Dámska turistická obuv

Nejlepší dámská turistická obuv 2024 + recenze

Jste milovník hor? Zbožňujete nádherné výhledy a panoramata okolní krajiny? V takovém případě je turistika vaším koníčkem. Zdolávat výškové metry a zvládat kilometry denně stojí hodně námahy. Je třeba dobrá kondice, zdravá mysl a kvalitní turistická obuv. My jsme se podívali na nejlepší dámskou turistickou obuv a ve srovnávacím testu uspěly trekové boty Asolo Greenwood GV ML GTX. Jsou ideální pro vysokohorské výstupy i díky nepromokavé membráně a kvalitním materiálům. Vybírali jsme z vysoké i nízké turistické obuvi, zpracovali recenze a zhodnotili silné i slabé stránky jednotlivých bot.

Publikované: 13.07.2021
Aktualizované: 03.04.2024

Jakou dámskou turistickou obuv koupit?

Určitě byste se měli zamyslet nad výběrem dámské turistické obuvi. Nedoporučujeme sáhnout po prvních turistických botách, které se vám líbí. Dámských turistických bot je na trhu velké množství. Pokud si výběr přece jen chcete usnadnit, může vám být nápomocný výběr v naší tabulce TOP 3 produktů, které v našem testu uspěly. Najdete mezi nimi i absolutního vítěze srovnávacího testu.

Názov Hodnotenie Detail
Asolo Greenwood GV   ✔   Víťaz testu5*Zobrazit produkt
Mammut Ducan Low   ✔   Cenový trhák5*Zobrazit produkt
Salomon X Ultra 4 Mid   ✔   Náš TIP5*Zobrazit produkt

Víťaz testu
Asolo Greenwood GV ML GTX

Asolo Greenwood GV ML GTX

Vysoká turistická obuv na náročné a vysokohorské túry, membrána Gore-Tex, svršek z broušené nepromokavé kůže Perwanger, podrážka Vibram Duo Radiant Megagrip.

Zobrazit více info

Model Asolo Greenwood s vysokým střihem je nepromokavý. Kromě membrány Gore-Tex je svršek vyroben z broušené nepromokavé kůže Perwanger V mezipodrážce se nachází EVA pěna s dvojitou hustotou, bota je po obvodu potažená gumou, zpevněná je i špička a část paty. Podrážka Vibram Duo Radiant Megagrip má unikátní profil a tvar.

Cenový trhák
Merrell Speed Eco

Merrell Speed Eco

Nízká turistická obuv pro nenáročnou turistiku, svršek z žakárové tkaniny, drop boty je 10 mm.

Zobrazit více info

Nízká turistická obuv Merrell je určena pro nenáročné túry. Použitá je na svršku odolná žakárová tkanina. Zárukou komfortu je použití EVA pěny, která má v kombinaci s pryžovou podrážkou tlumící charakter. Hmotnost boty je 570 g.

Náš TIP
Salomon X Ultra 4 Mid GTX W

Salomon X Ultra 4 Mid GTX W

Vysoká turistická obuv na náročné a vysokohorské túry, podrážka Contagrip TD, ortopedická vložka OrthoLite, svršek ze syntetické kůže, membrána Gore-Tex.

Zobrazit více info

Velmi oblíbené turistické boty s odlehčenou konstrukcí. Svršek je vyrobený ze syntetické kůže a textilie. Boty jsou velmi odolné. Patní část je zpevněná, po obvodu jsou potažené gumovou vrstvou. Boty jsou vhodné i do skalnatého a náročného vysokohorského terénu. Komfort zaručuje ortopedická vložka OrthoLite.

