Myčky nádobí Beko

Myčky nádobí Beko – recenze, návod, cena, zkušenosti

Myčky nádobí už dnes patří ke standardní výbavě kuchyně. Jedním z předních výrobců těchto spotřebičů je i Beko, který se na tuzemský trh dostal před více než 15 lety. V jeho nabídce naleznete desítky různých modelů, mezi kterými by si měl to pravé ořechové najít opravdu každý z vás. Abychom vám usnadnili výběr a rozhodování, připravili jsme si pro vás test myček nádobí Beko, které se mezi spotřebiteli těší velké popularitě. Recenzovali jsme pro vás vítěze testu, a sice myčku Beko DFN26422X, a několik dalších modelů, které nás zaujaly atraktivní cenou, pokrokovými funkcemi nebo vysokou účinností mytí.

Publikované: 02.11.2021
Aktualizované: 02.04.2024

Jakou myčku nádobí značky Beko koupit?

Pokud jste se rozhodli, že je značka Beko vhodnou volbou do vaší domácnosti, a při výběru myčky nádobí jsou pro vás dostačující jen základní informace, na úvod svého testu jsme si pro vás připravili souhrn nejdůležitějších parametrů 3 modelů, které jsme ocenili speciálními štítky. Pokud vás zajímají všechny důležité parametry včetně detailů, doporučujeme vám, abyste si našli několik minut času na naše podrobné recenze myček nádobí značky Beko.

Názov Hodnotenie Detail
Beko DFN26422X   ✔   Víťaz testu5*Zobrazit produkt
Beko BDIN38651C   ✔   Pre náročných5*Zobrazit produkt
Beko DIS35020   ✔   Najpredávanejšie5*Zobrazit produkt

Víťaz testu
Beko DFN26422X

Beko DFN26422X

Volně stojící myčka nádobí, energetická třída E, kapacita na 14 sad nádobí, 7 programů, 6 nastavení teploty.

Zobrazit více info

Volně stojící myčka nádobí Beko DFN26422X vyniká dobrým poměrem mezi pořizovací cenou a výkonem. Disponuje 7 mycími programy, nechybí u ní funkce samočištění, praktický časovač, displej, ochrana proti přetečení ani dětská pojistka, účinnost mytí i sušení je vysoká a její kapacita je dostačující i pro početnější domácnosti. Pozitivní vlastností je nízká spotřeba elektřiny. Naopak spotřeba vody na jeden cyklus je trochu vyšší.

Cenový trhák
Beko DTC36610W

Beko DTC36610W

Stolní myčka nádobí, energetická třída A+, kapacita na 6 sad nádobí, 6 programů, třída účinnosti mytí A.

Zobrazit více info

Stolní myčka nádobí Beko DTC36610W s kompaktními rozměry a velmi malou spotřebu vody spadá do energetické třídy A+. Její kapacita umožňuje naráz umýt jen 6 sad nádobí. Z hlediska programů a funkcí není tomuto modelu co vytknout. Zklamáním je nadprůměrná spotřeba elektřiny na jeden cyklus. V pozitivním směru nás na myčce dále zaujala funkce 24hod. časovače, bezpečnostní doplňky a možnost jejího polovičního naplnění, která šetří vaši peněženku, čas i životní prostředí.

Náš TIP
Beko DEN48520XAD

Beko DEN48520XAD

Volně stojící myčka nádobí, energetická třída E, 15 sad nádobí, 8 programů, 6 nastavení teploty, účinnost mytí 1,13.

Zobrazit více info

Volně stojící myčka nádobí Beko DEN48520XAD umyje na jednou 15 sad nádobí. Na výběr nabízí 8 programů, teplotu lze nastavit. Myčka se řadí do energetické třídy E, hlučnost dosahuje 43 dB.

Obsah článku:

Hodnocené parametry

Poté, co se nám podařilo do testu vybrat konkrétní myčky nádobí značky Beko, jsme si stanovili okruh parametrů, které u těchto spotřebičů pokládáme za nejdůležitější. Na základě nich jsme dané modely mohli porovnat mezi sebou a následně jim udělit speciální štítky, které souvisí s jejich hlavními vlastnostmi.

