jeho hmotnost činí 75 g, což je vyloženě málo.

Regulace výkonu je plynulá, a to až do 20 000 ot./min. Z hlediska výkonu je proto srovnatelná s bruskou Beautylushh 8943. Menším zklamáním, zejména s ohledem na vyšší pořizovací cenu, je nemožnost ovládání pomocí nožního pedálu. Kromě nastavení rychlosti si na ní můžete zvolit směr otáčení brusné hlavice vpřed nebo vzad. Za zmínku stojí i bezpečnostní pojistka, která zařízení v případě nadměrného tlaku vyvíjeného na hlavici zastaví. Stručně řečeno, tento model disponuje všemi funkcemi, kterými mohou brusky na nehty disponovat.

Promed 502 využijete při odstraňování suché kůžičky kolem nehtů, vyhlazování povrchu nehtů, jejich zkracování, odstraňování zbytků gelu nebo úpravě nehtů gelových i akrylových. Pomůže vám také v boji s malými plochami ztvrdlé kůže na dlaních a chodidlech. Bruska je dodávána s 12 brusnými nástavci. K plusům řadíme i pěkný design.

Ti, kteří si brusku na nehty Promed 502 zakoupili, si na ní pochvalují univerzální možnosti použití, velký počet nástavců v balení a spolehlivý chod. Na negativní recenze, které souvisí s funkční stránkou zařízení, jsme nenarazili.

Pozitíva

Vysoké max. otáčky a chod v obou směrech
Dobrá kvalita zpracování a nízká hmotnost brusného pera
Bohatá nabídka brusných nástavců v balení

Negatíva

Vyšší, ale přiměřená pořizovací cena
Bez možnosti ovládání nožním pedálem

Max. otáčky za min. = 20 000 ● Regulace = plynulá ● Chod = obousměrný ● Hmotnost brusného pera = 75 g ● Počet nástavců v balení = 12 ● Spotřeba energie při nulovém zatížení = 0,27 W

Lacná kvalita

JSDA Power JD200

Elektrická bruska na nehty, max. 30 000 ot./min., plynulá regulace výkonu, obousměrný chod, výkon 35 W.

Prohlédnout nejlepší nabídku


Recenzia

Bruska na nehty JSDA Power JD200 je dobrou volbou pro ty z vás, kteří hledají model s vysokým výkonem, spolehlivým chodem a přiměřenou pořizovací cenou, ale zároveň pro ty, kterým nevadí několik méně podstatných nedokonalostí. Jde např. o menší počet nástavců v balení či poněkud komplikované nastavení nejnižších otáček.

Kvalita, funkce i výkon brusky na nehty JSDA Power JD200 odpovídají ceně. Max. výkon brusky činí 30 000 ot./min., což je srovnatelné s modely JSDA Power JD500 a Marathon 3 Champion. Regulace výkonu je plynulá, ale trošku kostrbatá. Výkon spotřebiče totiž ovládáte otočným kolečkem na adaptéru, které zároveň slouží k jeho zapnutí a vypnutí. Při nastavování nejslabších otáček proto musíte dávat velký pozor, abyste brusku omylem nevypnuli. Oboustranný chod je již jakousi samozřejmostí.

Kvalitu zpracování hodnotíme jako vcelku dobrou. Bruska má slabé vibrace, je tichá, nepřehřívá se ani při delší práci a brusné pero má nízkou hmotnost. Plusem je praktický stojan na pero, který usnadňuje manipulaci se zařízením. K negativním parametrům řadíme absenci nožního pedálu a opravdu skromnou nabídku brusných nástavců. V balení naleznete jen 4. Kromě nich k brusce dostanete několik papírových brusných kotoučků.

Jak napovídá štítek, který jsme modelu JSDA Power JD200 udělili, spotřebitelské recenze této brusky na nehty jsou převážně pozitivní. Uživatelé pozitivně hodnotí tichý a plynulý chod bez přehřívání, slabé vibrace a nízkou hmotnost, vysoký výkon, kvalitu, cenu a jednoduché ovládání. Několik spotřebitelů zmiňuje i nedokonalosti, např. kratší spirálový kabel, kterým je k adaptéru připojené brusné pero, náročnější nastavení nejslabších otáček a menší počet nástavců v balení.

