Programy domácího cvičení

Nejlepší programy domácího cvičení 2024 + recenze

Jak se cítit lépe? Jak se dostat do formy? Jak zhubnout tuk či zpevnit tělo? Tyto otázky jsou namístě, ať už plánujete ladit formu do plavek nebo si chcete udržet formu po celý rok. Pokud se k tomu všemu ptáte ještě i na to, kdy začít, odpověď zní: nyní. Díky online tréninkům máte možnost trénovat v pohodlí domova a přitom dosahovat vytoužených cílů. Čtenářům přinášíme výběr nejlepších programů domácího cvičení, které máte k dispozici online. Cvičení doma je pro mnohé těžko představitelné, ale naučit se jógu, zacvičit si aerobik, zumbu, poznat nejlepší cviky na břicho nebo mít online tréninkový plán na hubnutí či nabírání svalů má svůj smysl. Více se dozvíte v našem článku, kde naleznete výběr cvičebních programů pro ženy i muže.

Publikované: 24.05.2022
Aktualizované: 11.09.2023

Cvičební programy podle oblíbenosti

Takovéto tréninkové programy na doma fungují primárně na principu placeného členství. To může být měsíční, tříměsíční, půlroční či roční, záleží na konkrétním cvičebním programu a na tom, co si vyberete. Důležité je, abyste si stanovili svůj cíl či cíle, kterých chcete cvičením dosáhnout. Musíte si být vědomi toho, že je nutné si na takový trénink vyčlenit čas. Výhodou je však skutečnost, že je jedno, jestli se rozhodnete cvičit ráno, před obědem, po obědě, večer, nebo v noci.

Přístup ke konkrétním tréninkovým videím máte po zaplacení členství k dispozici kdykoli. K některým druhům tréninků potřebujete jednoduché nářadí (míč, jednoruční činky, kettlebell, žíněnka aj.), u jiných vám stačí jen prostor, kde budete cvičit a sledovat video. Některé tréninkové plány na doma dokonce nabízejí i jídelníčky nebo nutriční plány.

Názov Hodnotenie Detail
Gymbee5*Zobrazit produkt
Fitshaker5*Zobrazit produkt
Jany Landl5*Zobrazit produkt
InstaGym5*Zobrazit produkt
Katies club5*Zobrazit produkt

Obsah článku:

Recenze programů domácího cvičení

Mezi recenze tréninkových plánů na doma jsme vybrali ty, které mají nejlepší reference a jejichž zárukou je skutečná efektivita dosahování výsledků. Na základě dostupných informací jsme objektivně zhodnotili, co jednotlivé programy domácího cvičení nabízejí. Naše hodnocení jsou nestranná a nejsou prováděna za žádným reklamním účelem. Hodnotili jsme nejen obsah tréninkových programů, ale také počet tréninků, jaké výhody členství v programu přináší a také to, jaká je náročnost registrace a intuitivnost samotného členství.

Janylandl.sk

2 programy: Live, Live+, každý den nové video / nový trénink, přístup k archivu videí, jídelníčky, komunita Live Family.

Prohlédnout nejlepší nabídku


Recenzia

Jedná se o online tréninkový program profesionálního fitness trenéra Janyho Landla a dalších trenérů. K dispozici jsou celkem dva typy online tréninkových plánů – program Live a program Live+. Za měsíční členství dostává uživatel každý den nové tréninkové video. Všechna videa jsou dostupná v archivu, a k oblíbeným tréninkům se tak můžete vždy vracet.

Oba tréninkové programy jsou vhodné k domácímu cvičení pro ženy i muže, pro pokročilé i začátečníky. Tréninky jsou zaměřeny na hubnutí, ale také na formování postavy, zlepšení kondice a celkově změnu životního stylu. Přístup k programům je založen na principu měsíčního členství, přičemž je možné členství kdykoli deaktivovat a následně po měsíci již nebudete dostávat žádná nová tréninková videa a zůstane vám přístupný jen váš archiv. Hlavním aktérem je profesionální fitness trenér Jany Landl, který v rámci programů Live (levnější) a Live+ (dražší) kombinuje různé kondiční (body fight) nebo silové (body pump) tréninky. Zaměřují se také na mobilitu (body stretch), intenzivní kardio (body cardio), tabatu (vysoce intenzivní trénink), ale také jógu či meditaci. Většinou jde o procvičování celého těla – full body, ale odlišné je právě zaměření.