Obsah článku:

Hodnocené parametry

Naše srovnávací testy jsou transparentní a autentické. I proto si před každým spotřebitelským testem připravíme odbornou metodiku testování. Dámské turistické boty jsou důležitým prvkem výbavy, jehož výběr je velmi podstatný. Kromě toho, zda jste začátečnice nebo zkušená turistka, je kvalitní treková obuv nutnou podmínkou. Eliminujete tak riziko úrazu a také diskomfort, který během dlouhé túry hrozí. Kvalitu z velké části určují použité materiály, pevnost podrážky nebo prodyšnost a voděodolnost bot. Některé materiály sice nabídnou komfort, ale jejich odolnost není dostatečná. V případě turistické obuvi hraje významnou roli i hmotnost. Těžší boty znamenají větší zavazadlo, které s sebou na hory berete.

Materiál a způsob zpracování
Podrážka a membrána boty
Komfort bot
Odolnost materiálů
Hmotnost bot

V České republice je turistika velice oblíbeným sportem a na našem trhu je velké zastoupení výrobců turistické obuvi. I proto, pokud to s turistikou myslíte vážně, vyplatí se do kvalitní obuvi zainvestovat. I v našem testu jsme se orientovali na nabídku renomovaných výrobců, jejichž renomé je potvrzeno pozitivními zkušenostmi spotřebitelů. Turistické boty La Sportiva, Mammut, Salewa, Salomon nebo Asolo jsou důkazem, že poměr kvality a ceny je možné nalézt. Průzkum trhu jsme realizovali desítky hodin. Kromě toho, že jsme dostupnost zboží ověřovali přes portál Heureka.cz, analyzovali jsme také nabídku prodejců Sportisimo.cz, Sanasport.cz, Exisport.cz, Muziker.cz a dalších.

Proč důvěřovat našemu testu?

Náš test je založen na detailním a objektivním srovnání vybraných spotřebičů. Precizní analýzou a průzkumem trhu za pomoci stanovení přísných kritérií vybíráme ty nejlepší produkty a šetříme vám tak mnoho času, který byste jinak strávili hodinami hledání informací na internetu.

Záleží nám na tom, abychom vám přinesli všechny podstatné informace o jednotlivých produktech na jednom místě a pomohli vám vybrat to nejlepší, co je na trhu k dispozici. Sledujeme prodejnost jednotlivých modelů a jejich reálná hodnocení ostatními zákazníky.

Nepropagujeme žádnou značku ani žádného prodejce. Soustředíme se na objektivní a důvěryhodné hodnocení na základě osobních zkušeností, ale také analyzujeme zahraniční testy a reference zákazníků či odborníků, kteří měli možnost konkrétní produkt reálně otestovat.

Recenze dámských turistických bot

Zpracovali jsme pro vás praktické a přehledné recenze dámské turistické obuvi, abychom vám výběr co nejvíce usnadnili. Myslet musíte i na individuální požadavky, které na trekové boty máte. Musíte zvážit i to, jaký typ turistiky plánujete realizovat, v jakém terénu a ročním období. Ne všechny turistické boty jsou vhodné na skalnatý povrch. Produkty v našich recenzích jsou vybírány nezávisle na tom, kdo je výrobcem či prodejcem. Žádný z produktů není zvýhodněn, a i proto jsou srovnávací testy z dílny Test Magazínu nezaujaté a objektivní.

Víťaz testu

Asolo Greenwood GV ML GTX

Vysoká turistická obuv na náročné a vysokohorské túry, membrána Gore-Tex, svršek z broušené nepromokavé kůže Perwanger, podrážka Vibram Duo Radiant Megagrip.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Mezi tradiční výrobce kvalitní turistické obuvi patří značka Asolo. Model Asolo Greenwood je dámskou turistickou obuví s vysokým střihem. Boty jsou maximálně nepromokavé a kromě membrány Gore-Tex je svršek vyroben z broušené nepromokavé kůže Perwanger (tloušťka 2,4 mm). Obuv dámám během chůze nabídne požadovaný komfort. V mezipodrážce se nachází EVA pěna s dvojitou hustotou, která se chodidlu při pohybu dokonale přizpůsobí. Po obvodu je bota potažená gumou, zpevněná je i špička a část paty. Použita je komfortní vložka Lite 2.

