Pračky Electrolux

Pračky Electrolux – recenze, zkušenosti, ceny

Pračky značky Electrolux mají ve světě velmi dobré renomé. Spotřebiče tohoto švédského výrobce jsou známé nejen na evropském, ale i americkém trhu. Pod křídla této společnosti patří i značky AEG nebo Zanussi. Jedná se o jednoho z největších výrobců praček, sušiček, ledniček a dalších velkých i malých spotřebičů. V našem srovnávacím testu se nachází shora i zepředu plněné pračky Electrolux. Největší kvalitu v našem srovnání prokázala pračka Electrolux EW7WO447WC s parní funkcí a technologií Fuzzy Logic. Pokud vás zajímá nabídka praček Electrolux, náš srovnávací test vám představí ty nejlepší pračky, které tento výrobce aktuálně nabízí.

Publikované: 09.08.2021
Aktualizované: 02.04.2024

Jakou pračku Electrolux koupit?

Pračky Electrolux jsou na našem trhu dobře známé svou již léty ověřenou kvalitou. Pokud jste rozhodnutí, že sáhnete po pračce této značky, stačí se už jen rozhodnout. Rádi vám ušetříme čas. Pokud nemáte čas a zájem číst rozsáhlé recenze produktů, stačí, když se podíváte do naší tabulky, kde najdete výběr nejlepších zástupců praček Electrolux, které se nacházely v našem srovnávacím testu. Stručné charakteristiky vám mohou při rozhodování rovněž výrazně pomoci.

Názov Hodnotenie Detail
EW8TN3562C   ✔   Najpredávanejšie5*Zobrazit produkt
EW6SN347SI   ✔   Výhodný nákup5*Zobrazit produkt
EW7WO447WC   ✔   Víťaz testu5*Zobrazit produkt

Electrolux EW7WO447WC

Electrolux EW7WO447WC

Pračka se sušičkou s předním plněním, kapacita praní 7 kg, kapacita sušení 5 kg, 1 400 ot./min., energetická třída B/E, parní funkce, samočištění bubnu.

Zobrazit více info

Spolehlivá automatická pračka s předním plněním s funkcí sušičky. Jedná se o standardně velký spotřebič, který nabízí několik praktických pracích programů. Mimo standardních je možné používat technologii DualCare – automatické praní. Pračka si sama nastaví čas, teplotu, otáčky i prací program podle typu látky. Mezi funkcemi je přídavná pára. Pračka se sušičkou má objem bubnu pro 7 kg prádla během praní a 5 kg během sušení. Patří do energetické třídy B.

Cenový trhák
Electrolux EW6F528SC

Electrolux EW6F528SC

Zepředu plněná pračka s kapacitou 8 kg, max. počet otáček: 1 200 ot./min., 14 programů, třída účinnosti odstřeďování: B.

Zobrazit více info

Zepředu plněná pračka Electrolux s kapacitou pracího bubnu 8 kg má invertorový motor, který produkuje maximálně 1 200 ot./min. Pračka nabízí 14 programů, řadí se do energetické třídy E a je vybavena množstevní automatikou Fuzzy Logic a systémem SensiCare.

Náš TIP
Electrolux EW6T3262IC

Electrolux EW6T3262IC

Shora plněná pračka s kapacitou 6 kg, max. počet otáček: 1 200 ot./min., 14 programů, třída účinnosti odstřeďování: B.

Zobrazit více info

Praktická shora plněná pračka s objemem pracího bubnu 6 kg. Silnou stránkou je tichý invertorový motor. Mezi 14 programy zaujme antialergický program s parní fází pro eliminaci pachů. Individuálně lze nastavit teplotu, otáčky i čas pracího cyklu – ECO Time Manager. Pračka patří do energetické třídy E. Má velmi kompaktní rozměry a využívá inovativní technologie – Fuzzy Logic.

Obsah článku:

Hodnocené parametry

Bez ohledu na to, zda se v našem srovnání ocitly zepředu, nebo shora plněné pračky Electrolux, zajímaly nás vždy předem stanovené parametry. Metodikou srovnávacího testu jsme následně přesně dokázali určit parametry kvality. Automatické pračky Electrolux nejsou na našem trhu žádným nováčkem a větší procento spotřebitelů je vnímá jako velmi kvalitní spotřebiče. Některé modely se s hlučností pohybují mírně nad průměrem. Z hlediska úspory vody a energie patří k průměru. Dražší nebo středně drahé modely však dokážou být extrémně úsporné. S programovou výbavou a funkcemi jsou i ty levnější pračky Electrolux velmi kvalitní.