Nejde tudíž o klasické schéma rozdělených tréninkových videí výlučně podle partie. Cvičení jsou spíše komplexní. Videa se nacházejí v archivu, můžete si tak zacvičit kdykoli a kdekoli. Online tréninkový program Live je založen na měsíčním členství, kdy dostáváte každý den nový trénink. Každý týden je skladba tréninků úplně jiná. Výhodou je tedy to, že nehrozí žádný stereotyp. Délka trvání tréninků je různá. Každý den v 8.30 jde trénink živě, často i za asistence různých hostů. Kromě hlavního trenéra předcvičují i ​​jiní trenéři a trenérky (Zora Czoborová, Lucia Mokráňová a další). Tréninkový online program Live+ se odlišuje tím, že kromě přísunu vždy nových tréninků máte každý měsíc přístup i k novým jídelníčkům v režii Alice Andrášikové. Jídelníček máte vždy vypracován na míru a vždy jsou veganské/vegetariánské.

Tréninková videa jsou velmi dynamická a mají i silný motivační charakter. Tréninky zvládne opravdu každý a zároveň je snadné se zorientovat v nabídce tréninků podle náročnosti. Uživatele může motivovat také speciální program Live proměna. Do tohoto programu se můžete zapojit po registraci do programu Live nebo Live+. Stačí nahrát do profilu 3 fotky s viditelným datem. Výzva trvá 12 týdnů, následně uživatel publikuje další 3 fotky a může pozorovat svůj progres. Zároveň se můžete zapojit do soutěže o hodnotné ceny a vyhrát, jestliže vás odborná komise vybere.

Live proměna je tak velmi efektivním způsobem motivace. Zároveň se stáváte členem komunity Live Family, což je uzavřená skupina na Facebooku, kde máte možnost komunikovat s ostatními účastníky programu. Dostáváte tipy na přípravu různých jídel, rady, a dokonce se v rámci programů může zúčastnit live workoutů či live vaření právě s výživovou poradkyní Alicí Andrášikovou. V každém případě jsou online tréninkové programy velmi interaktivní, což je velkou výhodou především pro začátečníky.

Online tréninkové programy Live i Live+ jsou doprovázeny vysokou mírou interaktivity, tréninky jsou dynamicky orientované primárně na posílení svalstva a hubnutí. Ihned po registraci a zakoupení členství máte k dispozici každý den nový trénink. Skladba tréninků je vždy unikátní, což přidává na autentičnosti a interaktivitě. Každý trénink je specifický svým zaměřením. Kromě hlavního trenéra jsou součástí i jiní trenéři a trenérky, kteří procvičují speciální partie nebo se orientují na odlišné typy tréninků. Výhodou programu Live+ je to, že máte každý měsíc k dispozici jídelníček na míru. Jídelníčky jsou pouze veganské nebo vegetariánské.

Stáváte se součástí komunity Live Family a můžete tak komunikovat s ostatními členy a čerpat z jejich zkušeností. Koncept tréninků je vhodný pro začátečníky i pokročilé. Na své si přijdou lidé, kteří chtějí zhubnout do plavek, ale také ti, kteří chtějí nabrat nějaké svaly či zlepšit svoji kondici. Tréninky mají různou délku trvání a míru intenzity. Můžete si tak vybrat to, co vám vyhovuje – kondiční, silové, spalovací, formovací tréninky, jógu nebo meditaci. Specifikem je i program Live proměny, který dokáže velmi efektivně motivovat klienty na cestě za zlepšením životního stylu. Uživatelé tréninky hodnotí velmi pozitivně a oceňují i ​​motivační přístup trenéra/trenérů, což je při tréninku na dálku velmi cenné.