Poměr mezi cenou a výkonem
Účinnost mytí a sušení
Energetická náročnost
Kapacita
Programy
Doplňkové funkce
Hlučnost

Jak jsme zmínili výše, předtím než jsme se pustili do recenzování jednotlivých myček nádobí Beko, jsme je museli vybrat z desítek modelů, které se nacházejí v nabídce tohoto výrobce. Zaměřili jsme se na samotné specifikace, poměr mezi cenou a výkonem, spotřebitelské recenze na ověřených portálech, jako je heureka.cz, mall.cz, kasa.cz, okay.cz či datart.cz, a míru jejich prodejnosti. Na základě těchto parametrů se do našeho testu myček nádobí Beko dostalo několik spotřebičů, jejichž koupi můžeme jen doporučit.

Proč důvěřovat našemu testu?

Náš test je založen na detailním a objektivním srovnání vybraných spotřebičů. Precizní analýzou a průzkumem trhu za pomoci stanovení přísných kritérií vybíráme ty nejlepší produkty a šetříme vám tak spoustu času, který byste jinak strávili hodinami hledání informací na internetu.

Záleží nám na tom, abychom vám přinesli všechny podstatné informace o jednotlivých produktech na jednom místě a pomohli vám vybrat to nejlepší, co je na trhu k dispozici. Sledujeme prodejnost jednotlivých modelů a jejich reálné hodnocení ostatními zákazníky.

Nepropagujeme žádnou značku ani žádného prodejce. Soustředíme se na objektivní a důvěryhodné hodnocení na základě osobních zkušeností, ale také analyzujeme zahraniční testy a reference zákazníků či odborníků, kteří měli možnost konkrétní produkt reálně otestovat.

Recenze myček nádobí Beko

Hodnocení myček Beko nám zabralo několik dní. Vybrané myčky jsme se snažili porovnat mezi sebou. Soustředili jsme se také na srovnání se spotřebiči jiných značek, abychom dokázali co nejlépe zhodnotit skutečný výkon, účinnost mytí a další parametry, které souvisí s praktickou stránkou těchto domácích pomocníků. Finální recenze jsou výsledkem našeho vlastního hodnocení a srovnání, přičemž výrobce Beko na ně neměl žádný vliv.

Víťaz testu

Beko DFN26422X

Volně stojící myčka nádobí, energetická třída E, kapacita na 14 sad nádobí, 7 programů, 6 nastavení teploty.

Prohlédnout nejlepší nabídku


Recenzia

Myčka nádobí Beko DFN26422X patří k volně stojícím modelům. Její rozměry představují 85 × 60 × 60 cm, díky čemuž naráz umyje až 14 sad nádobí. Jelikož jde o větší model, je vhodnější do domácností, které obývají alespoň 4 osoby. Invertorový motor je zárukou dlouhé životnosti, bohužel stojí za trochu vyšší hlučností (46 dB), která tuto myčku zařadila do třídy hlučnosti C. V tomto směru je srovnatelná s modelem Beko DIN26410.

Beko DFN26422X patří do energetické třídy E, což je u myček jakýmsi nepsaným standardem. V praxi spotřebuje na jeden cyklus eko cca 0,95 kWh elektrické energie, což je v porovnání s ostatními modely o něco víc. Na druhou stranu spotřebu vody 9,5 l na jeden cyklus hodnotíme jako podprůměrnou. Z hlediska účinnosti mytí a sušení nádobí tento model nijak nevyniká ani nezaostává. Nádobí umyje a vysuší efektivně, což je základ.

Myčka disponuje 7 mycími programy a 6 nastaveními teploty, což je více než dost. K dispozici máte program na rychlé opláchnutí čerstvě zašpiněného nádobí, program eko šetrný k životnímu prostředí, automatický program, při kterém všechny důležité parametry mytí nastaví samotný spotřebič, a intenzivní program pro extrémně znečištěné nádobí. Myčka nádobí disponuje také samostatným programem samočištění, který přispívá k prodloužení její životnosti a snižuje provozní náklady. Jako negativum hodnotíme jen absenci speciálního programu na mytí skla.

Nabídka doplňkových funkcí je bohatá a dostačující. Myčka je vybavena ochranou proti přetečení, dětskou pojistkou, praktickým displejem, možností odloženého startu, kontrolkami, které vás upozorní na nedostatek soli či leštidla v zásobníku, senzorem čistoty vody, režimem pro extra sušení a funkcí GlassShield pro oplachování skla. Na ukončení zvoleného programu nebo případný problém vás upozorní zvuková signalizace. Milou drobností je, že k myčce dostanete zásuvku na příbory, neboť nejde o samozřejmost typickou pro všechny modely. Smart funkce chybí, což je vzhledem k nízké pořizovací ceně zcela normální.