Výsledná kvalita praní
Efektivita máchání a odstřeďování
Spotřeba vody a el. energie
Ovládání a obsluha
Programová výbava a funkce
Hlučnost
Kvalita zpracování

V našem srovnávacím testu se nenacházejí kombinované pračky se sušičkou, ale jen standardní modely s horním nebo předním plněním. Rovněž jsme do výběru zahrnuli úzké pračky s menší hloubkou. Co se týče technologií i designu, pračky Electrolux v konkurenci nezaostávají. Často přinášejí zajímavé technologie a dobré renomé má i jejich spolehlivost. V jejich portfoliu najdete drahé i levné pračky, kterým může chybět nějaká funkce, nicméně efektivita praní je v každém případě vysoká. V současnosti jsou prodeje praček Electrolux na velmi dobré úrovni, což prokázal i průzkum trhu. Kromě nabídky prodejců Alza.cz, Nay.sk, Datart.cz, Kasa.cz a Mall.cz jsme vycházeli i z databáze portálu Heureka.cz. Velice důležité byly a jsou také praktické zkušenosti zákazníků.

Proč důvěřovat našemu testu?

Náš test je založen na detailním a objektivním srovnání vybraných spotřebičů. Precizní analýzou a průzkumem trhu za pomoci stanovení přísných kritérií vybíráme ty nejlepší produkty a šetříme vám tak spoustu času, který byste jinak strávili hodinami hledání informací na internetu.

Záleží nám na tom, abychom vám přinesli všechny podstatné informace o jednotlivých produktech na jednom místě a pomohli vám vybrat to nejlepší, co je na trhu k dispozici. Sledujeme prodejnost jednotlivých modelů a jejich reálné hodnocení ostatními zákazníky.

Nepropagujeme žádnou značku ani žádného prodejce. Soustředíme se na objektivní a důvěryhodné hodnocení na základě osobních zkušeností, ale také analyzujeme zahraniční testy a reference zákazníků či odborníků, kteří měli možnost konkrétní produkt reálně otestovat.

Recenze praček Electrolux

Díky široké nabídce výrobce Electrolux má spotřebitel z čeho vybírat. Ve svém srovnávacím testu se vám pokusíme přiblížit pračky Electrolux a představit jejich funkce. Zároveň budeme hodnotit ty nejdůležitější parametry. Náš průzkum trval více než 50 hodin a zpracovali jsme také praktické recenze, které vám pračku dokážou přiblížit a vyzdvihnout její dobré vlastnosti, zároveň však myslíme i na nedostatky. Žádný prodejce ani výrobce není zvýhodňován. Naše srovnávací testy jsou nezávislé a objektivní.

Electrolux EW7WO447WC

Pračka se sušičkou s předním plněním, kapacita praní 7 kg, kapacita sušení 5 kg, 1 400 ot./min., energetická třída B/E, parní funkce, samočištění bubnu.

Prohlédnout nejlepší nabídku


Recenzia

Volně stojící pračka se sušičkou prádla s dostatečně velkým pracím bubnem a kvalitní nabídkou programů. V jednom cyklu můžete prádlo vyprat i vysušit. Kondenzační sušička vodu kondenzuje přímo do zásobníku. Program SteamCare neboli funkce FreshScent využívají funkci páry, která prádlo osvěží a zároveň eliminuje krčení a tvorbu záhybů.

Pračka se sušičkou Electrolux spotřebiteli přináší komfort při praní i sušení. Především domácnosti, kterým prostor neumožňuje mít samostatnou pračku a sušičku, ocení přínos této kombinace. Spotřebič dokáže v jednom cyklu vyprat i osušit prádlo. Maximální množství prádla při praní je 7 kg. Při sušení si pračka poradí s 5 kg. Kondenzační sušička nevyžaduje mít odvod horkého vzduchu ani páry, kondenzát se sbírá do zásobníku na vodu. Sušička také díky speciálnímu bubnu Care s polštářovým vzorem šetří prádlo při praní i sušení. Výsledkem je, že oblečení po povrchu klouže a nedochází k jeho opotřebování. Maximální otáčky pro odstřeďování dosahují hodnoty 1 400 ot./min., ale lze otáčky nastavit.

Automatická pračka se však o všechno dokáže postarat i sama. Systém DualCare umí rozpoznat typ tkaniny i hmotnost náplně a optimalizuje prací cyklus přesně tak, aby vyhovoval danému procesu praní. Technologie SensiCare zase zabraňuje tomu, aby bylo oblečení v pračce příliš dlouho. Proto určí přesný čas pracího cyklu. Electrolux je vybavena systémem proti pěnivosti. Ovládání pračky je velmi jednoduché a přehledné. Programy vybíráte za pomoci otočného ovladače a další nastavení na ovládacím panelu s LED displejem. Symboly jsou řádně označeny a nápisy jsou v českém jazyce.

Electrolux se prezentuje bohatou nabídkou pracích programů, kromě standardních programů jako bavlna, syntetika, vlna, džíny nebo smíšené oblečení je k dispozici také Steam FreshScent (parní program), který prádlo osvěží a zároveň perfektně sterilizuje díky horké páře. Mezi volbami je také rychlý program nebo program Anti Allergy Vapour pro lidi s citlivou pokožkou. Pračka je vybavena také funkcí samočištění Machine Clean.