Pozitíva

Systém tréninkových videí
Přísun motivace – interaktivita
Veganské a vegetariánské jídelníčky

Negatíva

Bez výhrad

Fitshaker.cz

Různé tréninkové programy (HIIT, tabata, kruhové tréninky, aerobik, jóga, pilates atd.), avšak zaměřené především na ženy, speciální výzvy, k dispozici je 20 profesionálních trenérů a trenérek.

Prohlédnout nejlepší nabídku


Recenzia

Fitshaker je webový portál orientující se na fitness a zdravý životní styl. Svým klientům poskytuje kompletní tréninková videa s různým zaměřením. Trénink lze provádět v absolutním pohodlí domova. V rámci členství máte možnost cvičit na základě řady podrobných videí. Vybrat si tak můžete tréninkový plán na míru, který vám zaručí dosažení svého cíle.

S registrací a členstvím na portálu Fitshaker získáte přístup k široké škále tréninkových videí. Cvičit můžete kdykoli a kdekoli. Trénink si můžete bez problémů přizpůsobit a lze se poradit i s řadou instruktorů, kteří jsou klientům k dispozici. Právě široké portfolio tréninkových videí umožňuje klientům vybrat si z toho, na co chtějí při tréninku cílit. Už při registraci si vybíráte aktuální cíl, kterého chcete dosáhnout – zhubnout, formovat postavu, budovat svaly nebo se naučit meditovat. Obrovskou výhodou je, že si tréninky můžete dokonale vyfiltrovat. Na základě filtrů si můžete vyselektovat, jaký typ tréninku hledáte, jaká délka tréninku je pro vás ideální, nebo dokonce to, jestli potřebujete při tréninku nějaké pomůcky.

Musíme však konstatovat, že tréninkové plány jsou z velké části orientovány spíše na ženy. Cviky lze však aplikovat na obě pohlaví. V rámci nabídky online tréninkových videí si můžete vybrat tréninkový program kruhových tréninků nebo cvičební program pro pokročilé Master pack. Vyrýsovat křivky můžete s tréninkovým programem Sexy body, který obsahuje velké množství videí k procvičení celého těla. V rámci tréninků nechybí videa o strečinku či správném dýchání. Speciální publikum mohou mít instruktáže meditace, jógy, aerobiku nebo pilates. K vysoce intenzivním tréninkům slouží tréninkové techniky HIIT nebo tabata. Se speciálními online tréninky budou spokojené i maminky po porodu (Mommy Fitness). Na webové stránce jsou videa dobře kategorizovaná a spolu s doporučeními odborníků si můžete zvolit to, co vám vyhovuje nejvíce.

V rámci členství Fitshaker máte k dispozici také široký repertoár speciálních cvičení s konkrétním zaměřením, například na vršek těla, podporu sexuální energie, tvarování hýždí a stehen, případně můžete zkusit nejlepší cviky na břicho. Absolvovat můžete také unikátní výzvy navržené odborníky a trenéry, například výzvu Do plavek, Harmonie těla a ducha nebo se můžete vrátit i k Novoroční výzvě.

Zajímavostí jsou živé přenosy. Každý týden můžete absolvovat hodinový online trénink živě přímo s trenérem/trenérkou. Live tréninky jsou vždy oznámené předem a zaměřené na procvičení konkrétních partií těla s konkrétním instruktorem. Fitshaker má tréninková videa s více než 20 profesionálními instruktory, jako je například Jan Caha, Zora Czoborová, Matej Olejár, Fredy Aysi nebo Veronika Jandová. V rámci blogu máte možnost seznámit se také s fitness recepty, výběrem oblečení na fitness a dalším pestrým obsahem ze světa fitness. Nechybí ani speciální výzvy, kterých se můžete zúčastnit prostřednictvím vlastního progresu. Můžete se také zapojit do soutěže o různé hodnotné ceny.

Portál poskytuje uživatelům širokou škálu možností tréninku v domácím prostředí. Na úvod je třeba konstatovat, že větší množství tréninků je koncipováno spíše pro ženy, ale určitě lze cviky aplikovat i na muže. Po registraci, zaplacení členství a stanovení cílů máte k dispozici velkou databázi videí. Fitshaker tak v rámci členství nabízí komplexní trénink celého těla a v rámci meditace, pilates či jógy dokážete perfektně posílit i ducha. V rámci tréninků se instruktoři orientují i ​​na mobilitu a flexibilitu lidského těla. Nechybí možnost odborných rad od profesionálů. K dispozici je více než 20 profesionálních trenérů (instruktorů), kteří vám ochotně poradí. Výhodou je tak individuální přístup.