Pozitíva

Poměr mezi cenou a výkonem
Dostatečný počet programů a nastavení teploty
Bohatá nabídka doplňkových funkcí

Negatíva

Trošku větší hlučnost
Trochu vyšší spotřeba elektrické energie
Absence speciálního programu na mytí skla

Typ: volně stojící myčka nádobí ● Energetická třída: E ● Spotřeba elektřiny/vody na standardní cyklus: 0,95 kWh / 9,5 l ● Kapacita = 14 sad nádobí ● Účinnost mytí/sušení: 1,13/1,07 ● Počet programů / nastavení teploty: 7/6 ● Motor: invertorový ● Třída hlučnosti: C (46 dB) ● Rozměry (V × Š × H): 85 × 60 × 60 cm ● Hmotnost: 46 kg

Cenový trhák

Beko DTC36610W

Stolní myčka nádobí, energetická třída A+, kapacita na 6 sad nádobí, 6 programů, třída účinnosti mytí A.

Prohlédnout nejlepší nabídku


Recenzia

Stolní myčka nádobí Beko DTC 36610 W není určená k mytí velkého množství nádobí, pokud ovšem hledáte model na chalupu či do dvoučlenné domácnosti, jde o ideální řešení. Beko DTC 36610 W má rozměry 44 × 55 × 50 cm a váží jen 21,5 kg. Můžete ji umístit na linku či stůl, případně zabudovat do kuchyňského nábytku.

Kapacita mytí je přirozeně nižší. Naráz proto umyjete max. 6 sad nádobí. Zároveň můžete mít problémy s uložením větších kousků, např. talířů o průměru nad 27 cm, pánví či hrnců. Menší kapacita stojí za velmi nízkou spotřebou vody. Spotřebič při jednom klasickém mycím cyklu spotřebuje pouhých 6,5 l vody. V přepočtu na rok jde o spotřebu kolem 1 820 l. Myčka Beko spadá do energetické třídy A+, spotřeba elektřiny na jeden cyklus je však poměrně vysoká. Představuje 1,74 kWh, což je více než u modelu Beko DFN 26422 X a dalších modelů s podstatně větší kapacitou.

Hlučnost je i přesto, že dosahuje nadprůměrných 49 dB, vcelku snesitelná. Z hlediska účinnosti mytí spadá Beko DTC36610W do nejlepší třídy A. To platí i o sušení, zákaznické recenze však naznačují, že v praxi není v tomto směru nejvýkonnější. Na myčce se nachází 6 mycích programů, mezi kterými naleznete program Eko 50, který pracuje při teplotě 50 °C, speciální program GlassCare pro šetrné mytí skla či intenzivní program Intensive 70, který pracuje při vysokých teplotách a slouží k mytí extrémně znečištěného nádobí.

Nabídka doplňkových funkcí je vcelku bohatá. Beko DTC 36610 W disponuje ochranou proti přetečení WaterSafe+, dětskou pojistkou a časovačem, který lze nastavit v rozmezí od 30 min. do 24 hodin. Indikátor prázdného zásobníku na sůl a leštidlo je již jakousi samozřejmostí. Zajímavá je také možnost polovičního naplnění myčky v případě, kdy budete umývat jen pár kousků nádobí. Díky tomuto detailu můžete podstatně snížit roční provozní náklady na provoz tohoto spotřebiče.

Pozitíva

Poměr mezi cenou a výkonem
Kompaktní rozměry a malá spotřeba vody
Dostatek doplňkových funkcí a programů

Negatíva

Menší kapacita a vnitřní rozměry
Větší hlučnost
Horší účinnost sušení

Typ: stolní myčka nádobí ● Energetická třída: A+ ● Spotřeba elektřiny/vody na standardní cyklus: 1,74 kWh / 6,5 l ● Kapacita mytí: 6 sad nádobí ● Třída účinnosti mytí/sušení: A/A ● Počet programů: 6 ● Hlučnost: 49 dB ● Rozměry (V × Š × H): 44 × 55 × 50 cm ● Hmotnost: 21,5 kg

Náš TIP

Beko DEN48520XAD

Volně stojící myčka nádobí, energetická třída E, 15 sad nádobí, 8 programů, 6 nastavení teploty, účinnost mytí 1,13.