Pračka má standardní rozměry a potěší také nastavitelné nožičky v případě, že by spotřebič měl tendenci tancovat na nerovném povrchu. Kvalita zpracování je na vysoké úrovni a všechny části působí velmi hodnotným dojmem. Pračka má během praní velmi tichý chod, na čemž má zásluhu i invertorový motor ÖKOINVERTOR. Pračka se sušičkou Electrolux patří do energetické třídy B.

Pračka se sušičkou a velmi dobrou programovou nabídkou. Spotřebič má standardní rozměry a dostatečně velký buben pro 7 kg prádla na praní a 5 kg při sušení. Ovládání pračky je velmi intuitivní. Usnadňuje to tradiční otočný volič režimů praní a také kvalitní LED displej. Spolehlivě funguje také technologie automatického praní DualCare. Prádlo si jednoduše odváží, zvolí prací cyklus, teplotu i čas. Samozřejmě, některé funkce můžete dodatečně aktivovat nebo upravit. U automatických programů platí, že doba praní a sušení je poměrně dlouhá. Vyhledávanou funkcí je pára, která Electroluxu nechybí. Specifický tvar bubnu s přívlastkem Care s hladkými výstupky je zárukou toho, že i při vyšších otáčkách je pračka k prádlu velmi šetrná.

Na základě hodnocení uživatelů se občas projevila zvýšená hlučnost při sušení. Celkově je ovšem pračka i při odstřeďování velmi tichá. Vybavena je dlouhodobě ověřeným bezuhlíkovým invertorovým motorem. Dobrá je také dostupnost filtrů a kvalita zpracování. Výrobce si v tomto směru dlouhodobě drží vysokou úroveň. Na trhu je několik dostupných modelů za nižší ceny, ale kvalitu se Electrolux EW7WO447WC nedá upřít a její koupí chybu s určitostí neuděláte.

Pozitíva

Účinné praní i sušení
Technologie DualCare
Kvalita zpracování

Negatíva

Vyšší hluk při sušení
Vyšší cena

Typ = pračka s předním plněním se sušičkou ● Motor = invertorový ● Sušička = kondenzační ● Kapacita praní/sušení = 7/5 kg ● Počet ot./min. = 1 400 ● Třída účinnosti odstřeďování = B ● Energetická třída praní/praní + sušení = B/E ● Hlučnost při praní/odstřeďování/sušení = max. 75 dB ● Parní funkce = ano ● Rozměry (V x Š x H) = 84,7 x 59,7 x 55,1 cm ● Hmotnost = - kg

Cenový trhák

Electrolux EW6F528SC

Zepředu plněná pračka s kapacitou 8 kg, max. počet otáček: 1 200 ot./min., 14 programů, třída účinnosti odstřeďování: B.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Do našeho srovnávacího testu se dostala i tahle dobře prodávaná pračka. Důvodem je poměr ceny a kvality, kterou pračka Electrolux nabízí. Jde o pračku standardní velikosti, s kapacitou pracího bubnu 8 kg. Invertorový motor produkuje maximálně 1 200 ot./min. Při odstřeďování je tento model hlučnější než konkurence. Z hlediska spotřeby patří do energetické třídy E a pračka je vybavena i množstevní automatikou Fuzzy Logic a systémem SensiCare.

V programové výbavě má ​​pračka 14 programů. Chybí však parní program. Doba trvání pracích cyklů je podle uživatelů příliš dlouhá. Výhodou je však ECO Time Manager, se kterým můžete nastavit dobu pracího cyklu podle svých představ. K ovládání tradičně používáte otočný regulátor a nechybí ani malý praktický displej, který vás informuje o čase pracího programu. V jeho okolí najdete i další přídavné funkce – odložený start či nastavení otáček.

Prádlo můžete přidat i během praní, protože lze použít tlačítko pauza. Pro bezpečnost je pračka vybavena dětským bezpečnostním zámkem a ochranou proti přetečení. Hadice AquaStop není v balení dodávána.

Pozitíva

Time Manager
Poměr ceny a kvality
Velká kapacita a jednoduché ovládání

Negatíva

Dlouhé předvolené programy
Hlučnější odstřeďování
Chybí parní funkce

Typ: zepředu plněná pračka ● Energetická třída: E ● Třída účinnosti odstřeďování: B ● Max. kapacita naplnění: 8 kg ● Max. počet otáček: 1 200 ot./min. ● Počet programů: 14 ● Hlučnost odstřeďování: 79 dB ● Parní funkce: ne ● Odložený start: ano ● Smart technologie: ne ● Rozměry: 60 cm × 85 cm × 54,7 cm (Š × V × H)

Náš TIP

Electrolux EW6T3262IC

Shora plněná pračka s kapacitou 6 kg, max. počet otáček: 1 200 ot./min., 14 programů, třída účinnosti odstřeďování: B.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Kvalitní shora plněná pračka se prezentuje 6kg kapacitou pracího bubnu a velmi kompaktními rozměry. Pro úsporu energie využívá pračka systém SensiCare. Optimalizuje tak prací cyklus. Patří do energetické třídy E. Standardně je v nabídce 14 pracích programů, jako např. bavlna, jemné prádlo, hedvábí, outdoorové a sportovní oblečení, ale i antialergický program, který využívá páru. Samostatný parní program nemá. Samostatně můžete spustit máchání nebo rychlý, 14minutový program.