K databázi videí máte přístup kdykoli. Můžete také absolvovat speciální výzvy nebo se zúčastnit online tréninků, které jsou vysílány živě přímo pro členy komunity. Na své si přijdou začátečníci i pokročilí. Z našeho pohledu však chybí větší množství silových tréninků pro muže. Programy na cvičení doma Fitshaker jsou orientovány spíše na hubnutí, spalování kalorií, tvarování postavy a zlepšování kondice. Ženy potěší také tréninkové programy pro těhotné nebo cviky po porodu.

Pozitíva

Skvělá orientace na webu
Obrovská databáze videí
Podrobné instruktáže

Negatíva

Orientované spíše na ženy
Absence většího množství silových tréninků

Gymbee.cz

Cvičení na hubnutí, zdravotní cvičení, kurz sebeobrany či meditační a dechová cvičení, měsíční nebo víceměsíční členství, videa rozdělená podle doby trvání, náročnosti nebo partie, kterou chcete procvičovat.

Prohlédnout nejlepší nabídku


Recenzia

Součástí tohoto cvičebního programu je několik typů tréninků. Gymbee má v nabídce základní, měsíční nebo víceměsíční členství. Pozitivem je také zvýhodněná nabídka, kdy máte k dispozici přístup k tréninkům na prvních 14 dní zdarma. Portfolio tréninků je rozděleno podle zaměření a obsahuje také speciální tréninkové instruktáže a informační videa o stravě, výživě nebo spánku.

Chcete-li budovat svaly nebo zhubnout, fitness cviky jsou určitě jedna z možností. Jedná se o jednu z nejpreferovanějších kategorií v rámci členství tréninkového programu Gymbee. Tréninky jsou vhodné pro ženy i muže. Mezi tréninkovými videi je také informační obsah týkající se stravy, spánku nebo strečinku. Páry potěší také unikátní lekce párového cvičení a nechybí ani kardio. Videa můžete vybírat podle doby trvání, náročnosti nebo podle partie, kterou chcete prioritně procvičovat. U některých cviků budete potřebovat náčiní. Hubnutí a nabírání svalů však nejsou jedinými účely cvičení.

Ženy jistě ocení speciální cviky, které posílí pánevní dno nebo se postarají o to, aby měly bříško po porodu jako před ním. Je třeba zmínit speciální videa se zdravotními cvičeními, kde instruktoři – fyzioterapeuti krok za krokem vysvětlují postupy, jak docílit pozitivních účinků speciálními cviky. V nabídce jsou dokonce videa týkající se správného sedu, procvičování bederních svalů, masáže předloktí či chodidel. Přítomen je dokonce i SOS kurz první pomoci. Díky lekcím zaměřeným na mobilizaci se také dozvíte to, jak optimálně aktivovat svalstvo před každým tréninkem. Můžete se tak vyhnout nepříjemným zraněním.

Unikátním obsahem, který online trénink Gymbee uživatelům přináší, je kurz sebeobrany. Díky tomu tak získáte základy, které mohou být cenné v kritických okamžicích fyzické inzultace. V programu se také dozvíte více o stravování a správném poměru sacharidů, tuků a bílkovin v jídlech během dne. Speciální pozornost autoři tréninkového programu věnovali také relaxačním cvičením a meditaci, které jsou v tréninku součástí vyrovnanosti těla a ducha. Dozvíte se tak, jak začít s meditací. Meditační videa či dechová cvičení vám mohou pomoci k vyšší produktivitě při tréninku i v práci. Za účelem flexibility končetin si můžete dopřát půlhodinové až hodinové lekce power jógy či speciální hatha flow jógy.