Prohlédnout nejlepší nabídku


Recenzia

Beko DEN48520XAD je z hlediska provedení i funkcí podobná myčce Beko DIN59530AD. Ve srovnání s ní je o něco levnější, nedisponuje chytrými funkcemi ani automatickým otevíráním dvířek. I tento model v sobě ukrývá tichý, invertorový motor ProSmart s 10letou zárukou, díky čemuž samotný spotřebič spadá do třídy hlučnosti B a dosahuje pouhých 43 dB.

Beko DEN48520XAD je uzpůsobená k mytí až 15 sad nádobí. Energetickou náročnost hodnotíme velmi pozitivně. Myčka patří do energetické třídy E, na jeden cyklus spotřebuje jen 0,97 kWh elektřiny a 9,5 l vody, což je téměř totožné s modelem Beko DFN26422X, jehož kapacita je o něco menší.

U tohoto modelu se nachází chytrý dávkovač AutoDose, který slouží k automatickému dávkování čisticího prostředku. Tato na první pohled drobnost slouží ke snížení provozních nákladů a má příznivý vliv na životní prostředí. Rameno CornerIntense se speciálním tvarem vodu rozvádí i na těžko dostupná místa, díky čemuž se nemůže stát, že nádobí umístěné v rozích nebude umyté stejně dobře jako to v centrální části spotřebiče.

Vrchní koš Acrobat můžete stejně jako u modelu Beko DIN59530AD nastavit do 3 různých výšek, což je efektivní např. při mytí velkých kusů nádobí. V těchto případech oceníte i speciální držáky na plechy TrayWash a příborovou přihrádku s vlastním systémem sprchování v horní části myčky, která je zcela odnímatelná.

Na modelu Beko DEN48520XAD naleznete 8 mycích programů (program Auto, Glass Care 40, předmytí, Mini 30, Eco 50, Quick & Shine, Intensive 70, AquaFlex) a 6 teplotních nastavení. Nechybí ani šikovná funkce Fast+, díky které zkrátíte dobu mycího cyklu až 3násobně, technologie Quick&Clean a Quick&Shine, které slouží k rychlému umytí a usušení nádobí již za 58 min., a GlassShield za účelem ochrany skla před vyblednutím a korozí.

Ovládání hodnotíme jako velmi jednoduché, k čemuž přispívá i funkce Direct Access, která slouží k nastavení programu bez překlikávání. Z funkcí nás dále zaujalo např. extra sušení Steam Gloss a možnost polovičního naplnění myčky, kterou využijete ve chvílích, kdy potřebujete umýt jen malé množství nádobí.

Pozitíva

Nadstandardní počet funkcí a programů
Nízká spotřeba elektřiny a vody
Velká kapacita

Negatíva

Vysoká cena
Bez smart funkcí
Bez automatického otevírání dvířek

Typ: volně stojící myčka nádobí ● Energetická třída: E ● Spotřeba elektřiny/vody na standardní cyklus: 0,97 kWh / 9,5 l ● Počet sad nádobí: 15 ● Počet programů / nastavení teploty: 8/6 ● Motor: invertorový ● Třída hlučnosti: B (43 dB) ● Rozměry (V × Š × H): 85 × 60 × 60 cm

Lacná kvalita

Beko DIN26410

Vestavná myčka nádobí, energetická třída F, 14 sad nádobí, 7 programů, 6 nastavení teploty.

Prohlédnout nejlepší nabídku


Recenzia

Myčka nádobí Beko DIN26410 nás zaujala zejména z důvodu nízké pořizovací ceny, která se však odrazila na poměrně vysoké energetické náročnosti. Jedná se o vestavnou myčku nádobí se šířkou 60 cm, výškou 82 cm a hloubkou 55 cm. Má velkou kapacitu, díky které do ní můžete naskládat až 14 sad nádobí. Stejně jako Beko DFN26422X je i tento model vhodnější pro početnější domácnosti. Zmíněná energetická náročnost na tom opravdu není nejlépe. Beko DIN26410 patří do energetické třídy F, přičemž většina myček Beko (ale i ty od jiných výrobců) spadá do třídy E nebo vyšší. Spotřeba elektřiny na jeden mycí cyklus tedy představuje 1,05 kWh a spotřeba vody dosahuje až 11 l.

Z hlediska hlučnosti se Beko DIN26410 od ostatních modelů v našem testu myček nádobí příliš neodlišuje. Patří do třídy C a dosahuje hlučnosti kolem 48 dB. I tento spotřebič disponuje invertorovým motorem ProSmart s nízkou poruchovostí a dlouhou životností. Dobrou zprávou je, že účinnost mytí a sušení je naprosto v pořádku. V obou případech myčka spadá do nejvyšší třídy A.