Mezi přídavnými funkcemi se nachází praktický odložený start nebo možnost přidat prádlo během praní. Displej zobrazuje čas pracího cyklu, počet otáček a teplotu vody. Obě hodnoty můžete regulovat. Díky technologii ECO Time Manager si můžete dobu praní přizpůsobit. Prací cyklus můžete urychlit, nebo naopak prodloužit. Spotřebitelé si při praktickém používání všimli hlasitějšího zámku dveří, který při zavírání poměrně hlasitě cvaká.

Automatická pračka má kratší napájecí kabel. Jde však o drobný nedostatek. Velmi chválíme systém Fuzzy Logic spolu se SensiCare, protože vážení prádla funguje velmi spolehlivě a doby trvání pracích programů mají poměrně dobrou délku. Spotřebitelé také upozorňují na to, že buben je připevněn zajišťovacími šrouby, které je před používáním potřeba odjistit. Cena pračky je vzhledem k segmentu shora plněných praček vyšší, ovšem kvalitu nelze tomuto modelu upřít.

Pozitíva

Možnost volby teploty
Kompaktní rozměry – velká kapacita
Time Manager

Negatíva

Krátký napájecí kabel
Hlasitý zámek dvířek

Typ: shora plněná pračka ● Energetická třída: E ● Třída účinnosti odstřeďování: B ● Max. kapacita naplnění: 6 kg ● Max. počet otáček: 1 200 ot./min. ● Počet programů: 14 ● Hlučnost odstřeďování: 77 dB ● Parní funkce: ano ● Odložený start: ano ● Smart technologie: ne ● Rozměry: 40 cm × 89 cm × 60 cm (Š × V × H)

Electrolux EW7W368SI

Vestavná pračka se sušičkou s předním plněním s kapacitou 8/4 kg, počet otáček 1 600 ot./min., třída účinnosti odstřeďování B.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Předem plněná parní pračka určená k zabudování představuje vysoký uživatelský komfort. Spotřebič je vybaven kondenzační sušičkou a po praní umožňuje prádlo osušit. Velmi nápomocný je parní program SteamCare, který zabraňuje krčení prádla. Díky ověřené kvalitě invertorového motoru je pračka velmi tichá. Zaujme také velký LED displej s podsvícením.

Zaručeně čisté a k tomu i suché prádlo je přesně to, co čeká spotřebitel od kombinace pračky se sušičkou. Electrolux EWW7W368SI je vestavná pračka vybavená kondenzační sušičkou. Během praní se do pračky vejde 8 kg oblečení. Při sušení je náplň poloviční jen 4 kg. V bohaté programové nabídce si spotřebitel vždy najde potřebný program – vlna, syntetika, antialergický program, sportovní oblečení, džíny nebo rychlý program One Go (60 minut). Díky technologiím DualCare a SensiCare však bez problémů můžete nechat celý proces na samotnou pračku. V rámci jednoho cyklu pračka odváží množství náplně, určí čas, teplotu a zvolí typ programu a v jednom cyklu oblečení šetrně opere i vysuší.

Hodnocení zákazníků v případě sušení je velmi pozitivní. Vlhkost se hromadí v kondenzační nádobě a není nutný žádný vývod na vypařování vodní páry. Během praní, odstřeďování i sušení není pračka vůbec hlučná. Na tichém chodu má zásluhu invertorový motor s 10letou zárukou. Maximální hladina hluku je 70 dB. Tichý provoz je často zmiňován v referencích zákazníků. Pračka umožňuje v individuálním nastavení určit počet otáček a lze zkrátit prací program. Ovládání se zpočátku může jevit komplikovanější, ale jde především o seznámení se se symboly pračky Electrolux. Volbu programů usnadňuje otočný volič. Na ovládacím panelu se nachází velký LED displej.

Jednou z nejlepších výhod je používání páry přes funkci SteamCare. Parní program prádlu výrazně pomáhá v tom, aby nebyla pomačkaná a nevznikaly záhyby. Zároveň je prádlo svěžejší a vlákna nejsou tak oslabená. Oblečení je mnohem pružnější i po vysušení. Samočistící program naleznete v rámci programové nabídky také. Mezi funkcemi je odložený start či možnost přidat prádlo po spuštění pracího cyklu.

Netřeba opomenout fakt, že pračka je určena k zabudování. Nejde o volně stojící model. Kvalita zpracování je na skvělé úrovni a spotřebič působí opravdu hodnotným dojmem. Nechybí ani zámek ovládacího panelu nebo ochrana proti vytopení. AquaStop hadice nemusí být součástí dodávky.

