Multifunkční hrnce

Nejlepší multifunkční hrnce 2024 + recenze

Multifunkční hrnec může do vaší kuchyně přinést revoluci, o které se vám ani nesnilo. Kuchyňský pomocník, který dokáže vařit, péct, dusit, grilovat či smažit? Multifunkční hrnce nejenže šetří váš čas, ale také místo v kuchyni. Jeden spotřebič totiž zastane úkoly dalších tří. Připravovat pokrmy v tomto typu hrnce je velmi jednoduché. Ne každý takovýto elektrický hrnec však dokáže zvládnout své úkoly pořádně. TestMagazín provedl srovnávací test, přičemž jsme vybrali i vítěze testu, multifunkční hrnec Sencor SFR 9300BK. Výhodný v poměru ceny a kvality, zaujme i objemem a moderním designem. Náš průzkum trhu obsahuje i další multifunkční hrnce se spoustou funkcí. Zpracovali jsme také návod, jak vybrat multifunkční hrnec.

Publikované: 20.10.2021
Aktualizované: 28.03.2024

Jaký multifunkční hrnec koupit?

Praktická pomoc v kuchyni se hodí vždy. Určitě by se líbilo i vám, pokud byste měli jeden hrnec, ve kterém maso podusíte, upečete nebo usmažíte. Multifunkční hrnec za vás dokáže v případě správného používání udělat velkou část práce. Příprava je rychlejší a jednodušší. Orientovat se v rozmanité nabídce není snadné, a proto náš srovnávací test obsahuje také tabulku TOP 3 multifunkčních hrnců s příslušnými štítky. Díky krátké charakteristice nemusíte číst ani rozsáhlé recenze, zaručenou kvalitu si tak můžete vybrat hned v úvodu našeho srovnávacího testu.

Názov Hodnotenie Detail
Tesla EliteCook K70   ✔   Najpredávanejšie5*Zobrazit produkt
Tefal CY912831   ✔   Pre náročných5*Zobrazit produkt
Sencor SFR 9300BK   ✔   Víťaz testu5*Zobrazit produkt

Víťaz testu
Sencor SFR 9300BK

Sencor SFR 9300BK

Příkon 1 800 W, objem 4,8 litru, 18 přednastavených programů, regulace teploty od 40 °C do 240 °C.

Zobrazit více info

Velmi dobrý poměr ceny a výkonu nabídne multifunkční hrnec Sencor. Kromě rychlého ohřevu potěší i 18 funkcemi a přednastavenými programy k přípravě pokrmů. Celkový objem elektrického hrnce je 4,8 litru. Mezi příslušenstvím chybí koš na fritování. Jinak však můžete realizovat pomalé vaření Sous-Vide nebo máte k dispozici speciální program na popcorn či dušení rýže. Sencor nezklame ani kvalitou zpracování. Designově působí velmi moderně.

Cenový trhák
Ariete Vintage

Ariete Vintage

Příkon 650 W, objem 1,8 litru, 5 přednastavených programů, bez možnosti regulace teploty a časovače.

Zobrazit více info

Retro multifunkční hrnec Ariete Vintage o objemu nádoby 1,8 litru nabízí na výběr 5 přednastavených programů. Příkon 650 W je vzhledem k velikosti nádoby dostačující. Mísa je vyjímatelná, dá se používat v troubě. Spotřebič nemá displej ani časovač, ovládá se otočným regulátorem.

Náš TIP
Tefal RK705138

Tefal RK705138

Příkon 600 W, objem 1,8 litru, 12 přednastavených programů, automatická kontrola teploty Fuzzy Logic.

Zobrazit více info

Menší multifunkční hrnec s objemem nádoby 1,8 litru sice nezaujme lidi, kteří požadují větší objem, ale překvapí chytrými funkcemi. Mezi nimi se nachází i Fuzzy Logic, což znamená, že multifunkční hrnec sám reguluje výkonnostní stupeň a dobu vaření podle typu programu a množství pokrmu. Součástí balení je kuchařská kniha s recepty. Programů je 12 a nechybí funkce odloženého startu nebo udržování tepla. Nádoba má keramický povrch a může se mýt v myčce.

Obsah článku:

Hodnocené parametry

Náš průzkum trhu trval více než 50 hodin. Multifunkční hrnce jsme do svého srovnávacího testu vybírali na základě důležitých technických parametrů. Spotřebitelé před koupí nejčastěji přemýšlejí o objemu multifunkčního hrnce. Je potřeba se rozhodovat podle potřeb a požadavků, které spotřebitel má. Čím větší hrnec, tím vyšší příkon spotřebiče, který ovlivňuje rychlost přípravy pokrmů.

Mnohé chytré multifunkční hrnce disponují předvolenými programy vaření. Můžete vybírat z pracovních postupů (dušení, vaření, pečení, grilování atd.) nebo zvolit přípravu konkrétního pokrmu (rýže, těstoviny, zelenina, maso apod.). Rozhodování ovlivňují i praktické funkce, které spotřebitel využije. Hodnotili jsme také to, jak se zařízení ovládá a jak náročná je obsluha. V rámci metodologie jsme zjišťovali, jaká je kvalita zpracování či použitých materiálů. U mnoha modelů hraje roli to, jaké příslušenství výrobce nabízí.

Objem nádoby a materiál
Příkon
Programy vaření
Praktické funkce
Ovládací prvky
Kvalita zpracování
Náročnost údržby
Design
Příslušenství

Během průzkumu trhu jsme našli řadu modelů multifunkčních hrnců, které spotřebitelům přinášejí přidanou hodnotu. Není však hrnec jako hrnec. Ne všechny nás přesvědčily o tom, že spotřebiteli nabídnou to, co potřebuje. V recenzích si můžete přečíst výsledky našeho testu multifunkčních hrnců. Do výběru se dostaly multifunkční hrnce Philips, Sencor, Tefal, Orava nebo Catler. V testu se nachází i multifunkční hrnec Delimano. Nabídku na našem trhu jsme analyzovali u prodejců, jako je Alza, Kasa či Mall, ale také díky portálu Heureka, kde jsme prověřovali dostupnost zboží.

Proč důvěřovat našemu testu?

Náš test je založen na detailním a objektivním srovnání vybraných spotřebičů. Precizní analýzou a průzkumem trhu za pomoci stanovení přísných kritérií vybíráme ty nejlepší produkty a šetříme vám tak spoustu času, který byste jinak strávili hodinami hledání informací na internetu.

Záleží nám na tom, abychom vám přinesli všechny podstatné informace o jednotlivých produktech na jednom místě a pomohli vám vybrat to nejlepší, co je na trhu k dispozici. Sledujeme prodejnost jednotlivých modelů a jejich reálné hodnocení ostatními zákazníky.