Kvalitní materiály jsou použity i na podrážce boty. Podrážka s názvem Vibram Duo Radiant Megagrip má unikátní profil a tvar, který zaručuje absolutní přilnavost i v čistě skalnatém terénu. Ostré výběžky na podrážce slouží k efektivnímu brzdění při sestupu po kluzké ploše. V oblasti paty je Anti Shock zóna a o odolnost se stará i výztuha Asoflex, která má tloušťku 4 mm. Spotřebitelé oceňují dlouhodobý efekt bot a především jejich odolnost vůči jakýmkoliv podmínkám.

V oblasti kotníku zajišťuje kvalitní šněrování s kovovými háky absolutní stabilitu pro chodidlo a zabraňuje tak nebezpečné pronaci. I samotné háky jsou vyrobeny z lehké slitiny, aby botám nepřidávaly ani gram navíc. Jedna bota váží přibližně 675 g, takže celý pár váží okolo 1,35 kg. V patní části se nachází i praktické poutko na obouvání. Konstrukce bot je vyráběna kombinací dvojitého prošívání a lepení (cementování). Přestože jsou dámské turistické boty Asolo Greenwood dražší, skutečným milovnicím hor poskytnou vše, co od kvalitních outdoorových bot vyžadují.

Pozitíva

Kvalitní italská značka – kvalitní zpracování
Komfort i při dlouhém nošení
Vynikající podrážka

Negatíva

Žádné

Výrobce: Asolo ● Typ obuvi: vysoká turistická obuv ● Typ terénu: náročné a vysokohorské túry ● Hmotnost: 675 g ● Svršek boty: broušená kůže Perwanger

Cenový trhák

Merrell Speed Eco

Nízká turistická obuv pro nenáročnou turistiku, svršek z žakárové tkaniny, drop boty je 10 mm.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Na výrobu této dámské trekové obuvi bylo použito 0 % živočišných surovin (obuv Vegan Friendly). Přesto jsou boty vyrobeny tak, aby zvládly nenáročné túry a delší vycházky i v méně pohostinném terénu. Tato turistická obuv má ze 77% recyklovaný svršek z žakárové tkaniny. 100% recyklovány jsou tkaničky, síťovaná podšívka i jazyk. Podrážka boty je z pryže a má dobrou členitost s hloubkou vzorů až 4 mm. Drop boty je 10 mm. Pata se nachází ve výšce 31 mm oproti špičce o výšce 21 mm jde o rozdíl právě 10 mm.

Odnímatelná výstelka boty je z 50 % recyklována a zbývající část tvoří EVA pěna, která dodává během chůze skvělý komfort. V kombinaci s pryžovou podrážkou dokáže dobře tlumit nárazy a chůze je tak příjemná i po členitém povrchu. Výstelka je ošetřena NXT vrstvou pro eliminaci zápachu. Celková hmotnost boty je 570 g, což na dámskou turistickou obuv není úplně nejméně. Americká značka Merrell je ve světě outdooru dobře známou a renomovanou. Obuv Merrell Speed Eco je rozhodně vhodnou turistickou volbou pro nenáročné treky.

Pozitíva

Maximální ekologické provedení
Design
Komfort a tlumení během chůze

Negatíva

Žádné

Výrobce: Merrell ● Typ obuvi: nízká turistická obuv ● Typ terénu: nenáročné túry ● Hmotnost: 570 g ● Svršek boty: žakárová tkanina