Vestavná pračka se sušičkou se řadí k prémiovým modelům výrobce Electrolux. Zkušenosti zákazníků jsou velmi pozitivní a průměr hodnocení velmi vysoký. V první řadě jsou zákazníci spokojeni s kapacitou pračky a efektivitou praní i sušení. V hodinovém pracím cyklu dokáže pračka prádlo vyprat a zároveň osušit. Velmi často spotřebitelé referují, že pračka je extrémně tichá, a to i při vysokých otáčkách. Sušička je kondenzační a kondenzát se hromadí ve sběrné nádobě. Spotřebitelům se velmi líbí i parní program, jehož používáním se eliminuje krčení oblečení a nemusíte jej následně žehlit. Šetrnost k oblečení uživatelé také oceňují.

Pračka je kvalitně zpracována i z pohledu kvality materiálů. Kromě řady programů podle typu tkaniny, včetně automatického, pračka se sušičkou Electrolux EW7W368SI má i další praktické funkce, jako odložený start, přidání prádla během praní a nechybí ani dětský zámek. Nastavit si můžete libovolné otáčky nebo zkrátit prací cyklus. Ovládání je pro některé uživatele komplikovanější. Intuitivnost usnadňuje velký LED displej. Součástí dodávky není hadice s AquaStop a zapomínat není třeba ani na cenu, model  patří do vyšší cenové kategorie.

Pozitíva

Prádlo bez žehlení s parním programem
Pračka s funkcí sušičky
Tichý provoz

Negatíva

Vysoká cena
Komplikovanější ovládání
Bez hadice s AquaStop ventilem

Typ: vestavná pračka se sušičkou s předním plněním ● Typ sušičky: kondenzační ● Energetická třída: E ● Třída účinnosti odstřeďování: B ● Max. kapacita při praní: 8 kg ● Max. kapacita při sušení: 4 kg ● Max. počet otáček: 1 600 ot./min. ● Hlučnost odstřeďování: 70 dB ● Parní funkce: ano ● Smart technologie: ne ● Rozměry: 59,6 x 81,9 x 54 cm (Š x V x H)

Další zajímavé produkty

V případě praček Electrolux má spotřebitel z čeho vybírat. Průzkumu trhu jsme věnovali desítky hodin a kromě recenzovaných modelů zepředu a shora plněných praček jsme vybrali i další. Mezi nejlépe hodnocené pračky patří i tyto modely. Zaujmou z různých důvodů. Někoho zaujme cena, jiného technologie či kapacita pracího bubnu. Zde jsou další automatické pračky Electrolux, které splní možná právě vaše požadavky.

Ke kvalitním shora plněným pračkám patří Electrolux EW8TN3362C s kapacitou pracího bubnu 6 kg a bohatou programovou výbavou (14 programů). Pračka využívá technologii UltraCare a použít můžete také technologii SteamPlus, která využívá páru k eliminování pachů. Pračka patří do energetické třídy A.

K solidním alternativám jsme zařadili také pračku Electrolux EW6SN347SI. Patří do energetické třídy C. Maximální objem náplně je 7 kg. Pračka je velmi tichá také díky invertorovému motoru. Polštářový vzor a design lopatek bubnu Care se starají o jemné klouzání prádla a jeho šetrné čištění. K osvěžení prádla a šetření vody přispívá horká pára.

Automatická pračka Electrolux EW6SN426WI disponuje pracím bubnem o objemu 42 litrů – 6 kg prádla. Patří do energetické třídy C. Mezi programy se nachází také kombinovaný antialergický program a parní fáze. Technologie SensiCare optimalizuje prací program i jeho délku. Pračka je i při odstřeďování poměrně tichá.

Shora plněná pračka s objemem bubnu 6 kg a vysokou úsporou vody a energie. Pračka Electrolux EW6TN4261 patří k cenově dostupným modelům s bohatou programovou výbavou. Slim pračka je vhodná i do menších prostorů. Hloubka je 60 cm. Patří do energetické třídy D. Nechybí ani antialergická pára a přídavné funkce jako odložený start.

Do kategorie alternativních praček řadíme také Electrolux EW6F328WC. Jedná se o pračku standardní velikosti a s kapacitou náplně až 8 kg. Vybavena je tichým, invertorovým motorem a technologiemi SensiCare i Fuzzy Logic. K dispozici je také rychlý, pouze 14minutový program. Nastavovat můžete teplotu praní, otáčky i čas. Z hlediska bezpečnosti nechybí ani dětská pojistka nebo možnost přidat prádlo v průběhu cyklu. Pračka má od spotřebitelů pozitivní hodnocení.

Nejprodávanější podle Heureka.cz

Mezi nejprodávanějšími pračkami v tomto segmentu naleznete také několik modelů značky Electrolux. Pokud obvykle dáte na rady ostatních, určitě si můžete vybrat z této tabulky, kterou jsme pro vás připravili. Jde o nejprodávanější pračky Electrolux. Prodejnost se rychle mění, a proto se snažíme tabulku pravidelně aktualizovat. Výhodou prodávaných modelů je, že máte k dispozici řadu referencí spotřebitelů, nezapomeňte si je přečíst.

