Nástěnné klimatizace

Nejlepší nástěnné klimatizace 2024 + recenze

Trávíte přes léto dlouhé hodiny v uzavřeném prostoru ve svém domě, bytě nebo v kanceláři? Horké letní dny umí lidský organismus pořádně potrápit a vyčerpat. Kromě dodržování pitného režimu je nejlepším řešením jít se někam ochladit. Pokud hledáte účinný způsob, jak své tělo v letních vedrech zchladit v pohodlí domova nebo kanceláře, řešením pro vás může být nástěnná klimatizace. Kvalitní nástěnná klimatizace vám však může sloužit po celý rok, jelikož je vhodnou volbou i k topení. Po podrobné analýze a porovnání technických parametrů a cen jsme jako vítěze zvolili nástěnnou klimatizaci Samsung Wind-Free Comfort. Zvítězila hlavně z hlediska poměru ceny a kvality a díky příznivým recenzím uživatelů. Kromě vítěze jsme si posvítili také na několik dalších kvalitních modelů a sestavili jsme pro vás také návod, jak si vybrat klimatizaci se všemi důležitými parametry. 

Publikované: 14.07.2022
Aktualizované: 02.04.2024

Jakou nástěnnou klimatizaci koupit? 

Výběr správné klimatizace není otázkou několika minut. Je to větší investice, která si žádá prostudování důležitých technických parametrů. Pokud nemáte dostatek času na čtení dlouhých recenzí a porovnávání různých produktů, připravili jsme pro vás výběr tří modelů, které jsou oceněné speciálními štítky. Jsou vybrány tak, aby vyhověly různým požadavkům zákazníků. Ocenění vítěze testu získal produkt s výhodným poměrem ceny a kvality. Levnější model s dobrými ohlasy se vám představí pod štítkem „cenový trhák“ a kategorii ukončí „tip naší redakce“.

Názov Hodnotenie Detail
Samsung A35   ✔   Najpredávanejšie5*Zobrazit produkt
Samsung Wind-Free Comfort   ✔   Víťaz testu5*Zobrazit produkt
Dražice Split   ✔   Výhodný nákup5*Zobrazit produkt

Víťaz testu
Samsung Wind-Free Comfort

Samsung Wind-Free Comfort

Nástěnná klimatizace s chladicím výkonem 2,5 kW je vhodná do místností o velikosti 25 m2, k dispozici je filtrace vzduchu i dálkové ovládání, hlučnost dosahuje 19 dB.

Zobrazit více info

Pokud si potrpíte na kvalitu, výkon a spoustu funkcí, pak oceníte klimatizaci Samsung Wind Free Comfort. Zaručí vám pohodlí díky možnosti chlazení, vytápění a odvlhčování. Je ovládána pomocí infračerveného ovladače, WiFi, případně lze využít i hlasového asistenta Bixby. Vyzdvihujeme provoz Eco Mode, který pomůže snížit náklady o 35 %. Tato klimatizace také patří do energetické třídy A++ / A+ (chlazení/ohřívání). Hlučnost vnitřní jednotky dosahuje pouze 19 dB, což svědčí o tom, že si jejího chodu ani nevšimnete.

Cenový trhák
Vivax ACP-12CH35AESI

Vivax ACP-12CH35AESI

Nástěnná klimatizace s chladícím výkonem 3,5 kW je vhodná do místností o velikosti 50 – 100 m3, k dispozici je filtrace vzduchu i dálkové ovládání, hlučnost dosahuje 52 dB.

Zobrazit více info

Model Vivax ACP-12CH35AESI se řadí do do energetické třídy A++ (chlazení) a A+ (topení). Za pomoci UV světla dochází ke sterilizaci vzduchu, plusem je i funkce samočištění. Ventilátor má 12 rychlostí. Klimatizace je ovládána pomocí dálkového ovladače nebo prostřednictvím mobilní aplikace a WiFi připojení.

Náš TIP
Olimpia Splendid Unico Air 8 SF

Olimpia Splendid Unico Air 8 SF

Nástěnná klimatizace s chladicím výkonem 1,8 kW je vhodná do místností o velikosti 25 m2, k dispozici je filtrace vzduchu i dálkové ovládání, hlučnost dosahuje 27 dB.

Zobrazit více info

Klimatizace Olimpia Splendid Unico Air 8 SF funguje bez venkovní jednotky. Je proto ideálním řešením do menších prostorů, kde nelze umístit venkovní jednotku. Chladicí výkon této nástěnné klimatizace dosahuje 1,8 kW. Zvládne tedy ochladit prostor o rozloze do 25 m2.

Obsah článku:

Hodnocené parametry

Nástěnná klimatizace se skládá ze dvou částí. Kondenzační jednotka je umístěna venku a chladicí uvnitř. Klimatizace funguje na podobném principu jako lednice. Její výběr je potřeba pečlivě zvážit. Pokud nevíte, která klimatizace bude pro váš dům nebo byt ideální, existuje několik parametrů, které vám při rozhodování určitě pomohou. Na základě nich si pak můžete vybrat takovou klimatizaci, která se vám bude hodit nejvíc. K základním parametrům se řadí výkon, energetická třída či hlučnost. Nicméně klimatizace má v současnosti mnoho doplňkových funkcí a často se dá využívat kromě chlazení i k ohřívání nebo zvlhčování vzduchu.

Plocha chlazení
Chladicí výkon
Energetická třída
Hlučnost
Filtrace vzduchu
Doplňkové funkce
Ovládání
Design

Náš test je zpracován tak, aby si na své mohli přijít mnozí zákazníci. Nacházejí se v něm modely s různými parametry a z odlišných cenových tříd. Setkat se můžete s ověřenými značkami jako Samsung, Whirlpool, Klarstein nebo Vivax. Každý produkt prošel důkladnou analýzou, abychom vám o nich mohli poskytnout pravdivé informace. Kromě důležitých parametrů jsou pro nás důležité také spotřebitelské recenze a míra prodejnosti. Informace jsme vyhledávali na portálech heureka.cz, alza.cz, mall.cz a kasa.cz.

Proč důvěřovat našemu testu?

Náš test je založen na detailním a objektivním srovnání vybraných spotřebičů. Precizní analýzou a průzkumem trhu za pomoci stanovení přísných kritérií vybíráme ty nejlepší produkty a šetříme vám tak spoustu času, který byste jinak strávili hodinami hledání informací na internetu.

Záleží nám na tom, abychom vám přinesli všechny podstatné informace o jednotlivých produktech na jednom místě a pomohli vám vybrat to nejlepší, co je na trhu k dispozici. Sledujeme prodejnost jednotlivých modelů a jejich reálné hodnocení ostatními zákazníky.