Pozitíva

Pořizovací cena přiměřená výkonu a kvalitě
Vysoké max. otáčky
Tichý a plynulý chod bez vibrací a přehřívání

Negatíva

Náročnější nastavení nejnižších otáček
Menší počet brusných nástavců v balení
Kratší spirálový kabel brusného pera

Max. otáčky za min. = 30 000 ● Regulace = plynulá ● Chod = obousměrný ● Počet nástavců v balení = 4 ● Výkon = 35 W

Pre náročných

Marathon 3 Champion

Elektrická bruska na nehty, max. 30 000 ot./min., plynulá regulace výkonu, obousměrný chod, výkon 45 W.

Prohlédnout nejlepší nabídku


Recenzia

Jste manikérkou či pedikérkou, plánujete s tímto povoláním začít nebo prostě máte rádi kvalitní produkty? Ve všech těchto případech vám doporučujeme právě model Marathon 3 Champion. Připravte se na dost vysokou pořizovací cenu, ale velmi vysoký výkon a super funkce.

Bruska na nehty Marathon 3 Champion má nejvyšší výkon ze všech modelů, které jsme zařadili do svého testu, a to 45 W. Její max. otáčky činí 30 000 za min. pracuje obousměrně a její regulace je plynulá. Stejně jako v případě brusky JSDA Power JD500 máte na výběr ovládání prostřednictvím otočného kolečka na adaptéru nebo nožního pedálu, který je součástí balení. V balení dále naleznete stojan na brusné pero. Upozorňujeme, že brusné nástavce nejsou součástí dodávky, což je však u profesionálních brusek jakýmsi nepsaným standardem.

Vysoká pořizovací cena je „zapříčiněna“ i vysokou kvalitou zpracování. Bruska je pevná a vyrobená z odolných materiálů. Ty se odrazily na vyšší hmotnosti. Celé zařízení váží 1,3 kg, samotné brusné pero až 190 g. Chod modelu Marathon 3 Champion je plynulý, bruska se nenahřívá, má slabé vibrace a díky systému Twist Lock se můžete těšit na bezpečnou manipulaci a jednoduchou výměnu brusných nástavců.

Vzhledem k tomu, že model Marathon 3 Champion patří k elektrickým bruskám z vyšší cenové kategorie, není prodávaný, a tudíž ani hodnocený až tak často. V recenzích jsme však nenarazili na žádná negativa. Pozitivně jsou hodnoceny parametry jako vysoký výkon, tichý chod, nízká hmotnost, dobrá kvalita a možnost regulace výkonu pomocí nožního pedálu.

Pozitíva

Vysoký výkon a max. otáčky za min.
Možnost regulace nožním pedálem
Vysoká kvalita zpracování

Negatíva

Vysoká pořizovací cena
Vyšší hmotnost
Dodávána bez brusných nástavců

Max. otáčky za min. = 30 000 ● Regulace = plynulá ● Chod = obousměrný ● Hmotnost brusného pera / základny = 190 / 1 300 g ● Výkon = 45 W

MERC-2000

Elektrická bruska na nehty, max. 20 000 ot./min., plynulá regulace výkonu, obousměrný chod.

Prohlédnout nejlepší nabídku


Recenzia

Bruska na nehty MERC-2000 je ideální volbou pro méně náročné spotřebitele. Disponuje všemi funkcemi, které jsou zapotřebí pro pohodlnou a efektivní manikúru i pedikúru, na druhou stranu je cenově dostupná. Minusem je fakt, že kvalita zpracování je poněkud nižší.

MERC-2000 je z hlediska funkčních vlastností srovnatelná s podstatně dražší bruskou Promed 502. Je vhodná k úpravě přirozených, akrylových a gelových nehtů i nehtové kůžičky. Její plynulá regulace probíhá prostřednictvím otočného kolečka na adaptéru, přičemž rychlost otáčení brusné hlavice na ní můžete nastavit až do 20 000 ot./min. I v tomto případě máte na výběr mezi otáčením hlavice vpřed nebo vzad.

Za největší negativum pokládáme nižší kvalitu zpracování. Všechny komponenty brusky, tedy adaptér, brusné pero i stojan, jsou vyrobeny z plastu a již na první pohled působí neodolným dojmem, což je však vzhledem k velmi nízké pořizovací ceně přirozené.