Názov Hodnotenie Detail
Electrolux EW8TN3562C5*Zobrazit produkt
Electrolux EW6SN347SI5*Zobrazit produkt
Electrolux EW6TN42615*Zobrazit produkt
Electrolux EW6SN506BC5*Zobrazit produkt
Electrolux EW6TN4262C5*Zobrazit produkt

Pokud se chcete o tom, jak vybrat pračku, dozvědět více, přečtěte si naše průvodce výběrem. O shora plněných pračkách a zepředu plněných pračkách se dozvíte více v samostatných testech.

Otázky a odpovědi – FAQ

Máte zkušenosti s pračkami Electrolux? Potřebujete se informovat ohledně konkrétního modelu? Chcete se podělit o své zkušenosti? Budeme rádi, pokud se zapojíte do diskuze k tématu praček značky Electrolux. Máte-li otázky, sekci pravidelně kontrolujeme a na vaše dotazy co nejdříve odpovíme.

Dnešní moderní automatické pračky jsou z hlediska diagnostiky chyb poměrně nenáročné. Přestože by se mohlo zdát, že se z důvodu různých technologií může pokazit ledacos, vězte, že pračka vám často sama řekne, kde je chyba – hlášení či chybové kódy jsou velmi běžné a oprava je často velice jednoduchá, což ovšem neznamená, že i levná. Nejčastěji se můžete setkat s poruchami čerpadla, kdy pračka nevypouští vodu, nebo naopak vodu nenapouští. Zvýšenou hlučnost může mít na svědomí uvolněný buben nebo uvolněné ložisko. Problémem je, pokud pračka teče nebo nedávkuje aviváž či prací prostředek. Může jít o chybu snímače a podobně. Mnoho chyb lze opravit způsobem součástka za součástku. Opravy se však vyplatí přenechat specializovanému servisu.

Pravidelnou údržbou. Pokud má pračka samočisticí program, pustit jej jednou za měsíc není nic namáhavého. Také myslete na čištění filtru. Dávejte pozor na to, abyste do pračky nedávali předměty, které by mohly poškodit buben nebo při vypouštění ucpat odtokovou hadici. Pokud máte tvrdou vodu, je nutné pračku pravidelně odvápňovat.

Většina moderních praček prací cyklus ani nezahájí, protože se ozve hlášení chyby. Případně se může stát, že pračka přeruší prací cyklus. V takovém případě bude zřejmě vadné topné těleso (spirála). Vzhledem k tomu, kde všude může být topné těleso umístěné, může být výměna u některých modelů velmi komplikovaná. Těleso se často přehřívá, jestliže zahřívá pěnu namísto vody. Proto pozor na přílišné dávkování pracích prostředků, aby nedošlo k nadměrnému pěnění. Životnost topného tělesa se tak zkracuje.

Electrolux EW6S526WC

Zepředu plněná pračka s kapacitou 6 kg, max. počet otáček: 1 200 ot./min., 14 programů, třída účinnosti odstřeďování: B.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Při nižším cenovém stropu se určitě vyplatí podívat na tento model pračky Electrolux. Jde o slim pračku s kapacitou náplně 6 kg. Pokud potřebujete větší objem, pračka Electrolux EW7F348SC pojme až 8 kg prádla. Navzdory nízké ceně je i tento model vybaven technologií Fuzzy Logic pro detekci množství náplně. Dokáže identifikovat i typ náplně a zvolit správný program – funkce SensiCare. Více spotřebitelů však avizuje, že programy jsou až příliš dlouhé. Celkově je k dispozici až 14 programů. Parní program chybí.

Základní programy jako bavlna, syntetika, ECO, jemné prádlo nebo krátký, 20minutový program nechybí. Mezi přídavnými funkcemi je i odložený start v intervalech 3, 6 nebo 9 hodin. Zepředu plněná pračka má jeden nedostatek, kterým je chybějící ukazatel zbývajícího času. Digitální displej vám umožňuje zvolit si teplotu nebo počet otáček, aktivovat odložený start nebo prací cyklus spustit a zastavit, časový údaj jednoduše chybí.

Z hlediska spotřeby jsou v nabídce i úspornější modely. Vážená spotřeba 43 litrů při kapacitě 6 kg nepatří mezi nejlepší. Pračka není hlučná, ovšem při větším naplnění už invertorový motor produkuje větší vibrace. Pračka Electrolux 600 EW6S526WC je určena pro méně náročné spotřebitele, kteří nepožadují speciální programy a nevadí jim ani detail v podobě chybějícího LED displeje. Díky hloubce 38 cm se hodí i do prostor s menší výměrou.