Nepropagujeme žádnou značku ani žádného prodejce. Soustředíme se na objektivní a důvěryhodné hodnocení na základě osobních zkušeností, ale také analyzujeme zahraniční testy a reference zákazníků či odborníků, kteří měli možnost konkrétní produkt reálně otestovat.

Recenze nástěnných klimatizací

Nástěnné klimatizace patří obecně mezi nejpoužívanější klimatizace. Nazývají se také jako „stacionární klimatizace“ nebo „dělené klimatizace“. Jsou rozdělené na dvě samostatné jednotky, konkrétně vnější kompresor, který je umístěný na fasádě domu, a na vnitřní jednotku, která je umístěna na zdi uvnitř. Navzájem jsou propojené systémem potrubí. Klimatizace čerpají vzduch z okolí vnitřní jednotky a upravují jeho teplotu podle požadavků. Obecně jsou přizpůsobené k ochlazování místnosti, avšak dnešní moderní klimatizace jsou již vybaveny také opačným chodem, tedy ohříváním, a dokážou filtrovat i odvlhčovat vzduch. V současnosti na trhu naleznete mnoho modelů klimatizací, které se od sebe odlišují různými technickými parametry a doplňkovými funkcemi. Každý z vybraných modelů jsme důkladně analyzovali a hledali jsme jeho silné a slabé stránky, abychom vám mohli přinést pravdivé informace. V průzkumu najdete levnější i dražší modely a na své si přijdou i nároční zákazníci.

Víťaz testu

Samsung Wind-Free Comfort

Nástěnná klimatizace s chladicím výkonem 2,5 kW je vhodná do místností o velikosti 25 m2, k dispozici je filtrace vzduchu i dálkové ovládání, hlučnost dosahuje 19 dB.

Prohlédnout nejlepší nabídku


Recenzia

Oblíbená značka Samsung má na trhu i kvalitní klimatizace. Jednou z nich je model Samsung Wind Free Comfort. U tohoto produktu si můžete vybrat, jaký výkon potřebujete. Na výběr máte 2,5 kW, 3,5 kW, 5,0 kW nebo 6,5 kW. Tato klimatizace je velmi výkonná, má vhodné parametry, přidané funkce a výrobci si vyhráli s elegantním designem.

Klimatizace Samsung patří do mnohem vyšší cenové kategorie. I přesto věříme, že si mnohé získá. Na první pohled vás zaujme tvarem konstrukce. Díky zaobleným okrajům a novému plastu působí lehčeji a elegantněji. Klimatizace řady Wind-Free mají také kompaktnější rozměry a nižší hmotnost. Venkovní konstrukce navíc brání proniknutí drobných zvířat nebo plazů.

Samsung nezůstal své pověsti nic dlužný. Klimatizace funguje tak, abyste v prostoru necítili žádný průvan. Technologie Wind-Free v rámci dvoustupňového systému chlazení nejprve sníží teplotu v místnosti pomocí režimu rychlého chlazení a po dosažení požadované teploty automaticky spustí režim pozvolného chlazení bez proudění silného vzduchu. Takovéto proudění vzduchu zajistí 23 000 mikrootvorů, umístěných na předním panelu. Další výhodou této funkce je snížení spotřeby energie. Energetická třída tohoto výrobku je A+++ (chlazení) a A+ (ohřev). Na výběr jsou také různé režimy Eco nebo Digital Inverter. Klimatizaci můžete ovládat na dálku pomocí aplikace, kterou si nainstalujete do svého chytrého telefonu. V dnešní době plné alergií vás jistě potěší antibakteriální filtr, který ničí bakterie a viry. Na závěr zmíníme, že hlučnost dosahuje pouhých 19 dB, díky čemuž vás klimatizace nebude vůbec rušit.

Recenze od spotřebitelů jen vyzdvihují výše uvedené funkce a parametry. Zmiňují nízkou hlučnost, ovládání pomocí Wi-Fi, vzhled a spoustu různých nastavení. Líbí se jim i bezprůvanový režim, který není přítomen u předchozích modelů a který ocení zejména ženy, jež jsou na průvan obzvlášť citlivé. Za minus považujeme vyšší cenu v porovnání s předchozími modely. Vzhledem k výkonu a množství funkcí, které klimatizace nabízí, je však cena opodstatněná.

Pozitíva

Chladí, ale nefouká
Tichý chod
Ovládání

Negatíva

Vyšší cena

Maximální plocha k chlazení: 25–65 m2 ● Chladicí výkon: 2,5–6,5 kW ● Energetická třída: A+++ / A+ (chlazení/topení) ● Hlučnost: 19 dB ● Filtrace vzduchu: ano ● Dálkové ovládání: ano ● Hmotnost: 23 kg

Cenový trhák

Vivax ACP-12CH35AESI

Nástěnná klimatizace s chladícím výkonem 3,5 kW je vhodná do místností o velikosti 50 – 100 m3, k dispozici je filtrace vzduchu i dálkové ovládání, hlučnost dosahuje 52 dB.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Tato nástěnná klimatizace přináší perfektní poměr ceny a účinnosti. Klimatizační jednotka je vybavena 3D invertorem, který je úsporný a navíc nabízí tichý provoz. Chladící příkon je 3,5 kW a výrobce udává, že je vhodná do prostor o výměře 50 až 100 m3. Lidé citliví na kvalitní vzduch ocení prachový a BIO filtr, které pečují o to, že chladný vzduch je zbaven mikrobů a prachových částic. Přítomna je také funkce sterilizace vzduchu za pomoci UV světla, která po dobu 30 minut při teplotě 56 °C zlikviduje viry, pylové částice a pachy. Vivax ACP-12CH35AESI nabízí funkci samočištění, čímž lze eliminovat usazování nečistot.

Ventilátor má 12 rychlostí, zvolit lze režim spánku, ECO režim a také si lze nastavit časovač. Pro rychlé chlazení je k dispozici funkce Turbo. Ovládat lze klimatizační jednotku s dodávaným dálkovým ovladačem nebo prostřednictvím mobilní aplikace a WiFi připojení. Venkovní jednotka má kromě kompresoru integrovaný i ohřívač kondenzátoru a v režimu vytápění dokáže být platným pomocníkem během tuhé zimy (topný výkon 3,8 kW). Disponuje tzv. inteligentním rozmrazováním.

Při výpadku proudu software využívá automatického restartu a není tak třeba klimatizaci manuálně zapínat. Na čelní straně se nachází podsvícený digitální displej. Uživatelům se líbí rozhraní aplikace a například informace ohledně spotřeby zařízení. Provoz je tichý a především zaujme svojí cenou. Výrobci klimatizace precizně dbali na filtraci a sterilizaci vzduchu. Pochlubit se zařízení může i relativně dobrou spotřebou. Zařízení tak je vhodné do domácností, kde jsou alergici a astmatici.