Programům a doplňkovým funkcím nemáme co vytknout. V tomto směru se myčka nádobí Beko vyrovná i podstatně dražším modelům. Je vybavena 7 mycími režimy, které doplňuje speciální režim samočištění útrob samotného spotřebiče. Programy jsou klasické, což znamená, že mezi nimi najdete alternativu pro 3násobně rychlejší, důkladnější, efektivnější i ekonomické mytí nádobí.

Ani v tomto případě nechybí bezpečnostní funkce ochrany proti přetečení, možnost odloženého startu, technologie GlassShield k oplachování nádobí nezměkčenou vodou a chytré senzory pro automatické nastavení teploty, délky mytí a spotřeby vody. Ne až tak podstatným minusem je, že myčka nedisponuje žádnými smart funkcemi a je dodávána bez zásuvky na příbory.

Pozitíva

Poměr mezi cenou a výkonem
Velký počet programů a doplňkových funkcí
Velká kapacita

Negatíva

Vyšší spotřeba elektřiny a vody
Dodávaná bez zásuvky na příbory

Typ: vestavná myčka nádobí ● Energetická třída: F ● Spotřeba elektřiny/vody na standardní cyklus: 1,05 kWh / 11 l ● Počet sad nádobí: 14 ● Účinnost mytí/sušení: 1,13/1,07 ● Počet programů / nastavení teploty: 7/6 ● Motor: invertorový ● Třída hlučnosti: C (48 dB) ● Rozměry (V × Š × H): 82 × 60 × 55 cm ● Hmotnost: 33,5 kg

Pre náročných

Beko DIN59530AD

Volně stojící myčka nádobí, energetická třída D, kapacita na 15 sad nádobí, 12 programů, 6 nastavení teploty.

Prohlédnout nejlepší nabídku


Recenzia

Štítek „pro náročné“ je v případě myčky nádobí Beko DIN59530 AD více než výstižný. Tato volně stojící myčka naráz umyje až 15 sad nádobí, ale i přes tuto nadstandardní kapacitu má velmi nízkou spotřebu. Tu zajišťuje energetická třída D, která je v případě volně stojících modelů skutečným nadprůměrem. Beko DIN59530 AD při jednom mycím cyklu spotřebuje pouhých 0,86 kWh elektrické energie a 9,9 l vody, což je jen o něco více než u menší myčky Beko DFN26422X. Tento model disponuje invertorovým motorem ProSmart, který je tišší, odolnější a jeho životnost je delší. Právě díky němu myčka spadá do třídy hlučnosti B. Při mytí proto dosahuje jen 40 dB.

Za vysokou pořizovací cenou nestojí jen nízká spotřeba a řada programů, ale také speciální technologie a konstrukční řešení. Myčka nádobí je vybavena mycím ramenem CornerIntense s vylepšeným tvarem a netypickým pohybem, díky čemuž voda pronikne i do rohů a na jiná těžko dostupná místa. Dvířka jsou automatická, což znamená, že se po skončení zvoleného režimu sama otevřou. Z myčky tak unikne nadbytečná pára a nádobí zůstane stoprocentně suché.

Za zmínku dále stojí panty SlideFit na vnějších dvířkách, které umožňují instalaci myčky bez použití vysokého soklu. SlideFit jsou zkombinovány s dalšími víceosými panty FlexFit. Díky nim stačí mezi dvířky a kuchyňskou linkou ponechat jen 3mm prostor. Panty SelFit jsou navíc samonastavitelné, proto se nemusíte zabývat nastavováním tuhosti pružiny na dvířkách. Všechny tyto vlastnosti stojí za velmi jednoduchou montáží myčky. LED signalizace chodu je řešena velmi elegantně, jelikož se nachází na spodní části zařízení a osvětluje podlahu.

Přihrádka na příbory, která je vybavena vlastním sprchováním, je umístěna nestandardně v horní části, což šetří místo. V případě potřeby ji můžete kdykoli vyjmout. Mytí většího nádobí usnadňují speciální držáky TrayWash. Všechny držáky (včetně nich) mají pogumovaný povrch, který je šetrný i k nádobí náchylnému k poškrábání. Horní koš Acrobat je polohovatelný ve 3 různých výškách. Další ekonomickou i ekologickou předností Beko DIN59530 AD je automatický zásobník AutoDose na čisticí prostředek a leštidlo. Stačí ho naplnit jednou za měsíc, protože spotřebu přípravků reguluje samotná myčka.