Pozitíva

Kompaktní rozměry
Příznivá cena
Přítomná technologie Fuzzy Logic

Negatíva

Nezobrazuje délku prac. cyklu
Delší prací programy
Větší hlučnost při větším naplnění

Typ: zepředu plněná pračka ● Energetická třída: F ● Třída účinnosti odstřeďování: B ● Max. kapacita naplnění: 6 kg ● Max. počet otáček: 1 200 ot./min. ● Počet programů: 14 ● Hlučnost odstřeďování: 77 dB ● Parní funkce: ne ● Odložený start: ano ● Smart technologie: ne ● Rozměry: 59,5 cm × 84,5 cm × 38 cm (Š × V × H)

Electrolux EW6T4262IC

Shora plněná pračka s kapacitou 6 kg, max. počet otáček: 1 200 ot./min., 14 programů, třída účinnosti odstřeďování: B.

Prohlédnout nejlepší nabídku

V segmentu praček s horním plněním jde o velmi oblíbený model, který patří k nejprodávanějším. Navzdory vrchnímu plnění není pračka Electrolux EW6T4262IC hlučnější než zepředu plněná konkurence. Hlučností je na tom srovnatelně s pračkou Electrolux EW6S526WC. Stejný je i objem náplně – 6kg kapacita pracího bubnu. K dispozici je bohatá programová nabídka. Nám se líbil program svěží prádlo, který kombinuje antialergický program a parní funkci – horká pára důkladně zneškodní alergeny a zbaví oblečení zápachu.

Při standardním režimu pračka dosahovala spotřeby vody na úrovni 46 litrů. To ji řadí do energetické třídy E. K optimalizaci spotřeby výrazně přispívá funkce Fuzzy Logic – pračka detekuje množství prádla a zvolí správný program i dobu. Tu však můžete dokonce upravovat, a to díky funkci ECO Time Manager. Všechny podstatné údaje zobrazí LCD displej. Můžete aktivovat i odložený start. Program zvolíte rychle pomocí otočného voliče.

Pračka je vybavena také automatickým nastavením do horní pozice při otevření. Nemáte tak žádný problém s vyjímáním či vkládáním prádla. Na invertorový motor platí záruka až 10 let. Spotřebitelé si velmi pochvalují i ​​kompaktní rozměry, protože se pračka vejde i do menší koupelny – se šířkou 40 cm ji snadno zabudujete do prostoru.

Pozitíva

Time Manager – individuální nastavení času
Kompaktní a tichá
Jednoduché ovládání

Negatíva

Žádné

Typ: pračka s horním plněním ● Energetická třída: E ● Třída účinnosti odstřeďování: B ● Max. kapacita naplnění: 6 kg ● Max. počet otáček: 1 200 ot./min. ● Počet programů: 14 ● Hlučnost odstřeďování: 77 dB ● Parní funkce: ano ● Odložený start: ano ● Smart technologie: ne ● Rozměry: 40 cm × 89 cm × 60 cm (Š × V × H)

Electrolux EW7F348SC

Zepředu plněná pračka s kapacitou 8 kg, max. počet otáček 1 400 ot./min., 14 programů, třída účinnosti odstřeďování: B.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Automatická pračka značky Electrolux disponuje 14 přednastavenými programy. Nejpraktičtější je program na osvěžení prádla. Jde o parní program SteamCare, který z prádla odstraní nepříjemný zápach a výrazně pomůže i při odstraňování nečistot. Kromě toho má Electrolux EW7F348SC samostatný program na džíny a sportovní oblečení. Mezi přídavnými funkcemi je i předpírání a odstřeďování. Pračku ovládáte otočným regulátorem, důležité údaje zobrazuje LED displej. Na něm můžete nastavovat čas, teplotu či počet otáček.

Velmi nás potěšila funkce odloženého startu nebo možnost změnit přednastavenou teplotu pracího cyklu. Řídit můžete do jisté míry i dobu pracího cyklu. Odhad je u některých programů příliš dlouhý. Time Manager vám umožní nastavit dobu trvání pracího cyklu, který si tak můžete přizpůsobit. Údržbu provedete jednoduše speciálním programem pro údržbu pračky. Maximální náplň pracího bubnu je 8 kg, stejnou kapacitu bubnu má také pračka Electrolux PerfectCare 600 EW6F528SC. Prádlo můžete přidat i v průběhu praní – start/pauza.

Pračka je velmi úsporná. Odborné testy ukázaly průměrnou spotřebu vody na úrovni 47 litrů, což je i ve srovnání s konkurencí velmi dobrý výsledek. Právě technologie Fuzzy Logic má na svědomí optimalizaci pracího cyklu. Za pomoci senzorů detekuje množství náplně a určuje dobu pracího cyklu pro co nejnižší spotřebu. Vybavená je také ochranou proti přetečení, není dodávána hadice AquaStop. Motor ÖKO Invertor je velmi tichý a bez přenášení zbytečných vibrací.

Pozitíva

Tichý chod
Úsporný provoz
Technologie Fuzzy Logic

Negatíva

Průměr vstupního otvoru pračky

Typ: zepředu plněná pračka ● Energetická třída: C ● Třída účinnosti odstřeďování: B ● Max. kapacita naplnění: 8 kg ● Max. počet otáček: 1 400 ot./min. ● Počet programů: 14 ● Hlučnost odstřeďování: 75 dB ● Parní funkce: ano ● Odložený start: ano ● Smart technologie: ne ● Rozměry: 60 cm × 85 cm × 57,2 cm (Š × V × H)

Electrolux EW6F428BC

Pračka s předním plněním s kapacitou 8 kg, max. počet otáček 1 200 ot./min., 14 programů, třída účinnosti odstřeďování B.