Pozitíva

Výhodná cena
Dostatečný výkon
Volba režimů, funkcí a ovládání

Negatíva

Vzhledem k ceně žádné

Maximální plocha chlazení: 50 – 100 m3 ● Chladící příkon: 3,5 kW ● Energetická třída: A++ / A+ (chlazení / vytápění) ● Max. hlučnost: 52 dB ● Filtrace vzduchu: ano ● Dálkové ovládání: ano ● Hmotnost: -

Náš TIP

Olimpia Splendid Unico Air 8 SF

Nástěnná klimatizace s chladicím výkonem 1,8 kW je vhodná do místností o velikosti 25 m2, k dispozici je filtrace vzduchu i dálkové ovládání, hlučnost dosahuje 27 dB.

Prohlédnout nejlepší nabídku


Recenzia

Klimatizace Olimpia Splendid Unico Air 8 SF funguje bez venkovní jednotky. Je proto ideálním řešením do menších prostorů, kde nelze umístit venkovní jednotku. Chladicí výkon této nástěnné klimatizace dosahuje 1,8 kW. Zvládne tedy ochladit prostor o rozloze do 25 m2.

Klimatizace funguje tak, že nasává vzduch z venkovního prostředí a vyfukuje horký vzduch výfukem, zatímco do místnosti vhání vychlazený vzduch. Jako velké plus vnímáme fakt, že k instalaci této klimatizace nepotřebujete instalovat venkovní jednotku, budou zapotřebí jen dva otvory do zdi. Disponuje funkcí ventilátoru, odvlhčování, automatickou funkcí a funkcí „sleep“. Klimatizace se vyznačuje tenkým provedením a malými rozměry. Vyniká také systémem čištění vzduchu, o což se postará multifiltrační systém, který kombinuje elektrostatický a aktivní uhlíkový filtr. Ovládání je jednoduché a zvládnete ho prostřednictvím Wi-Fi, pomocí mobilu nebo tabletu. Nevýhodou je, že si za takovéto ovládání budete muset připlatit. Naopak výhodou je, že výrobci snížili hlučnost, která dosahuje 27 dB.

Spousta zákazníků sáhne po této klimatizaci právě proto, že k ní nemusí instalovat venkovní jednotku. To je také hlavní výhodou u spotřebitelů. Plusový bod získává i za tichý chod a kvalitní provedení. Výkon a plocha určená k chlazení jsou ve srovnání s jinými modely menší, což může být nevýhodou. Také cena je vyšší a za funkci ovládání pomocí Wi-Fi je nutné si připlatit.

Pozitíva

Bez venkovní jednotky
Multifiltrační systém
Ventilátor a odvlhčování

Negatíva

Menší chladicí výkon

Maximální plocha k chlazení: 25 m2 ● Chladicí výkon: 1,8 kW ● Energetická třída: A ● Hlučnost: 27 dB ● Filtrace vzduchu: ano ● Dálkové ovládání: ano ● Hmotnost: 37 kg

Lacná kvalita

Samsung AR35

Nástěnná klimatizace s chladicím výkonem 2,6 kW je vhodná do místností o velikosti 26 m2, k dispozici je filtrace vzduchu i dálkové ovládání, hlučnost dosahuje 20 dB.

Prohlédnout nejlepší nabídku


Recenzia

Od značky Samsung vám představujeme také model AR35. Podobně jako u předchozího modelu Samsung Wind-Free Comfort se i zde modely dělí podle výkonu. K dispozici máte výkon 2,6 kW, 3,5 kW, 5,2 kW a 7,0 kW. Od výkonu se odráží plocha určená k chlazení, která dosahuje 26 m2 až 70 m2.

Klimatizace Samsung považujeme za jedny z nejkvalitnějších na trhu. Disponují mnoha inovativními funkcemi. Samsung AR35 nabízí na výběr funkci chlazení, ohřívání nebo odvlhčování vzduchu (24 l/24 hod.). Pokud potřebujete v horkém počasí zchladit prostor, stačí zapnout režim rychlého chlazení a místnost ochladíte v krátkém čase. Chladicí výkon můžete regulovat manuálně nebo automaticky. Digitální měnič napětí automaticky přizpůsobuje výkon při chlazení nebo topení skutečným podmínkám místnosti, což vede k výraznému snížení spotřeby energie. Klimatizace je zařazena do energetické třídy A++ (chlazení) a A+ (topení).

Kromě změny teploty vzduchu je důležitá také jeho kvalita. Klimatizace Samsung AR35 je vybavena HD filtrem, který má za úkol zachycovat částečky prachu, nečistoty a různé alergeny, jako například pylová zrnka, zárodky plísní nebo srst. Filtr je snadno vyjímatelný a očistíte jej pod tekoucí vodou. Klimatizaci nechybí ani funkce 2-Way Auto Swing, která automaticky nastaví proudění vzduchu v požadovaném směru a zajistí jeho rovnoměrné rozptýlení po celé místnosti. Můžete si tak vytvořit příjemné domácí prostředí se stejnou teplotou v každém koutě, aniž by vznikaly chladnější či teplejší oblasti. Kladně hodnotíme také automatický režim „Good Sleep“, který nastaví a udržuje ideální teplotu během noci, samozřejmě při nižší spotřebě energie než ve standardním režimu.

Uživatelé u této klimatizace vyzdvihují výkonnost a celkovou kvalitu provedení. Výhodou je také možnost vybrat si výkonnost modelu dle požadavků. Elegantní, čistý design a tichý chod jsou rovněž často zmiňovány. Celkově produkt na základě recenzí hodnotíme jako výborný z hlediska poměru ceny a kvality. Negativní recenze produktu jsme nenašli, jediné, co mohou spotřebitelé považovat za minus, je vyšší cena v závislosti na vyšším výkonu.

Pozitíva

Poměr ceny a výkonu
Výkonné chlazení i odvlhčování
Design

Negatíva

Vzhledem k ceně žádné

Maximální plocha k chlazení: 26–70 m2 ● Chladicí výkon: 2,6–7,0 kW ● Energetická třída: A++ / A+ (chlazení/topení) ● Hlučnost: 20 dB ● Filtrace vzduchu: ano ● Dálkové ovládání: ano ● Hmotnost: 23 kg

Midea/Comfee MSAF5-09HRDN8-QE

Nástěnná klimatizace s chladícím výkonem 1,85 kW je vhodná do místností o velikosti 32 m2, k dispozici je filtrace vzduchu i dálkové ovládání, hlučnost dosahuje 61 dB.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Chladící jednotka Midea Comfee je vhodná pro celoroční využití. V létě prostor primárně zchladí, ale v zimě dokáže být nápomocná jako doplňkové vytápění. Ideální je pro chlazení místnosti s maximální výměrou 32 m2. Vybavena je biologickým filtrem pro filtraci vzduchu a rovněž má funkci odvlhčování či integrovaný ionizátor. Výkon odvlhčování je 26,4 l/h. Nejpodstatnější je ovšem chladící výkon 8 800 btu/h. Chladicí příkon se pohybuje v závislosti na stupni chlazení od 0,35 do 1,85 kW. Energetická třída chlazení je A++. Klimatizace má funkci automatického odmrazování a režim ventilace. Výhodou je také nastavitelné proudění vzduchu ve vertikálním nebo horizontálním směru díky regulaci lamel.