Nepropagujeme žádnou značku ani žádného prodejce. Soustředíme se na objektivní a důvěryhodné hodnocení na základě osobních zkušeností, ale také analyzujeme zahraniční testy a reference zákazníků či odborníků, kteří měli možnost konkrétní produkt reálně otestovat.

Recenze multifunkčních hrnců

V recenzích naleznete objektivní názory našich redaktorů na konkrétní modely všemožných hrnců. Kvalitní multifunkční hrnec musí v očích spotřebitele splňovat určité nároky, v úvahu je však třeba brát i poměr ceny a kvality. Mnohé vám o kvalitě napoví recenze spotřebitelů, kteří již takovýto hrnec vyzkoušeli v praxi. Jejich reference jsou velmi cenné a jsou součástí našich recenzí. Vycházíme tak z reálných zkušeností zákazníků a upozorňujeme nejen na kvality produktů, ale i jejich slabé stránky a nedostatky. Názory spotřebitelů jsou tudíž velmi důležité. Žádný z produktů není recenzován za účelem reklamy.

Víťaz testu

Sencor SFR 9300BK

Příkon 1 800 W, objem 4,8 litru, 18 přednastavených programů, regulace teploty od 40 °C do 240 °C.

Prohlédnout nejlepší nabídku


Recenzia

Velice moderně působící, se širokou škálou funkcí, a přitom vůbec ne nejdražší. Multifunkční hrnec Sencor nabízí nádobu s nepřilnavým povrchem a objemem 4,8 litru. Řada spotřebitelů avizuje spokojenost se snadnou údržbou díky tomu, že je nádoba vyjímatelná a omyvatelná v myčce nádobí. Elektrický hrnec má až 18 přednastavených programů. Samozřejmostí je standardní vaření, pečení, opékání nebo smažení. Škoda jen, že výrobce v rámci příslušenství nepřibalil i koš na fritování/smažení. Můžete však vařit v páře, nebo dokonce ve vakuu, a to díky režimu Sous-Vide. Díky tomu v jídle udržíte maximum živin.

Podusit rýži či připravit popcorn není žádný problém, můžete si totiž vybrat konkrétní funkce. Příkon spotřebiče činí 1 800 W. Nebude tak nouze o rychlý ohřev. Stejně tak samotná tepelná úprava pokrmů je časově optimální. Bez ohledu na to, zda vaříte, dusíte, pečete, nebo grilujete – pokrmy jsou vždy připravené podle představ. S ovládáním problém nehrozí, protože vás bude navigovat velký podsvícený LED displej. V jeho okolí jsou rozmístěna vystouplá dotyková tlačítka. Volit můžete z více režimů přípravy pokrmů. Podle toho můžete použít také příslušenství – 6 vidliček na fondue, Sous-Vide rošt nebo napařovák. S funkcí pečení se můžete rozhodnout i pro pečení hrníčkových koláčů nebo sušenek či slaných pagáčů.

Mezi programy se nachází také příprava jogurtu. Nastavit si můžete i manuální režim a regulovat teplotu v rozmezí 40 °C – 240 °C. Poklice multifunkčního hrnce je skleněná, pohodlně tak můžete sledovat, jak váš připravovaný pokrm vypadá. Zároveň má velmi dobře řešený úchop, rukojeť je dobře izolovaná, zaručeně se tak nespálíte. Spotřebitelé vyzdvihují také kvalitu zpracování. V poměru ceny a kvality jde o opravdu skvělou volbu. Nám osobně se zamlouvá i design. Multifunkční hrnec v černé barvě působí elegantně a moderně. Komfort používání vylepšuje také funkce udržování teploty nebo časový spínač.

Pozitíva

Rychlý ohřev
Kvalitní funkce pečení
Snadná údržba nádoby

Negatíva

Chybí koš na smažení/fritování

Objem nádoby: 4,8 litru ● Příkon: 1 800 W ● Počet programů: 18 ● Displej: ano ● Časovač: ano ● Funkce udržování tepla: ano ● Hmotnost: 5,6 kg

Cenový trhák

Ariete Vintage

Příkon 650 W, objem 1,8 litru, 5 přednastavených programů, bez možnosti regulace teploty a časovače.

Prohlédnout nejlepší nabídku


Recenzia

Pro milovníky dobového designu bude multifunkční hrnec Ariete Vintage velmi zajímavou estetickou možností výběru. Do svého srovnávacího testu jsme tento multifunkční hrnec vybrali právě z důvodu specifického designu. Jedná se o jednoduchý multifunkční hrnec s objemem nádoby 1,8 litru. V případě, že v hrnci chcete připravovat polévku, se do něj vejdou 3 litry. Nádoba má nepřilnavý povrch a snadno se udržuje. Je vhodné ji mýt pod tekoucí vodou, nikoli v myčce nádobí. Pro případ, že některý z pokrmů chcete dokončit v troubě, je mísa vyjímatelná. Příkon topného tělesa 650 W je pro daný objem optimální možností. Elektrický hrnec je vhodný i k pomalému vaření. Při ovládání se však budete muset obejít bez displeje či časovače. Hlavním ovládacím prvkem je otočný regulátor, jehož otočením určíte, který program chcete aktivovat. Teplotu nelze regulovat.

Pět programů přípravy pokrmů není mnoho, ale to podstatné multifunkční hrnec zvládne. Z programové nabídky můžete využít pečení, vaření v páře, pomalé vaření, rýžovar a výrobce mezi programy zařadil i funkci udržování teploty. Přístroj vás na aktivní dobu přípravy upozorňuje pouze světelnou signalizací. Přívodní kabel má 120 cm.

Spotřebitelům se líbí kvalita zpracování. Kombinace plastu a kovu působí velmi esteticky a díky danému retro či vintage stylu se jedná o opravdu perfektní designový prvek, ale zároveň jde stále o praktického pomocníka v kuchyni. Poklice hrnce je prosklená, takže vidíte vše, co se v hrnci odehrává. Výrobce k multifunkčnímu hrnci dodává odměrku, koš na vaření v páře, držák víka a lžíci na rýži. Praktický pomocník určitě zaujme i cenou, je však určený primárně pro ty domácnosti, které jsou zařízené ve vintage stylu. Pokud pro vás tento styl není důležitý, možná vás zaujme chytřejší multifunkční hrnec Tefal Multicooker RK705138.

Pozitíva

Nápaditý design
Jednoduché ovládání

Negatíva

Menší objem
Bez displeje
Bez regulace teploty

Objem nádoby: 1,8 litru ● Příkon: 650 W ● Počet programů: 5 ● Displej: ne ● Časovač: ne ● Funkce udržování tepla: ano ● Hmotnost: 3,6 kg

Náš TIP

Tefal RK705138

Příkon 600 W, objem 1,8 litru, 12 přednastavených programů, automatická kontrola teploty Fuzzy Logic.