Online platforma portálu Gymbee.cz nabízí jednoduchou orientaci na webu. Všechny informace se nacházejí již na samotné úvodní stránce. Za drobnou nevýhodu lze považovat absenci náhledových videí. Ta si však lze prohlédnout po aktivování 14denního bezplatného členství. Pro získání přístupu je důležitá registrace a následný výběr členství. Po zaplacení již získáte přístup ke všem tréninkovým a instruktážním videím. K dispozici jsou cvičení na doma pro ženy i muže. Druhou možností je zakoupení poukazu s omezeným členstvím (1–3 měsíce) u externího prodejce. Takovýto poukaz disponuje speciálním kódem, který stačí zadat při registraci, a následně po potvrzení můžete začít okamžitě s tréninkem.

Komplexně je cvičební program od Gymbee.cz zárukou spokojenosti. Na výběr máte tréninky fitness, které vás dostanou do formy a dokážete s nimi nabrat svaly či zhubnout. Za nevídaný, ale kvalitní obsah lze považovat instruktážní videa sebeobrany. V rámci tréninkových videí naleznete také obsah týkající se stravování. Velmi chválíme zdravotní cvičení, která jsou prováděna fyzioterapeuty, nebo cviky pro lepší mobilitu. Gymbee vám ukáže také to, jak na meditaci či jógu. Efektivně si můžete vybrat z kratších nebo delších tréninků a řídit si tak dobu tréninku a jeho náročnost. Naleznete zde cviky pro začátečníky i pokročilé. Abyste si tréninkový program online vychutnali, budete potřebovat jen přístup k internetu a telefon, tablet či notebook.

Pozitíva

Kurz sebeobrany
Široká nabídka tréninků a instruktáží
Zdravotní cvičení i meditace

Negatíva

Horší orientace na webu

Instagym.sk

Princip měsíčního členství, neomezený přístup k databázi videí, kompletní jídelníček, online tréninkové programy rozdělené do kategorií.

Prohlédnout nejlepší nabídku


Recenzia

Instagym.sk funguje na principu měsíčního členství, kterým získáte přístup k databázi tréninkových videí. K dispozici máte nejen tréninková videa online, ale také ke každému cíli získáte kompletní jídelníček. Po registraci získáte na 14 dní bezplatný přístup a můžete si tak vyzkoušet, zda vám dynamika a průběh tréninků vyhovují.

Členstvím v Instagym získáváte neomezený přístup k databázi videí, ke všem online cvičením a tréninkům. Dohromady máte možnost vybírat z více než 150 tréninků, přičemž obsah neustále přibývá. Stačí vědět, jaký máte cíl. Trenéři a odborníci online tréninkové programy intuitivně rozdělili do jednotlivých kategorií, ze kterých je hned zřejmé, jaký je jejich cíl. Ke snížení hmotnosti je zde program Zahoď kila, cvičení doma pro ženy i muže s cílem spálit kalorie a dosáhnout poklesu hmotnosti. Ke zpevnění svalů a tvarování postavy je tu program Sexy tělo. S online tréninkovým programem Dej se do formy zase budete pracovat na své tělesné kondici.

Pro muže je zde vyčleněn samostatný tréninkový program. Tréninkový plán na cvičení doma pro muže je zaměřen na nabírání síly. Páry potěší videa s párovými cvičeními a na své si přijdou i klienti, kteří chtějí zlepšit flexibilitu a hybnost končetin – k dispozici jsou tréninková videa jógy a pilates s instruktáží. Instagym tak komplexně pokrývá trénink celého těla. Velice ho doporučujeme pro začátečníky, ale na své si mezi tréninky přijdou i pokročilejší cvičenci. Obrovskou výhodou je, že máte k dispozici konkrétní jídelníčky a nutriční plány, které obsahují více než 200 receptů. O obsah a procvičování cviků se stará tým odborníků – fitness trenéři, instruktoři, výživoví poradci nebo fyzioterapeuti.

Typy tréninků se liší samotným charakterem. V rámci programů nechybí rozcvička či strečink. Cvičení jsou buď pro začátečníky více instruktážní, statičtější, nebo naopak dynamická a vysoce intenzivní – HIIT či tabata. Videa obsahují velmi detailní instruktáže odborníků. Motivací pro vás mohou být různé výzvy, například Do léta fit s Instagymem, která obsahuje každodenní tréninková videa (30 minut denně) s cílem pomoci vám vytvarovat postavu do plavek.