Ke chlazení využívá standardní chladivo R32. Klimatizace s odvlhčovačem lze využívat i k topení. Topný výkon je 10 000 btu/h a klimatizace se spotřebou při vytápění řadí do energetické třídy A. Pro přitápění je vhodná v chladnějším období. Rozhodně se nejedná o plnohodnotný tepelný zdroj. Venkovní jednotka je přirozeně umístěna venku a neruší tak výraznějším hlukem v interiéru.

Nechybí možnost ovládání klimatizace dálkovým ovladačem nebo dokonce aplikací ve vašem chytrém telefonu. Připojení funguje přes WiFi síť. Chlazení, vytápění, výkon či teplotu, automatické spuštění, to vše můžete bez problémů nastavit na dálku. Interiérová jednotka je současně vybavena LED displejem, na kterém zobrazuje základní údaje. Zařízení si po vypnutí pamatuje nastavení lamel. Zařízení je energeticky úsporné, ale na poměry konkurence více hlučné.

Pozitíva

Energetická úspornost
Chlazení, vytápění, odvlhčování
WiFi připojení – ovládání na dálku

Negatíva

Vyšší hlučnost

Maximální plocha chlazení: 32 m2 ● Chladící výkon: 8 800 btu/h – 1,85 kW ● Energetická třída: A++ / A (chlazení / vytápění) ● Max. hlučnost: 61 dB ● Filtrace vzduchu: ano ● Dálkové ovládání: ano ● Hmotnost: 7,8 / 25,7 kg (vnitřní / vnější jednotka)

Další zajímavé produkty

Neoslovil vás žádný z výše představených modelů? Nemusíte hned končit se čtením. Na trhu je v dnešní době dostupná řada modelů nástěnných klimatizací. Pokud jste si tedy ještě nenašli svého favorita, který vyhovuje vašim požadavkům, čtěte dále. Testovali jsme pro vás a následně zpracovali další modely, které by vás mohly zajímat. Setkáte se zde se značkami, které jsou známé a kvalitní. Produkty od nich se nachází v různých cenových kategoriích a mají odlišné parametry. Projděte si tyto modely nástěnných klimatizací a možná mezi nimi najdete svého favorita.

Z vyšší cenové kategorie zde máme model Samsung Luzon. Jeho chladicí výkon dosahuje 3,5 kW. Vzduch je distribuován rovnoměrně po celé místnosti. Zařízení se skládá z vnitřní a venkovní jednotky. Zákazníci vyzdvihují tichý a úsporný chod přístroje, možnost vytápění i jednoduché ovládání. Provozní rozsah teplot je 15 – 24 (topení) a 10 – 46 °C (chlazení).

Klimatizace Vivax Q-Design je dodávána s vnitřní i venkovní jednotkou spolu s infraovladačem. Disponuje standardními funkcemi a její cena je přívětivá. Doporučujeme ji méně náročným uživatelům. Zahřívá, ochlazuje i odstraňuje bakterie. Obsahuje ekologické chladivo R32. Zajišťuje samočištění, funkci turbo a sleep mood. Velkou výhodou je nízká hlučnost provozu. Nechybí jí funkce automatické diagnostiky poruchy, která chybu zachytí ještě v raném stádiu. Zařízení disponuje technologií 3D invertoru, která zaručí nízkou spotřebu energie a dlouhou životnost. Ovládání standardně zajišťuje ovladač, avšak máte možnost ovládat zařízení i pomocí bezdrátové sítě, jen si musíte dokoupit WiFi modul. V aplikaci pak lze nastavit i časovač.

Moderní funkce vám nabídne také nástěnná klimatizace Daikin Sensira FTXF35A. Stylový přední panel je nenápadný a vhodný do každého interiéru. Obsahuje chladivo R-32, které snižuje dopad na životní prostředí. Chladicí výkon dosahuje 3,3 kW, což vystačí pro místnost o rozloze do 40 m2. Ovládání zajišťuje aplikace přes internet. Uživatelé oceňují tichý provoz, který nepřekročí 20 dB. Za výhodu považujeme také nízkou spotřebu energie. Je zařazena do energetické třídy A. Balení obsahuje vnitřní i venkovní jednotku.

Značka LG je na trhu velmi oblíbená. Spotřebitele si získala i nástěnnou klimatizací LG Standard S12EQ. Skládá se z jedné vnitřní a jedné venkovní jednotky. Zařízení s chladicím výkonem 3,5 kW je vhodné do místností o rozloze do 45 m2. Nabízí možnost režimu chlazení nebo vytápění. Samozřejmostí je filtr, který vzduch čistí a chrání před bakteriemi. Uživatelé tuto klimatizaci od LG hodnotí velmi kladně. Oceňují design, jednoduchost ovládání, řadu inovativních funkcí a v neposlední řadě i tichý chod. Z hlediska poměru ceny a výkonu si vede výborně. Nevýhodou může být to, že instalaci musí provést autorizovaná firma.

Pro náročné uživatele představujeme klimatizaci Toshiba Seiya RAS-B16J2KVG-E. Nabízí všechny užitečné funkce včetně tichého chodu venkovní i vnitřní jednotky. Má vysoký chladicí výkon, který dosahuje 4,5 kW, vhodná je do místností o rozloze do 50 m2. Navzdory vyššímu výkonu je energeticky úsporná a patří do třídy A. Obsahuje filtr, který zabraňuje vniknutí nečistot. Mezi funkcemi, které nabízí, se nachází HI Power (vysoký výkon), autodiagnostika, ekonomický režim, tichý režim, funkce spánku, časovač a automatický restart po výpadku elektřiny. Ovládání zajišťuje dálkový ovladač. Pokud chcete možnost WiFi připojení, pak je služba navíc zpoplatněná. To hodnotíme jako minus, jelikož cena zařízení je už sama o sobě dost vysoká.