Obsluhu hodnotíme jako velmi jednoduchou. Přispívá k ní také praktický stojan na brusné pero. Příslušenství je jinak poměrně skromné. V balení naleznete 5 různých brusných nástavců s univerzálními stopkami o průměru 2,35 mm a 5 papírových brusných kotoučků.

Spotřebitelé hodnotí model MERC-2000 jako šikovnou a levnou brusku na nehty, která je ideální k domácímu použití. K plusům řadí plynulý chod bez zasekávání a dostatečný výkon. Negativní spotřebitelské recenze jsme nenašli ani v tomto případě.

Pozitíva

Velmi dobrý poměr mezi cenou, výkonem a funkcemi
Vysoké max. otáčky a obousměrný chod
Stojan na brusné pero v balení

Negatíva

Nižší kvalita zpracování
Dodávána jen se základními brusnými nástavci

Max. otáčky za min. = 20 000 ● Regulace = plynulá ● Chod = obousměrný ● Počet brusných nástavců v balení = 5

Další zajímavé produkty

Nabídka brusek na nehty na českém trhu je velmi široká. Do svého testu jsme proto mohli zahrnout opravdu jen malé procento z dostupných modelů. Pokud vás nezaujal žádný z nich nebo máte rádi výběr z více možností, máme pro vás ještě několik tipů na šikovné brusky z různých cenových kategorií. V následujících odstavcích naleznete shrnutí jejich klíčových parametrů i naše krátká hodnocení jejich vlastností.

Elektrická bruska na nehty JSDA JD700 dosahuje max. 30 000 ot./min., má plynulou regulaci od 500 ot./min., obousměrný chod a je vybavena praktickým LED displejem. Součástí balení je nožní pedál pro ovládání výkonu, stojan na brusné pero, set základních brusných nástavců, 30 papírových brusných kotoučků a 13 lešticích nástavců.

Profesionální bruska na nehty Promed 2020 je vhodnou volbou pro ty nejnáročnější spotřebitele, protože ji využijete v domácnosti i v salonu. Max. výkon brusky činí 20 000 ot./min., brusné pero váží pouhých 70 g a brusná hlavice je uzpůsobena k obousměrnému chodu. K plusům dále patří vysoká kvalita zpracování, tichý chod a slabé vibrace. Negativně hodnotíme opravdu vysokou pořizovací cenu.

Další bruskou, která na nás udělala dobrý dojem, je model Beurer MP62. Spotřebič neobsahuje adaptér s ovládacími prvky. Jedná se o samostatné brusné pero s fixní, dvoustupňovou regulací otáček na 2 000 nebo 5 400 ot./min. Cenu hodnotíme jako poněkud vyšší. K plusům patří vysoká kvalita zpracování, 10 safírových brusných nástavců a přenosné pouzdro v balení.

Bruska na manikúru a pedikúru TouchBeauty 6 v 1 1733 patří k akumulátorovým modelům. Je dostupná za nízkou pořizovací cenu, můžete ji regulovat v 8 přednastavených stupních do max. 12 000 ot./min. a je určená k obousměrnému chodu. Na tomto kousku nás zaujala dobrá kvalita zpracování, 6 brusných nástavců v balení a velmi pohodlná obsluha, při které nejste omezeni přívodním kabelem.

Jako poslední jsme pro vás vybrali brusku na nehty s nástavci Nail Master M21C. Tento cenově dostupný model disponuje plynulou regulací výkonu do 30 000 ot./min., a to buď prostřednictvím kolečka na adaptéru, nebo pomocí nožního pedálu. Brusnou hlavici můžete nastavit standardně na otáčení v obou směrech. V balení naleznete základní set brusných nástavců i několik papírových brusných kotoučků a stojan na brusné pero.

Nejprodávanější podle Heureka.cz

Při procesu výběru produktů do testu přihlížíme vždy i k aktuální míře prodejnosti. Nabídka trhu s bruskami na nehty se také neustále mění. Přibývají nové modely s pokrokovějšími funkcemi, mění se jejich pořizovací ceny, no a některé kousky z nabídky prodejců zmizí úplně. Abychom vám poskytovali co nejaktuálnější informace, připravili jsme si pro vás tabulku nejprodávanějších brusek na nehty na portálu Heureka, kterou v závislosti na momentální situaci na trhu průběžně upravujeme.