Náš TIP

Salomon X Ultra 4 Mid GTX W

Vysoká turistická obuv na náročné a vysokohorské túry, podrážka Contagrip TD, ortopedická vložka OrthoLite, svršek ze syntetické kůže, membrána Gore-Tex.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Nepromokavé turistické boty s ortopedickou vložkou OrthoLite nabídnou perfektní komfort a funkčnost. Jde o vysokou turistickou obuv, která je vhodná i do náročnějších terénů – skalnatý povrch. Díky perfektně tvarované podrážce Contagrip TD si poradí i na kluzkém povrchu. Podrážka je tvořena z několika vrstev, které mají různou tvrdost a zaručují optimální přilnavost, tlumí nárazy a poskytují perfektní záběr. Velmi oceňujeme i výšku dropu 11 mm. Pata je o něco vyšší a je chráněna tlustší částí mezipodrážky – jde o EVA pěnu, která je velmi odolná a pevná.

Svršek boty je tvořen syntetickou kůží a textilií. Textilie je prodyšná, takže nohy mají dostatek vzduchu. Zároveň je však svršek odolný. Po obvodu jsou trekové boty Salomon zpevněné gumovou vrstvou, zpevněná je pata i špička. Během dlouhé chůze nabídne část kolem kotníku skvělou stabilitu, boty jsou odlehčené (Advanced Chassis). Hmotnost páru je kolem 640 g. Vnitřní membrána Gore-Tex je v kombinaci s kvalitním svrškem zárukou nepromokavosti.

Vnitřní vložka OrthoLite je vyjímatelná a velmi komfortní. V části paty se nachází EVA pěna. Chodidla jsou i během dlouhé chůze dobře stabilizovaná, a to bez ohledu na typ terénu. Salomon X Ultra 4 Mid GTX W se řadí k turistické obuvi, která i na pohled působí velmi hodnotně.

Pozitíva

Poutavý design
Stabilita a pohodlí chodidla
Vyjímatelná ortopedická vložka

Negatíva

Jen syntetická kůže

Výrobce: Salomon ● Typ obuvi: vysoká turistická obuv ● Typ terénu: náročné a vysokohorské túry ● Hmotnost: 370 g ● Svršek boty: syntetická kůže

La Sportiva Boulder X W

Nízká turistická obuv na lehké a mírně náročné túry, svršek z broušené kůže, zpevněná podrážka Vibram Mega Grip, šněrování Mythos.

Prohlédnout nejlepší nabídku


Recenzia

Trekové boty značky La Sportiva se zpevněnou podrážkou, určené ke zdolávání nenáročných turistických cest. Turistická obuv má nízký střih. Jde o jedny z nejoblíbenějších turistických tenisek mezi ženami. Velkou výhodou je univerzální design. I proto lze tyto trekingové boty nosit také jako vycházkovou obuv. Dokonalou oporu a přilnavost však máte díky podrážce Vibram Mega Grip. Podrážka má hrubý a členitý vzor. Bota je po celém obvodu zpevněná gumou, přičemž je výrazněji zpevněná pata i špička.

V mezipodrážce se nachází EVA pěna, díky čemuž jsou tlumeny nárazy a chodidla mají větší pohodlí. Uživatelé chválili odolnost materiálů a kvalitní zpracování. Přestože nejde o profesionální turistickou obuv, broušená kůže v kombinaci se syntetickou textilií působí designově poutavě a zároveň jsou velmi odolné. Někteří spotřebitelé boty používají na technické sestupy, nebo dokonce na ferraty.

Trekové tenisky mají patentované šněrování Mythos, které má nohu v okolí klenby pevně obepnout a při ohybu se flexibilně přizpůsobit. Na patní části se rovněž nachází poutko pro jednodušší obouvání. Přestože semišová kůže dobře odolává oděrům i vlhkosti, voděodolnost je horší.