Prohlédnout nejlepší nabídku


Recenzia

Jeden elektrický hrnec, který zvládne až 12 kuchařských postupů a připraví přímo ukázkovou dušenou rýži. Multifunkční hrnec Tefal se opět řadí mezi kompaktní kuchyňské spotřebiče. Na první pohled působí jako domácí pekárna. Objem nádoby 1,8 litru patří sice mezi menší, ale svou práci odvede skvěle, a to i díky keramickému povrchu a tloušťce stěn 2 mm – připálení se bát nemusíte (aniž byste museli pokrm kontrolovat či míchat). Tefal Multicooker je v kuchyni velmi významným pomocníkem při vícero činnostech. Na výběr máte až 12 programů, samostatný program má například rýže, rizoto, pečení, polévka, dušení nebo parní program. U parního programu směřuje výhrada k víku, jelikož po otevření voda steče dolů kolem přístroje. Jedná se o drobný nedostatek. Při pečení je nutné si dávat pozor na příliš hutná těsta, která mohou být následně nepropečená.

Přístroj je vybaven automatickou kontrolou teploty (Fuzzy Logic) a také funkcí autostop. Díky Fuzzy Logic dokáže přístroj sám regulovat výkonnostní stupeň a délku vaření pokrmu. Stačí vám jen zvolit program. Využít můžete i odložený start nebo funkci udržování teploty. Časovač lze použít pouze k nastavení doby zapnutí, nikoliv doby přípravy. Přístroj si proces reguluje automaticky. Ovládání je velmi nenáročné. Tlačítko on/off je na přední straně přístroje, stejně jako celý ovládací panel, kolem něhož se nachází další ovládací prvky – tlačítka. Jednotlivé funkce mají řádně označené ikonami. Digitální displej je sice jednoduchý, ale zobrazí vše podstatné. Spotřebitelům se ovladatelnost i jednoduchá manipulace velmi líbí. K multifunkčnímu hrnci Tefal dostanete knihu receptů (26 receptů), což vám může hodně pomoci při správné přípravě pokrmů.

Problémem není ani údržba, protože nádobu můžete umýt v myčce. Velkým plusem je při manipulaci odnímatelná přívodní šňůra. Někteří zákazníci avizovali obtížnější čištění některých prostorů v okolí nádoby. Při smažení by spotřebitelé ocenili fritovací koš, ten v balení není. Nechybí parní košík, odměrka, lžíce na rýži a zmíněná kuchařská kniha s recepty. Zkušenosti s multifunkčním hrncem Tefal jsou velmi pozitivní. Mezi výhodami se zmiňuje i velmi přístupná cena. Příkon 600 W sice mnoho respektu nebudí, na druhou stranu se odvděčí nízkou spotřebou. Vzhledem k objemu nádoby je výhřevnost spirály dostačující. Tefal je sice z větší části z plastu, ale na jeho kvalitu si nelze stěžovat.

Pozitíva

Pozitivní reference
Nepřilnavý povrch nádoby – keramika
Automatická kontrola teploty

Negatíva

Malý objem nádoby
Špatný odvod vodní páry

Objem nádoby: 1,8 litru ● Příkon: 600 W ● Počet programů: 12 ● Displej: ano ● Časovač: ano ● Funkce udržování tepla: ano ● Hmotnost: 3,7 kg

Pre náročných

Catler MC 8010

Příkon 1 400 W, objem 3 litry, 14 přednastavených programů, indukční způsob ohřevu.

Prohlédnout nejlepší nabídku


Recenzia

Možná nemáte čas na to, abyste přípravou pokrmu trávili celé hodiny, a nejraději byste vše připravili najednou a co možná nejrychleji. Pro pohodlnější a náročnější spotřebitele máme ve svém testu právě multifunkční hrnec Catler MC 8010. V prvním okamžiku může odradit cena, ovšem elektrický hrnec toho zvládne tolik jako 5 spotřebičů dohromady. Vybírat můžete z bohaté programové nabídky – 14 programů. Velmi dobrou funkcionalitu nabídne také výrazně levnější multifunkční hrnec Sencor SFR 9300BK. Avšak největší výhodou tohoto spotřebiče je indukční způsob ohřevu. Ten je i díky příkonu 1 400 W enormně rychlý. Proto spotřebitelé nejvíce vyzdvihují právě rychlost přípravy pokrmů. Nádoba má nepřilnavé dno i stěny – je tvořena 6 vrstvami. Objem nádoby činí 3 litry. Ta je vyjímatelná, multifunkční hrnec disponuje i funkcí automatického čištění.

Oválná konstrukce má velkou výhodu v efektivní cirkulaci tepla. Indukční cívka se 4zónovým okruhem rovnoměrně zahřívá celý objem hrnce. Přehledný ovládací panel s podsvícením a digitálním displejem působí velmi uspořádaně. Stisknutím libovolného programu odstartujete automatizovaný proces přípravy pokrmu. Elektrický hrnec disponuje umělou inteligencí a sám dokáže detekovat dobu přípravy podle množství pokrmu a programu. Možná ještě více vás zaujme možnost hlasového ovládání – hrnci jednoduše řeknete, který program chcete spustit, a to nejen v anglickém, ale i českém jazyce, který je podporován. Hrnec Catler má tlakový a teplotní systém, takže vaření je bezpečné a pohodlné. Displej zobrazuje čas do konce programu. Můžete si uložit i vlastní program, nastavit teplotu i dobu přípravy.

Po dokončení oceníte funkci udržování teploty. Chcete-li mít navařeno dříve, než přijdete domů, určitě vás zaujme možnost aktivování odloženého startu. Multifunkční hrnec vaří, dusí, smaží, peče a funguje také jako tlakový hrnec. Spotřebitelům se velmi líbí kvalita zpracování, kterou označují jako nadprůměrnou. Nerezové tělo je odolné a i na pohled působí velmi kvalitně. Daní za kvalitu zpracování je hmotnost až 10 kg, jelikož je nádoba indukční a je tvořena více vrstvami. V balení naleznete nástavec na vaření v páře, odměrku, naběračku a kuchařskou knihu s recepty.

Pozitíva

Rychlá příprava jídla
Kvalitní zpracování – materiály i technologie
Dostatečně velká nádoba

Negatíva

Vysoká cena

Objem nádoby: 3 litry ● Příkon: 1 400 W ● Počet programů: 14 ● Displej: ano ● Časovač: ano ● Funkce udržování tepla: ano ● Hmotnost: 10 kg

Lauben Multi Cooker 18SB

Příkon 1 000 W, objem 6 litrů, 18 přednastavených programů, časovač, funkce udržování tepla.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Patří k nejoblíbenějším modelům na našem trhu, což dosvědčují i čísla prodejů. Kromě parametrů zaujmou pozitivní recenze spokojených zákazníků. Lauben Multi Cooker 18SB je vybaven velkým objemem hrnce. Disponuje více funkcemi včetně možnosti udržování tepla. Již v základu má 18 přednastavených programů a intuitivní dotykový displej pro usnadnění používání.