Názov Hodnotenie Detail
Nani S102 8 W5*Zobrazit produkt
Nani JD200 35 W5*Zobrazit produkt
Beautylushh 207895*Zobrazit produkt
Beautylushh 89435*Zobrazit produkt
Molly Lac DM202 65 W5*Zobrazit produkt

Brusky na nehty nepatří jen do salonů krásy a rukou manikérek a pedikérek. Využije je každý z vás, bez rozdílu pohlaví, a to i v pohodlí domova. Brusky slouží k úpravě vašich vlastních, gelových i akrylových nehtů. Jsou neocenitelnou pomůckou při odstraňování suché a ztvrdlé nehtové kůžičky na rukou i nohou a při použití správného příslušenství je využijete i v rámci péče o kůži dlaní a chodidel. Náš návod slouží právě k tomu, abyste si vybrali brusku, která bude splňovat všechny vaše požadavky, od kterých se odvíjí zejména její hlavní účel použití. V návodě se budeme věnovat technickým parametrům, mezi které přednostně patří výkon, max. otáčky, způsob napájení a možnosti regulace, doplňkovým funkcím, způsobu ovládání, kvalitě zpracování, životnosti i výběru vhodného příslušenství.

Jak vybrat brusku na nehty

 • Typy elektrických brusek na nehty a napájení
 • Příkon, výkon, otáčky
 • Možnosti a způsob regulace otáček
 • Hmotnost, rozměry, kvalita zpracování, provedení a výrobní materiály
 • Další důležité technické parametry
 • Funkce a příslušenství k bruskám na nehty
 • Jak vybrat brusné nástavce/frézky
 • Materiál brusných nástavců
 • Typy brusných nástavců
 • Zrnitost brusných nástavců
 • Cena a ověření výrobci

Typy elektrických brusek na nehty a napájení

Elektrické brusky nehty se na základě způsobu napájení dělí do 3 pomyslných kategorií. Právě napájení přímo souvisí s jejich výkonem a možnostmi použití. V začátcích výběru brusky byste se proto měli zaměřit právě na tento parametr.

Brusky na nehty napájené ze sítě

Brusky napájené ze sítě jsou nejvýkonnější alternativou, protože jejich max. otáčky mohou dosahovat i více než 30 000 za min. Všechny z nich jsou určené k péči o přírodní, umělé i akrylové nehty. Jejich součástí je přívodní kabel s adaptérem, který zapojíte přímo do elektrické zásuvky. Na výběr máte modely, u nichž se všechny ovládací prvky nacházejí na brusném peru, které prostřednictvím kabelu s adaptérem zapojíte přímo do sítě, a modely, které obsahují velký adaptér – skříňku s ovládacími prvky. Druhá možnost bývá dražší, ale z hlediska obsluhy pohodlnější a zpravidla nabízí i širší možnosti regulace otáček. Naopak její nevýhodou jsou větší rozměry, což může být překážkou např. při převážení.

Dobíjecí brusky na nehty s akumulátorem

Akumulátorové brusky na nehty jsou zlatou střední cestou, a to jak z hlediska výkonu, tak i z hlediska pořizovací ceny. V brusce, resp. brusném peru je ukrytý akumulátor, proto jde o trochu těžší spotřebiče, jejich kompaktní rozměry je však přesto předurčují k používání mimo domácnost. Při výběru si všímejte doby nabíjení, výdrže a kapacity akumulátoru a možností používání brusky během nabíjení. Max. otáčky akumulátorových modelů se pohybují kolem 7 000 až 13 000 za min. V závislosti na výkonu je můžete použít k úpravě svých přirozených nebo i umělých nehtů.

Nabíjecí bruska na nehty s akumulátorem

Minibrusky na nehty s baterií

Jedná se o nejlevnější a nejméně výkonnou verzi brusek na nehty. Spotřebič je tvořený pouze samotným brusným perem, do kterého vložíte 2 nebo 3 klasické tužkové baterie. Max. otáčky těchto brusek obvykle nepřesahují hranici kolem 5 000 ot./min. Bateriové brusky jsou proto určené pouze k úpravě nehtové kůžičky a přirozených nehtů. S těmi gelovými nebo akrylovými si z důvodu nízkého výkonu neporadí.

