Kombinované kočárky

Nejlepší kombinované kočárky 2024 + recenze

Jak vybrat ten nejlepší kombinovaný kočárek? Věříme, že odpověď na tuto otázku najdete v našem testu, ve kterém jsme zhodnotili a porovnali několik desítek modelů. Kromě vítěze, kterým se stal kombinovaný kočárek Joolz Day+, jsme pro vás vybírali a recenzovali i další zajímavé produkty od renomovaných výrobců a v závěru našeho testu jsme si připravili podrobný návod na výběr kombinovaného kočárku.

Publikované: 18.05.2021
Aktualizované: 04.04.2024

Jaký kombinovaný kočárek koupit?

V našich recenzích kombinovaných kočárků jsme se věnovali všem důležitým parametrům včetně těch nejmenších detailů. Na jejich prozkoumání proto budete potřebovat pár minut času. Pokud je však čas právě tím, co nemáte, připravili jsme si pro vás také rychlý přehled, ve kterém se dozvíte ty nejdůležitější informace o 3 TOP modelech z našeho testu.

Názov Hodnotenie Detail
Joolz Day+   ✔   Víťaz testu5*Zobrazit produkt
Tutis UNO3+ 2v1   ✔   Dobré recenzie5*Zobrazit produkt
Kinderkraft 3v1 XMOOV   ✔   Cenový trhák5*Zobrazit produkt

Víťaz testu
Joolz Day+

Joolz Day+

Kombinovaný kočárek 2v1, čtyřkolový, od narození do 3 let, hmotnost cca 13 kg, otočná sportovní nástavba.

Zobrazit více info

Joolz Day+ je jednoduše výborný a kvalitní kombinovaný kočárek z kategorie 2v1 pro náročné rodiče, který je určen od narození dítěte do věku kolem 3 let. Je vhodný do města i terénu, má otočnou nástavbu, sedadlo spolu s opěrkou můžete jednoduše polohovat a je vybaven skutečně štědrým úložným prostorem. Kombinovaný kočárek Joolz Day+ není nejlevnější, pokud si však potrpíte na detaily, kvalitní provedení a design, jde o výbornou volbu.

Cenový trhák
Kinderkraft 3v1 XMOOV

Kinderkraft 3v1 XMOOV

Kombinovaný kočárek 3v1, čtyřkolový, od narození do 22 kg, hmotnost 17,5 kg, otočná sportovní nástavba.

Zobrazit více info

Kinderkraft 3v1 XMOOV doporučujeme všem rodičům, kteří hledají levný kombinovaný kočárek s výbornými vlastnostmi a bohatým příslušenstvím. Spojuje v sobě klasický a sportovní kočárek a také dětskou autosedačku. Tento model s vysokou nosností a výbornými bezpečnostními i praktickými funkcemi je vhodný výhradně do městského prostředí, což mu však vzhledem k nízké pořizovací ceně odpouštíme.

Náš TIP
Noordi Fjordi 2v1

Noordi Fjordi 2v1

Kombinovaný kočárek 2v1, čtyřkolový, od narození do 15 kg, hmotnost cca 13,5 kg.

Zobrazit více info

Kombinovaný kočárek Noordi Fjordi 2v1 je vhodný pro rovné povrchy i do náročnějšího terénu. Jedná se o trošku těžší, avšak jednoduše složitelný kousek, který můžete využívat od narození do cca 3 let (15 kg). Celkové provedení je kvalitní, potěší pěkný design i pohodlí a bezpečnost, které nabízí vašemu prckovi.

Obsah článku:

Hodnocené parametry

Na začátku recenzování vybraných kombinovaných kočárků jsme si museli stanovit metodiku, podle které jsme následně hodnotili jednotlivé parametry, ale i celkový dojem z daných modelů. Zaměřili jsme se zejména na ty vlastnosti, které souvisejí s praktickou stránkou, pohodlím, bezpečností a pořizovací cenou.

Univerzálnost a funkčnost
Celková kvalita a odolnost
Bezpečnostní funkce
Praktické funkce
Jednoduchost ovládání a skládání/rozkládání
Poměr cena–kvalita
Příslušenství
Množství úložného prostoru

Vzhledem k extrémně široké nabídce trhu nebylo do našeho testu kombinovaných kočárků jednoduché vytipovat jen několik modelů. Po dlouhém přemýšlení, hodnocení a srovnávání jsme však pro vás vybrali zástupce různých cenových kategorií, kteří disponují velmi dobrými vlastnostmi. Zároveň jsme se snažili zaměřit na nabídku méně i více známých, ale ověřených výrobců, jako jsou Joolz, Kinderkraft, Petite&Mars či Noordi, u nichž není potřeba pochybovat o kvalitě. Dostupné modely jsme hledali prostřednictvím databáze portálu Heureka.cz, ale rovněž přímo u prodejců jako Buggies.cz, Feedo.cz nebo Babyplace.cz.

Proč důvěřovat našemu testu?

Náš test je založen na detailním a objektivním srovnání vybraných spotřebičů. Precizní analýzou a průzkumem trhu za pomoci stanovení přísných kritérií vybíráme ty nejlepší produkty a šetříme vám tak mnoho času, který byste jinak strávili hodinami hledání informací na internetu.

Záleží nám na tom, abychom vám přinesli všechny podstatné informace o jednotlivých produktech na jednom místě a pomohli vám vybrat to nejlepší, co je na trhu k dispozici. Sledujeme prodejnost jednotlivých modelů a jejich reálné hodnocení ostatními zákazníky.

Nepropagujeme žádnou značku ani žádného prodejce. Soustředíme se na objektivní a důvěryhodné hodnocení na základě osobních zkušeností, ale také analyzujeme zahraniční testy a reference zákazníků či odborníků, kteří měli možnost konkrétní produkt reálně otestovat.

Recenze kombinovaných kočárků

Naše recenze kombinovaných kočárků nejsou ovlivněné výrobci ani prodejci. Snažili jsme se co nejlépe a nejobjektivněji zhodnotit všechny zásadní parametry, na základě recenzí a zkušeností zohlednit oblíbenost jednotlivých modelů mezi spotřebiteli a v neposlední řadě jsme přihlíželi i k prodejní ceně. Subjektivnímu hodnocení jsme se logicky zcela nevyhnuli, proto je jasné, že nemusíte souhlasit s každičkým písmenkem v našich recenzích. Věříme, že vám poskytneme co nejpravdivější pohled na každý z hodnocených kombinovaných kočárků.