Prohlédnout nejlepší nabídku


Recenzia

Spokojenost zákazníků je jedním z hlavních ukazatelů kvality produktů. Předem plněná pračka Electrolux má v základu velký prací buben a řadu praktických pracích programů. Mezi nimi i automatický režim nebo parní program pro alergiky. Pračka patří do energetické třídy D.

Model pračky Electrolux patří mezi moderní spotřebiče. Pračka sice není vybavena Bluetooth ani WiFi technologiemi, ale přítomen je systém Fuzzy Logic. Díky němu dokáže pračka automatizovat prací cyklus. V kombinaci s technologií SensiCare dokáže pračka automaticky nastavit čas, teplotu vody i počet otáček. Inteligentní systém dokáže identifikovat typ tkaniny a zvolí nejlepší cyklus pro šetrné praní. O programovou nabídku rozhodně není nouze. Electrolux WE6F428BC má v základu 14 pracích programů. Ty volíte za pomoci otočného ovladače uprostřed předního panelu.

K dispozici jsou programy, jako Eco, bavlna, syntetika, rychlé praní (14 minut), které je určeno spíše k odmáčení skvrn, program na hedvábí, vlnu, sportovní prádlo nebo samostatné máchání. Specifikem je antialergický program s párou, který je určen pro alergiky a lidi s citlivou pokožkou. Za nevýhodu považujeme, že páru nelze využít u jiných programů, kromě právě AntiAllergy. Potěší, že nápisy u ovladače jsou v CZ jazyce. K přehlednosti ovládání napomáhá také jednoduchý LED displej – zobrazuje zbývající čas, teplotu či počet otáček. Samostatné tlačítko má program předpírky, extra odstřeďování nebo odložený start. Přímo stisknutím tlačítka start se aktivuje automatický program.

Maximální náplň pracího bubnu je 8 kg – 53 litrů a spotřebič má standardní rozměry. Uživateli je velmi oblíbená funkce TimeManager. Díky ní si můžete nastavit délku pracího cyklu, zkrátit jej a ušetřit tak čas či energii. Pračka přitom podle množství vždy stanoví minimální dobu praní. Spotřebič patří do energetické třídy D.

Hlučnost pračky je velmi nízká, a to bez ohledu, zda pračka peří nebo je již v režimu odstřeďování. Maximální hladina hluku je 73 dB při odstřeďování. V případě odstřeďování uživatelé v recenzích avizovali, že je oblečení velmi dobře zbaveno vlhkosti a pračka nějakým způsobem neztrácí stabilitu ani při vysokých otáčkách. Spotřebič má také ochranu proti vytopení. V některých případech však nebyla dodávána s hadicí se systémem AquaStop. Na invertorový motor platí výrobcem garantovaná záruka až 10 let.

Velice dobře hodnocený model pračky Electrolux má rozhodně čím zaujmout. Ve své podstatě se jedná o standardní pračku s 8kg kapacitou pracího bubnu. Zákazníci jsou však velmi spokojeni s účinností pracích cyklů o odstřeďování. Z recenzí zákazníci nejčastěji chválí velmi tichý chod pračky, a to i při vyšších otáčkách. Uživatelé těší také jednoduché a přehledné ovládání. Nápisy na ovládacím panelu jsou v češtině. Také potěší funkce TimeManager, kde si můžete upravit čas pracího cyklu. Parní funkce je k dispozici, ale páru lze použít pouze u programu AntiAllergy Vapour.

Pračka je dostupná za velmi výhodnou cenu. Volně stojící model má invertorový motor, který je chráněn 10letou zárukou. Kvalita zpracování je na vysoké úrovni. Některým zákazníkům vadilo, že součástí balení nebyla hadice s AquaStop ventilem. Někteří prodejci ji přibalují dodatečně, je tedy vhodné informovat se u samotného prodejce, u kterého spotřebič kupujete. Celkově je pračka velmi dobrou volbou a pro běžného spotřebitele splní všechna očekávání.

Pozitíva

Účinné odstřeďování a praní
Možnost úpravy času praní
Tichý provoz

Negatíva

Bez hadice s AquaStop ventilem

Typ: pračka s předním plněním ● Energetická třída: D ● Třída účinnosti odstřeďování: B ● Max. kapacita naplnění: 8 kg ● Max. počet otáček: 1 200 ot./min. ● Počet programů: 14 ● Hlučnost odstřeďování: 73 dB ● Parní funkce: ano ● Smart technologie: ne ● Rozměry: 60 cm x 85 cm x 54,7 cm (Š x V x H)

Testované produkty

Ďalšie články z kategórie Pračky

Vaše hodnocení:
(91.6%)