Příkon, výkon, otáčky

Příkon je důležitým parametrem jen u brusek napájených ze sítě, neboť souvisí se skutečným výkonem, resp. max. otáčkami, kterých dokáže daný model dosáhnout za minutu.

 • Brusky napájené ze sítě s příkonem od 25 do 35 W zpravidla dosahují max. 30 000 ot./min.
 • Brusky s příkonem 40–45 W mohou dosahovat až 35 000 a více ot./min.

Informace o příkonu však nejsou až tak podstatné. U všech typů brusek byste se měli zaměřit zejména na zmíněné max. otáčky za minutu. Právě ony rozhodují o tom, zda bude daný spotřebič schopný upravit jen přirozené nehty, které jsou jemnější, nebo i odolnější gelové a akrylové.

 • Brusky na nehty do 7 000 ot./min. – jsou vhodné výhradně k péči o přirozené nehty.
 • Brusky na nehty s výkonem se 7 000 až 15 000 ot./min. – oceníte je také především při úpravě přirozených nehtů, některé modely si však poradí i s těmi umělými.
 • Brusky na nehty s výkonem do 20 000 až 35 000 ot./min. – přednostně jsou určené právě na gelové a akrylové nehty, naopak k těm přirozeným mohou být nešetrné a způsobit jejich závažné poškození. To neplatí v případě regulovatelných modelů.

Možnosti a způsob regulace otáček

Možnosti regulace otáček jsou dalším extrémně důležitým parametrem, který má přímý vliv na funkční stránku těchto spotřebičů. Bateriové brusky můžete regulovat za všech okolností jen v několika fixně nastavených stupních, např. na 2 000 a 5 000 ot./min. U levných kousků jde klasicky o 2, u těch dražších o 3–5 stupňů.

Bruska na nehty na rukou a nohou

Akumulátorové modely mohou mít krokovou i plynulou regulaci, ale ty napájené ze sítě téměř vždy regulujete plynule. V jejich případě si všímejte i způsobu regulace. Na výběr máte otočné kolečko nebo posuvnou páčku na skříňce – adaptéru či nožní pedál. U některých modelů můžete využívat obě varianty, u některých jen jednu.

Při regulaci otáček je dále důležitý údaj o min. otáčkách za minutu. Kvalitní brusky na nehty můžete nastavit od 0 ot./min., ty méně kvalitní až od cca 2 000 – 3 000 ot./min. Posledním parametrem je to, zda otočné kolečko nebo páčka k regulaci otáček slouží také k samotnému vypnutí/zapnutí brusky. Pokud je mechanismus nedomyšlený, nastavení nejslabších otáček může být problematické až nerealizovatelné.

Hmotnost, rozměry, kvalita zpracování, provedení a výrobní materiály

Hmotnost brusky na nehty většinou souvisí s kvalitou jejího zpracování. Nejlevnější modely jsou vyráběné z neodolného plastu, proto jsou velmi lehké. Jejich nevýhodou je horší stabilita při práci, menší odolnost a kratší životnost. Naopak vysloveně kvalitní kousky bývají doslova těžké, protože obsahují komponenty z chirurgické či jiné oceli.

Pokud se chytáte brusku pravidelně přenášet, zaměřte se na její celkovou hmotnost. Mluvíme zejména o modelech napájených ze sítě, jejichž součástí je velký adaptér s ovládacími prvky. Plastové modely většinou nemají více než 500 g, ty kvalitnější a profesionální mohou vážit více než 2–3 kg.

Z hlediska funkční stránky je pro vás důležitější hmotnost brusného pera, které držíte v ruce. Nejlehčí pera na bruskách k domácímu použití mívají kolem 50–70 g. Profesionální brusná pera mohou vážit i více než 200 g. U brusného pera se zaměřte i na jeho provedení a povrchovou úpravu. Mělo by mít ergonomický tvar a protiskluzový povrch, který nezpůsobuje nadměrné pocení dlaní.

Další důležité technické parametry

Aby bylo používání brusky na nehty co nejpohodlnější a nejefektivnější, při výběru nepřehlédněte ani údaje o hlučnosti, která by neměla přesahovat cca 70–80 dB, a míře vibrací. Výjimečně narazíte na přesné technické údaje vyjadřující, jak moc bruska při práci vibruje. V tomto směru vám však doporučujeme, abyste se informovali prostřednictvím spotřebitelských nebo nezávislých recenzí brusek na nehty, případně si spotřebič před koupí vyzkoušeli. Poslední důležitý údaj souvisí s délkou přívodního kabelu. Ideální je kabel o délce od 1 m. V případě akumulátorových modelů si všímejte informací o způsobu a délce nabíjení a výdrži akumulátoru na jedno nabití.

