Televizory Samsung

Nejlepší televizory Samsung 2024 + recenze

Společnost Samsung Electronics, největší jihokorejský výrobce elektroniky, patří v segmentu televizorů mezi absolutní špičku. Samotný Samsung je již od roku 2006 největším světovým výrobcem televizorů. Portfolio jeho nabídky je velmi rozsáhlé a každý spotřebitel si v něm najde to, co pro své potřeby vyžaduje. Náš průzkum trhu se zaměřil na rozsáhlou nabídku výrobce. Do srovnávacího testu jsme vybrali televizory Samsung z různých cenových hladin. Vítězem testu se stal televizor Samsung QE55S90 s velkou, 140cm úhlopříčkou, 4K rozlišením a smart technologiemi. V našem výběru naleznete smart televize Samsung s velkou úhlopříčkou, ale i malé televizory do ložnice či kuchyně.

Publikované: 12.10.2021
Aktualizované: 19.07.2024

Jaký televizor značky Samsung koupit?

Z hlediska technologií je segment televizorů jedním z nejvíce se rozvíjejících v rámci elektroniky, a to hned po počítačích a mobilních telefonech. Výrobci neustále přicházejí s novými technologiemi, vylepšují kvalitu obrazu, software a mnoho jiných parametrů. Právě v nich se může spotřebitel ztrácet. TestMagazín se proto snaží při výběru pomoci nejen z hlediska návodu, jak vybrat televizi, ale představuje vám také konkrétní modely i s praktickými recenzemi. Pokud nemáte čas a chuť studovat konkrétní parametry, televizory Samsung v této tabulce si z našeho testu odnesly příslušný štítek. Stačí, když si přečtete krátkou charakteristiku, a možná si vyberete právě jeden z nich.

Názov Hodnotenie Detail
Samsung QE55S90   ✔   Víťaz testu5*Zobrazit produkt
UE85CU7172   ✔   Dobré recenzie5*Zobrazit produkt
Samsung QE55S95C   ✔   Pre náročných5*Zobrazit produkt

Obsah článku:

Hodnocené parametry

Při výběru televizoru spotřebitelé zpravidla postupují systematicky. Určit to lze na základě toho, které parametry spotřebitele před koupí zajímají. Náš srovnávací test si zakládá právě na tom, abychom zohlednili to, co spotřebitelé od výrobců požadují. Odbornou metodiku hodnocených parametrů jsme proto postavili na technických parametrech, které mají při výběru největší váhu. Od chytrého televizoru zákazníci očekávají kvalitní obraz a dostatečně velkou úhlopříčku, která při výběru portfolio produktů nejlépe vyselektuje.

Následně spotřebitele zajímají funkce televizoru, možnosti ovládání – dálkový nebo chytrý ovladač, ovládání hlasem a jiné. Podstatný je u dražších modelů i zvuk, protože v případě větší investice spotřebitel očekává kvalitu i v tomto směru. V neposlední řadě hraje roli konektivita, počet USB či HDMI portů, možnost bezdrátového připojení mobilního zařízení apod. Nejmenší váhu má při rozhodování spotřeba el. energie.

Rozlišení obrazovky – kvalita obrazu
Velikost úhlopříčky
Podpora smart TV
Ovládání televizoru
Funkce
Zvuk
Konektivita
Spotřeba el. energie

Nelze se však řídit pouze technickými parametry, výsledky zahraničních testů nebo informačními listy produktů. Praktická zkouška televizoru je to nejlepší. Proto jsme si při výběru z velké části všímali názorů a praktických zkušeností spotřebitelů, kteří si konkrétní model televizoru Samsung již zakoupili. Bez ohledu na to, zda se jedná o 4K televizor, nebo nejlevnější televizi tohoto výrobce, je nutné brát v úvahu osobní preference samotného zákazníka. Dostupnost televizorů značky Samsung na našem trhu jsme ověřovali prostřednictvím cenového srovnávače Heureka, ale také u prodejců jako Alza, Mall, Kasa, Datart nebo Okay.

Proč důvěřovat našemu testu?

Náš test je založen na detailním a objektivním srovnání vybraných spotřebičů. Precizní analýzou a průzkumem trhu za pomoci stanovení přísných kritérií vybíráme ty nejlepší produkty a šetříme vám tak spoustu času, který byste jinak strávili hodinami hledání informací na internetu.

Záleží nám na tom, abychom vám přinesli všechny podstatné informace o jednotlivých produktech na jednom místě a pomohli vám vybrat to nejlepší, co je na trhu k dispozici. Sledujeme prodejnost jednotlivých modelů a jejich reálné hodnocení ostatními zákazníky.

Nepropagujeme žádnou značku ani žádného prodejce. Soustředíme se na objektivní a důvěryhodné hodnocení na základě osobních zkušeností, ale také analyzujeme zahraniční testy a reference zákazníků či odborníků, kteří měli možnost konkrétní produkt reálně otestovat.

Recenze televizorů Samsung

Pro spotřebitele může být výběr televizoru chvílemi komplikovaný. Problémem dnes určitě není nedostatečný výběr, právě naopak. Zvláště televizory Samsung mají na českém trhu velmi bohaté zastoupení. Kromě toho, že při výběru vždy musíte zohlednit vlastní preference, vám přinášíme stručný přehled základních parametrů a svých názorů na jednotlivé modely. Naše názory jsou objektivní a nezávislé, žádný z produktů není recenzován za účelem jeho propagace. Televizory Samsung jsme hodnotili za pomoci předem stanovené metodiky a náš redaktor si kromě technických údajů všímal i zkušeností spotřebitelů, které mají velkou váhu.

Víťaz testu

Samsung QE55S90

OLED Smart TV s operačním systémem Tizen, 4K rozlišení, energetická třída G, zvuk Dolby Atmos, webové aplikace Netflix, HBO Max, YouTube, Voyo, Rakuten TV...