Víťaz testu

Joolz Day+

Kombinovaný kočárek 2v1, čtyřkolový, od narození do 3 let, hmotnost cca 13 kg, otočná sportovní nástavba.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Joolz Day+ je model 2v1, určený od narození do věku kolem 3 let, přičemž doslova roste spolu s děťátkem. Kočárek sestává z podvozku, hluboké vaničky na ležení pro nejmenší dětičky a sportovního sedadla, které můžete využívat od cca 6 měsíců, resp. od chvíle, kdy vaše ratolest udrží hlavičku ve vzpřímené poloze.

Sedadlo je polohovatelné ve 3 polohách – leh, pololeh, sed. Integrovaná opěrka na nohy je polohovatelná také ve 3 stupních, no a do třetice tu máme výškově nastavitelný 5bodový bezpečnostní popruh s měkkým polstrováním. Velkým benefitem sedadla je možnost jeho otočení, přesněji zacvaknutí ve směru nebo v protisměru jízdy.

Hlubokou vaničku pro nejmenší označujeme za velmi pohodlnou. Prvním plusem je její větrání. Odzipovatelnou zónu ze síťoviny, která splňuje i funkci okénka, přes které může vaše dítě sledovat svět kolem sebe (při ležení na bříšku), najdete na zadní straně vaničky. Za další výrazné pozitivum pokládáme hypoalergenní matraci, která zároveň plní úlohu ochrany hlavičky.

Velká stříška je v této cenové kategorii kombinovaných kočárků samozřejmostí. I na ní můžete odzipovat textilní vrchní část téměř do poloviny, čímž vznikne velké větrání. Stříšku lze prodloužit o sluneční clonu, kterou v případě potřeby pohodlně připnete na spodní stranu stříšky.

Kočárek Joolz Day+ se díky šikovnému mechanismu skládá opravdu jednoduše a po složení má velmi kompaktní rozměry, přičemž z něj můžete snadno odmontovat i kola. Podobně bezproblémové je i jeho ovládání. Je skutečně takové, jak ho prezentuje samotný výrobce. Ve zkratce: tento kočárek „ukočírujete“ jednou rukou. K jednoduché a pohodlné manipulaci přispívá i výškově nastavitelná rodičovská rukojeť. Upozorňujeme, že odmontování hluboké vaničky a následné nasazení sportovního sedadla vám zabere trošku více času.

Kombinovaný kočárek Joolz Day+ patří k čtyřkolovým modelům a je určen k použití ve městě i v terénu. Gumová kola se speciálními vzduchovými komorami jsou odolná proti defektům. Průměr předních kol s možností aretace představuje 7 palců, průměr zadních 12 palců. Upřímně řečeno, není to nejvíce, „normálně“ náročný terén by však měla zvládnout s přehledem. Při turistice či procházce v lese oceníte i další vlastnost tohoto kočárku, kterou je kvalitní odpružení.

Milou vychytávkou jsou integrovaná LED světla na přední a zadní straně spodního koše, která sice považujeme za fajn bezpečnostní prvek, popravdě však nejsou příliš výrazná. Z hlediska bezpečnosti nás dále zaujala otočná a odnímatelná hrazdička, kterou využijete v kombinaci s hlubokou vaničkou i sportovním sedadlem.

Pozitivně hodnotíme i množství úložného prostoru. Spodní koš s nosností do 5 kg je opravdu prostorný. Můžete ho jednoduše polohovat, díky čemuž do něj získáte velmi dobrý přístup. K odkládání drobností, které potřebujete mít po ruce, slouží integrovaná kapsa v krytu na hluboké vaničce nebo menší kapsa na zadní straně sportovního sedadla.

Pozitíva

Praktický a pohodlný
Výborné funkce a doplňky
Otočná sportovní nástavba

Negatíva

Vyšší cena
Dodávaný bez příslušenství

Typ = kombinovaný 2v1 ● max. zatížení = 22,14 kg ● hmotnost podvozku = 9,3 kg ● hmotnost sportovní nástavby = 3,6 kg ● hmotnost vaničky = 4,6 kg ● rozměry rozloženého kočárku = 90 × 59 × 99 cm ● rozměry po složení = 65 × 59 × 30 cm ● rozměry vaničky = 81,5 × 43 × 25 cm ● typ kol = gumová ● průměr zadních/předních kol = 12″ / 7″

Cenový trhák

Kinderkraft 3v1 XMOOV

Kombinovaný kočárek 3v1, čtyřkolový, od narození do 22 kg, hmotnost 17,5 kg, otočná sportovní nástavba.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Upřímně řečeno, po prostudování parametrů a pohledu na množství doplňků kombinovaného kočárku Kinderkraft 3v1 XMOOV se nám ještě chvilku nezdála jeho prodejní cena. Přišla nám až příliš nízká, což je však důvodem, proč tento pašák zvítězil v kategorii „cenový trhák“.

Jelikož jde o model 3v1, který můžete využívat jako klasický kočárek již od narození, sportovní kočárek pro starší dětičky a také jako samostatnou autosedačku, předběhl Kinderkraft 3v1 XMOOV z hlediska multifunkčnosti i našeho vítěze, kombinovaný kočárek Joolz Day+. Zde však jeho pozitiva ani zdaleka nekončí.

Hluboká vanička je taková jako u většiny kombinovaných kočárků, bohužel nemá polohovatelné dno. O něco zajímavější součástí XMOOV je sedadlo, se kterým jej proměníte ve sportovní model pro starší děti. Sedadlo je nastavitelné do 3 poloh (leh, pololeh, sed). Nachází se na něm 5bodový bezpečnostní pás s měkkým polstrováním, fixní integrovaná opěrka na nohy a odnímatelná hrazdička s povrchovou úpravou z ekokůže.

Bonusem je rozšiřitelná stříška, která plní funkci ochrany před sluncem, větrem a slabším deštěm. Milým překvapením je možnost otočení sportovní nástavby ve směru i v protisměru jízdy, neboť takovou funkci nenajdete ani u některých podstatně dražších kočárků, a také prostorný nákupní koš na spodní části podvozku. Z bezpečnostních prvků oceňujeme brzdu se současným dvojitým upnutím na zadních kolech a dvojitou ochranu před nechtěným složením.