Brusky na nehty – výkon

Funkce a příslušenství k bruskám na nehty

Brusky na nehty nepatří ke spotřebičům, které disponují řadou doplňkových funkcí. Na několik však přece jen narazíte. Nejčastěji jde o:

 • Obousměrný chod – na brusce můžete nastavit, zda se její hlavice bude otáčet jedním, nebo druhým směrem, tyto modely jsou praktičtější a vhodné pro leváky i praváky.
 • Chlazení – brusky s chlazením můžete používat po delší dobu, proto se s ním setkáte hlavně u profesionálních modelů.
 • Ochrana před přehřátím.
 • Pojistka při nadměrném tlaku – je-li na brusnou hlavici vyvíjen nadměrný tlak, bruska se zastaví.
 • Displej – můžete na něm sledovat právě nastavené otáčky, případně stav nabití akumulátoru.
 • LED světlo na brusném peru – zlepšuje „výhled“ na právě ošetřované nehty.

Základní částí příslušenství jsou brusné nástavce, na které se podíváme blíže za chvíli. V balení dále můžete nalézt cestovní pouzdro, stojan na brusné pero, různé manuální pomůcky na manikúru a pedikúru, UV světlo, sušičku na lak či různé praktické držáky na nástavce.

Jak vybrat brusné nástavce/frézky

Brusné nástavce paradoxně často souvisí s praktickým využitím brusky mnohem více než samotné vlastnosti spotřebiče. Právě proto se podíváme také na jejich výběr, v rámci něhož byste se měli zaměřit na materiál, typ a zrnitost nástavců. Důležitým parametrem je také kompatibilita.

Univerzální nástavce mají stopku o průměru 2,35 mm. Pokud si tedy koupíte brusku kompatibilní s univerzálními nástavci, budete mít větší možnosti při nákupu těch nových či náhradních. Navíc nebudete muset sáhnout jen po originálních nástavcích, které bývají dražší.

Materiál brusných nástavců

Běžně dostupnými jsou karbidové, titanové, diamantové a keramické nástavce. Samostatnou kategorií jsou papírové brusné válečky, které se nasazují na nástavec a slouží k takříkajíc hrubým pracím, např. odstraňování extrémně ztvrdlé kůžičky kolem nehtů nebo broušení menších ploch ztvrdlé kůže na dlaních a chodidlech. U nich si všímejte údaje o zrnitosti. Brusný papír s hrubšími zrny je vhodný k odstraňování extrémně zhrublé kůže, ten s jemnými zrny pak na dokončovací práce.

Brusky na nechty – nástavce

Nástavce určené k leštění nehtů jsou nejčastěji silikonové nebo gumové, přičemž první uvedený materiál bývá o něco odolnější a trvalejší. Další alternativou jsou plstěné lešticí nástavce a různé kartáčky s umělými štětinami, které slouží k očištění nehtů a jejich okolí od obroušené kůže a kousků nehtů.

Diamantové a safírové brusné nástavce

Diamantové a safírové brusné nástavce jsou nejlevnější. V závislosti na tom, zda sáhnete po profesionálním, nebo levnějším produktu, za kus zaplatíte 120 až 750 Kč. Diamantové nástavce jsou určené přednostně k péči o přirozené nehty a pouze na suchou manikúru. Využijete je při odstraňování suché nehtové kůžičky i vyrovnávání nerovností na nehtech. Zrnitost je jemná, gelové či akrylové nehty jsou na ně proto příliš tvrdé.

Karbidové brusné nástavce

Z hlediska ceny se řadí do podobné kategorie jako diamantové a safírové nástavce. Jsou však podstatně tvrdší, oceníte je proto v případě gelových a akrylových nehtů. Karbidové nástavce jsou těžší, proto je můžete použít pouze s výkonnými bruskami, které dosahují přes 20 000 ot./min. Obecně se doporučují zkušenějším manikérkám a pedikérkám. Na trhu jsou dostupné i wolframové nástavce. Jsou vyrobené z karbidu a obohacené o wolfram, který zvyšuje jejich odolnost a životnost.