Prohlédnout nejlepší nabídku

Pokud si potrpíte na kvalitní obraz, Samsung s OLED technologií tento požadavek zaručeně splní. Kombinace Quantum Dot technologie a LED panelu je zárukou optimálního jasu, kontrastu, syté černé a živých barev. 140 cm velká úhlopříčka poskytuje 4K Ultra HD rozlišení. Díky Neural Quantum Processor 4K je obraz dokonale vyladěn. Využívá také AI Upscaling, čímž je obraz vylepšován, a to i v případě horšího signálu. Kromě toho obraz vylepšují další technologie. Enormně tenký panel a bezrámečkový design také napomáhají zážitku ze sledování televizoru.

Do světa hráčů se můžete podívat v nejvyšší kvalitě. AMD FreeSynC Premium Pro, Motion Xcelerator Turbo Pro se postarají o geniální zážitek při 144 Hz. Výhodou je i automatický režim latence, čímž je zaručen plynulý vizuál snímků. OLED díky AI vyhodnocuje všechny procesy v reálném čase a vylepšuje vizuální parametry obrazu. Výkon reproduktorů 40 W není ohromující, ale zároveň ani nezklame. Smart funkcemi televizor nijak nezaostává, streamovací služby, zrcadlení obrazovky telefonu, bezdrátový DEX pro připojení k počítači, webový prohlížeč a mnohé další smart funkcionality.

4K televizor Samsung QE55S90 má na zadní straně dostatečné portfolio konektorů, včetně čtyř HDMI, dvou USB vstupů, LAN, optického audio vstupu nebo Cl slotu. Možné je přehrávání z USB a také je možné ovládání hlasem. Hmotnost televizoru s podstavcem je 18,2 kg. K zavěšení na zeď je zapotřebí VESA přichycení o rozměru 300 x 200 mm. Od daného modelu očekávejte ostrý obraz, svižný a spolehlivý operační systém Tizen, jakož i bohatou chytrou funkcionalitu.

Pozitíva

Perfektní obraz
Rychlý operační systém
Bezrámečkový design

Negatíva

Vyšší cena

Technologie zobrazení: OLED ● Úhlopříčka: 55“ (140 cm) ● Rozlišení: 3 840 x 2 160 – 4K Ultra HD / Quantum HDR / HDR10+Adaptive / HLG / Motion Xcelerator Turbo Pro ● Operační systém: Tizen ● Tuner: DVB-T2 /C/S2 ● Konektivita: 4x HDMI, 2x USB ● WiFi: ano ● LAN: ano ● Výkon reproduktorů: 20 W / Dolby Atmos ● Energetická třída: G

Cenový trhák

Samsung UE50CU7172

LED Smart TV s operačním systémem Tizen, 4K rozlišení, energetická třída G, zvuk Dolby Digital Plus, webové aplikace Netflix, HBO Max, YouTube, Voyo, O2 TV.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Povedený model od společnosti Samsung zaujme především svou cenou. Disponuje velkou úhlopříčkou o rozměru 50 palců, což je přibližně 127 cm. Nezklame ani kvalitním rozlišením 3 840 x 2 160 px, což značí, že divák si může vychutnat kvalitní obraz ve 4K kvalitě. LCD LED panel nabízí skvělý jas, kontrast i barevné spektrum díky technologiím Pur Color, HDR10+ nebo HLG. Kvalitní obraz si chválí i zákazníci v recenzích. Nechybí ani filmový či herní režim, který vylepšují další technologie, mezi nimi například Motion Xcelerator.

Procesor Crystal 4K se stará o plynulý chod celého systému. Operační systém Tizen je dobře vyladěný, neseká a reaguje velmi pohotově. Dostupné je široké spektrum streamovacích aplikací, Apple TV, Netflix, HBO Max, Skylink TV, Voyo, O2 TV, DAZN a mnoho dalších. Samozřejmostí je webový prohlížeč, možnost zrcadlení obrazovky nebo propojení s počítačem přes rozhraní DEX. Hlasové ovládání je dostupné také.

Zvuk televizoru (20 W) je na poměry dané cenové třídy překvapivě solidní. Pokud si potrpíte na kvalitnější zvuk, rozhodně vám doporučujeme zakoupit si soundbar nebo audio soustavu. V rámci konektivity je k dispozici Bluetooh a WiFi rozhraní, ale také nechybí jeden USB port, LAN vstup, Cl slot, tři HDMI porty a optický audio vstup. Má téměř bezrámečkový design, což také přidává na zážitku z kvalitního obrazu. Samotný televizor patří k levnějším modelům, ale jako inteligentní TV poskytuje uživatelům maximální funkcionalitu za rozumné peníze.

Pozitíva

Poměr kvality a ceny
Vysoké rozlišení a kvalitní obraz
Rozhraní televizoru

Negatíva

Nic zásadního

Technologie zobrazení: LCD LED ● Úhlopříčka: 50“ (127 cm) ● Rozlišení: 3 840 x 2 160 – 4K Ultra HD / HDR / HDR10+Adaptive / HLG / Pur Color / Motion Xcelerator ● Operační systém: Tizen ● Tuner: DVB- T2/C/S2 ● Konektivita: 3x HDMI, 1x USB ● WiFi: ano ● LAN: ano ● Výkon reproduktorů: 20 W / Dolby Digital Plus ● Energetická třída: G

Lacná kvalita

Samsung UE32T4302

LED smart TV s operačním systémem Tizen, HD rozlišení, energetická třída F, zvuk Dolby Digital Plus, webové aplikace Netflix, HBO GO, YouTube, Voyo, O2 TV.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Televizory s menší úhlopříčkou jsou vhodné do menších obývacích pokojů, ložnice nebo dětského pokoje. Ideální rozměry má i tento televizor Samsung s 32palcovou úhlopříčkou (80 cm) a HD rozlišením. Full HD u této úhlopříčky k dispozici není, ale díky HDR a technologii Pur Color je podle spotřebitelů mnohem lepší, než jaká byla očekávání. LED televize má smart funkce a lze ji za pomoci integrované WiFi připojit k internetu. K dispozici tedy máte webové aplikace, nebo dokonce internetový prohlížeč.