Šokem (ovšem v tom nejlepším smyslu slova) je dodávané příslušenství. Ke kočárku XMOOV dostanete nepromokavou tašku z ekokůže s plastovými protiskluzovými úchyty, které jsou kompatibilní s jakýmkoli klasickým kočárkem. Samozřejmě ji můžete využívat i samostatně. V balení dále najdete přebalovací podložku, pláštěnku, držák na sklenice/pohárky, opěrku na nohy a adaptéry typu Maxi-Cosi®.

Jak už to tak bývá, nižší pořizovací cena se promítla i do několika negativních vlastností. První z nich je vysoká hmotnost kočárku, která představuje až 17,5 kg. Za další negativum pokládáme gumová nafukovací kola, která je nutné pravidelně dofukovat a u kterých hrozí vysoké riziko defektu. Tento parametr XMOOV zároveň předurčuje k používání pouze ve městě.

Na silnicích a chodnících si však kočárek počíná výborně. Je celoodpružený a má přední otočná kola s aretací, která můžete zablokovat. Tuto vlastnost oceníte např. při běhu či bruslení s kočárkem. K praktičnosti přispívá rodičovská rukojeť s povrchem z ekokůže, kterou nastavíte až do 5 různých výšek. V chladnějším období roku na ni navíc můžete nainstalovat speciální rukavice či rukávník.

Samostatnou částí kombinovaného kočárku XMOOV je autosedačka s nosností do 13 kg a 3bodovým bezpečnostním pásem. Je vybavena polohovatelnou rukojetí (do 3 poloh), nastavitelnými ramenními popruhy, sluneční clonou, kojeneckou vložkou a univerzálním adaptérem typu Maxi-Cosi®, díky kterému je kompatibilní s většinou kočárků na trhu. Hmotnost autosedačky představuje 3,3 kg.

Pozitíva

Výborný poměr mezi cenou a kvalitou
Bohaté příslušenství
Multifunkční a otočný v obou směrech

Negatíva

Vysoká hmotnost
Určený jen k používání ve městě
Nepolohovatelná opěrka na nohy a vanička

Typ = kombinovaný 3v1 ● max. hmotnost dítěte = 22 kg ● max. zatížení kočárku = 26 kg ● hmotnost kočárku = 17,5 kg ● rozměry rozloženého kočárku = 116 × 60 × 110 cm ● rozměry po složení = 42 × 75 × 65 cm ● typ kol = nafukovací gumová ● průměr předních/zadních kol = cca 8″ / 11″ ● vnější/vnitřní rozměry autosedačky = 70 × 45 × 46 / 65 × 26 × 18 cm ● nosnost autosedačky = 13 kg ● hmotnost autosedačky = 3,3 kg

Náš TIP

Noordi Fjordi 2v1

Kombinovaný kočárek 2v1, čtyřkolový, od narození do 15 kg, hmotnost cca 13,5 kg.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Kategorie kombinovaných kočárků patří k nejoblíbenějším. Tato dvojkombinace nabízí hlubokou vaničku a zároveň sportovní posed. Noordi Fjordi splní miminku potřebu spánku a zároveň mu nabídne perfektní výhled na okolní svět. Kočárek tedy miminku nabídne skvělé pohodlí díky polohovatelnosti celé korby. Tu můžete posadit ve směru jízdy, ale také naopak. Rukojeť kočárku je vyměkčená a pohodlně se bude držet dámským i pánským rukám. Je teleskopická a její maximální výška je 120 cm, takže kočárek je skvělou volbou pro vyšší postavy. O upevnění dítěte v požadované poloze se postará pětibodový bezpečnostní pás.

Ovládání kočárku lze variovat. Čtyři gelová kola mají tlumící efekt a disponují uzamykatelnou aretací, díky čemuž lze pohodlně udržovat směr po asfaltu nebo při procházkách v terénu. Kočárek je však ideální primárně pro procházky po asfaltu či zpevněných chodnících. Bát se není třeba ani štěrkové cesty s kamínky. Někteří ze spotřebitelů kritizují zvuk koleček.

Součástí balení je nánožník, držák na nápoje, pláštěnka, taška a síťka proti hmyzu. Praktický je také velký úložný prostor pod korbou kočárku. Výhodou je dostupnost ve více barvách. Kočárek Noordi Fjordi 2v1 váží 13,5 kg a vhodný je pro miminka do 15 kg. Pozitivně je třeba hodnotit použité materiály a celkový design kočárku.

Pozitíva

Odolné materiály a design
Příslušenství
Jednoduché skládání a rozkládání

Negatíva

Zvuk kol

Hmotnost: 13,5 kg ● Rozměry rozloženého kočárku (D x Š x V): 103 x 60 x 120 cm ● Rozměry po složení (D x Š x V): 89 x 60 x 40 cm ● Nosnost: 15 kg ● Úložný prostor: ano

Kinderkraft Prime 3v1

Kombinovaný kočárek 3v1, čtyřkolový, gumová kola, rozměry po složení 100 × 59 × 106 cm.

Prohlédnout nejlepší nabídku


Recenzia

Maminky, resp. rodiče malých dětí často hledají multifunkční kočárek, který nabídne kombinaci klasické vaničky, sportovního sezení, a navíc poslouží i jako autosedačka. Kinderkraft Prime 3v1 patří ke kombinovaným kočárkům, které dokážou tato tři zadání splnit, a to díky příslušenství a kvalitní konstrukci z pevného hliníku. Nastavovat můžete i výšku rukojeti – od 85 do 105 cm. Kočárek disponuje hlubokou vaničkou s měkkou matrací. Hmotnost vaničky je přibližně 5 kg. V této konstrukci je kočárek vhodný i pro ty nejmenší děti. Sklon vaničky je navíc nastavitelný, dítě tak má optimální pohodlí. Velmi chválíme i hluboko umístěnou stříšku, která dítě chrání před přímým sluncem i větrem. Dodáván je i dodatečný kryt pro ochranu před deštěm.

Pokud chcete, aby byl klasický kočárek zároveň i sportovním, je důležité, aby tomu byla přizpůsobena i konstrukce. V případě kočárku Kinderkraft Prime 3v1 tomu tak je. Pohodlné sedadlo lze montovat ve směru i protisměru jízdy. Opěradlo je možné nastavovat až do vodorovné polohy. Pětibodový bezpečnostní pás má měkké polstrování, aby dítě netlačil. Nastavit můžete i výšku opěrky pro nohy. Maximální nosnost konstrukce je 22 kg. Ta je mimochodem z hliníku, přičemž uživatelé pozitivně hodnotili robustnost a pevnost konstrukce. U sportovní sedačky můžete využít stříšku ve stejném rozsahu jako u vaničky. Tím, co dělá sportovní kočárek sportovním, jsou i kola. Ta má Kinderkraft nafukovací a díky 30cm průměru zadních kol a 22cm průměru předních kol nejsou kamínky či nerovný terén problémem. Koneckonců kola i rám jsou odpružené.