Pozitíva

Dobré zpracování
Nízká hmotnost
Univerzální použití

Negatíva

Užší špička

Výrobce: La Sportiva ● Typ obuvi: nízká turistická obuv ● Typ terénu: lehké a mírně náročné túry ● Hmotnost: 490 g ● Svršek boty: semiš / broušená kůže

Salewa WS Crow GTX Premium

Vysoká turistická obuv, vhodná pro náročné a vysokohorské túry, systém 3S Combi, svršek z velurové kůže, Climbing lacing.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Vysoké turistické boty pro ženy s odolným svrškem z velurové kůže. Ta je velmi odolná vůči oděru a zároveň dobře odolává vlhkosti. Boty jsou nepromokavé i díky odolné membráně Gore-Tex Performance Comfort. Dámské trekingové boty Salewa jsou vhodné na krátké vysokohorské výstupy nebo vícedenní horské túry. Jednou z výhod je, že umožňují i ​​připnutí poloautomatických koček při zdolávání sněhu nebo ledem pokrytého terénu. Navzdory robustnosti nejsou boty vůbec těžké. Celý pár váží jen 1 140 g. Pokud hledáte něco lehčího, k dispozici jsou i odlehčené turistické boty Salomon X Ultra 4 Mid GTX W, které váží jen 640 g.

Dokonalý komfort zaručuje 3S Combi systém. Ten zahrnuje flexibilní mikroporézní mezipodrážku s třemi různými hustotami. Při jakémkoliv pohybu se tak chodidlo ohýbá do takové míry, aby nedošlo ke zranění. Chodidlu se přizpůsobuje i vložka MFF+, která je velmi měkká, ale v kombinaci s tvrdou podrážkou nabídne optimální stabilitu chodidla. V oblasti kotníku je výztuha, která zabraňuje pronaci. Jde o stabilizační systém 3F. Všimli jsme si, že turistické boty Salewa WS Crow GTX Premium disponují lezeckým šněrováním – Climbing lacing. S botami se nemusíte obávat zdolávat šikmé svahy nebo ferraty.

Podrážka s členitým profilem označená jako Vibram New Mulaz je poměrně tvrdá, ale vzhledem k tomu, že jsou boty určené i do skalnatého terénu, jde o dobrou vlastnost. Na trhu není mnoho bot, především v této cenové třídě, které by nabídly tak kvalitní zpracování a plnily účel i v nejnáročnějších vysokohorských podmínkách. Turistické boty nemají žádné výrazné slabiny.

Pozitíva

Pohodlná výstelka
Odolnost materiálů
Nepromokavost a nízká hmotnost

Negatíva

Žádné

Výrobce: Salewa ● Typ obuvi: vysoká turistická obuv ● Typ terénu: náročné a vysokohorské túry ● Hmotnost: 570 g ● Svršek boty: velurová kůže

Další zajímavé produkty

Našimi recenzemi seznam kvalitních dámských turistických bot nekončí. Během průzkumu trhu jsme narazili na několik zajímavých párů trekových bot, které splňují námi stanovená kritéria. Záleží nám na tom, abychom spotřebitelům dali na výběr a pomohli jim zvolit si to nejlepší. Tyto produkty se nedostaly mezi recenze dámské turistické obuvi, ale dokázaly nás zaujmout různými parametry. Pokud vás tedy nezaujal žádný z recenzovaných modelů, možná právě zde najdete svého favorita.

Mezi to nejlepší na trhu patří i lehké a nepromokavé turistické boty Mammut Nova III Mid GTX se střihem nad kotníkem. Turistické boty jsou vhodné do náročného terénu a zvládnou i déšť či bláto díky nepromokavé membráně Gore-Tex. Svršek boty je z odolné nubukové kůže Terracare. Podrážka je zpevněná technologií Vibram. Vložka obsahuje paměťovou pěnu 3D Memo Foam.

Stylové, funkční a ještě k tomu i s moderním designem. Dámská turistická obuv Salewa WS Wildfire zaujme už na první pohled. Boty jsou navzdory nízkému profilu vhodné do náročného terénu. Podrážka s gumovou směsí Pomoca Butyl má skvělou přilnavost a trakci. V oblasti kotníku je umístěna anatomická výztuž. Díky podšívce Gore-Tex jsou boty nepromokavé. Plusem je i ortopedická vložka OrtoLite.