Ovládání televizoru je jednoduché, dodáván je dálkový ovladač One Remote. Televizor podporuje AirPlay 2, což potěší majitele zařízení Apple. Mezi webovými aplikacemi nechybí Netflix, HBO GO, Amazon Prime nebo YouTube. Operační systém Tizen pracuje spolehlivě, ačkoli nejde o nejnovější verzi. Televizor nepodporuje PVR záznam, to však ani mnozí dražší kolegové. Díky internetu však není problém přehrát různé zajímavé filmy přímo online. V případě potřeby připojení USB je zde jeden port a také dva HDMI výstupy.

Zvuk Dolby Digital Plus a výkon reproduktorů 10 W jsou na daný model dostačující. Kvalitou obrazu ani funkcionalitou vás televizor rozhodně nezklame. Požadavky toho, kdo nehledá televizor s velkou úhlopříčkou, ale chce, aby měl vestavěnou WiFi a přístup k webovým aplikacím, zaručeně splní. Televizor stojí méně než 300 eur, což je z hlediska poměru ceny a kvality velmi přesvědčivý argument.

Pozitíva

Smart TV
Nízká pořizovací cena
Slušná kvalita obrazu

Negatíva

Malá úhlopříčka
Slabší rozlišení – HD

Technologie zobrazení: LED ● Smart TV: ano ● Velikost úhlopříčky: 32″ / 80 cm ● Rozlišení: 1 366 × 768 px / HD Ready / HDR ● Energetická třída: F ● USB: 1× ● HDMI: 2× ● Zvuk/výkon: Dolby Digital Plus / 10 W ● Připojení k internetu: ano ● Webové aplikace: Netflix, HBO GO, YouTube, Voyo, O2 TV ● Operační systém TV: Tizen ● Tuner: DVB-C, DVB-T, DVB-T2 (H.265) ● Rozměry televizoru: 73,74 cm × 43,8 cm × 7,41 cm (Š × V × H) ● Hmotnost: 4 kg

Pre náročných

Samsung QE65S95

OLED Smart TV s operačním systémem Tizen, 4K rozlišení, energetická třída F, zvuk Dolby Atmos, webové aplikace Netflix, HBO Max, YouTube, Voyo, Skylink Live TV.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Pokud si chcete doma dopřát záběr jako z plátna v kině, pak je tento 4K televizor Samsung nejlepší volbou. Prémiová kvalita obrazu díky vysokému rozlišení a navíc potěší i velmi dobrou akustikou. OLED televizor má úhlopříčku 163 cm. 4K Ultra HD rozlišení je podpořeno technologiemi, jako Quantum HDR OLED+, HDR10+Adaptive, HLG a také RDE pro zvýšení kontrastu. Televizor má ultraširokoúhlé pozorovací úhly. Nechybí redukce šumu nebo různé režimu. O maximální vyladění se postará umělá inteligence a Neural Quantum Processor 4K. Smutní nezůstanou ani hráči díky speciálním technologiím, které zajišťují maximálně plynulý obraz i při dynamických snímcích.

Dolby Atmos je zárukou kvalitního a autentického zvuku. V kombinaci s výkonem reproduktorů 70 W, technologií Q-Symphony a OTS+ je zvuková reprodukce na úplně jiné úrovni, nevyjímaje basy díky basovému reproduktoru. Smart OLED TV disponuje také všemi důležitými smart funkcemi. Od streamovacích služeb až po webový prohlížeč. Zárukou plynulého ovládání a skvělých reakcí televizoru je operační systém Tizen. Specifický je dokonce režim AI Energy, který umožňuje plynule regulovat úroveň jasu podle okolního světla. Ovládání hlasem je možné díky ovladači SolarCell, který je navíc nabíjen solární energií díky integrovanému solárnímu článku.

Unikátní bezrámečkový design jen podtrhuje divácký zážitek. Praktické řešení One Connect Box vám umožňuje ukrýt kabeláž a při pohledu na televizi si budete naplno všímat jen samotného obrazu. Smart televizor poskytuje maximální zážitek ze sledování televize v domácím prostředí. Přestože jde o dražší model i náročnější divák bude zaručeně spokojen.

Pozitíva

Bezkonkurenční kvalita obrazu
Duální tuner
Perfektní zvuk Woofer (bas. reproduktor)

Negatíva

Vysoká cena

Technologie zobrazení: OLED ● Úhlopříčka: 65“ (163 cm) ● Rozlišení: 3 840 x 2 160 – 4K Ultra HD / Quantum HDR OLED+ / HDR10+Adaptive / HLG / RDE / Motion Xcelerator Turbo Pro ● Operační systém: Tizen ● Tuner: 2x DVB-T2/C/S2 ● Konektivita: 4x HDMI, 3x USB ● WiFi: ano ● LAN: ano ● Výkon reproduktorů: 70 W / Dolby Atmos ● Energetická třída: F

Další zajímavé produkty

Vzhledem k velkému zastoupení televizorů Samsung na našem trhu jsme svůj výběr rozšířili také o televizory, které se dostaly do našeho širšího výběru a zaujaly nás svými kvalitami. Jejich výběrem určitě nic nezkazíte, a pokud jste si dosud nevybrali, možná právě mezi nimi naleznete televizor s úhlopříčkou nebo funkcemi, které vám budou vyhovovat. Smart televizory Samsung jsou na našem trhu velmi oblíbené, i proto si myslíme, že je nutné spotřebitelům představit všechny modely televizorů, které se vyplatí mít doma. Zde jsou další televizory jihokorejského výrobce s krátkými charakteristikami, které vám pomohou se lépe zorientovat.