Požadované využití má autosedačka Mink pro děti s maximální hmotností 13 kg. Výhodou jsou univerzální adaptéry, které kočárek má. Ty jsou kompatibilní i s autosedačkou (i ostatními prvky výbavy), nemusíte tak nic demontovat. Autosedačka má 3bodové bezpečnostní pásy s měkkým polstrováním. Autosedačka byla testována a schválena v souladu s evropskou normou ECE R44/04 a patří do kategorie ECE 0+. Kočárek kombinuje různé materiály – polyester, bavlnu, ekologickou kůži a odolný plast (polyetylen). Kočárek má několik reflexních (bezpečnostních) prvků. Brzdění kočárku je centrálně na všechna kola. Ve složeném stavu má kočárek velice kompaktní rozměry. Milým překvapením je také příslušenství – pumpa, přebalovací taška, pláštěnka, nánožník a už zmíněné adaptéry.

Pozitíva

Kombinace 3v1
Kvalitní materiály a robustní rám
Jednoduché skládání

Negatíva

Vyšší hmotnost

Typ = kombinovaný 3v1 ● Max. zatížení = 22 kg ● Hmotnost podvozku = 12 kg ● Hmotnost sportovní nástavby = x kg ● Hmotnost vaničky = 5 kg ● Rozměry po složení = 100 × 59 × 106 cm (D × Š × V) ● Rozměry vaničky = 88 × 41 × 65 cm ● Typ kol = gumová/nafukovací ● Průměr zadních/předních kol = 30/22 cm

Další zajímavé produkty

Při hodnocení a srovnávání kombinovaných kočárků jsme narazili i na další velmi atraktivní kousky, o kterých by byla škoda pomlčet. Na následujících řádcích proto najdete souhrn základních informací o několika výborných modelech, které nám padly do oka z vícero důvodů.

Vhodným kombinovaným kočárkem na pravidelné procházky je i kočárek Maxi-Cosi Zelia. Potěší odlehčená hliníková konstrukce vážící jen 10,7 kg. Model je vhodný pro děti od narození do cca 4 roku. Standardem v sedadlové části je 5-bodový bezpečnostní pásMaximální zatížení kočárku je 22 kg. Ve složeném stavu má kočárek na délku 103–114 cm, šířku 62 cm, výšku 99–107 cm. Konstrukce se velmi jednoduše skládá.

Cybex Eos Lux patří do kategorie dražších kombinovaných kočárků. K pozitivním vlastnostem patří jeho nízká hmotnost, kompaktní rozměry a odolná kola s odpružením. Součástí kočárku je vanička s XXl  stříškou s UFP 50+ ochranou, sportovní nástavba, velký nákupní košík. Kola jsou odolná proti propíchnutí a přední jsou uzamykatelná. Za minus pokládáme pouze vyšší pořizovací cenu.

Raf-pol Sun Baby lze popsat jako klasický, ale velmi kvalitní, praktický a pohodlný kombinovaný kočárek. Jedná se o středně drahý kousek z cenové kategorie do 10 000 Kč. Kočárek sestává z lehkého hliníkového rámu, hluboké vaničky s polohovatelným opěradlem a sportovní nástavby. Vybaven je brzdou na zadních kolech, ložiskovými koly, textilní materiály jsou nenáročné na údržbu.

Tutis Viva4 2v1 lze popsat jako klasický, ale velmi kvalitní, praktický a pohodlný kombinovaný kočárek 2v1. I v tomto případě jde o dražší kousek z cenové kategorie do 25 000 Kč, což zároveň pokládáme za výrazné minus. Kočárek sestává z lehkého hliníkového podvozku, hluboké vaničky s dobrou tepelnou odolností, vyjímatelnou kokosovou matrací a bavlněným potahem a sportovní nástavby. Vybaven je nožní brzdou, kvalitním odpružením, textilní materiály jsou antistatické, nenáročné na údržbu a odolné proti dešti i sněhu, na XXL stříšce najdete větrání a spolu s kočárkem dostanete i bohaté příslušenství.

Camini Frontera 2v1 nás zaujal funkcemi, ale také velmi pěkným designem. Jde o další kompaktní a lehký model, který můžete využívat od narození do hmotnosti 15 kg. Kombinovaný kočárek je vybaven hlubokou vaničkou s větracími otvory, skládací stříškou, nastavitelným opěradlem a měkkým krytem. Jeho další součástí je sportovní sedadlo s nastavitelnou opěrkou nohou, které můžete polohovat ve 3 pozicích. Nastavitelná je i rodičovská rukojeť, a to až v 8 výškách, spolu s odpružením, které můžete regulovat ve 2 stupních. Vzhledem k vcelku přijatelné ceně a možnosti dokoupení autosedačky jsme na tomto kousku nenalezli žádná výraznější negativa.

Nejprodávanější podle Heureka.cz

O tom, zda je možné ten či onen kombinovaný kočárek pokládat za kvalitní, praktický, pohodlný a bezpečný, do jisté míry rozhoduje i jeho prodejnost. V kamenných obchodech ji můžeme zhodnotit jen stěží, v online světě to však jde. V následující tabulce, která je průběžně aktualizována, jsme si pro vás připravili přehled nejprodávanějších kombinovaných kočárků na portálu Heureka.cz.

Názov Hodnotenie Detail
Cybex Balios S Lux5*Zobrazit produkt
Kinderkraft 3in1 MOOV5*Zobrazit produkt
Cybex Priam 4.05*Zobrazit produkt
Kinderkraft stroller 3in15*Zobrazit produkt
Thule Urban Glide 25*Zobrazit produkt

Kombinované kočárky jsou ideální alternativou pro ty, kteří nechtějí během růstu děťátka kupovat několik samostatných kousků. Zpravidla je totiž můžete využívat od narození až do věku kolem 3–4 let. A v případě modelů 3v1 vám poslouží i jako autosedačka či vajíčko pro „ruční“ přenášení vaší ratolesti.