Keramické brusné nástavce

Keramické nástavce jsou lehké, odolné, jejich opotřebování probíhá pomalu, nezpůsobují pocit pálení, jsou vhodné i k úpravě kůžičky a mají vysokou tvrdost, proto je využijete hlavně v případě umělých nehtů. Z hlediska ceny jde o zlatou střední cestu. Cena za kus se pohybuje kolem 350 až 500 Kč. Nevýhodou keramiky je náchylnost k rozbití.

Titanové brusné nástavce

S titanovými nástavci se setkáte hlavně v profesionálních salonech. Jsou doslova nezničitelné a extrémně tvrdé, proto vám je nedoporučujeme používat při ošetřování přirozených nehtů. Levnější kousky stojí kolem 370 Kč, ty nejkvalitnější však i více než 1 000 Kč.

Titanový brusný nástavec

Typy brusných nástavců

Každý typ brusného nástavce slouží k jinému účelu. Upozorňujeme, že pokud kousek určený např. k obrušování nehtové kůžičky použijete při vyhlazování povrchu nehtů, můžete si ublížit a zničit nehty.

 • Úzký kuželový nástavec: využijete ho při tvarování, resp. obrušování hran nehtů.
 • Hrubý kuželový nástavec: je vhodný k odstraňování zhrublé nehtové kůžičky.
 • Plamínkový nástavec: obrušují se jím nerovnosti na nehtech.
 • Šestihranný jehlicový nástavec: slouží výhradně k odstraňování odumřelé kůžičky v okolí nehtů.
 • Ostrý hrot: pokud se na povrchu vašich nehtů nachází epitel, tento typ nástavce slouží k jeho odstranění.
 • Dlouhý hrot: můžete jím odstranit odumřelou kůžičku v prostoru mezi kůží prstů a nehtovou ploténkou a také kůžičku na nehtech.
 • Kloboučkový nástavec: nemá přesně stanovený účel, nejčastěji se využívá k obrušování kůže v okolí nehtů, na dlaních, případně chodidlech.
 • Kuličkový nástavec: papírové a diamantové kuličkové nástavce slouží k obroušení odumřelé nehtové kůžičky, jsou-li vyrobeny z karbidu/titanu, jsou vhodné k odstranění kuřích ok na kůži (k tomuto účelu slouží i duté nástavce).
 • Dlouhý válcový nástavec – hrubý: pokud máte své vlastní nehty, můžete jím jemně vyrovnat jejich povrch, majitelky umělých nehtů jej využijí při zbrušování zbytků gelové/akrylové hmoty.
 • Krátký válcový nástavec – hrubý: má stejné využití jako předchozí typ nástavce, využijete ho na místech, kam se nedostanete pomocí dlouhého válcového nástavce.
 • Válcový nástavec – úzký: zbrousíte jím odumřelou kůžičku po obvodu celého nehtu a zbytky gelové i akrylové hmoty.

Zrnitost brusných nástavců

Každý nástavec má jinou zrnitost, která by měla být odlišena i barevným proužkem na jeho stopce. Pozor, tomuto parametru věnujte zvýšenou pozornost. Použijete-li příliš hrubý nástavec tam, kde je vyžadována práce s jemnějším zrnem, můžete si způsobit zranění nebo poškodit nehty.

 • Žlutý proužek – velmi jemná zrnitost (300–320)
 • Červený proužek – jemná zrnitost (220–240)
 • Modrý proužek – střední zrnitost (180)
 • Zelený proužek – středně hrubá zrnitost (120–150)
 • Černý proužek – hrubá zrnitost (80–100)
 • Růžový proužek – extra hrubá zrnitost (60–80)

Při úpravě přirozených nehtů používejte nástavce se zrnitostí do 180 (střední zrnitost). Ostatní kousky se zrnitostí pod 150 jsou vhodné pouze k úpravě umělých nehtů. Ty své byste si s nimi mohli poškodit opravdu závažným a nenávratným způsobem.