Za specifický obsah považujeme FIT CAMPY, které jsou organizovány po celém Slovensku, ale vycestovat lze i do světa, a to za doprovodu odborníků na trénink i cestovní ruch. Členstvím získáváte určité výhody a kromě online tréninků, které si odcvičíte v obýváku, se můžete zúčastnit těchto akcí a cvičit se skutečnými odborníky i fyzicky. Do fitness kempu se můžete přihlásit přímo na stránce. Jsou zaměřené na různé druhy tréninků – na jógu a pilates, další na silová či kondiční cvičení.

Tréninkový plán na hubnutí, tréninkový plán na doma pro muže s cílem nárůstu síly nebo posilovací cviky ke zpevnění svalstva. Členstvím v Instagym máte možnost všechny tyto tréninky vyzkoušet a dosáhnout stanovených cílů. Členství zahrnuje kromě tréninkových videí také jídelníčky a nutriční plány, které obsahují dohromady více než 200 receptů. Zakoupit si lze měsíční, šestiměsíční nebo roční členství, přičemž při dlouhodobějším členství máte zvýhodněnou cenu za každý jeden měsíc. Pokud nevíte, jestli vám tato forma online tréninků na doma bude vyhovovat, potěší vás, že Instagym nabízí možnost 14denního bezplatného přístupu.

Webový portál má vlastní blog, který obsahuje volně přístupný obsah týkající se především fitness receptů, ale také rad a doporučení trenérů a výživových poradců. Orientace na webu je jednoduchá a pozitivní jsou i reference řady spokojených klientů. Instagym doporučujeme také začátečníkům, kteří chtějí získat návyky a začít se držet zdravého životního stylu a přitom mít cíl, kterého dokážou dosáhnout.

Pozitíva

Kompletní jídelníčky pro každý cíl
Zkušební doba na 14 dní zadarmo
Jasné rozdělení tréninkových programů

Negatíva

Žádné

Katiesclub.online

Kondiční, silové, taneční nebo intenzivní tréninky, unikátní online kurzy (trénink a instruktáž), bez nutričních plánů a jídelníčků.

Prohlédnout nejlepší nabídku


Recenzia

Jedná se o specifický tréninkový program na cvičení doma pro ženy. S prémiovým členstvím získává uživatel přístup k tréninkům s různým zaměřením – kondiční, silové, taneční (zumba) nebo intenzivní HIIT tréninky či tabata. Katiesclub.online disponuje také speciálními online kurzy, ke kterým můžete po zaplacení získat unikátní přístup.

Při registraci máte na výběr ze dvou možností. Na jinak velmi přehledné webové stránce si můžete na úvod zvolit registraci se 7denním bezplatným přístupem. Omezen je však na 10 tréninkových videí. Každé má délku 30 minut. Výběr tréninků je přehledně rozepsaný, obsahuje například tabatu, body styling, trénink středu těla (core), fitness trénink nebo zumbu. Za cenu měsíčního členství již získáte přístup ke všem tréninkovým videím po dobu 30 dnů. Členství se automaticky obnovuje, dokud se nerozhodnete, že už ho nepotřebujete.

V rámci prémiového členství získáte přehledné portfolio tréninků rozdělených do jednotlivých kategorií. Pozitivně vnímáme fakt, že tréninky jsou zaměřené nejen na výdrž, hubnutí a formování postavy, ale také na rozvoj síly, stability, flexibility, koordinace pohybu či v rámci pilates a jógy i na rovnováhu mysli. Tréninkový online program domácího cvičení obsahuje vysoce intenzivní intervalové tréninky, intenzivní HIIT a tréninky tabata, ale také taneční lekce, fitness zumbu, cvičení k posílení středu těla nebo vydatné kruhové tréninky se zaměřením na celé tělo. Jednotlivé lekce jsou očíslovány a označeny, vždy tak přesně víte, kterou lekci jste absolvovali. Každý typ tréninku si můžete rozvrhnout na jiný den a díky neomezenému přístupu můžete cvičit kdykoliv. V rámci tohoto online koučování však chybí prvek stravování, který není součástí členství.