Jak vybrat kombinovaný kočárek

Výběr kombinovaného kočárku byste měli zaměřit především na oblasti, jako je multifunkčnost, praktičnost, pohodlí a bezpečnost. V našem návodě vám řekneme o všech důležitých parametrech kombinovaných kočárků, ale také o vlastnostech, které rozhodují o jejich hlavním využití.

 • Kombinované kočárky do města vs. terénní kombinované kočárky
 • Kombinované kočárky 3v1 vs. 2v1
 • Nejdůležitější technické parametry 
 • Nejdůležitější funkce a vlastnosti
 • Doplňky kombinovaných kočárků
 • Cena a renomovaní výrobci

Kombinované kočárky do města vs. terénní kombinované kočárky

Většina kombinovaných kočárků je určena k používání ve městě i v terénu, najdou se však i výjimky. O tom, zda můžete daný model využívat pouze na rovném povrchu, nebo i v lese, rozhodují tyto parametry:

 • Typ kol: Gelová nebo kola z EVA pěny jsou odolná proti defektům. Nafukovací propíchnete raz dva. Do terénu vám proto doporučujeme sáhnout po první zmíněné alternativě.
 • Průměr kol: Při koupi kombinovaného kočárku do terénu platí, že čím větší, tím lepší. Ve městě si poradíte i s menšími koly.
 • Stabilita a hmotnost: Tyto 2 parametry spolu souvisí, i když pouze do určité míry. Nepsaným pravidlem je, že na nerovných površích lépe sedí těžší modely.

Kombinované kočárky 3v1 vs. 2v1

Pod pojmem kombinovaný kočárek 3v1 se ukrývají kousky, které můžete předělat na klasický nebo sportovní kočárek a také na autosedačku, resp. vajíčko pro přenášení v ruce. Tato alternativa je zpravidla dražší, na trhu jsou však dostupné i kočárky 3v1 za velmi nízkou cenu. Kombinované kočárky 2v1 v sobě spojují vaničku a sportovní nástavbu. K některým lze dokoupit adaptér a autosedačku/vajíčko.

Kombinovaný kočárek – nosnost

Na hmotnosti, nosnosti, materiálech i rozměrech kočárku záleží

 • Max. hmotnost dítěte a max. zatížení kočárku: Pozor, tyto 2 údaje většinou nejsou stejné. Max. zatížení kočárku mluví o max. hmotnosti dítěte v kombinaci s „nákladem“ v úložném prostoru. Většinou se pohybuje mezi 15 a 30 kg.
 • Max. nosnost vaničky/sedadla/autosedačky/vajíčka: Kombinované kočárky jsou specifické v tom, že nekupujete jen 1, ale hned 2 až 3 kočárky. Proto nepřehlédněte jednotlivé údaje o nosnosti vaničky (zpravidla do 9 kg), sedadla a autosedačky/vajíčka (zpravidla do 13 kg).
 • Hmotnost kočárku: Kombinované kočárky jsou specifické i z hlediska hmotnosti. Většinou u nich najdete samostatný údaj o hmotnosti podvozku, vaničky, sedadla a případně i autosedačky. Za lehké se dají označit modely, které neváží více než 15 kg.
 • Rozměry rozloženého kočárku: Jsou důležité z hlediska pohodlí dítěte, doby využívání kočárku a ovládání. Kompaktnější kočárky jsou vhodné zejména do města.
 • Rozměry po složení: Jsou pro vás důležité zejména tehdy, pokud chcete s kočárkem pravidelně cestovat (auto, hromadná doprava) nebo jej přenášet v rukách (schody, neprůjezdný terén, např. brod).
 • Materiály: V každém případě by měly být odolné, bezpečné a příjemné na dotek. Nepromokavost, odolnost proti UV záření, antistatické vlastnosti či možnost praní v pračce jsou jen a jen plusem.
 • Stabilita: Je dobré, pokud si ji otestujete „naživo“. Jestliže takovou možnost nemáte, orientujte se podle výrobních materiálů podvozku a celkové hmotnosti.

Důležitá je skladnost, pohodlnost i bezpečnost  

 • Polohování vaničky: Samotná vanička většinou není polohovatelná, u některých modelů najdete uvnitř polohovatelnou opěrku zad.
 • Polohování sedadla (sportovní nástavby): Určitě si vyberte model, který lze polohovat alespoň ve 3 polohách – sed, pololeh a leh.
 • Množství úložného prostoru: Jakýmsi základem je spodní koš, u kterého se zaměřte na velikost, nosnost a dostupnost. Šikovnou alternativou jsou polohovatelné koše. Další úložný prostor většinou najdete na nánožníku, zadní straně sedadla nebo vaničky.
 • Bezpečnostní popruh: Můžete si vybrat ze tří- a pětibodových popruhů, které pokládáme za bezpečnější volbu. Některé popruhy lze výškově nastavit nebo používat samostatně – zapnete pouze ramenní nebo pouze nožní pásy. Nepřehlédněte ani informaci o použitých materiálech. Ideální je odnímatelné polstrování, které můžete prát v pračce.
 • Odpružení: Najdete ho na většině kočárků. U některých můžete odpružení korigovat v několika stupních. Tato vlastnost je výborná u kočárků, které jsou vhodné do města i do terénu.
 • Větrání: Jde o prvek, který je důležitý v létě. Větrání se může nacházet na stříšce a zadních nebo bočních stěnách vaničky i sedadla.
 • Skládání/rozkládání: Kombinovaný kočárek má být praktický a multifunkční, s čímž souvisí i mechanismus jeho skládání a rozkládání. Při výběru si proto určitě všimněte, jak jednoduše či složitě kočárek složíte a rozložíte.
 • Možnost složení se sedadlem: Ne všechny kočárky lze složit i spolu se sportovní nástavbou / sedadlem. Tato možnost je velkým plusem při rychlém přenášení ve městě či neschůdném terénu při turistice.
 • Možnost odmontování koleček: Tuto vlastnost, kterou oceníte při převážení kočárku v autě či hromadné dopravě, má drtivá většina modelů, pro jistotu si ji však ověřte.
 • Otočná rukojeť / otočné sedadlo: Pokud chcete mít možnost otočení kočárku ve směru i v protisměru jízdy, zaměřte se na funkci otočné rukojeti nebo sedadla, které lze nainstalovat v obou směrech. Tato funkce je u kombinovaných kočárků zpravidla spojená jen se sportovní nástavbou, možnost otočení hluboké vaničky je spíše výjimkou.
 • Otočná přední kola: Při manévrování je dobré, pokud jsou přední kola otočná. Při sportu nebo v terénu oceníte možnost jejich uzamčení.
 • Parkovací brzda: Patří k základním bezpečnostním prvkům, proto by se měla nacházet u každého kočárku.
 • Provozní brzda: Jde o brzdu, která se podobá té v případě kola. Využijete ji při jízdě z kopce i při sportu.