Multifunkční hrnec Lauben Multi Cooker 18SB bez větších problémů nahradí nejen klasický hrnec, ale také jej využijete jako tlakový hrnec, parní hrnec, rýžovar, vařič vajíček, nebo jej můžete použít jako fritézu pro přípravu vysmažených pokrmů. K dispozici je až 18 přednastavených a naprogramovaných programů na vaření rýže, dušení masa – vepřové, hovězí, kuřecí, program na ryby, přípravu polévky, luštěnin, tlakové vaření, pomalé vaření, přípravu pokrmů v páře či praktické funkce, jako udržování teploty (keep warm až po dobu 12 hodin) nebo odložený start.

Výhodou multifunkčního hrnce je, že v okamžiku, kdy do něj suroviny vložíte, se o přípravu chutného pokrmu postará sám. Vy si můžete vybrat přednastavený program nebo si navolit požadovaný čas a teplotu přípravy pokrmu. Příprava jídla v multifunkčním hrnci Lauben je opravdu rychlá a velmi jednoduchá. Příkon elektrického hrnce je 1 000 W. Součástí balení je praktická kuchařská knížka, díky čemuž můžete přípravu pokrmu přizpůsobit samotnému hrnci. Vyzkoušet můžete zdravé vaření v páře nebo otestovat, jak dokáže hrnec připravit dušenou rýži.

Na první pohled hrnec zaujme kvalitním nerezovým pláštěm a také velkým ovládacím panelem s displejem. Z hlediska ovládání je výhodou, že každý výchozí program má samostatné tlačítko. Navíc jsou nápisy v českém jazyce. Výběr programu a stisk tlačítka start zabere opravdu minimum času. Vnitřní hrnec má objem 6 litrů. Povrch nádoby je nepřilnavý a lze ji mýt v myčce nádobí. Ohřev je velmi rychlý a rovnoměrný. V rámci příslušenství dostanete parní koš pro přípravu pokrmů v páře. Rovněž odměrku a lžíci. Někomu může chybět fritovací koš pro přípravu vysmažených pokrmů.

Přes tvorbu tlaku v hrnci, tlak stoupne až v okamžiku, kdy je hrnec řádně uzavřen. Robustní víko disponuje tlakovým ventilem právě proto, aby bylo uvolnění tlaku bezpečné. Používání hrnce je navíc velmi bezpečné. Robustní bezpečnostní víko skvěle udržuje teplo, přičemž celý plášť hrnce je vybaven technologií Cool Touch, takže se nemusíte bát horkého povrchu a nehrozí tedy vážné popálení.

Multifunkční hrnec je v některých domácnostech velmi oblíbený. Svědčí o tom také oblíbenost tohoto modelu. Lauben Multi Cooker 18SB disponuje hrncem s nepřilnavým povrchem o objemu až 6 litrů. Uživatelům se také velmi líbí široká nabídka přednastavených programů. Hrnec totiž vaří, griluje, peče, smaží, restuje, dusí a připraví i pokrmy v páře. Displej s dotykovými prvky se snadno ovládá a je dobře čitelný. Uživatelům se líbí intuitivní ovládání, rychlá příprava pokrmů a snadná údržba. Výhodou je i tepluvzdorný nerezový plášť. Potěší pochvala od zákazníků, kterým se líbí snadná údržba nádoby. Spotřebitelé si velmi pochvalují možnost přípravy pokrmů v páře. Mnozí majitelé tohoto hrnce chválí nízkou spotřebu energie. Nejlepší referencí je, že v hrnci lze připravit chutné pokrmy bez větší námahy.

Pozitíva

Množství pozitivních recenzí
Kvalitní příprava pokrmů
Bohatá nabídka přednastavených programů

Negatíva

Nic zásadního

Objem nádoby: 6 litrů ● Příkon: 1 000 W ● Počet programů: 18 ● Displej: ano ● Časovač: ano ● Funkce udržování tepla: ano ● Hmotnost: 4,7 kg

Další zajímavé produkty

Vzhledem k pestré nabídce v segmentu multifunkčních hrnců přinášíme spotřebitelům svůj širší výběr produktů. Během průzkumu trhu jsme vybrali několik nejlepších modelů, nicméně při rozhodování nás zaujaly i tyto multifunkční hrnce. Mezi nimi naleznete malé i velké hrnce s automatickými funkcemi, časovačem či termostatem. Pokud jste tedy v recenzích nenašli to, co hledáte, TestMagazín vám přináší alternativy, které vás pomocí krátkých charakteristik mohou o svých kvalitách přesvědčit. Při výběru musí spotřebitel vždy brát v úvahu vlastní požadavky.

Do širšího výběru jsme zařadili i praktický nerezový multifunkční hrnec Sage BRC600. Objem nádoby na vaření je 1,8 litru. Je ideální do menších kuchyní. Nádoba má povrch s nepřilnavou úpravou a lze ji mýt v myčce nádobí. Na výběr máte ze 4 automatických programů. Elektrický příkon je 760 W. Multifunkční hrnec nemá displej, ale jednoduchý panel s tlačítky. Za účelem udržet pokrm teplý je zde funkce Keep Warm.

S pozitivními recenzemi jsme se setkali i v případě multifunkčního hrnce Russell Hobbs 21850-56. Ten má celkový objem 5 litrů a můžete vybírat až z 11 předvolených programů pro rychlou a automatizovanou přípravu pokrmů. Zařízení disponuje funkcí udržování teploty i časovačem. Nádoba je vyjímatelná a má nepřilnavý povrch. Základní údaje o čase a aktivovaných funkcích zobrazuje LED displej. Mezi funkcemi se nachází program na vaření rýže, vaření v páře nebo pomalé vaření. Vařit můžete i v tlaku.

Multifunkční hrnec Philips HD4713/40 můžeme řadit k chytrým modelům. V moderním nerezovém těle se ukrývá varná nádoba o objemu 5 litrů. Na výběr má spotřebitel až z 60 programů pro přípravu pokrmů. Multifunkční vařič Philips se vyznačuje chytrým ovládáním teploty a při volbě samotného programu stanoví dobu přípravy. Způsob přípravy pokrmu je díky 3D technologii rovnoměrného ohřevu skvěle zvládnutý. Mezi funkcemi se nachází odložený start i udržování tepla.

K moderním multifunkčním hrncům patří také model ECG MHT 1661. V nabídce je 12 přednastavených programů a možnost regulace tlaku. Můžete ho proto použít jako tlakový hrnec, čímž výrazně zkrátíte dobu přípravy pokrmů. Objem nádoby je 6 litrů. Podsvícený LCD displej informuje o době přípravy a zobrazuje i zvolený program. Za účelem volby programu je zde otočný ovladač. Můžete si také nastavit manuální program. Chytrý multifunkční hrnec je vybaven intuitivním ovládáním času a teploty. Teplotu lze regulovat v rozmezí od 40 do 160 °C.