Nejprodávanější podle portálu Heureka.cz

Výběr nástěnné klimatizace není úplně snadný a může zabrat více času, než jste mysleli. Jde o větší investici, které byste při nesprávném výběru mohli v budoucnu litovat. Mnohé z vás při výběru zajímá míra prodejnosti produktu a to, jaký na něj mají názor spotřebitelé. Abyste tento parametr mohli při výběru zvážit, připravili jsme pro vás tabulku nejprodávanějších nástěnných klimatizací z portálu Heureka. Údaje ohledně prodejnosti pravidelně aktualizujeme.

Názov Hodnotenie Detail
Samsung AR355*Zobrazit produkt
AUX ASW-FH125*Zobrazit produkt
Samsung Wind-Free Comfort5*Zobrazit produkt
LG S12EW5*Zobrazit produkt
Samsung AR95005*Zobrazit produkt

Pokud jste se rozhodli pro koupi nástěnné klimatizace, pak už máte vyřešený první a hlavní parametr, kterým je typ klimatizace. Nástěnná klimatizace je nejčastější volbou pro obytné budovy. Hodí se k chlazení menší nebo středně velké místnosti. Výkonnější modely zvládnou vychladit i více místností. Jsou řešeny jednou vnitřní a jednou venkovní jednotkou. Existují však také klimatizace pouze s vnitřní jednotkou. Výhodou nástěnných klimatizací je tichý provoz, jelikož kompresor klimatizace je umístěn venku. Kromě chlazení zvládnou také topení, odvlhčování a filtrování vzduchu. Jejich montáž i následné ovládání jsou jednoduché. Často disponují mnoha funkcemi a jejich cena je relativně nízká. Pokud jsme vás ke koupi přesvědčili, pak vám nabízíme i pomoc s jejím výběrem a přehled základních parametrů, které vás dovedou k nejvhodnějšímu modelu. V závěru článku naleznete orientační přehled cen a ověřených výrobců.

Jak vybrat nástěnnou klimatizaci

 • Chladicí výkon
 • Energetická třída
 • Filtry
 • Hlučnost
 • Funkce
 • Cena a renomovaní výrobci

Chladicí výkon klimatizace

Výkon klimatizace je jedním ze základních parametrů, kterými je třeba se při výběru nástěnné klimatizace řídit. Chladicí výkon se vyjadřuje v jednotkách kW nebo BTU. Jeden kW odpovídá přibližně 3 500 BTU/hod. Nástěnné klimatizace jsou dostupné nejčastěji s výkonem od 1,8 kW do 7,0 kW. Nevíte, jaký výkon klimatizace zvolit? Existuje k tomu základní pravidlo – čím větší místnost potřebujete ochladit, tím je zapotřebí větší chladicí výkon. Nejčastěji najdete klimatizace s výkonem 2,5 kW, které jsou vhodné pro místnosti do 70 m3 / 25 m2 (což odpovídá místnosti o rozměrech přibližně 7 × 3,5 × 3 m).

Velikost místnosti však není jediným parametrem, který určuje, jaký výkon bude jednotka potřebovat. Výběr ovlivňuje i to, jak je místnost situovaná. Místnost, která je pod střechou, nebo místnost, ve které je zapnuto mnoho spotřebičů a vytvářejí teplo, budou potřebovat klimatizaci s vyšším výkonem. Berte v úvahu také různé tepelné zisky, jako například teplo z kuchyně. Doporučujeme proto koupit výkonnější zařízení a ponechat si rezervu. U strukturovaných místností je lepším řešením koupit dvě méně výkonné klimatizace než jednu velmi výkonnou. Chladný vzduch se tak může dostat do místnosti z různých stran.

Spotřeba elektrické energie

Důležitou otázkou při výběru klimatizace je také energetická třída. V současnosti převládá trend navrhovat elektrická zařízení tak, aby spotřebovala co nejméně energie. Abyste se mohli správně rozhodnout, položte si otázku, zda chcete svůj dům chladit jen v létě, nebo zda chcete využívat klimatizaci i k vytápění, tudíž po celý rok.

Nástěnná klimatizace ovládání

V případě chlazení a vytápění se spotřeba často mění. Díky lepší energetické třídě můžete značně ušetřit energii. Pokud patříte k zákazníkům, kteří plánují využívat svoji klimatizaci jen k chlazení v letních měsících, pak vám bude stačit energetická třída A+. Při stálém používání, v létě k chlazení a na jaře/podzim k přitápění, zvažte lepší energetickou třídu. Nejvhodnější je A++ pro chlazení a A+ pro vytápění. Nejlepší možností je sice výběr energetické třídy A++, ale dávejte si pak pozor na výkon a hledejte mezi nimi nejlepší rovnováhu. 

Model s filtrem, nebo bez něj?

Alergikům se bude nejvíce hodit model s filtry. Modernější klimatizace obsahují čisticí filtry nebo také ionizátor. Klimatizace tak může nahradit čističku vzduchu, a její používání bude dokonce zdraví prospěšné. Dnešní klimatizace disponují různými typy filtrů k zachycení prachu, roztočů, kouře, bakterií, plísní či virů. Filtry se dělí do čtyř kategorií – prachový filtr, plazmový filtr, HEPA filtr a ionizátor vzduchu.

 • Prachový filtr by měl pokrývat celý kondenzátor vnitřní jednotky a disponovat by jím měla každá klimatizace. Tento filtr je omyvatelný, často se dá i vysát. Stará o to, aby vzduch očistil od nečistot, a hlavně od prachu.
 • Plazmový filtr odstraňuje ze vzduchu mikroskopické nečistoty, prach, roztoče, pyl a alergeny z domácích zvířat. Díky tomuto filtru můžete předejít vzniku alergie.
 • HEPA filtr je obecně považován za nejlepší filtr k filtrování vzduchu. Oblíbený je zejména u alergiků, jelikož je schopen zachytit až 99,97 % částic o velikosti 300 nanometrů.
 • Ionizátor vytváří ionty, které čistí vzduch od částic prachu, snižují množství bakterií ve vzduchu, a dokonce neutralizují zápach.

Hlučnost klimatizace

Obecně platí, že čím vyšší je výkon klimatizace, tím větší je hluk, který vydává během provozu. Hluk ovlivňuje vícero faktorů, jako je princip fungování, použité technologie, značka a podobně. Hlučnost se zohledňuje nejen u vnitřních, ale i u venkovních jednotek. Nejkvalitnější klimatizace dokážou pracovat při hlučnosti pod 20 dB, což se rovná například šepotu. Přijatelnou hodnotou hluku je i zvuk kolem 20 dB. Pokud trpíte citlivostí na hluk, poohlédněte se po klimatizacích, které disponují funkcí tichého, nočního režimu. Výhodou nástěnných klimatizací je, že mají mnohem tišší chod ve srovnání s jiným typem klimatizací. Většina klimatizací produkuje hluk na úrovni 40 dB. Mobilní klimatizace jsou dokonce ještě hlučnější a dosahují hodnot kolem 50 dB.