Kombinovaný kočárek se stříškou

Stříška, sluneční clona, matrace – doplňky, které potěší

 • Stříška: Popravdě řečeno, při našem průzkumu jsme nenarazili na kombinovaný kočárek bez stříšky. Určitě si všímejte jejích rozměrů a možnosti odmontování.
 • Sluneční clona: Jde o jakési prodloužení stříšky, které oceníte během slunečných dní.
 • Opěrka nohou: Měla by se taktéž nacházet u každého kombinovaného kočárku. Zaměřte se na možnosti jejího polohování a nastavení délky.
 • Nánožník: Využijete ho v chladném i mokrém počasí, k zahození není ani při jízdě po blátě. Nánožníky na kombinovaných kočárcích většinou plní i ​​funkci krytu na vaničku.
 • Kryt na vaničku: I ten využijete v chladnějším počasí. Některé kryty mají prodloužitelnou část, která plní funkci ochrany před větrem či sněhem.
 • Matrace: Všímejte si materiálu, z něhož je vyrobená, prodyšnosti, povrchové úpravy a způsobu údržby. Matrace by měla být odnímatelná.
 • Další doplňky: K některým kočárkům dostanete i další praktické doplňky, jako je pláštěnka, síťka proti hmyzu, cestovní taška, podložka na přebalování či držák na pití.

Nejlevnější kombinované kočárky nejsou ty nejlepší 

Kombinované kočárky můžete vlastnit již za necelých 200, ale i za více než 1 000 eur. Jaký je mezi nimi rozdíl, ve které cenové kategorii byste měli hledat právě vy a proč jsou cenové rozdíly až tak výrazné? Rozdíly jsou individuální, pokusíme se vám vysvětlit alespoň základní rozdíly mezi levnými, dražšími a vysloveně drahými kombinovanými kočárky.

Za nejlevnější kombinované kočárky můžeme označit ty za cenu od 2 500 do 7 500 Kč. V této kategorii najdete modely 2v1 i 3v1, dokonce i takové s řadou doplňků a funkcí. Zpravidla mají vždy jednu nebo více výraznějších nedokonalostí, jako např. nižší nosnost, méně možností polohování, menší či méně kvalitní kola, menší úložný prostor atd. Problémem mohou být i méně kvalitní výrobní materiály, celkové provedení či stabilita. Samozřejmě výjimky potvrzují pravidlo.

Mezi levné kombinované kočárky jsme zařadili kousky za 7 500 až 10 000 Kč. Ano, není to málo, ceny kombinovaných kočárků jsou však takové. V této cenové kategorii najdete už vcelku kvalitní, pohodlné a praktické modely s dobrými funkcemi. Může se stát, že narazíte na nějaké ty nedokonalosti, např. náročnější mechanismus skládání/rozkládání, horší odpružení, méně odolná kola či ne zrovna nejkvalitnější materiály.

Pokud hledáte opravdu kvalitní kombinovaný kočárek, který disponuje všemi možnými i nemožnými funkcemi, na jehož výrobu byly použity ty nejlepší materiály, který je snadno složitelný i rozložitelný, pohodlný, příjemný na dotek a snadný na údržbu, připravte si 12 500 až 25 000 Kč.

Kombinované kočárky Noordi, Petite&Mars, Joolz, Stokke nebo Kinderkraft zaujmou

Zatímco v případě „bezejmenných“ kombinovaných kočárků budou vždy existovat nějaké ty pochybnosti, při koupi těch od známých a hlavně ověřených výrobců máte alespoň určitou záruku kvality. K dražším modelům, u kterých by na vás neměla čekat žádná extra nepříjemná překvapení, patří kombinované kočárky značek, jako jsou Noordi, Petite&Mars, Joolz, Easywalker nebo Chicco.

Pokud hledáte cenově přijatelnou a zároveň přiměřeně kvalitní alternativu, doporučujeme vám kombinované kočárky od Kinderkraft, Touragoo nebo Britax. K dalším známým a oblíbeným značkám kombinovaných kočárků patří např. Cybex, Peg-Pérego, Bugaboo a Stokke.

Otázky a odpovědi – FAQ

Výběr kombinovaného kočárku má i několik specifických oblastí, na které se podíváme v naší sekci otázek a odpovědí. Pokud by vás zajímalo cokoliv, co jste nenašli v našem návodě ani recenzích a co nenajdete ani na následujících řádcích, potěšíte nás otázkami v diskuzi pod článkem, na které vám co nejdříve odpovíme.

Kombinované kočárky pro dvojčata se v zásadě neliší od těch pro jedno dítě. Při výběru byste si však měli všímat několika podstatných parametrů, mezi které patří celková nosnost a zatížení kočárku a rozmístění sedadel. Ta se mohou nacházet vedle sebe, případně za sebou. V rámci první možnosti máte lepší přehled o obou dětech, navíc jsou v neustálém kontaktu, druhá možnost se dá označit za kompaktnější z hlediska celkových rozměrů kočárku.

Stručně řečeno, tříkolové kombinované kočárky mají 3, čtyřkolové 4 kola. První zmiňovaná alternativa je obecně považována za snadněji ovladatelnou a vhodnější do terénu či na sport. Čtyřkolové modely jsou dostupnější, mají dobrou stabilitu, ale o něco větší rozměry po rozložení. O tom, která z těchto možností je pro vás lepší, musíte rozhodnout sami.

V tomto případě platí totéž co u jakékoliv jiné dětské výbavičky. Kočárky z bazaru jsou často ekonomicky velmi výhodnou volbou, která však s sebou nese jistá úskalí. Mezi ta nejpodstatnější patří možná opotřebovanost textilních materiálů i konstrukce. Důležitou otázkou je také hygiena – starali se předešlí majitelé o kočárek dostatečně, dá se dokonale vyčistit? Pro a proti musíte zhodnotit sami. Z našeho pohledu může být koupě kombinovaného, ale i jakéhokoli jiného kočárku z bazaru velmi výhodná, avšak pouze za předpokladu jeho dobrého stavu.