Velmi zajímavou volbou je vysoký multifunkční hrnec Tefal CY851130 Cook4me+. Už na první pohled zaujme netradičním, „vajíčkovým“ tvarem. Design však působí velmi moderně. Důkazem toho je i ovládací panel s barevným LCD displejem a dvěma tlačítky. V menu multifunkčního hrnce naleznete 150 přednastavených receptů. Objem keramické nádoby činí 6 litrů a můžete ji mýt v myčce nádobí. Šest režimů vaření vám nabídne dostatečný komfort při bezstarostné přípravě pokrmů. Velkou výhodou je samostatný režim tlakového hrnce.

Nejprodávanější podle portálu Heureka.cz

Nejlepší multifunkční hrnec je ten nejprodávanější? Může tomu tak být, ale nemusí. Výhodou je, že produkty již mají řadu recenzí, které vám mohou pomoci v rozhodování. V naší tabulce naleznete nejprodávanější multifunkční hrnce. Prodejnost se sice rychle mění, nicméně údaje se snažíme pravidelně aktualizovat. Elektrické hrnce se v posledních letech stávají velmi oblíbenými a jejich prodejnost stoupá, proto je i konkurence výrobců větší. Podívejte se, které multifunkční hrnce jsou aktuálně nejprodávanější.

Názov Hodnotenie Detail
Tesla EliteCook K705*Zobrazit produkt
Tefal All-In-One CY505E305*Zobrazit produkt
Russell Hobbs 28270-565*Zobrazit produkt
Lauben Multi Cooker 18SB5*Zobrazit produkt
Salente ARIO+5*Zobrazit produkt

Pokud přemýšlíte nad koupí rýžovaru, parního hrnce nebo fritézy, zvažte, zda vaše požadavky nesplní například právě multifunkční hrnec. Ten v sobě kombinuje několik kuchyňských spotřebičů, protože dokáže plnohodnotně vařit, dusit, péct, smažit, grilovat, nebo dokonce vařit v páře. Spojuje tak nespočet výhod, šetří čas, prostor a v neposlední řadě peníze. Pokud se naučíte s multifunkčním hrncem pracovat a seznámíte se s funkcemi a způsoby přípravy jednotlivých pokrmů, zvládnete v něm připravovat polévky, omáčky, maso ve vlastní šťávě, uvařit rýži, upéct brambory nebo usmažit řízky. Chcete vědět, podle čeho si multifunkční hrnec vybrat? Které parametry jsou při výběru nejdůležitější? Připravili jsme pro vás praktického průvodce výběrem.

Jak vybrat multifunkční hrnec

 • Objem nádoby
 • Rozměry multifunkčního hrnce
 • Příkon zařízení
 • Obsluha a ovládání
 • Programy vaření a praktické funkce
 • Použité materiály
 • Cena a renomovaní výrobci

Multifunkční hrnec a objem nádoby

Spotřebitel při uvažování nad koupí multifunkčního hrnce nejčastěji začíná parametrem, kterým je objem vnitřní nádoby. Právě v ní se totiž odehrávají všechny důležité procesy a je důležitou součástí spotřebiče. Malé kompaktní elektrické hrnce mají objem 1,5 až 3 litry. Jsou ideální pro dvoučlenné domácnosti, ale záleží také na tom, jaké pokrmy chcete v multifunkčním hrnci připravovat. Pokud plánujete jeho funkce využívat k vaření rýže, dušení zeleniny nebo vaření brambor, obecně na menší objem pokrmů, tato kapacita vám bude bohatě stačit.

Větší hrnce s objemem nad 5 litrů nabídnou dostatek objemu k přípravě plnohodnotných pokrmů, pečení masa, přípravě soté, polévek či omáček. Kapacita vnitřní nádoby 5 až 6 litrů je mezi spotřebiteli považována za ideální objem – například pro čtyřčlennou domácnost. Modely s 10 a více litry jsou již poloprofesionální nebo profesionální automatické hrnce, které jsou určené k přípravě pokrmů ve větším množství, vhodné jsou i pro vícečlenné rodiny.

U nádoby je podstatné také to, z jakého materiálu je vyrobena. Nejdůležitější je, aby byl povrch odolný proti připálení. Velkým plusem je, pokud lze nádobu mýt v myčce.

Rozměry a hmotnost

Multifunkční hrnec je víceúčelovým kuchyňským zařízením, které v sobě spojuje hned několik spotřebičů. Na výběr jsou kompaktní elektrické hrnce, jejichž rozměry jsou menší a rovněž jejich uskladnění je prostorově méně náročné. Pokud však uvažujete nad takovýmto hrncem s řadou funkcí a větším objemem (5–8 litrů), počítejte s tím, že rozměry i hmotnost budou narůstat. Multifunkční hrnce s větším objemem, pokud nemají své pevné místo, jsou na přenášení náročnější.

Multifunkční hrnec rozměry

Nejlehčí multifunkční hrnce váží okolo 2–3 kg. Následně s objemem narůstá i hmotnost. Váha větších elektrických hrnců se pohybuje v rozmezí 5 až 8 kg. Některé hrnce jsou konstruovány do šířky, jiné naopak do výšky. U příliš vysokých nádob může být nevýhodou to, že se nemusí vejít do myčky nádobí.

Příkon multifunkčního hrnce

Vyšší příkon u tohoto typu spotřebiče znamená rychlejší ohřev, s nímž souvisí rychlost přípravy pokrmů. V rámci vyššího příkonu musíte počítat s vyšší spotřebou, která však není enormně vysoká. Multifunkční hrnec s větším objemem by měl mít vyšší příkon, někdy však záleží na typu a efektivitě ohřevu. Výkonnější topná tělesa se nemusí promítnout do výše příkonu, ale záleží i na kvalitě topného tělesa.

Kompaktní modely, u nichž je kapacita nádoby menší, zpravidla disponují nižším příkonem. Může jít o příkon 600 až 1 000 W. Tento příkon multifunkčního hrnce je pro menší hrnce dostačující. Větší objemy však potřebují vyšší příkon, a to z toho důvodu, aby byl ohřev efektivnější a příprava netrvala příliš dlouho, hledejte proto multifunkční hrnce s příkonem nad 1 000 W, ideálně v rozmezí 1 200 až 1 600 W.

Obsluha a ovládání

Jednoduché a praktické ovládání je klíčové. Levnější modely jsou vybavené klasickými tlačítky nebo otočnými regulátory. Ovládání je tak maximálně jednoduché a nenáročné. Ovládací panel s tlačítky by měl mít dostatečně velké ikony, jejichž znázornění by mělo být zřejmé.