Nástěnná klimatizace hlučnost

Doplňkové funkce a vlastnosti

Moderní nástěnné klimatizace jsou vybavené řadou funkcí, které usnadní používání a poskytnou vám potřebný komfort. Přidané funkce se samozřejmě nevyskytují u každého modelu. Liší se v závislosti na konstrukci, a zejména výrobci. Níže si představíme, se kterými doplňkovými funkcemi se můžete setkat.

 • Topení – dnešní klimatizace můžete kromě chlazení využít i v přechodném období, a to k vytápění.
 • Čištění vzduchu – k tomu poslouží výše zmíněné filtry, které vyčistí vzduch od virů, bakterií, prachu a jiných alergenů.
 • Zvlhčování a odvlhčování vzduchu – umožňuje upravit vlhkost vzduchu v místnosti.
 • Ovládání klimatizace mobilem přes WiFi – moderní klimatizace kromě ovládání pomocí ovladače umožňují ovládání i prostřednictvím aplikace připojené k internetu.
 • Časovač – díky této funkci můžete předem nastavit požadovanou teplotu. Po návratu domů nebo do kanceláře na vás bude čekat teplota, jakou si přejete.
 • Noční režim – pokud máte malý byt nebo plánujete klimatizaci umístit do ložnice, určitě vybírejte z modelů, které disponují nočním režimem. Když je tato funkce zapnuta, klimatizace bude pracovat stejně účinně, ale tiše. Často ji můžete najít i pod označením „quiet“.
 • Turbo režim – opačnou funkcí je turbo režim. Je vhodný, pokud si přejete rychlé a intenzivní ochlazení nebo oteplení místnosti.
 • Funkce autorestartu – v případě výpadku proudu vám pomůže vrátit klimatizaci do původního nastavení.
 • Funkce Light – program k ovládání osvětlení vám umožní vypnout večerní podsvícení displeje.
 • Automatický režim – tato funkce dokáže udržovat všechna nastavení ve vhodném poměru. Díky ní vám odpadá starost ohledně nastavování a přepínání režimů během teplotních výkyvů počasí.
 • Lamely s funkcí Swing – umožňují usměrňovat vyfukování vzduchu podle potřeb. Mají-li tyto lamely i pohon, dokážou se pohybovat a tím rovnoměrně rozptylovat vzduch po celé místnosti.
 • Design – nezapomeňte, že klimatizace se stane doplňkem vašeho obývacího pokoje, proto dbejte i na její design.

Cena klimatizace odpovídá výkonu a funkcím

Cena je parametr, který zajímá každého zákazníka. U klimatizací se odvíjí zejména od výkonu, velikosti, designu a funkcí, které nabízí. Myslete i na to, že u některých modelů je nutná odborná instalace. Nejlepší je najít si společnost, která provede instalaci profesionálně a poskytne vám tak nejen funkčnost, ale i záruku kvality. Přejděme však k samotné ceně.

Pro nenáročné uživatele jsou dostupné nástěnné klimatizace za cenu kolem 12 000 Kč. Za tuto cenu získáte chladicí přístroj energetické třídy A++ nebo A+. Většinou nabízí jen základní funkce a nižší výkon kolem 2,5 kW. Jsou ovladatelné pomocí dálkového ovladače a za příplatek můžete přístroj ovládat i přes WiFi. Tyto klimatizace jsou vhodné k použití v rodinných domech, kancelářích a menších prostorech.

Zlatá střední cesta nabízí cenové rozpětí 17 000 – 25 000 Kč. Tato klimatizační zařízení mají často vyšší výkon, nabízejí řadu funkcí a obsahují filtry. Klimatizace je schopna chladit, vytápět, filtrovat vzduch a také ho odvlhčovat.

Nezapomněli jsme ani na náročné zákazníky. Ti si určitě najdou svého favorita v cenové kategorii od 25 000 Kč výše. Jedná se o vysoce výkonné a kvalitní klimatizace. Dokážou ochladit i velké místnosti a jsou velmi tiché. Nejčastěji se vyskytují v energetické třídě A++. Filtry a mnohé funkce jsou u dražších modelů samozřejmostí. 

V testu uspěly nástěnné klimatizace Samsung, Vivax, LG i Whirlpool

Při výběru nástěnné klimatizace (a vlastně jakéhokoli výrobku) byste měli brát ohled i na výrobce. Ověřený výrobce nabízí jistotu kvalitního produktu, na kterém si dal záležet. Výhodou je také delší záruční doba a lepší možnost reklamace v případě vady výrobku.

U nástěnných klimatizací se můžete setkat se značkou Samsung, která nabízí opravdu inovativní produkty. Klimatizace Samsung se pohybují v cenové kategorii 17 000 – 37 000 Kč. Nabízejí produkty ve střední i vyšší cenové třídě a jednotlivé modely mají na výběr s různým výkonem. Klimatizace navíc disponují mnoha funkcemi.

Dobrou volbou může být i nástěnná klimatizace LG. Počítejte spíše s vyšší pořizovací cenou, za kterou však dostanete kvalitu. Mezi další ověřené značky, se kterými neuděláte krok vedle, patří Whirlpool, Daikin nebo Vivax.

Otázky a odpovědi – FAQ

Rozhodli jste se pro koupi nástěnné klimatizace a zajímá vás něco, na co jste v našem článku dosud nedostali odpověď? Klidně nám svůj dotaz položte v komentáři. Připravili jsme pro vás sekci s často kladenými otázkami, kde se možná vyskytla i ta vaše. Pokud ne, tak neváhejte a ohledně pomoci při výběru nástěnné klimatizace se na nás kdykoli obraťte. Vaše otázky si přečteme a budeme se snažit co nejdříve odpovědět.

Nástěnná klimatizace se skládá z venkovní a vnitřní jednotky. Výhodou je tichý provoz, neboť kompresor klimatizace se nachází venku. Mezi další výhody patří jednoduché ovládání, snadná montáž, řada funkcí a možnost ohřívání.

Klimatizace vám nemůže uškodit. Co vám může způsobit problémy se zdravím, je přílišný teplotní rozdíl. Náhlé přechody z vysokých teplot do nízkých mohou způsobit oslabení imunity. Rovněž příliš rychlé zchlazení místnosti může mít za následek průvan. Velkou výhodou zejména pro alergiky je, že v případě klimatizace s filtrem budete dýchat čistý vzduch bez nečistot.

Jelikož moderní klimatizace disponují funkcí samodiagnostiky problému, budete mít klimatizaci vždy pod kontrolou, a kdyby se s ní něco dělo, včas vás upozorní. Při dobrém zacházení by vám mohla vydržet i 15 let. U jednodušších modelů tato funkce není vždy přítomna, a tak budete muset zařízení věnovat větší pozornost.