Noordi Fjordi II 3v1

Kombinovaný kočárek 3v1, čtyřkolový, od narození do 17 kg, otočný v obou směrech.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Noordi Fjordi II 3v1 je výborný kombinovaný kočárek, i když za vyšší cenu. Je vhodný do městského i přírodního prostředí, je pohodlný a extrémně praktický, disponuje nastavitelným odpružením a jeho skládání či rozkládání vám zabere opravdu jen pár sekund. Ale pěkně popořádku.

Fjordi II v některých směrech překonal i vítěze našeho testu, kombinovaný kočárek Joolz Day+. Nejvýraznější rozdíly vidíme v nastavitelném odpružení kol a skutečně jednoduchém skládání/rozkládání, „přeskládávání“ vaničky na sportovní kočárek, připojení autosedačky či odmontování kol. Tyto úkony zvládnete jednou rukou, přičemž vám zaberou doslova několik sekund.

Sportovní nástavba se sedadlem má polohovatelnou opěrku zad i nohou, která však není délkově nastavitelná. Na sedadle dále najdete nastavitelný 5bodový bezpečnostní pás, měkké a na dotyk příjemné polstrování a funkční větrání. I v tomto případě jde o model, který můžete otočit ve směru i v protisměru jízdy.

Kočárek nás zaujal i z hlediska použitých materiálů. Hliníkový podvozek je skutečně pevný, všechny vrchní textilie jsou odolné a nepromokavé, rodičovská rukojeť spolu s ochrannou hrazdičkou, kterou můžete jednoduše odmontovat, jsou potaženy ekokůží a k zahození není ani vnitřní potah vaničky ze 100% bavlny.

K pozitivům dále řadíme prodyšnou matraci z kokosového vlákna ve vaničce, která je odnímatelná, což podstatně usnadňuje celkovou údržbu kočárku. Rodičovská rukojeť je nejen výškově nastavitelná, ale také polohovatelná v 5 polohách. Přední kola s aretací můžete pohodlně uzamknout v požadované poloze. Brzda k uzamčení kočárku se v tomto případě nachází na podvozku mezi zadními koly.

Velmi zajímavou částí Fjordi II je jeho stříška s maxi sluneční clonou, kterou velmi jednoduše zaklopíte směrem dovnitř nebo úplně odzipujete. Najdete na ní i samostatnou odzipovatelnou část, pod kterou se ukrývá síťovina a která slouží k větrání. Na odnímatelném a zatepleném krytu (nánožníku) vaničky, který můžete propojit s bezpečnostní hrazdičkou, se nachází speciální zábrana k ochraně dítěte před větrem.

Neméně zajímavé je příslušenství, které je ještě o něco štědřejší než v případě modelu Kinderkraft 3v1 XMOOV. Ke kombinovanému kočárku Fjordi II dostanete XXL přebalovací tašku s termokapsou, kterou můžete nosit na rameni nebo připnutou na kočárku, držák na sklenice, prostorný spodní koš, pláštěnku, síťku proti hmyzu a samozřejmě i adaptér pro připevnění autosedačky na podvozek.

Autosedačka má stejnou nosnost (13 kg) jako další 2 recenzované kočárky z kategorie 3v1, a sice XMOOV a Petite & Mars Grand II. Příjemným překvapením je zateplený nánožník, který v případě potřeby jednoduše odepnete.

Pozitíva

Velmi kvalitní provedení
Praktický a pohodlný
Bohaté příslušenství

Negatíva

Vyšší cena

Typ = kombinovaný 3v1 ● max. hmotnost dítěte = 17 kg ● hmotnost podvozku = 9,5 kg ● hmotnost kočárku s vaničkou/sedadlem/autosedačkou = 14 kg / 13,8 kg / 12,8 kg ● rozměry rozloženého kočárku se sedadlem/vaničkou/autosedačkou = 62 × 102 × 118 cm / 62 × 102 × 130 cm / 62 × 102 × 120 cm ● rozměry podvozku po složení = 62 × 87 × 35 cm ● typ kol = nafukovací gumová ● vnitřní rozměry autosedačky = 36 × 81 cm ● nosnost autosedačky = 13 kg

Náš TIP

ABC Design Viper 4

Kombinovaný kočárek 2v1 s možností dokoupení vajíčka, čtyřkolový, od narození do 15 kg, hmotnost cca 16 kg, otočná sportovní nástavba.

Prohlédnout nejlepší nabídku

ABC Design Viper 4 je čtyřkolový kombinovaný kočárek, který můžete využívat od narození dítěte do cca 3–4 let (max. hmotnost dítěte je 15 kg), a to jak ve městě, tak i v náročnějším terénu. Dovolili jsme si ho označit za model 2,5v1. Viper 4 je totiž dodáván pouze s hlubokou vaničkou pro nejmenší děti a sportovní nástavbou. Pokud byste se však rozhodli pro jeho používání v kombinaci s vajíčkem/autosedačkou, můžete si je dokoupit samostatně.

K méně pozitivním parametrům patří vyšší hmotnost, která je srovnatelná s dalším recenzovaný kočárkem, konkrétně s Kinderkraft 3v1 XMOOV. Při používání vaničky se připravte na váhu okolo 15 kg, u sportovního sedadla pak na cca 16 kg. Vyšší hmotnost není k zahození při jízdě v terénu. V kombinaci s odpružením, pevnou hliníkovou konstrukcí a celkovým robustním provedením totiž stojí za velmi dobrou stabilitou i na opravdu nerovných cestách.

Gumová nafukovací kola na nás neudělala nejlepší, avšak ani nejhorší dojem. Jsou vcelku velká a mají odpružení s kuličkovými ložisky. Jako problém vnímáme pouze nutnost jejich dofukování a určité riziko propíchnutí. Přední kola jsou otočná, v případě potřeby je můžete jednoduše uzamknout.

Kombinovaný kočárek Viper 4 je vybaven zadní teleskopickou parkovací brzdou a velmi šikovnou transportní pojistkou. Zde se zároveň dostáváme k dalšímu důležitému parametru, a to možnosti jeho složení včetně odmontování kol. Celý proces rozkládání a skládání označujeme za jednoduchý a rychlý.