Velkou výhodou je displej. Může se jednat o jednoduchý digitální displej nebo kvalitní LCD displej, na němž můžete regulovat teplotu, nastavit čas nebo zvolit libovolný program, který je v nabídce. Na displeji přesně vidíte dobu přípravy, a sice kolik času zbývá. Displej by měl být podsvícený. Nejvyspělejší formou ovládání multifunkčního hrnce je ovládání hlasem, v rámci něhož konkrétním slovem aktivujete daný program.

Automatické programy a praktické funkce

Díky multifunkčnosti je zřejmé, že tento kuchyňský spotřebič disponuje větším množstvím funkcí a programů vaření. Ne každý multifunkční hrnec dokáže všechno, můžete se však setkat s vícero režimy vaření i funkcemi. Vybrali jsme ty, které jsou nejfrekventovanější a zároveň praktické. Pokud hledáte spíše spotřebič ke konkrétnímu použití, můžete si vybrat domácí pekárnufritovací hrnec nebo klasický parní hrnec.

Multifunkční hrnec ovládání

 • Vaření – jedná se o základní funkci a tepelnou úpravu potravin. V multifunkčním hrnci můžete tímto postupem připravovat téměř všechny potraviny a pokrmy. Stačí do nádoby dát potřebné množství vody, nádobu uzavřít a proces vaření je mnohem rychlejší a efektivnější. V hrnci můžete uvařit také těstoviny.
 • Vaření v páře – tento program vám pomůže uvařit/podusit v páře řadu pokrmů, ideální je použít jej k přípravě zeleniny. Hrnec by měl mít v rámci příslušenství mřížku nebo koš na vaření v páře.
 • Dušení – díky výkonu elektrického hrnce v něm pod uzavřenou poklicí doměkka podusíte jakékoli jídlo. Stačí pokrm podlévat, aby nedošlo k připálení.
 • Pečení – multifunkční hrnec není určený k profesionálnímu pečení zákusků, ale zvládnete v něm upéct buchty či kynuté koláče, pagáče a jiné pečivo. Velmi dobře poslouží k pečení masa, brambor nebo zapékání těstovin.
 • Smažení – neboli fritování je program umožňující pokrm ponořit do oleje a tepelně upravit. V takovém hrnci pohodlně připravíte hranolky nebo smažené kuře.
 • Grilování – program určený primárně ke grilování masa a zeleniny s minimem oleje.
 • Vaření rýže – specifický program, který slouží k vaření/dušení rýže. Díky časovači zvládnete připravit měkkou a sypkou rýži.
 • Jogurt – aktivováním programu v multifunkčním hrnci připravíte domácí jogurt.
 • Polévka – program na polévku je obdobou programu vaření. Funguje na stejném principu, ovšem některé multifunkční hrnce mají toto specifické označení.
 • Časovač – bez této funkce takovýto kuchyňský spotřebič nemůže fungovat. Díky časovači si můžete zkontrolovat optimální dobu přípravy a zároveň nastavit požadovanou dobu přípravy pokrmu.
 • Udržování teploty – po skončení přípravy pokrmu lze aktivovat funkci Keep Warm. Díky ní udržuje multifunkční hrnec konstantní teplotu pokrmu až do příchodu hostů.
 • Automatické čištění – dražší multifunkční hrnce disponují funkcí, resp. programem automatického čištění. Po skončení procesu vaření můžete aktivovat tento program, hrnec uzavřete a za pomoci horké vody a páry se zbaví nečistot, zbylou vodu stačí vylít.

Design a kvalita zpracování

Multifunkční hrnce obvykle kombinují několik materiálů. Tělo je nejčastěji z plastu nebo kovu. Nerezové hrnce působí velmi moderně a stylově, díky čemuž je takové provedení velmi časté. Konstrukčně jsou si mnohé elektrické hrnce podobné. Kromě plastu a kovu se setkáte také se sklem, to je obvykle použito na poklici. Kovové nebo nerezové hrnce jsou odolnější proti mechanickému poškození, ale mají vyšší hmotnost. Hrnce se mohou lišit barevným provedením. Setkat se můžete s černou, bílou, červenou nebo pastelovými retro barvami.

Multifunkční hrnec vaření rýže

Z pohledu údržby a přípravy pokrmů je nejdůležitější vnitřní nádoba. Její povrch by měl být nepřilnavý. Může se jednat o nerezové hrnce nebo nádoby, které mají povrch pokrytý teflonem. V nabídce naleznete také keramické hrnce, kameninové či hliníkové nádoby, které jsou vzácnější.

Levný multifunkční hrnec?

Za jakou cenu koupíte kvalitní multifunkční hrnec? Máte-li zálusk na levný multifunkční hrnec, nemusíte být vůbec zklamaní. V cenovém rozpětí 1 000 až 2 500 Kč můžete koupit základní elektrické hrnce s menším počtem programů, ale také multifunkčnější hrnce s 6 až 12 programy. Překvapivě mezi levnějšími naleznete i hrnce s větším objemem (i kolem 6 litrů). Kvalita materiálů je nižší nebo je nižší příkon. To může mít za následek delší dobu přípravy.

Střední cenová třída od 2 500 do 3 700 Kč už přinese to, co většina spotřebitelů hledá, a sice dostatečný objem a vyšší příkon spotřebiče. Samozřejmostí je displej a také praktické příslušenství. Nejdražší multifunkční hrnce za cenu nad 5 000 Kč v zásadě nabídnou řadu funkcí, například regulaci vlhkosti, ovládání hlasem, umělou inteligenci nebo možnost uložení vlastního programu. U dražších modelů se setkáte i se samočisticím programem a jinými vychytávkami.

Multifunkční hrnce Delimano a Sencor – poměr kvality a ceny

TestMagazín doporučuje při výběru sáhnout po ověřených značkách nebo modelech, které již spotřebitelé vyzkoušeli. Recenze prozradí mnohé a zkušenosti spotřebitelů jsou velmi cenné. Velmi pozitivní hodnocení mají multifunkční hrnce Sencor. Výrobce má v portfoliu vícero modelů, které jsou pro spotřebitele cenově dostupné. Multifunkční hrnce Delimano patří k produktům, které spotřebitele zaujmou v poměru ceny a kvality, ale zároveň nabídnou slušnou funkcionalitu. Zároveň jsou velmi dobře propagovány.

Doporučit můžeme také multifunkční hrnce Philips nebo Tefal, v nabídce najdete i elektrické hrnce Salente, ECG nebo Orava. V řadách multifunkčních hrnců naleznete i modely značky Tesla. Nabídka je slabší, ovšem vícero modelů má pozitivní recenze.