Vysoká turistická obuv La Sportiva TX4 Mid GTX W s koženým svrškem je ideální pro náročný kamenitý a skalnatý terén. Zpevněná je patní část i špička. Kotníkové boty poskytují v členitém terénu skvělou oporu a komfort, a to i díky vložce OrthoLite. Podrážka má speciální Impact Brake System, který tlumí nárazy. Membrána je nepromokavá. Kromě kvalitního zpracování boty zaujmou i dizajnem.

Vysokou kvalitou se v konkurenci snaží prosadit i nízké dámské trekingové boty Salomon X Ultra 4 GTX W. Důkazem kvality je nepromokavá membrána a voděodolná syntetická textilie, která pokrývá svršek. Obvod boty je zpevněn gumou, zpevněná je i špička. Podrážka je efektivně strukturována, aby byla zajištěna skvělá přilnavost. Velmi oceňujeme i aplikované rychlozavazování Quicklace.

K profesionálním turistickým modelům řadíme trekkingovou obuv La Sportiva Trango Tech GTX W. Dámské vysoké outdoorové boty jsou určené výhradně na horské treky a vícedenní náročné vysokohorské túry. Samozřejmostí je nepromokavost, maximální podpora a stabilita, ale rovněž unikátní konstrukce. Celý pár váží jen kolem 1,2 kg. Boty mají unikátní Thermo Tech úpravu a v mezipodrážce se nachází vylepšená MEMLex EVA pěna.

Nejprodávanější podle Heureka.cz

Nechce se vám příliš přemýšlet nad výběrem? V takovém případě možná vsadíte na to, co kupují Češi. Připravili jsme tabulku nejprodávanějších modelů dámské turistické obuvi. Spotřebitelé často sázejí na ideální poměr ceny a kvality, ale mezi nejprodávanějšími můžete narazit i na skutečně prémiové kousky za akční cenu. Pomoci vám mohou i reference spotřebitelů. Prodejnost modelů v pravidelných intervalech aktualizujeme na základě dat portálu Heureka.cz.

Názov Hodnotenie Detail
Merrell Accentor 3 Sport GTX5*Zobrazit produkt
Canis Cxs Sport5*Zobrazit produkt
La Sportiva TX4 Woman5*Zobrazit produkt
Merrell Claypool Sport GTX5*Zobrazit produkt
Salomon X Ultra 4 GTX5*Zobrazit produkt

Zajímá vás, co všechno je třeba při výběru turistických bot sledovat? Přečtěte si našeho průvodce výběrem.

Otázky a odpovědi – FAQ

Ještě nevíte, které turistické boty jsou pro vás ty pravé? Potřebujete více informací nebo si chcete ověřit některé parametry? Test Magazín je tu pro vás a rád vám s výběrem pomůže. Rovněž však budeme rádi, pokud se v komentářích podělíte o vlastní zkušenosti s výběrem dámské turistické obuvi. Vaším příspěvkem můžete pomoci dalším spotřebitelům v rozhodování. Sekci pravidelně kontrolujeme a v případě dotazů vám rádi odpovíme.

Koupit trekingové boty v kamenných prodejnách je nejlepší způsob. Kamenné prodejny jako Sportisimo, Exisport nebo Intersport mají v nabídce několik modelů outdoorové obuvi, ačkoli ne vždy u nich najdete právě boty, které chcete. Minimálně si však můžete vyzkoušet modely různých výrobců a určit přibližnou velikost, což vám může následně pomoci při internetovém nákupu přes eshop.