Na modelu Beko DIN59530AD se nachází 6 teplotních nastavení a až 9 fixních mycích programů: program Auto, předmytí, Glass Care 40, Mini 30, Eco 50, Quick & Shine, Intensive 70 a AquaFlex+. Myčku můžete propojit s aplikací HomeWhiz, která slouží ke stažení programů Hygiene, DailyWash a SilentWash i smart ovládání přes telefon. Aquastop na ochranu proti přetečení, program samočištění a funkce Fast+ pro extra rychlé mytí nádobí patří v této cenové kategorii k povinné výbavě každého modelu.

Pozitíva

Vysoký výkon a nízká energetická náročnost
Nadstandardní množství programů a funkcí, včetně těch smart
Propracovaná technologická řešení

Negatíva

Vysoká cena

Typ: volně stojící myčka nádobí ● Energetická třída: D ● Spotřeba elektřiny/vody na standardní cyklus: 0,86 kWh / 9,9 l ● Kapacita: 15 sad nádobí ● Počet programů / nastavení teploty: 12/6 ● Motor: invertorový ● Třída hlučnosti: B (40 dB) ● Rozměry (V × Š × H): 81,8 × 59,8 × 55 cm

Další zajímavé produkty

Myčky nádobí Beko, které jsme zařadili do svého testu, vynikají vysokou účinností mytí, velkým počtem programů a funkcí, nízkou energetickou náročností, atraktivní pořizovací cenou, vysokou kvalitou zpracování nebo pokrokovými technologiemi. Jinak řečeno, snažili jsme se vybrat od každého trochu. Pokud jste i přesto nenašli myčku, která je uzpůsobená k použití ve vaší domácnosti, nepřehlédněte naše následující tipy na další zajímavé modely.

Beko DIS26021 patří k poněkud dražším myčkám nádobí. Spadá do energetické třídy E, má menší kapacitu postačující k umytí 10 sad nádobí, disponuje 6 programy a 5 teplotními nastaveními, nechybí na ní populární funkce Fast+, LED signalizace provozu, senzor čistoty vody ani polohovatelný koš Acrobat. Na modelu Beko DIS26021 se nachází také program samočištění a expresní program Quick & Shine.

Myčka nádobí Beko BDFN26430W je vhodná pro standardní rodiny. Má kapacitu na 14 sad nádobí, patří do energetické třídy D a její spotřeba je přiměřená výkonu. Můžete si na ní nastavit několik různých teplot a při mytí využít 6 programů. Myčka nádobí je vybavena efektivnějším ramenem AquaIntense, odnímatelnou přihrádkou na příbory v horní části a polohovatelným košem.

Hledáte-li doslova úspornou myčku nádobíBeko DIN28430 by vás mohla zaujmout. Na rozdíl od většiny volně stojících modelů patří do energetické třídy D, díky čemuž při jednom mycím cyklu spotřebuje pouze 0,85 kWh. Má kapacitu na 14 sad nádobí, nachází se na ní 8 programů a 6 teplotních režimů, koš je výškově nastavitelný, přihrádka na příbory je umístěna v horní části a nechybí ani ochrana proti přetečení. K plusům dále patří nízká hlučnost a speciální programy pro extra rychlé mytí nádobí.

Beko BDIS25023 je standardní myčka nádobí s menší kapacitou a chudší nabídkou programů. V rámci jednoho cyklu v ní umyjete max. 10 sad nádobí, disponuje 5 mycími programy a 4 teplotními nastaveními, spadá do energetické třídy E a její hlučnost je poněkud vyšší. K plusům patří ochrana proti přetečení, 24hod. časovač a LED signalizace provozu. K nevýhodám řadíme vyšší spotřebu vody.

Beko DIS28120 je další myčkou nádobí, kterou ocení náročnější spotřebitelé, což se odráží i na její vysoké pořizovací ceně. Za tu dostanete spotřebič s nízkou spotřebou, 9 programy, kapacitou na 11 sad nádobí, polohovatelným horním košem, efektivnějším ramenem a mnoha pokrokovými funkcemi. Vzhledem k vyšší ceně nás zklamala nadprůměrná hlučnost a menší počet mycích programů v porovnání s ostatními modely od značky Beko.