Nejvyšší kvalitu obrazu přináší QLED televizor Samsung QE65S90C. Jedná se o vylepšenou zobrazovací technologii, kterou má na svědomí vylepšení Neural Quantum Processor 4K s podporou Quantum HDR OLED. Obrazovka podporuje frekvenci až 144 Hz. Jde o smart televizor s unikátní technologií Quantum HDR OLED+. Scény jsou realističtější a vykreslování obrazu plynulejší. Televizor také umožňuje kalibraci zvuku, dokonce dokáže potlačovat okolní ruch a šum. Hráče ohromí podpora technologie FreeSync pro plynulejší obraz. Odradit může cena.

Televizor Samsung QE55QN85C splní požadavky většiny spotřebitelů. Jedná se o 4K televizor s vysokým rozlišením UHD a úhlopříčkou až 138 cm. Televizor využívá technologii zobrazování Quantum Matrix. Smart TV vám nabízí funkce, jako jsou webový prohlížeč, webové aplikace nebo zrcadlení obrazovky. Plynulost scén je lepší díky technologii Motion Xcelerator Turbo. Dostupné je i ovládání hlasem.

K vrcholu nabídky se řadí QLED televize Samsung QE55Q80C. 4K rozlišení je podpořené vysokým objemem barev, perfektním kontrastem a automatickou regulací jasu. Obrazovka má antireflexní úpravu. Úhlopříčka má 138 cm. Zvuk se přizpůsobuje samotným scénám. Při sledování máte možnost rozdělení obrazu (Multi View), můžete tak sledovat dva pořady současně. Podporuje také ovládání hlasem.

S velmi pozitivními hodnoceními se v našem širším výběru nachází také televizor Samsung UE43DU7172, který nabídne smart funkcionalitu a 4K neboli UHD rozlišení. Kvalitní obraz zajišťují speciální technologie – HDR či PurColor pro vyšší kontrast barev. Úhlopříčka televizoru je 109 cm. Samsung má integrovanou WiFi, umožňuje zrcadlení obrazovky a rovněž podporuje Apple AirPlay.

Pro náročnější spotřebitele nebo pro ty, kteří hledají větší televizi, jsme do svého výběru umístili televizor Samsung QE65QN85C. Má úhlopříčku 163 cm. Nemusíte se tak obávat nedostatku vizuální kvality. QLED televizor se 4K rozlišením vypadá skvěle. Jde o smart TV, k dispozici máte přístup na internet a dostupné jsou nejdůležitější webové aplikace i hybridní vysílání.

Nejprodávanější podle Heureka.cz

Co se českého trhu týče, není tajemstvím, že televize Samsung jsou nejprodávanějšími televizory. Obecně se však těší velké popularitě po celém světě. Spotřebitele nejvíce láká právě kvalita a dostupná cena. Samsung má ve svých řadách samozřejmě i dražší, prémiové modely, ale díky technologiím, které jeho modely mají, dokáže zaujmout a přesvědčit o svých kvalitách i v nižší cenové hladině. My jsme pro vás připravili seznam nejprodávanějších televizorů značky Samsung. Upozorňujeme však, že se prodejnost velmi rychle mění. Tabulku se snažíme udržovat aktuální, a proto ji vždy po určité době aktualizujeme. Zde je TOP 5 nejprodávanějších televizorů Samsung.

Názov Hodnotenie Detail
Samsung UE55CU71725*Zobrazit produkt
Samsung UE43CU71725*Zobrazit produkt
Samsung UE50CU71725*Zobrazit produkt
Samsung QE65QN85C5*Zobrazit produkt
Samsung UE65CU71725*Zobrazit produkt

Proč si koupit televizor značky Samsung?

Televizory jsou součástí většiny domácností. Někteří si rádi vychutnají televizní nabídku přes digitální vysílání, jiní si zase potrpí na vysokou kvalitu obrazu, aby si vychutnali oblíbené filmy a televizní seriály přes webové aplikace. Televizory Samsung jsou populární díky vysoké kvalitě obrazu, široké nabídce modelů a dostupné ceně. Vrcholem nabídky jsou QLED televizory s inovativní a patentovanou technologií vykreslování obrazu Quantum Dot. Jedná se o vlajkovou loď společnosti Samsung. Na trhu mají dokonce televizory s 8K rozlišením. Pokud se rozhodujete pro televizor značky Samsung, zde je několik důvodů, proč se vyplatí si jej vybrat.

Jak vybrat Samsung televizor

Televizory Samsung a rozmanitá nabídka

Jednou z velkých výhod, které Samsung má, je široká nabídka. Společnost má mnoho populárních modelových řad, které si získaly renomé.  Prodejci – kamenné prodejny i internetové obchody – mají rovněž bohaté zastoupení desítek modelů. Nejpopulárnější jsou smart televizory. Jedná se o 4K televizory s vysokým rozlišením, většími úhlopříčkami (nad 50 palců) a také bohatou funkcionalitou. Kromě UHD modelů jsou v nabídce prémiové QLED televize, které jsou nejdražší. Nenároční spotřebitelé sáhnou po modelech s Full HD nebo HD rozlišením, které jsou nejlevnější, ale stále disponují kvalitními technologiemi za účelem co nejkvalitnějšího obrazu, přestože jde o poměrně malé úhlopříčky.

Kvalitní obraz – použité technologie

Obraz je tím nejdůležitějším faktorem, kterým by se spotřebitelé při výběru televizoru měli řídit. Samsung patří ke společnostem, které na vývoji a zkvalitnění vizuálního výstupu neustále pracují. Důkazem toho jsou nejlepší obrazové technologie, které televizory Samsung využívají.