Otázky a odpovědi – FAQ

Stále se nedokážete rozhodnout, který multifunkční elektrický hrnec si vyberete? Potřebujete vědět více o některém z produktů? Chtěli byste se poradit ohledně výběru? Neváhejte a napište nám. Komentáře pravidelně kontrolujeme a odpovíme vám co možná nejdříve. Jsme v kontaktu s odborníky, kteří vám ochotně poradí. Máte-li zkušenosti s multifunkčními hrnci, podělte se s námi o ně, pomůžete tak ostatním spotřebitelům, kteří nad koupí tohoto kuchyňského spotřebiče uvažují.

Multifunkční hrnce Delimano, které jsme také recenzovali, patří k pomocníkům v kuchyni, kteří za přiměřené peníze nabídnou dostatek užitku. Chybí jim některé chytřejší funkce, designově působí jednodušeji, ale kvalitu přípravy pokrmů jim nelze upřít. Stejně tak kvalita zpracování je na solidní úrovni. Nechybí jim přednastavené programy, regulace teploty nebo časovač, dokonce i 24hodinový režim odložení přípravy pokrmu. Díky výrobci jsou též dostupné praktické recepty na pokrmy, které můžete v elektrickém hrnci připravovat. Multifunkční hrnce Delimano můžeme doporučit i spotřebitelům, kteří nemají s moderními spotřebiči větší zkušenost. Ovládání je maximálně jednoduché i pro lidi v seniorském věku nebo začátečníky.

Budeme-li vycházet z průzkumu trhu, mezi nejoblíbenější multifunkční hrnce patří Sencor, Tefal nebo Philips. Dobře prodávané jsou i elektrické hrnce Delimano, Orava či Salente. K populárním patří také multifunkční hrnce Tesla nebo Ariete.

Samotný Lidl multifunkční hrnce neprodukuje a nejde ani o pravidelný sortiment v nabídce tohoto prodejce. Pokud jde o multifunkční hrnec Lidl, obvykle se jedná o značku SilverCrest, jejíž sortiment je velmi bohatý na kuchyňské spotřebiče a drobnou elektroniku. Když je toto zboží na skladě prodejní sítě Lidl, jde o akční nabídku.

Tyto dva kuchyňské spotřebiče nelze zaměňovat, stejně tak ani s tlakovým multifunkčním hrncem. Pomalý hrnec má menší příkon a také menší programovou nabídku. Zvládnete v něm jen vařit. V multifunkčním hrnci připravíte více druhů pokrmů – vařené, dušené či pečené. Multifunkční hrnec má vyšší příkon a hrnec využijete pro více účelů, disponuje větším počtem programů a funkcí. Multifunkční tlakový hrnec je určený k dušení pokrmů v páře pod tlakem, proto mu nechybí možnost kontroly tlaku a regulace teploty, zároveň však nenabídne tak všestranné využití jako klasický multifunkční hrnec.

Delimano Select

Příkon 1 023 W, objem 5 litrů, 12 přednastavených programů, regulace teploty od 40 °C do 240 °C.

Prohlédnout nejlepší nabídku


Recenzia

Ze série multifunkčních hrnců Delimano nechybí v našem výběru ani model s označením Select. Jedná se o model s nejvyšším počtem funkcí. Méně nabídne například nejlevnější multifunkční hrnec Delimano Prime, který má přednastavené jen 4 programy. Delimano Select nabízí až 12 programů. Mezi nimi i program pomalého vaření Sous-Vide, příprava kaše, jogurtů, vaření v páře nebo speciální program na těstoviny či rýži. Elektrický hrnec Delimano můžete použít jako domácí pekárnu, a to díky automatickému programu na chléb. Programová nabídka je proto silnou stránkou, stejně tak jako kvalita přípravy. Na hrnec se můžete spolehnout i v případě, že nestíháte, můžete využít funkci odloženého startu.

Specifický je například program pro přípravu celozrnných potravin, které při klasickém vaření mají problém změknout – quinoa, špalda nebo pohanka. Po dovaření je dobré využít program pro udržování tepla, aby pokrm vydržel co nejdéle čerstvý a teplý. Z jednotlivých modelů Delimano je tento model sice nejdražší, ale stejně jako multifunkční hrnec Delimano Optimo nabídne objem nádoby 5 litrů, tudíž můžete připravovat pokrmy pro celou rodinu. Ovládací panel je velmi přehledný. Jednotlivé programy či funkce mají své konkrétní tlačítko i ikonu. Kromě programů si můžete zvolit vlastní – manuální způsob přípravy. Praktický multifunkční pomocník vám umožňuje nastavit si také dobu přípravy. Základní údaje vám zobrazí podsvícený digitální displej.

Kvalitou zpracování Delimano Select určitě nezklame. Nádoba je vyjímatelná a má nepřilnavý povrch, takže se snadno udržuje. V nerezovém provedení sice možná nezaujme designem, ale nijak neurazí. Všechny modely Delimano jsou velmi podobné. Rovněž oválný tvar někomu vyhovuje více než hrany. Maximální příkon 1 023 W je v případě tohoto multifunkčního hrnce dostačující. K hrnci dostanete odměrku, napařovací košík, lžíci na rýži a polévku. Multivařič má ochranu proti přehřátí. Součástí balení je návod, nicméně ovládání je velmi intuitivní.

Pozitíva

Objem multifunkčního hrnce
Kvalitní zpracování
Ovladatelnost

Negatíva

Design
Neprůhledné víko

Objem nádoby: 5 litrů ● Příkon: 1 023 W ● Počet programů: 12 ● Displej: ano ● Časovač: ano ● Funkce udržování tepla: ano ● Hmotnost: 4,5 kg

Delimano Optimo

Příkon 1 023 W, objem 5 litrů, 6 přednastavených programů, regulovatelný výkon.

Prohlédnout nejlepší nabídku


Recenzia

V našem výběru se nachází i další, větší multifunkční hrnec Delimano Optimo, který disponuje větším objemem nádoby, konkrétně až 5 litrů. To je dostatečně velký objem i pro čtyřčlennou rodinu. Pokud nepotřebujete mít tak velký elektrický hrnec, pak vaše požadavky určitě splní multifunkční hrnec Delimano Prime, který má však i méně funkcí, přičemž nádoba má 2 litry. Větší model na ovládacím panelu nabízí 6 přednastavených režimů přípravy pokrmů. Základními funkcemi jsou dušení, smažení, napařování, příprava rýže, příprava kaše nebo jogurtu.

Díky regulovatelnému výkonu pokrm připravíte rychle a jednoduše. Multivařič Delimano ušetří váš čas i energii. Řadu receptů připravíte pár jednoduchými úkony a nemusíte stát celé hodiny u sporáku. Navíc zašpiníte jednu nádobu. Ta je vyjímatelná a díky nepřilnavému povrchu vás ušetří čištění připálenin. Není však vhodná do myčky nádobí, oplachujte ji pod tekoucí vodou. Můžete připravovat ryby na páře, dušenou rýži nebo polévky či napařenou zeleninu. Ovládání je maximálně jednoduché (za pomoci tlačítek s ikonami). Kromě klasických programů si můžete nastavit i manuální program, kde nastavíte čas a teplotu.