Koupíte je už za cenu od 250 Kč

Elektrické brusky na nehty jsou dostupné od 250 Kč, ty k domácímu použití s ​​dostatečně silným výkonem můžete pořídit od cca 500–750 Kč, zatímco cena těch profesionálních může přesáhnout i 25 000 Kč. V kategorii nejlevnějších brusek naleznete bateriové modely. Jsou vhodné k úpravě přirozených nehtů, mají nižší otáčky a kvalita jejich zpracování může být vysloveně nízká. V podstatě jde o jakousi trošku efektivnější alternativu manuálního pilníku.

Cena brusek na nehty se síťovým napájením začíná už na necelých 300 Kč. Upozorňujeme, že takto levné modely nejsou příliš kvalitní a mají slabší výkon. Pokud si chcete užívat všech výhod těchto zařízení, doporučujeme vám hledat mezi kousky za 500 a více Kč. Pokud chcete využívat nožní pedál a mít jistotu, že bruska nebude mít příliš vysoké vibrace, výměna nástavců nebude komplikovaná a nebude se přehřívat či zasekávat, poohlédněte se po spotřebičích za 1 200–2 000 Kč.

Osloví brusky na nehty JSDA, Beurer i Beauty Relax

Pokud chcete mít jistotu, že bruska na nehty bude funkční i po delší době používání, nerozpadne se hned po rozbalení a bude disponovat vlastnostmi, které jsou uvedené v jejím oficiálním popisu, doporučujeme vám vybírat z nabídky ověřených značek. Brusky lze rozdělit do 2 pomyslných kategorií, a to na ty, které jsou vhodné k domácímu použití, a ty, které využijí i profesionálové. Téměř všechny modely z první zmíněné kategorie nevynikají příliš velkou kvalitou zpracování, což ovšem nemusí být problém. Brusky totiž slouží k jemné práci, při které by se neměly poškodit.

K ověřeným výrobcům brusek na nehty, které naleznete na našem trhu, patří např. Marathon, Activ, JSDA, Beurer nebo Beauty Relax. Společnost Beauty Relax vyrábí brusky pod názvem Beautylushh, společnost Activ ty s názvem Merc. K nepochybně dobré volbě patří modely z dílny značky Promed, mezi kterými najdete vysloveně levné, ale i dražší brusky s nadprůměrným výkonem.

Otázky a odpovědi – FAQ

Po přečtení našeho testu a návodu na výběr byste měli o elektrických bruskách vědět vše, co potřebujete. Na následujících řádcích se ještě podíváme na několik detailů, které souvisí s brusnými nástavci a bezpečným i správným používáním těchto nehtových pomůcek. Pokud máte na srdci jakékoli otázky nebo se chcete vyjádřit k informacím, které jste si přečetli v našem článku, neváhejte nám zanechat komentář v diskuzi, kterou najdete pod sekcí odpovědí na časté otázky. Vaše dotazy i postřehy průběžně kontrolujeme a co možná nejdříve od nás můžete očekávat zpětnou vazbu.

Chladicí mřížky eliminují nepříjemný pocit pálení při broušení nehtů. Jedná se o mřížky, skrze které může proudit vzduch, což má přímý vliv na snížení teploty vzniklé v důsledku tření při vysokých otáčkách.

Pokud ji budete používat správně a sáhnete po vhodném typu brusného nástavce, tak ano. Při práci s bruskou si dejte pozor zejména na to, abyste povrch nehtů neobrušovali příliš dlouho. Nebezpečné je také opakované obrušování nehtové kůžičky, při kterém se chtě nechtě koncem nástavce budete dotýkat i nehtu. Pokud si nehet postupně nevědomky zbrousíte, může dojít k jeho prasknutí po celé ploše, což je neestetické, ale také bolestivé. V některých případech si můžete přivodit infekci. Brusku proto vždy používejte s rozumem. Před prvním použitím vám doporučujeme nahlédnout do různých návodů, které najdete např. na YouTube.

Elektrické brusky na nehty jsou vhodné na suchou i mokrou manikúru/pedikúru, ale pozor, vždy musíte použít vhodný nástavec. V opačném případě si můžete ublížit nebo poškodit nehty a kůži v jejich okolí. Upozorňujeme, že brusky patří k elektrickým zařízením, proto je nikdy nepoužívejte přímo ve vaně či umyvadle. Ruce nebo chodidla nejprve namočte na delší dobu do vody, usušte je a následně přistupte k jejich ošetřování.

Testované produkty

Ďalšie články z kategórie Péče o tělo

Vaše hodnocení:
(91.8%)