V nabídce Katiesclub.online se nacházejí také unikátní online kurzy. Ty jsou zaměřeny na trénink i instruktáž. Orientovány jsou na konkrétní cíle a jejich úkolem je klientům ukázat něco navíc. Kurzy je nutné zakoupit a nejsou součástí placeného členství. Jedná se například o kurz pilates, kondiční kurzy nebo ladywork – shape me kurzy, které jsou určené ke komplexnímu procvičení těla, formování postavy a budování kondice. Unikátní online kurz se týká i redukce hmotnosti a zpevnění tuku. Obsahuje kondičně-silové tréninky rozepsané týden po týdnu. Klienti tak mají jasnou navigaci a vědí, jak k tréninku přistupovat, jakou intenzitu a zátěž zvolit. Tým je tvořen trenéry, kteří se specializují na jednotlivé oblasti fitness.

Katiesclub.online je v zásadě velmi intuitivním online tréninkovým programem, který klientům nabízí široké portfolio tréninkových videí a obsahu k dosahování fitness cílů. Velmi pozitivně hodnotíme kategorizaci tréninků a strukturování cviků. Chybí však nutriční plány nebo jídelníčky. Premium členstvím získáte kromě kondičně-silových tréninků také tréninková videa s power jógou, zumbou, cviky na posílení středu těla nebo vysoce intenzivními HIIT tréninky či tabatou. Přítomny jsou také samostatné online kurzy, které jsou pro klienty dobrým způsobem, jak v tréninku pokročit.

Tréninky mužů a žen se z hlediska hubnutí či zlepšování kondice příliš neliší, ale při nabírání svalů, budování síly a formování postavy mají svá specifika. V tomto případě jsou tréninkové programy orientovány spíše na ženské publikum, což však nelze považovat za výrazné minus. Komplexně je cvičební program Katiesclub.online vhodný pro začátečníky i pokročilé.

Pozitíva

Přehledná kategorizace tréninků
Ucelené tréninkové jednotky
Speciální online kurzy detailní instruktáž

Negatíva

Zaměřené hlavně na ženy
Bez jídelníčků

Proč si vybrat program domácího cvičení?

Programy domácího cvičení pro ženy i muže jsou často považovány za alternativu v případě, že člověk nechce nebo nemůže cvičit ve fitness centru – posilovně. Důvody mohou být různé, což ovšem není podstatné. Důležité je, že pro ty, kteří se cvičením začínají, chtějí si osvojit návyky, zhubnout, formovat postavu, nabrat svaly nebo zlepšit kondici, je toto jedna z možností, jak začít.

Na své si však přijdou i pokročilejší cvičenci. Cvičební programy dokážou eliminovat fakt, že někteří lidé nevědí, co a jak cvičit. Díky online tréninkům si můžete svůj den také dokonale uspořádat a cvičit, kdy chcete, kde chcete a jak moc chcete. Trénink si můžete přizpůsobit na míru. Důležitá je sebedisciplína a motivace, abyste dosahovali vytoužených cílů. Proč se vyplatí investovat do programů domácího cvičení?