Nejprodávanější podle Heureka.cz

V nabídce společnosti Beko naleznete několik modelových řad, které zahrnují mnohé myčky nádobí s různými vlastnostmi, funkcemi i pořizovací cenou. Při rozhodování vám proto pomohou nejen recenze, ale také popularita mezi spotřebiteli, kterou lze měřit např. prostřednictvím prodejnosti. V tomto směru by vás mohla zajímat následující tabulka nejprodávanějších myček nádobí značky Beko na portálu Heureka, kterou pro vás, v závislosti na aktuální situaci na trhu, aktualizujeme.

Názov Hodnotenie Detail
Beko DIS350205*Zobrazit produkt
Beko BDFN26430X5*Zobrazit produkt
Beko BDIN38650C5*Zobrazit produkt
Beko BDIN38651C5*Zobrazit produkt
Beko BDIN365305*Zobrazit produkt

Beko – o jakou značku jde?

Tureckou společnost Beko založil v roce 1995 podnikatel a filantrop Vehbi Koç. Na tuzemský trh se dostala až o 10 let později. Dnes patří k předním značkám spotřebičů do domácnosti. V nabídce Beko najdete lednice, mrazáky, sporáky, pračky, sušičky, samozřejmě i myčky nádobí a také malé spotřebiče, jako jsou kávovary, mixéry, žehličky, vysavače či zvlhčovače a čističky vzduchu.

Nabídka spotřebičů Beko je pestrá i z hlediska cen a kvalitativních kategorií. Na své by si proto měli přijít vyloženě nároční spotřebitelé, ti, kteří hledají základní funkce a kvalitu za nízkou cenu, ale i milovníci smart technologií. Při pohledu na myčky nádobí lze říci totéž. Beko vyrábí standardní modely se základními funkcemi, kompaktní stolní myčky i spotřebiče s nadstandardním množstvím pokrokových funkcí, na které poskytuje dvouletou (standardní) nebo pětiletou záruku. U některých modelů dostanete až desetiletou záruku na invertorový motor nebo kompresor. Zpravidla jde o modely za cenu přes 12 000 Kč.

Technologie myček nádobí Beko

U myček nádobí Beko se setkáte s několika speciálními technologiemi, které mají dopad na praktickou, ekonomickou i ekologickou stránku používání těchto spotřebičů. Některé z nich jsou doménou vyšších modelových řad, jinými jsou vybaveny i vysloveně levné myčky.

  • Zásobník AutoDose slouží k automatickému dávkování čisticího prostředku a leštidla. Tyto přípravky stačí do myčky doplnit jednou měsíčně. Chytrý zásobník totiž jejich dávkování přizpůsobuje aktuálně zvolenému programu. Výsledkem je snížení provozních nákladů, pohodlnější obsluha a v neposlední řadě pozitivní dopad na životní prostředí. Zásobníkem AutoDose jsou vybaveny myčky Beko za cenu od 12 000 Kč výše.
  • Rameno CornerIntense se speciálním tvarem vodu z trysek rozhání i do těžko dostupných míst v myčce. Kromě toho se nepohybuje klasicky po kružnici, ale po čtverci. Voda se díky tomu dostane i k nádobí umístěnému v rozích na obou patrech.
  • Koš do myčky nádobí Beko Acrobat je velmi praktickou součástí mnoha myček nádobí značky Beko. Můžete ho polohovat ve 3 různých výškách, přičemž není nutné vyjmout již vložené nádobí.
  • HomeWhiz je smart funkce, díky které můžete myčky nádobí Beko propojit s mobilní aplikací. Ta slouží k samotnému ovládání spotřebiče, notifikacím souvisejícím s ukončením mytí, ale také ke stahování dalších zajímavých mycích programů.

Otázky a odpovědi – FAQ

Pokud jste v našem testu myček nádobí Beko nenašli odpovědi na své otázky, neváhejte se nás zeptat v diskuzi pod článkem. Ať už vás zajímají informace související s návodem k použití myček nádobí Beko, jejich spotřebou elektřiny a vody, montáží, či častými poruchami, pokusíme se vám co nejdříve odpovědět.

Ceny myček nádobí Beko se pohybují v rozmezí od necelých 5 000 do téměř 16 000 Kč. V nabídce tohoto výrobce naleznete stolní, volně stojící i mini vestavné myčky nádobí Beko s šířkou 45 cm. Modely spadají do různých energetických tříd a mají menší i větší kapacitu, přičemž cena většinou odpovídá těmto parametrům. Obecně lze říci, že ceny spotřebičů jsou téměř vždy přiměřené výkonu, kvalitě i funkcím.