Péčí o boty můžete prodloužit jejich životnost a zároveň zvýšit jejich odolnost. Turistická obuv není sezónní záležitostí a je přirozené, že při pravidelném používání se obuv opotřebovává. Po každé túře je vhodné boty řádně očistit a zbavit nečistot. Klidně i pod tekoucí vodou. Nikdy ne v pračce! Boty stačí nechat volně uschnout, následně je vhodné impregnovat je. Zvlášť pokud jde o kožený svršek. Vždy je tak důležité boty po túře zbavit nečistot a následně ošetřit impregnačním sprejem nebo voskem.

V našem návodu najdete podrobný návod, čeho si při výběru turistických bot všímat, které parametry jsou důležité a také to, jak vybrat správnou velikost. Platí to jak pro začátečníky, tak i zkušené turisty. Samozřejmě že, pokud s turistikou začínáte, nepotřebujete trekkingovou obuv, se kterou budete zdolávat extrémní nadmořské výšky. Investujte do vysokých nebo nízkých turistických bot do zhruba 3 700 Kč. Vyzkoušejte si několik výrobců a střihů obuvi. Pokud plánujete turistiku, procházky horskou dolinou a jeden kopec za léto, nemusíte řešit, jak moc jsou boty odlehčené, jakou má hustotu mezipodrážka a jiné. Podstatný je komfort a funkčnost. Doporučujeme sáhnout po turistické obuvi Salomon, Salewa, Mammut, La Sportiva nebo Adidas.

Mammut Nova III Low GTX

Nízká turistická obuv na nenáročnou turistiku, svršek z nubukové kůže, membrána Gore-Tex, podrážka Vibram Frog, technologie Rolling Concept.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Na nenáročnou turistiku po horách se v letních měsících určitě hodí trekingová obuv Mammut Nova III Low GTX. Řadí se k nízké turistické obuvi. Značka Mammut však nezůstává své pověsti nic dlužná. Použity byly ty nejkvalitnější materiály. Svršek obuvi je potažen odolnou nubukovou kůží (Terracare). Přestože je kůže méně prodyšná, v zadní části jsou nápadité větrací otvory, které plní svůj účel a zároveň nepropouštějí vlhkost. Povrch bot je chráněný i tekutým kaučukem, který zvyšuje odolnost svršku. I proto spotřebitelé hovoří o vysoké odolnosti a pevnosti bot.

Hmotnost 370 g je velmi příznivá. Nepromokavost je zajištěna díky membráně Gore-Tex. Boty v terénu poskytnou skvělou funkčnost. V případě kamenitého terénu jistě potěší technologie podrážky Vibram Frog. Boty mají zvýšenou přilnavost a díky strukturovanému profilu podrážky je postaráno o skvělý odraz a stabilitu. Největší zásluhu na komfortu, který boty nabízejí, má bezpodmínečně 3D Foam paměťová pěna ve vložce boty. Ta má také tlumicí charakter při dopadu chodidla.

Zmínit musíme i technologii Rolling Concept, která má zaručovat, že bota podporuje přirozený valivý pohyb chodidla, a měla by eliminovat únavu chodidel. To lze v praxi těžko ověřit, nicméně zákazníci si pohodlí i pohyb v terénu s botami Mammut pochvalovali. Výrobce navíc garantuje, že boty vyrobené v Německu byly vyráběny pouze z obnovitelných zdrojů s minimální spotřebou energií, berou tedy ohled na přírodu. Boty mají klasické šněrování, ovšem tkaničky jsou vyrobeny z polyamidu, a tak je zvýšena i jejich odolnost.

Pozitíva

Kvalitní nubuková kůže a dvojité prošívání
Odolnost a pevnost – ochrana kaučukem
3D paměťová pěna

Negatíva

Nezajímavý design

Výrobce: Mammut ● Typ obuvi: nízká turistická obuv ● Typ terénu: nenáročné túry ● Hmotnost: 370 g ● Svršek boty: nubuková kůže

Testované produkty

Ďalšie články z kategórie Turistická obuv

Vaše hodnocení:
(91%)