Hluboká vanička určená pro nejmenší děti disponuje praktickým větráním. Její součástí je měkká matrace, což však v této cenové kategorii kočárků pokládáme za výrobcovu povinnost. Jak to tak už u kombinovaných kočárků bývá, zajímavějšími vlastnostmi vyniká sportovní nástavba – sedadlo. Ta je (stejně jako v případě ostatních kombinovaných kočárků v našem testu) otočná ve směru i v protisměru jízdy. Její součástí je výškově nastavitelná a omyvatelná opěrka nohou, polohovatelná opěrka zad (až do polohy vleže), odnímatelná hrazdička a 5bodový bezpečnostní pás. V rozmezí od 93 do 113 cm je nastavitelná i rodičovská rukojeť.

Kočárek Viper 4 je vybaven opravdu velkou stříškou. Za plus pokládáme také kvalitní výrobní materiály, jako jsou hliník na podvozku či vodotěsné textilie. Z hlediska úložného prostoru nejde o ten nejlepší model. Najdete na něm jen spodní košík. K mínusům řadíme i trochu vysokou pořizovací cenu.

Pozitíva

Vhodný do města i terénu
Možnost dokoupení vajíčka
Kvalitní provedení a dobrá stabilita

Negatíva

Vyšší cena
Méně úložného prostoru

Typ = kombinovaný 2v1 ● max. hmotnost dítěte = 15 kg ● max. zatížení kočárku = 22 kg ● hmotnost kočárku se sportovní nástavbou / vaničkou = 16,1 kg / 15,4 kg ● rozměry rozloženého kočárku = 92 × 59,5 × 86–106 cm ● rozměry po složení = 80,5 × 59,5 × 43 cm ● rozměry vaničky (D × Š) = 77 × 35 cm ● typ kol = nafukovací gumová ● průměr zadních/předních kol = cca 9,4″ / 11,3″

Lacná kvalita

Petite & Mars 3v1 Grand II

Kombinovaný kočárek 3v1, čtyřkolový, od narození do 3 let, hmotnost 12,3 kg, otočná sportovní nástavba.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Petite & Mars 3v1 Grand II na nás udělal skutečně dobrý dojem, a to z hlediska funkcí i velmi pěkného designu. Ve zkratce se o něm dá říct, že disponuje vším potřebným, dokonce i něčím navíc. Z hlediska příslušenství a doplňkových funkcí je na tom podobně jako náš cenový trhák, kombinovaný kočárek Kinderkraft 3v1 XMOOV. Vyšší cena se však promítla do několika velmi příjemných bonusů a vlastností.

První z nich je sedadlo, které můžete jednoduše předělat na šikovné vajíčko. Kočárek se tak v podstatě stává modelem 4v1. Sedadlo je i v tomto případě otočné (ve směru a v protisměru jízdy), nachází se na něm velká výsuvná stříška s průzorem ze síťoviny pro kontrolu děťátka, 5bodový bezpečnostní popruh s měkkým polstrováním a nastavitelná opěrka nohou a nánožník. Sedadlo je polohovatelné ve 3 stupních (leh, pololeh, sed).

Nánožník ze sportovního sedadla plní i další praktickou funkci. Při používání hluboké vaničky ho můžete využít jako praktický kryt. Součástí kočárku je bezpečnostní hrazdička pro dítě a nastavitelná rodičovská rukojeť, kterou můžete nastavit až do výšky 107 cm. K jednoznačným pozitivům dále řadíme dodávané příslušenství. Ke kočárku dostanete velkou tašku s nastavitelným popruhem a podložkou na přebalování, pláštěnku do špatného počasí a adaptéry na autosedačku.

Samotnou autosedačku hodnotíme také kladně. Má nosnost do 13 kg, je vybavena bezpečnostním popruhem a měkkými potahy na bezpečnostní pásy ve vašem automobilu. Autosedačka má v tomto případě vlastní stříšku.

Dalšími důležitými parametry jsou stabilita, kvalita a funkčnost kol a možnosti využití kočárku. Grand II je vhodný do města i přírody, k tomu ho předurčuje hned několik věcí, jako např. odolná hliníková konstrukce a terénní nafukovací kola s pákovou brzdou. Přední kola jsou již tradičně otočná, v případě potřeby je však můžete uzamknout. Vnější textilní části kočárku jsou vyrobeny z polyesteru, což hodnotíme kladně z hlediska údržby.

Posledním pozitivem je velmi nízká hmotnost kočárku. Má necelých 13 kg, což oceníte zejména při přesunech. Nízká hmotnost se bohužel odrazila na trochu nižší max. zatížitelnosti kočárku, která představuje pouze 15 kg.

Pozitíva

Dobrý poměr mezi cenou a kvalitou
Disponuje všemi praktickými i bezpečnostními funkcemi
Otočná sportovní nástavba

Negatíva

Nižší max. zatížení

Typ = kombinovaný 3v1 ● max. hmotnost dítěte = 15 kg ● hmotnost kočárku = 12,3 kg ● rozměry rozloženého kočárku = 110 × 65 × 90 cm ● rozměry po složení = 35,5 × 66 × 69 cm ● typ kol = nafukovací gumová ● nosnost autosedačky = 13 kg

Testované produkty

Ďalšie články z kategórie Kočárky

Vaše hodnocení:
(91%)

Komentáre
Milena Marková 29.Jan.2023

Já jsem si vybrala kočárek NOORDI FJORDI a s výběrem jsem hodně spokojená. Vím, že ta předchozí řada byla kvalitou nic moc, ale ta řada 2022 je skvělá. Hodně jsem projížděla recenze a taky zkušenosti a byly hodně pozitivní. Hodně mě přesvědčilo, že je nejen do města, ale i do terénu. A navíc je prostorný.

Odpovedať

Carrinka 02.Mar.2023

Tento kočárek mám taky. Chodím ven za každého počasí, takže jsem vybrala Noordi Fjordi, který má lehkou a termální korbičku se stříškou a nánožníkem, které dokonale chrání malého před větrem a deštěm. Takže já jsem prostě maximálně spkojená. I maý :)

Odpovedať

Edita 08.Apr.2023

My máme Noordi Fjordi 2v1 Black 2022 a jsme maximálně spokojeni. Rádi cestujeme do přírody, hlavně do hor a ten terén je tam někdy pro kočárky velmi náročný. To bylo hlavní kritérium výběru právě Noordi Fjordi. Oceňuji hlubokou korbu, pevnou konstrukci, bezúdržbová kola a to, že je lehký.

Odpovedať