Absolutním vrcholem je technologie Quantum Dot, jedná se o QLED televizory. Nabídne nejrealističtější barevnost barevných i tmavých scén. Další propracovanou technologií je Dynamic Crystal Color – jde o UHD kvalitu obrazu s technologií HDR 1000 pro optimální dynamičnost obrazu, vysokou kvalitu UHD nabízí i technologie Active Crystal Color. Kvalitu obrazu vylepšuje Pur Color pro přirozenější odstíny tmavých i světlých barev. U levnějších modelů se o vyšší kvalitu obrazu postará technologie Wide Color, která postačí pro běžné televizní scény v HD kvalitě.

Levné televizory Samsung?

Cena spotřebitele zajímá a vždy zajímat bude, přičemž televizory Samsung mají cenovou politiku zvládnutou na jedničku. Oproti mnohé konkurenci nabízí Samsung televizory s velkou úhlopříčkou (140 až 165 cm), 4K rozlišením a smart funkcemi (WiFi, bluetooh, zrcadlení obrazovky, webový prohlížeč, webové aplikace atd.) v cenovém rozpětí od 12 000 do 25 000 Kč. Tyto televize můžeme považovat za střední třídu a nechybí jim nic, co běžný spotřebitel využije, dokonce mají i funkce navíc. Právě proto jsou televizory značky Samsung dlouhodobě nejprodávanější.

Máte-li zájem o vyšší třídu, můžeme se přehoupnout přes hranici 25 000 Kč. Právě v této kategorii naleznete modely s modelovým označením QE, což značí, že na výběr jsou QLED televizory. Samozřejmě jde o dražší televizory, které koupíte za vyšší cenu, ale s podobně velkou úhlopříčkou, nad částkou 37 000 Kč už můžeme hledat i úhlopříčky nad 65 palců, nad hranicí 50 000 Kč se nacházejí televizory Samsung s úhlopříčkou 207 či 214 cm. Díky nim můžete mít doma malé kino.

Levný televizor Samsung

Levné televizory tohoto výrobce koupíte za méně než 7 500 Kč. Je potřeba počítat s menší úhlopříčkou a rozlišením maximálně Full HD nebo HD Ready. Překvapivě narazíte na smart TV s vlastním operačním systémem, díky čemuž se nemusíte spoléhat pouze na digitální signál a běžné televizní programy, ale získáte i přístup na internet.

Smart TV značky Samsung

Důvodem, proč jsou smart televizory od Samsungu tak oblíbené, je jejich operační systém Tizen. Ten je perfektně optimalizovaný. Nejde o otevřený OS jako Android nebo OS od Applu, ale rozhodně patří mezi nejplynulejší a nejméně problémové. Díky němu je bezproblémové i ovládání a orientace v menu. Problém nedělají ani dostupné webové aplikace. Pouze je potřeba dávat pozor na pravidelné aktualizace.

Smart funkce vám umožňují připojit se k internetu či ostatním zařízením v domácnosti. Díky aplikaci Bixby můžete televizor ovládat na dálku hlasem. Můžete sledovat obsah na internetu, Netflix, HBO GO, Voyo, YouTube, Amazon Prime a jiné. Samsung přináší i speciální herní režimy pro připojení PlayStationu či Xboxu.

Zajímavé funkce

Funkcionalita je také jednou z věcí, která může při rozhodování sehrát roli. Jedná se o funkce, které mohou mít vliv na ovládání, funkčnost televizoru a jiné. Někteří spotřebitelé cíleně vyhledávají některé funkce, které jiné televizory nemají. My zmíníme jen několik zajímavých.

  • Samsung DeX – skrze tuto funkci se můžete bezdrátově spárovat se svým počítačem za pomoci WiFi připojení. Stačí, když si do počítače stáhnete aplikaci Samsung DeX. Je však nutné, aby ji váš počítač podporoval. Stejně tak můžete smart TV propojit se svým telefonem, který podporuje zrcadlení obrazovky Miracast. Nabízí i řadu dalších funkcionalit.
  • Ovladač One Remote Control – jde o chytrý ovladač pro smart TV. Chytrý ovladač je s televizorem spárovaný přes bluetooth rozhraní. Má velmi intuitivně rozmístěná tlačítka – jednoduše spustíte webové aplikace, přepnete kanály nebo spustíte ovládání hlasem. One Remote Control je dodáván k dražším QLED televizorům.
  • Režim Ambient – díky designu, který QLED televizory nabízejí, jsou vybavené funkcí Ambient. Po aktivaci tohoto režimu obrazovka splyne s pozadím – zeď apod. Jde spíše o designový prvek.

Otázky a odpovědi – FAQ

Hledáte televizor Samsung do obývacího pokoje? Potřebujete pomoci s výběrem? Nezodpověděli jsme vaši otázku? V takovém případě máte prostor zeptat se našich redaktorů, kteří vám odborně pomohou. Jsme v neustálém kontaktu s odborníky, abychom vám dokázali efektivně pomoci a odpovědět na vaše dotazy. Neváhejte a obraťte se na nás. Pokud máte osobní zkušenosti s televizory Samsung, budeme jen rádi, pokud se podělíte o své názory a pomůžete tak i ostatním spotřebitelům. TestMagazín je vždy na straně spotřebitele.

Nejedná se o žádný chronický problém, který by se týkal televizorů značky Samsung, důvodů, proč obraz televizoru nefunguje, může být opravdu mnoho. Na základě uživatelských fór se obvykle vyskytoval problém, kdy obraz zmizel, ale zvuk televizoru fungoval, stejně tak i přepínání kanálů. Ideálním řešením je odborná diagnostika televizoru. Bez ohledu na to, zda se jedná o televizory Samsung, LG, Sony, nebo Philips. Problémem může být připojovací kabel, poškozený vstup nebo vadná T-Con deska, kterou lze v servisu vyměnit. Pokud je televizor v záruce, nezasahujte do něj a využijte záruční dobu k reklamaci. Na spotřební elektroniku platí ze zákona záruka minimálně 2 roky, záruku lze prodloužit i u samotného prodejce. Někdy nelze vyloučit i to, že jde o vadný model. V takovém případě se koupi nového televizoru nevyhnete, pokud ten váš není v záruce.