Klarstein Windwaker

Nástěnná klimatizace s chladicím výkonem 2,7 kW je vhodná do místností o velikosti 44 m2, k dispozici je filtrace vzduchu i dálkové ovládání, hlučnost dosahuje 54 dB.

Prohlédnout nejlepší nabídku


Recenzia

Klimatizace Klarstein Windwaker nabízí standardní funkce spolu s nízkou spotřebou energie a elegantním designem. Chladicí výkon dosahuje 2,7 kW, což je dostatečné pro prostor o rozloze kolem 40 m2. Kromě chlazení tato klimatizace nabízí i možnost vytápění, sušení, ventilátoru a také automatický režim. Teplotu můžete nastavovat v rozmezí 16 až 30 °C. K dispozici máte tlačítko „turbo“, které vám pomůže za krátkou dobu dosáhnout požadované teploty, ať už v režimu chlazení nebo topení. Další výhodou je spotřeba elektrické energie. Je zařazena do energetické třídy A++ v případě chlazení a A+ z hlediska vytápění.

Uživatelům je k dispozici 5 provozních režimů, kromě toho také režim spánku a časovač. Zařízení můžete ovládat pomocí dálkového ovladače. Potřebné informace si můžete najít i na LED displeji, který se nachází na vnitřní jednotce. Líbí se nám režim čištění, který chrání zařízení před znečištěním a umožňuje plynulé používání všech funkcí. Tato klimatizace má ovšem jednu větší nevýhodu, kterou je hlučnost. Venkovní jednotka dosahuje 61 dB a vnitřní 54 dB. V porovnání s konkurenčními modely Vivax ACP-12CH35AEMIWhirlpool SPIW 312L, Samsung Wind Free Comfort či Samsung AR35 je to o mnoho víc a provoz vás může rušit. Pochválit můžeme design a celkové provedení.

Z hlediska poměru ceny a kvality si tato klimatizace vede opravdu dobře. Má dostačující výkon, optimální cenu a všechny základní funkce, které by neměly žádné klimatizaci chybět. Jednoduché ovládání, design i spotřeba jsou hodnoceny velmi dobře. Větší nevýhodou je hlučnost, kterou jsme již zmiňovali. Pokud ale hledáte klimatizaci do prostorů, kde nepotřebujete ticho, pak je ideální volbou.

Pozitíva

Energetická třída
Průtok vzduchu 600 m³/h
Samočištění

Negatíva

Hlučnost

Maximální plocha k chlazení: 44 m2 ● Chladicí výkon: 2,7 kW ● Energetická třída: A++ / A+ (chlazení/topení) ● Hlučnost: 54 dB ● Filtrace vzduchu: ano ● Dálkové ovládání: ano ● Hmotnost: 27,5/11 kg

Vivax ACP-12CH35AEMI

Nástěnná klimatizace s chladicím výkonem 3,5 kW je vhodná do místností o velikosti 45 m2, k dispozici je filtrace vzduchu i dálkové ovládání, hlučnost dosahuje 40 dB.

Prohlédnout nejlepší nabídku


Recenzia

Nástěnná klimatizace Vivax ACP-12CH35AEMI vám zajistí to, co i špičková klimatizace, a přitom je cenově dostupnější. O chlazení se postará ekologické chladivo R32. Klimatizace je energeticky úsporná a patří do energetické třídy A++ v chlazení a A+ v případě vytápění. Má zabudovanou možnost temperovat místnost na +8 °C a v režimu vytápění ji můžete používat až do minus 15 °C. Temperování na +8 °C vám může posloužit v zimních měsících, pokud byste potřebovali zachovat vyšší teplotu, než je bod mrazu.

Klimatizace disponuje bio filtrem, jenž se skládá z biologických enzymů a eco filtru, který nepropouští prach a ničí bakterie, mikroby a plísně. Další vymožeností je detekce úniku chladicího média a autodiagnostika poruch. Zmíněná funkce detekce úniku chladiva má za úkol zjistit nedostatek chladicí látky v chladicím okruhu. Pokud nastane únik chladiva, vnitřní jednotka zobrazí chybu a automaticky přestává pracovat. Cílem této funkce je zamezení poškození kompresoru. Přívětivý je i relativně tichý chod, který nepřekročí hranici 40 dB. Klimatizaci Vivax lze připojit pomocí Wi-FI adaptéru ke smart aplikaci, díky čemuž ji můžete ovládat na dálku, i když nejste doma.

Zákazníkům se tato nástěnná klimatizace velmi líbí a negativní recenze jsme nenašli. Uživatelé naopak vyzdvihují kvalitu zpracování, jednoduché dálkové ovládání, výkon a tichý chod. Výhodou je také dlouhá, pětiletá záruka a nízká spotřeba energie. V neposlední řadě zákazníci vyzdvihli také design.

Pozitíva

Kvalita zpracování
Energetická třída
Tichý chod

Negatíva

Žádné jsme neobjevili

Maximální plocha k chlazení: 45 m2 ● Chladicí výkon: 3,5 kW ● Energetická třída: A++ / A+ (chlazení/vytápění) ● Hlučnost: 40 dB ● Filtrace vzduchu: ano ● Dálkové ovládání: ano ● Hmotnost: 50 kg

Whirlpool SPIW 312L

Nástěnná klimatizace s chladicím výkonem 3,4 kW je vhodná do místností o velikosti 35 m2, k dispozici je filtrace vzduchu i dálkové ovládání, hlučnost dosahuje 39 dB.

Prohlédnout nejlepší nabídku


Recenzia

V nižší cenové kategorii vám představujeme nástěnnou klimatizaci značky Whirlpool SPIW 312L. Tento model je vhodný spíše do menších prostorů, maximální plocha k chlazení dosahuje 35 m2.

Disponuje funkcí chlazení, odvlhčování i ohřevu. Moderní technologie doplňuje příjemným designem. Klimatizace sestává z nástěnné vnitřní jednotky připojené k venkovní jednotce. Nechybí jí dálkový ovladač, který pomáhá mít kontrolu nad přístrojem a je součástí balení. Díky němu nastavíte optimální teplotu nejen v létě, ale také v zimě. Vzduch je navíc vyčištěn přes filtr s aktivním uhlím. K dispozici je funkce Sleep, která zajistí vhodnou teplotu během spánku, a funkce „U“, která nabídne rychlejší a přesnější reakci na změnu požadované teploty. Se zařízením ušetříte při pořízení i při používání. Je totiž zařazeno do energetické třídy A++ (chlazení) a A+ (ohřev). Na závěr zmíníme ještě jeden důležitý parametr, kterým je hlučnost. Ta dosahuje 39 dB.