Myčky nádobí Beko obecně nepatří k příliš poruchovým spotřebičům. Myčka vás o případné poruše informuje v podobě kódu na displeji, např. 0000 při přerušení přívodu vody, 000 při problémech s ohřevem, H1 při poruchách termostatu či H5 při neodtékání vody z myčky. Výrobce doporučuje ve všech případech zařízení vypojit ze sítě, počkat cca 15 min., následně jej opět připojit a servis volat teprve tehdy, pokud kód příslušné chyby na displeji svítí i po tomto „zásahu“.

V nabídce myček nádobí Beko naleznete modely s kapacitou na 10, 11, 12, 13, 14 nebo 15 sad nádobí. Jinak řečeno, na své si přijdou ti z vás, kteří hledají vyloženě malou a úspornou myčku, ale i spotřebitelé, kteří obývají početné domácnosti, ve kterých se špinavé nádobí „točí“ neustále.

Beko DFS26024W

Volně stojící myčka nádobí, energetická třída E, kapacita na 10 sad nádobí, 7 programů, 5 nastavení teploty.

Prohlédnout nejlepší nabídku


Recenzia

Beko DFS26024W je ideální volbou pro ty z vás, kteří hledají přiměřeně kvalitní, ale levnou myčku nádobí s šikovnými funkcemi a vcelku nízkou energetickou náročností. Jedná se o klasický, volně stojící model o rozměrech 85 × 45 × 60 cm a kapacitě, která postačuje k umytí 10 sad nádobí. Beko DFS26024W patří do energetické třídy E, ostatně jako většina volně stojících modelů. Spotřeba elektřiny na jeden klasický mycí cyklus činí 0,76 kWh, což je přiměřené. Naopak spotřebu vody hodnotíme jako mírný nadprůměr, jelikož 9,5 l spotřebuje např. i myčka Beko DFN26422X s kapacitou na 14 sad nádobí.

Výrobce neuvádí informace o účinnosti mytí ani sušení, na základě spotřebitelských zkušeností však usuzujeme, že v tomto směru Beko DFS26024W splňuje standardní požadavky. Myčka je vybavena invertorovým motorem ProSmart, který je zárukou dlouhé životnosti a nízké poruchovosti. Z hlediska hlučnosti je tento model přijatelný. Patří do třídy C a jeho hlučnost dosahuje snesitelných 47 dB. Spotřebič disponuje 5 teplotními nastaveními, 6 mycími programy a jedním speciálním programem Inner Clean pro samočištění.

K extra rychlému umytí jen mírně zašpiněného nádobí slouží funkce Fast+. Rychlého, cca 58min. plnohodnotného mytí + sušení však dosáhnete i v případě programů Quick&Clean nebo Quick&Shine. Dále máte k dispozici režim „předmytí“ nádobí, programy Mini 30, Eco 50, Intensive 70 a Auto. Na modelu Beko DFS 26024 W se nachází časovač, který je nastavitelný ve stejném časovém rozmezí jako u modelu Beko DTC36610W, tedy od 30 min. do 24 hod. Za zmínku stojí také technologie GlassShield, která nádobí oplachuje nezměkčenou vodou, což prodlužuje jeho životnost a předchází vzniku koroze.

Při použití programu Auto myčka díky chytrým senzorům automaticky vyhodnotí míru zašpinění nádobí. V závislosti na tom následně vybere vhodnou teplotu i délku programu a upraví spotřebu vody. Největším zklamáním je absence jednoho ze základních bezpečnostních prvků, a sice ochrany proti přetečení. Na myčce Beko nás naopak zaujala možnost nastavení horního koše Acrobat, který můžete bez vyjmutí, dokonce i když je naplněný, polohovat do 3 různých výšek.

Pozitíva

Poměr mezi cenou a výkonem
Řada zajímavých doplňkových funkcí a programů
Polohovatelný horní koš

Negatíva

Bez ochrany proti přetečení
Vyšší spotřeba vody

Typ: volně stojící myčka nádobí ● Energetická třída: E ● Spotřeba elektřiny/vody na standardní cyklus: 0,76 kWh / 9,5 l ● Počet sad nádobí: 10 ● Počet programů / nastavení teploty: 6 + 1/5 ● Motor: invertorový ● Třída hlučnosti: C (47 dB) ● Rozměry (V × Š × H): 85 × 45 × 60 cm

Testované produkty

Ďalšie články z kategórie Myčky nádobí

Vaše hodnocení:
(88.4%)