Dálkový ovladač k televizoru Samsung koupíte v běžných kamenných prodejnách s elektrospotřebiči a elektronikou, ale také v řadě internetových obchodů. Každý dálkový ovladač má své modelové označení, proto nemusí být novější řada dálkových ovladačů kompatibilní s novější řadou televizorů Samsung. Různé dálkové ovladače mají i chytré televizory Samsung. Mezi nejrozšířenější dálkové ovladače patří OFA SamsungSamsung AA59-00602A nebo Samsung UE55RU8002UXXH.

Těžká otázka, na kterou je velmi obtížné odpovědět. Na jedné straně jde o osobní preferenci každého spotřebitele. Rozumíme však dilematu spotřebitelů, kteří se mezi těmito giganty rozhodují, jde o dva největší producenty smart televizorů, jejichž modely patří k nejprodávanějším. Na základě zkušeností spotřebitelů, ale také odborných testů jsou chytré televizory Samsung lepší. Hlavním důvodem je operační systém Tizen, kterým jsou smart TV značky Samsung vybaveny (oproti webOS, kterým jsou vybaveny televizory LG).

Samsung QE65Q60A

QLED smart TV s operačním systémem Tizen, 4K rozlišení, energetická třída F, zvuk Dolby Digital Plus, webové aplikace Netflix, HBO GO, YouTube, Apple TV, Skylink Live TV.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Televizory s obrazovou technologií Quantum Dot patří mezi top nabídku výrobce Samsung. QLED televizory se prezentují nejen geniální kvalitou obrazu, ale také unikátním designem. Tenké rámečky, „slim“ konstrukce – to vše dává dohromady moderní celek. Přestože výrobce uvádí, že jde o bezrámečkový televizor, tenké rámečky jsou přece jen přítomné. Televizor pracuje s novým procesorem Quantum Lite 4K. Kvalita obrazu je podpořená technologií Quantum HDR, Mega Contrast, HLG a také intuitivním Supreme UHD Dimmingem. V případě prudké změny barevnosti ve scénách si vykreslování díky podpoře Contrast Enhancer ani nevšimnete.

Zvukový výstup je v tomto případě uspokojivý, 20W reproduktory nejsou vrcholem a soundbar bude lepší možností, nicméně televizor rozhodně nepodává špatný akustický výkon. Plusem je i funkce Adaptive Sound. Operační systém Tizen je ověřenou klasikou a určitě vás nezklame. K dispozici máte smart TV s webovým prohlížečem, podporou Bixby (angličtina, němčina, španělština) a dalších webových aplikací v čele s Netflixem, Amazon Prime či HBO GO. Bez problémů můžete bezdrátově zrcadlit obrazovku počítače či telefonu a sdílet i pracovní dokumenty. Integrovaná je WiFi i bluetooth. Konektivita přináší dva USB porty a tři HDMI – LAN vstup je také použitelný.

Televizor kanály vyhledává automaticky, nechybí senzor režimu Ambient pro regulaci jasu, podporuje titulky, umožňuje nastavit také automatické vypnutí a nabízí rozšířenou funkci nahrávání programů na externí paměťové úložiště. Během sledování TV můžete vybírat z předvolených režimů – filmový, sportovní nebo i herní režim (v případě, že k televizoru připojíte herní konzoli).

Pozitíva

Dobré recenze
Technologie QLED
Bluetooth i zrcadlení obrazovky

Negatíva

Žádné

Technologie zobrazení: QLED ● Smart TV: ano ● Velikost úhlopříčky: 65″ / 163 cm ● Rozlišení: 3 840 × 2 160 px / 4K UHD / HDR10+ / HLG / Dual LED ● Energetická třída: F ● USB: 2× ● HDMI: 3× ● Zvuk/výkon: Dolby Digital Plus / 20 W ● Připojení k internetu: ano ● Webové aplikace: Netflix, HBO GO, YouTube, Apple TV, Skylink Live TV ● Operační systém TV: Tizen ● Tuner: DVB-C, DVB- T, DVB-T2 (H.265) ● Rozměry televizoru: 161,2 cm × 95 cm × 2,57 cm (Š × V × H) ● Hmotnost: 21,8 kg

Samsung UE50TU7092

LED smart TV s operačním systémem Tizen, 4K rozlišení, energetická třída G, zvuk Dolby Digital Plus, webové aplikace Netflix, HBO GO, YouTube, Voyo, Skylink Live TV.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Další moderní televizor určený pro běžného spotřebitele, který má určité požadavky na kvalitní obraz, smart funkce, ale nepotřebuje za televizi utratit desítky tisíc korun. V našem testu je tento model především díky poměru ceny a kvality, kterou přináší. Displej Crystal s úhlopříčkou 127 cm je dostatečně velký, abyste si na něm dokázali vychutnat svůj oblíbený pořad. Pokud přece jen chcete něco většího, možná pro vás bude lepší volbou televizor Samsung UE55AU7172 se 138 cm. 4K televizor však nabízí opravdu nádherný obraz, který vylepšuje několik moderních technologií včetně HDR10+ nebo technologie PurColor pro perfektní sytost barev. Displej Dynamic Crystal nemá s vykreslováním scén žádný problém a v noci oceníte i automatické stmívání obrazu díky Micro Dimming.

Mozkem smart televizoru je procesor Crystal 4K a sekunduje mu software – operační systém Tizen. Díky integrované WiFi máte přístup k internetu a můžete pohodlně využívat všechny výhody, které smart TV nabízí. Surfovat po internetu můžete přes vestavěný internetový prohlížeč. Především budete využívat dostupné webové aplikace – Netflix, Rakuten TV, Voyo, YouTube nebo HBO GO. Bezdrátově se můžete připojit i přes svůj počítač, televizor dokonce můžete využívat jako velký „počítačový monitor“ a pracovat s dokumenty, vytvářet prezentaci či jiné. Bezdrátově se dokážou k televizoru připojit také uživatelé zařízení Apple, a to přes rozhraní AirPlay 2.