Kvalita za dobrou cenu. Tak tento přístroj hodnotíme my. Pozitivní hodnocení padla i ze strany spotřebitelů. Chválili celkovou kvalitu, výkon a v neposlední řadě i cenu.

Pozitíva

Poměr ceny a výkonu
Šestý smysl
Funkce Sleep a „U“

Negatíva

Vzhledem k ceně žádné

Maximální plocha k chlazení: 35 m2 ● Chladicí výkon: 3,4 kW ● Energetická třída: A++ / A+ (chlazení/ohřev) ● Hlučnost: 39 dB ● Filtrace vzduchu: ano ● Dálkové ovládání: ano ● Hmotnost: 40 kg

Vivax ACP-12CH35AERI

Nástěnná klimatizace s chladícím výkonem 3,5 kW, energetická třída A++ / A+, k dispozici je filtrace vzduchu i dálkové ovládání, hlučnost dosahuje 52 dB.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Výkonná klimatizace Vivax je skvělým společníkem do domácnosti. Má výkon chlazení až 3,5 kW. Využívá chladicí médium R410A. V rámci energetické účinnosti patří do kategorie A++, což je příslibem vysoké efektivity. Chlazení je mimořádně efektivní a provoz velmi tichý. Maximální úroveň hluku vnitřní jednotky je 52 dB. Klimatizace je vybavena prachovým a BIO filtrem se speciálními enzymy, které nepropouštějí částice prachu. Také je mezi funkcemi ionizátor.

tři rychlosti průtoku vzduchu a prostorové 3D proudění vzduchu. Využití si klimatizace najde i v zimě, neboť může fungovat jako doplňkové vytápění. Vivax má zabudovanou topnou spirálu kompresoru a kondenzátoru (antikorozní úprava). V zimě se tedy nemusíte bát zamrznutí venkovní jednotky díky inteligentnímu odmrazování. Vivax má obousměrný odvod kondenzátu díky zabudovanému čerpadlu.

Tento model klimatizace je v našem regionu mimořádně oblíbený. Vivax nezapomíná ani na uživatelský komfort. Dodáván je dálkový ovladač, ale také máte možnost za pomoci WiFi a inteligentní aplikace nastavit vše na dálku. Ovládání a nastavování funkcí je tak velmi jednoduché a intuitivní. Zabudovaný má digitální displej, nastavit můžete časovač, ECO režim, automatické vypnutí, teplotu chlazení či topení. V případě výpadku elektrického proudu se klimatizace automaticky restartuje. Automaticky se vypne i v případě úniku chladiva. V případě poruchy disponuje softwarem pro auto diagnostiku.

Pozitíva

Vysoká účinnost a úspornost klimatizace
3 v 1 – chlazení, vytápění, odvlhčování
Ovládání přes mobilní aplikaci

Negatíva

Vzhledem k ceně žádné

Maximální plocha chlazení: - m2 ● Chladící příkon: 3,5 kW ● Energetická třída: A++ / A+ (chlazení / vytápění) ● Max. hlučnost: 52 dB ● Filtrace vzduchu: ano ● Dálkové ovládání: ano ● Hmotnost: 8,2 / 26,5 kg (vnitřní / vnější jednotka)

Pre náročných

Daikin Comfora FTXP71M+RXP71M

Nástěnná klimatizace s chladicím výkonem 7,0 kW je vhodná do místností o velikosti 71 m2, k dispozici je filtrace vzduchu i dálkové ovládání, hlučnost dosahuje 34 dB.

Prohlédnout nejlepší nabídku


Recenzia

Pro náročné uživatele s vysokými očekáváními máme ve svém testu zařazenou nástěnnou klimatizaci Daikin Comfora FTXP71M+RXP71M. Stejně jako v případě klimatizace Samsung Wind Free Comfort a Samsung AR35 se i zde můžete setkat s modely, které jsou rozdělené podle výkonu. Výrobce nabízí zařízení s výkonem 2,0 kW, 2,5 kW, 3,5 kW, 5,0 kW, 6,0 kW a 7,1 kW. My jsme si posvítili právě na nejvýkonnější model s výkonem 7,1 kW. Maximální plocha, kterou dokáže ochladit, dosahuje 71 m2.

Klimatizace Daikin Comfora zajišťuje chlazení, topení, čištění vzduchu a zvládne i jeho odvlhčování. Jednotku můžete použít také jako ventilátor, který fouká vzduch bez ohřívání či chlazení. S rychlým ohříváním nebo ochlazením místnosti vám pomůže výkonný režim Turbo. V pohotovostním režimu zase klimatizace sníží spotřebu o přibližně 80 %. Do pohotovostního režimu se přepne v případě, že vnitřní jednotka po dobu 20 minut nezaznamená v prostoru přítomnost osob. Klimatizace si dokáže i automaticky zvolit režim ohřívání nebo chlazení za účelem dosažení přednastavené teploty. Energetická účinnost chlazení i topení dosahuje třídy A.

Klimatizaci můžete ovládat ovladačem a online prostřednictvím chytrého telefonu nebo tabletu pomocí aplikace. Budete mít vždy přehled o aktuálním režimu i spotřebě energie. Provoz je poměrně tichý, celková hlučnost zde dosahuje 34 dB. Ve srovnání s klimatizacemi Samsung Wind Free Comfort a Samsung AR35 je to o něco víc. Na dálkovém ovladači je však k dispozici tlačítko „silent“, které sníží hlučnost vnitřní jednotky o 3 dB. Součástí klimatizace je filtr, který ve vzduchu zachycuje prachové částice a jiné látky škodlivé pro náš organizmus. Chválíme samodiagnostiku, díky které jsou údržba a diagnostika poruch snazší.

Pokud patříte k náročným zákazníkům a nevadí vám připlatit si, pak se vám možná právě tato klimatizace bude líbit. Její cena je v porovnání s předchozími modely vysoká, ale je třeba brát v úvahu její vysoký výkon a také velkou plochu k chlazení. Je vhodná do větších prostorů o rozloze do 70 m2. Má stylový přední panel, který lehce splyne se zdí, a hodí se ke každému vybavení interiéru. Hlučnost je o něco vyšší, ale stále vás nebude obtěžovat. Má však vyšší spotřebu.

Pozitíva

Z prostředí získává až 80 % energie a 20 % z elektrické rozvodné sítě
Pohotovostní režim
Samodiagnostika

Negatíva

Vysoká cena

Maximální plocha k chlazení: 20–71 m2 ● Chladicí výkon: 2,0–7,1 kW ● Energetická třída: A ● Hlučnost: 34 dB ● Filtrace vzduchu: ano ● Dálkové ovládání: ano ● Hmotnost: 47 kg

Testované produkty

Ďalšie články z kategórie Klimatizace

Vaše hodnocení:
(91.4%)