Po dokončení můžete aktivovat například funkci udržování tepla, pokrm tak vydrží déle teplý. Chcete-li začít vařit ještě dříve, než přijdete domů, ingredience nachystejte do hrnce a nastavte odložený start až ve 24hodinovém intervalu. Spotřebitelům nejvíce vyhovuje větší objem nádoby a možnost připravovat pokrmy ve větším množství. Delimano k tomuto modelu tradičně dodává odměrku, napařovací košík, lžíci na rýži a na polévku. Z hlediska bezpečnosti má multifunkční hrnec integrovanou pojistku proti přehřátí. Nerezové tělo působí velmi robustně. Designem možná nezaujme tak jako jiné konkurenční modely, ovšem kvalitou zpracování určitě nezklame. Víko nádoby není průhledné.

Pozitíva

Velký objem
Kvalitní zpracování
Jednoduchá údržba

Negatíva

Víko nádoby není průhledné
Designové provedení

Objem nádoby: 5 litrů ● Příkon: 1 023 W ● Počet programů: 6 ● Displej: ano ● Časovač: ano ● Funkce udržování tepla: ano ● Hmotnost: 4,1 kg

Delimano Prime

Příkon 476 W, objem 2 litry, 4 přednastavené programy, nastavitelný výkon.

Prohlédnout nejlepší nabídku


Recenzia

Pokud potřebujete ušetřit čas, například při vaření rýže nebo dušení masa, a nechcete stát neustále za sporákem, pak může být řešením i jednoduchý, avšak praktický multifunkční hrnec Delimano Prime. Jedná se o dobře známou značku. Kvalitu zpracování však spotřebiči nelze upřít. Tělo je z kvalitního nerezu, což přispívá k estetičnosti. Delimano Prime je kompaktním multifunkčním hrncem. Váží jen něco přes 3 kg a varná nádoba má objem 2 litry. Multifunkční hrnec ideální pro dvoučlennou domácnost. Případně ho můžete používat k přípravě konkrétních pokrmů – rýže, dušené maso, smažení.

Zde se dostáváme k programové nabídce. Ta není nijak extra bohatá. Myslíme si, že by si hrnec zasloužil více přednastavených programů, ale vzhledem k ceně jich výrobce více nenabízí. Má k dispozici 4 základní programy – vaření v páře, smažení, dušení, příprava rýže. Jako pátou funkci bychom označili klasické vaření. O době přípravy vás informuje malý digitální displej. Pod ním jsou ovládací tlačítka. K hrnci dostanete koš na napařování zeleniny, odměrku, lžíci na rýži a na polévku. Užitečná je možnost aktivování funkce udržování tepla, případně můžete start v rozmezí 24 hodin odložit. Hrnec nenabízí možnost grilování nebo pečení.

Nádoba je vyjímatelná a má nepřilnavý povrch – odolný proti připálení. Ne však v takové míře, i proto výrobce omezil funkce multivařiče. Větší multifunkční hrnec Sencor SFR 9300BK  má až 18 předvolených programů. Hrnec Delimano Prime vám však umožní nastavit si výkon a můžete připravovat i různé jiné zajímavé pokrmy – maso na šťávě, zeleninové rizoto a další. Nádobu doporučujeme mýt pod tekoucí vodou, nikoli v myčce nádobí. Příkon 476 W je pod naším doporučeným průměrem, nicméně podle spotřebitelů ohřev vůbec není pomalý. Nádoba je dobře izolovaná a vzhledem k velikosti je příkon dostačující. Delimano Prime zaujme především nízkou cenou.

Pozitíva

Nízká pořizovací cena
Kvalita zpracování
Jednoduché ovládání

Negatíva

Menší objem
Menší programová nabídka

Objem nádoby: 2 litry ● Příkon: 476 W ● Počet programů: 4 ● Displej: ano ● Časovač: ano ● Funkce udržování tepla: ano ● Hmotnost: 3,2 kg

Orava MH-02

Příkon 1 500 W, objem 5 litrů, 8 přednastavených programů, regulace teploty i času.

Prohlédnout nejlepší nabídku


Recenzia

Cenově dostupný, moderně vypadající a se slušnou funkcionalitou. Multifunkční hrnec Orava nepatří k nejprodávanějším, ovšem v našem průzkumu trhu se nachází díky poměru ceny a výkonu, ale také z důvodu pozitivních hodnocení. Příkonem 1 500 W se řadí k výkonnějším modelům a rychlost ohřevu či samotné přípravy není překážkou. Na úvod musíme říci, že konstrukčně multifunkční hrnec působí laciněji, což mají na svědomí tvrdší černé plasty. Designově však působí poměrně moderně, přestože k dispozici nemáte displej, ale jen signalizační LED kontrolky (červená a zelená). Ovládání je maximálně jednoduché, přičemž za výhodu považujeme plynulou regulaci teploty i času (časovač do 120 min), a to díky otočným regulátorům. Program si tak můžete plynule přizpůsobit.

Nádoba je hliníková a má objem 5 litrů. Pojme tak větší množství surovin. Je vyjímatelná, povrch je odolný a vysoce kvalitní. Nádobu můžete vyjmout a klidně vložit do myčky nádobí. Programová výbava je vcelku solidní. Vybrat si můžete tradiční vaření, opékání, ohřev, fritování, pečení, grilování nebo vaření v páře. Celkově máte na výběr z 8 programů. Škoda jen absence funkce udržování teploty nebo méně využívané funkce odloženého startu.

Spotřebitelé v recenzích chválí především rychlé vaření a nízkou cenu multifunkčního hrnce Orava. Vzhledem k objemu je cena opravdu velmi příznivá. Kvalita zpracování je na horší úrovni, je to však daň právě za nižší pořizovací cenu. Nejčastěji se zmiňují pokažené regulátory termostatu a časovače. Často zmiňovaným pozitivem je snadná údržba. Některým nevyhovovala funkce přípravy pokrmů v páře. Únik páry je poměrně výrazný, především pak z okrajů poklice. Potěší však příslušenství, tento model můžete používat také jako fritovací hrnec, protože je přibalen fritovací koš, ale i mřížka na paření zeleniny a grilování. Koš chybí například multifunkčnímu hrnci Sencor SFR 9300BK, ten však nabídne až 18 přednastavených programů.

Pozitíva

Plynulá regulace teploty
Jednoduché ovládání

Negatíva

Méně kvalitní plasty
Chybí funkce udržování teploty

Objem nádoby: 5 litrů ● Příkon: 1 500 W ● Počet programů: 8 ● Displej: ne ● Časovač: ano ● Funkce udržování tepla: ne ● Hmotnost: 3,8 kg

Testované produkty

Ďalšie články z kategórie Malé spotřebiče

Vaše hodnocení:
(91.2%)