Hlasové ovládání televizor v této třídě nepodporuje. K dispozici jsou dva HDMI porty, Cl slot, jeden USB a ethernetový vstup. Bluetooth k dispozici není, zrcadlení však nabízí jiné aplikace, takže to problém určitě nepředstavuje. Ladění kanálů je automatické. Můžete aktivovat herní režim, podporuje HbbTV a nastavit můžete i časovač vypnutí. Televizor je dodáván s dálkovým ovladačem TM1240A, přičemž baterie do něj jsou součástí balení. Zvuk nijak neoslní, a i když jde o 20W reproduktory Dolby Digital Plus, nejedná se o příliš velký zážitek. Za kvalitou obrazu zvuk určitě zaostává. Televizor zároveň patří mezi nejprodávanější modely výrobce.

Pozitíva

Výhodná cena
Operační systém
Micro Dimming

Negatíva

Průměrný zvuk

Technologie zobrazení: LED ● Smart TV: ano ● Velikost úhlopříčky: 50″ / 127 cm ● Rozlišení: 3 840 × 2 160 px / 4K UHD / HDR / HLG / PurColor ● Energetická třída: G ● USB: 1× ● HDMI: 2× ● Zvuk/výkon: Dolby Digital Plus / 20 W ● Připojení k internetu: ano ● Webové aplikace: Netflix, HBO GO, YouTube, Voyo, Skylink Live TV ● Operační systém TV: Tizen ● Tuner: DVB-C, DVB-T, DVB-T2 (H.265) ● Rozměry televizoru: 115,8 cm × 64,37 cm × 5,95 cm (Š × V × H) ● Hmotnost: 11,4 kg

Lacná kvalita

Samsung UE75TU7092

LED smart TV s operačním systémem Tizen, 4K rozlišení, energetická třída G, zvuk Dolby Digital Plus, webové aplikace Netflix, HBO GO, YouTube, Voyo, Skylink Live TV.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Velká úhlopříčka se rázem stane dominantním prvkem vašeho obývacího pokoje. Televizor má koneckonců v obývacím pokoji své pevné místo, a pokud má obrazovka 75 palců, což činí 189 cm, určitě ji nepřehlédnete. Oblíbený pořad si vychutnáte na obrovském „plátně“, a to navíc ve 4K rozlišení s podporou HDR, HLG a PurColor, aby byl obraz co nejkvalitnější. Televizor má skvělé pozorovací úhly. Spotřebitelům se líbí také díky perfektnímu poměru ceny a velké úhlopříčky, kterou dostanete za něco více než 1 000 eur.

Smart televizor má vestavěnou WiFi. Nepodporuje technologii Bluetooth. Po připojení k internetu získáte všechny chytré funkce, které smart TV nabízí – od webového prohlížeče až po sledování televizních archivů nebo streamovacích webových aplikací jako Netflix, HBO GO či Steam Link. Tradičně televizor podporuje bezdrátové propojení Apple AirPlay 2. S televizí se zvládnete spojit bezdrátově přes svůj notebook či mobilní telefon a sdílet požadovaný obsah. Navzdory větším rozměrům není spotřeba o mnoho větší a TV spadá do energetické třídy G.

V případě připojení herní konzole můžete aktivovat i herní režim. LED televize s edge LED podsvícením využívá UHD Micro Dimming, což je stmívání obrazovky na základě aktuálních světelných podmínek. V nastavení televizoru naleznete filmový či sportovní režim. Ovládání je intuitivní v klasickém menu i ve smart TV rozhraní. Operační systém Tizen je spolehlivý a bez sekání či zpomalených reakcí. Televizor má dva HDMI vstupy, 1× USB 2.0, digitální optický audiovýstup a Cl slot. Chcete-li zapojit internet přímo do TV, určitě využijete LAN vstup. Slabinou je opět jen plechový zvuk. Pokud do obývacího pokoje potřebujete smart televizor, alternativou může být Samsung UE65TU7092, který má o něco menší úhlopříčku, ovšem ostatními parametry je na stejné úrovni.

Pozitíva

Velká úhlopříčka
Poměr ceny a úhlopříčky
Zrcadlení obrazovky počítače, mobilu...

Negatíva

Velmi nevýrazný zvuk

Technologie zobrazení: LED ● Smart TV: ano ● Velikost úhlopříčky: 75″ / 189 cm ● Rozlišení: 3 840 × 2 160 px / 4K UHD / HDR / HLG / PurColor ● Energetická třída: G ● USB: 1× ● HDMI: 2× ● Zvuk/výkon: Dolby Digital Plus / 20 W ● Připojení k internetu: ano ● Webové aplikace: Netflix, HBO GO, YouTube, Apple TV, Skylink Live TV ● Operační systém TV: Tizen ● Tuner: DVB-C, DVB-T, DVB-T2 (H.265) ● Rozměry televizoru: 167,2 cm × 95,7 cm × 5,95 cm (Š × V × H) ● Hmotnost: 30,4 kg

Samsung UE65TU7092

LED smart TV s operačním systémem Tizen, 4K rozlišení, energetická třída G, zvuk Dolby Digital Plus, webové aplikace Netflix, HBO GO, YouTube, Voyo, Rakuten TV...

Prohlédnout nejlepší nabídku

Pokud chcete mít doma v obývacím pokoji moderní chytrý televizor s kvalitním obrazem a vysokým rozlišením, Samsung UE65TU7092 je nutné zařadit do svého výběru. Úhlopříčka 163 cm je za danou cenu opravdu luxusem a v kombinaci s vysokým 4K rozlišením si na nekvalitní obraz určitě nebudete stěžovat. Ke tmavým či světlým scénám nejsou žádné výhrady. Zásluhu na tom mají inovativní technologie jako HDR10+, Pur Color nebo technologie Crystal UHD displeje. Televizor má také lokální řízení jasu Micro Dimming. Crystal displej nabídne opravdu perfektní barevné podání.

Dočkáte se operačního systému Tizen, vestavěné WiFi a také možnosti bezdrátového zrcadlení obrazovky. Chytrý televizor zvládá hybridní vysílání. Procesor Crystal 4K perfektně pracuje při práci v menu a celé rozhraní je velmi „user friendly“, což je devízou televizorů Samsung. Mírně nás zklamal jen zvuk. Dolby Digital Plus s výkonem 20 W ze sebe dokáže vytlačit dostatek hluku, nicméně akustická kvalita je průměrná. Koneckonců jde stále o televizor střední cenové třídy.

Konektivita nenadchne, 1× USB, 2× HDMI nebo ethernet vstup jsou povinnou výbavou. Chybí sluchátkový vstup – 3,5mm jack. Televizor nepodporuje hlasové ovládání. Zmínit můžeme například herní režim, který sice není důležitý pro všechny spotřebitele, ovšem milovníci PlayStationu či Xboxu budou mít radost. Smart TV podporuje AirPlay 2, což potěší majitele Applu. Díky tomu mohou bezdrátově sdílet obsah přímo na obrazovce. Příjemnou vychytávkou je vedení přívodového kabelu, které směřuje přímo do stojanu, a nijak výrazně tak nenarušuje prostor za televizí.

Pozitíva

Velká úhlopříčka
Poměr ceny a kvality
Kvalitní obraz

Negatíva

Průměrný zvuk
Nepodporuje ovládání hlasem

Technologie zobrazení: LED ● Smart TV: ano ● Velikost úhlopříčky: 65″ / 163 cm ● Rozlišení: 3 840 × 2 160 px / 4K UHD / HDR10 + / HLG ● Energetická třída: G ● USB: 1× ● HDMI: 2× ● Zvuk/výkon: Dolby Digital Plus / 20 W ● Připojení k internetu: ano ● Webové aplikace: Netflix, HBO GO, YouTube, Voyo, Rakuten TV... ● Operační systém TV: Tizen ● Tuner: DVB-C, DVB-T, DVB-S2, DVB-T2 (H.265) ● Rozměry televizoru: 144,8 cm × 90,6 cm × 5,95 cm (Š × V × H) ● Hmotnost: 20,9 kg

Samsung UE55AU7172

LED smart TV s operačním systémem Tizen, 4K rozlišení, energetická třída G, zvuk Dolby Digital Plus, webové aplikace Netflix, HBO GO, YouTube, Voyo, Skylink Live TV.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Velice kvalitní chytrý televizor s úhlopříčkou 138 cm. Televizor nabízí obraz ve vysokém rozlišení 4K (3 840 × 2 160 px). Disponuje větším množstvím technologií, jejichž vliv na kvalitu obrazu je velmi markantní. Především technologie HDR a PurColor jsou ty, které činí obraz jasnějším a barvy sytějšími. Velmi kvalitní obraz, ale na ještě větší úhlopříčce nabízí televizor Samsung UE65TU7092. Cenově jsou televizory téměř totožné. Televizor má velmi jednoduchý design a štíhlé tělo. Rámečky jsou velmi tenké. Chytrý televizor funguje díky procesoru Crystal 4K (pokročilý 4K Upscalling). O funkcionalitu se primárně stará operační systém Tizen.

Televizor má vestavěnou WiFi a podporuje také technologii Bluetooth. Integrován je webový prohlížeč a bez problémů spustíte webové aplikace jako Netflix, HBO GO, Voyo či YouTube a mnohé jiné. Operační systém nezamrzá, neseká se, uživatelské rozhraní je již tradičně velmi přívětivé a jednoduché na ovládání. Vestavěný je také Chromecast, takže zrcadlení obrazovky mobilního telefonu či vašeho počítače je maximálně jednoduché. Spotřebitelé si tuto funkci velmi pochvalují. Bezdrátové připojení je tak velkou výhodou, ať už chcete surfovat po internetu, nebo sdílet obsah ze svého PC či notebooku. Pokud to jinak nepůjde, můžete využít HDMI vstup, ty má televizor dokonce tři. USB vstup je jeden.

Díky tomu, že má televizor vysoký dynamický rozsah HDR, hráčům v herním režimu nabídne optimální podmínky pro zážitkové hraní na velké obrazovce. Milovníci PlayStationu či Xbox konzole si přijdou na své. O plynulost obrazu se stará technologie Motion Xcelerator. K televizoru doporučujeme dokoupit soundbar, protože je televizor vybaven technologií Q-Symphony, díky čemuž je zvuk mohutnější a díky soundbaru má prostorový charakter. Samotný akustický výkon je 20 W. Majitele zařízení Apple již tradičně potěší podpora Apple AirPlay 2.

Pozitíva

Perfektní obraz – 4K
Vestavěný Chromecast i bluetooth
Design televizoru

Negatíva

Žádné

Technologie zobrazení: LED ● Smart TV: ano ● Velikost úhlopříčky: 55″ / 138 cm ● Rozlišení: 3 840 × 2 160 px / 4K UHD / HDR / PurColor ● Energetická třída: G ● USB: 1× ● HDMI: 3× ● Zvuk/výkon: Dolby Digital Plus / 20W ● Připojení k internetu: ano ● Webové aplikace: Netflix, HBO GO, YouTube, Voyo, Skylink Live TV ● Operační systém TV: Tizen ● Tuner: DVB-C, DVB-T, DVB-T2 (H.265) ● Rozměry televizoru: 123 cm × 78,3 cm × 5,99 cm (Š × V × H) ● Hmotnost: 14,2 kg

Testované produkty

Ďalšie články z kategórie Televizory

Vaše hodnocení:
(91.8%)