Výhody programů domácího cvičení

 • Cvičení z pohodlí domova – výhodou těchto tréninkových programů je to, že cvičit můžete v maximálním pohodlí svého domova. Nemusíte se obávat pohledů ostatních lidí, cvičit můžete v obýváku, na terase nebo na dvoře. Stačí, když máte k dispozici mobil, tablet nebo notebook, na němž můžete svůj trénink sledovat.
 • Časová neomezenost – netrávíte čas cestováním z/do posilovny. Stejně tak máte možnost cvičit ráno, před obědem, v poledne, odpoledne, večer nebo v noci. Tréninky si můžete přizpůsobit podle sebe. Zvolit si můžete délku tréninků, která vám vyhovuje. Časový plán dne si můžete přizpůsobit tak, jak potřebujete.
 • Cvičení na míru – s programy domácího cvičení si můžete vybrat, jaký je váš cíl, a podle toho si zvolit typ tréninku. Můžete tak hubnout, spalovat tuky, formovat postavu, nabírat svaly nebo zlepšovat kondici. Můžete se naučit jógu, pilates nebo meditovat. Trénink si můžete přizpůsobit na míru podle partie, náročnosti, intenzity, zátěže nebo zkrátka podle toho, na co máte náladu.
 • Rady od profesionálů – autory těchto tréninkových programů jsou skuteční odborníci – fitness trenéři, výživoví poradci, instruktoři nebo fyzioterapeuti. Můžete se tak poradit se skutečnými profesionály a dočkáte se individuálního přístupu a odborných rad a tipů.
 • Jídelníčky a nutriční plány – součástí některých programů jsou také jídelníčky na míru, nutriční plány nebo recepty pro zlepšení životního stylu i z pohledu stravování, které je při dosahování výsledků neodmyslitelnou součástí.
 • Stáváte se součástí komunity – členstvím se stáváte součástí fitness komunity. Můžete se účastnit výzev, fitness kempů, instruktáží nebo cvičit s ostatními online. Zároveň můžete poznat spoustu nových lidí a navázat nové kontakty. Sport je ideální cestou, jak se socializovat a stát se součástí kolektivu lidí se stejnými zájmy a cíli.
 • Přísun motivace – sledováním online tréninků dostáváte neustálý přísun motivace a nabýváte pocitu, že daný trénink je stvořený přímo pro vás.
 • Cenová dostupnost – takovéto řešení má i ekonomický smysl. Roční členství v online cvičebních programech se ani zdaleka nepřibližuje nákladům na vstupy do fitness centra, kurzy jógy, pilates, vybavení domácí tělocvičny nebo najmutí osobního trenéra.

Nevýhody programů domácího cvičení

 • Nutnost sebedisciplíny – nevýhodou je, že je nutné, abyste dokázali pracovat s motivací a nezapomínali na disciplínu. Není nic jednoduššího než chtít, ale neudělat pro to nic. Patnáct či třicet minut tréninku by se tak pro vás mělo stát nutností – a s tím je třeba pracovat.
 • Technika a provádění cviků – ačkoli jsou součástí programů i instruktážní videa, někdy osobní kontakt video nenahradí, a než se naučíte cvik provádět správně, může to nějakou dobu trvat. Základem je však nenechat se odradit.
 • Stereotypní prostředí (prostor) – pro někoho může být fitness centrum jistým druhem motivace k tréninku, domácí prostředí pro něj není tím místem, ve kterém je motivován k tomu, pracovat na svých cílech, a potřebuje prostředí, které ho „nakopne“. Při domácím cvičení se může stát, že se pro vás obývací pokoj stane stereotypním a budete muset hledat jiný impuls. Pro někoho je cvičení v domácím prostředí opravdu výzva i z toho důvodu, že vás mohou vyrušovat jiní členové domácnosti.

Otázky a odpovědi – FAQ

Máte dotazy týkající se online tréninkových programů? Chcete se poradit ohledně výběru vhodného tréninkového programu? TestMagazín vám rád pomůže. Stačí, když nám napíšete do sekce komentářů. Odpovíme vždy, a to co nejdříve. Budeme také rádi, pokud se s námi a ostatními čtenáři podělíte o vlastní zkušenosti s domácím cvičením prostřednictvím online cvičebních programů.

Ano, jelikož většina poskytovatelů těchto služeb funguje na principu měsíčního nebo víceměsíčního členství, platbu za následující měsíc můžete zrušit a tím zrušíte i aktivaci členství.

Pro lidi, kteří nemají dostatek času na cvičení ve fitness centrech, nechtějí platit měsíční permanentky nebo si najímat osobního trenéra, je toto řešení optimální. Důležité je vždy stanovení cíle a budování disciplíny. Jen tak lze dosahovat výsledků i cvičením doma. Takovéto řešení je velmi výhodné i z ekonomického hlediska. Spolu s online tréninkovými videi totiž získáváte řadu jiných výhod a stáváte se zároveň členy komunity.

Jedná se o poměrně komplikovanou otázku. Uvedené programy domácího cvičení jsou určené pro muže, ženy, začátečníky i pokročilé. Každý si v nich najde své, a to bez ohledu na to, zda chce zhubnout, nabrat svaly, zlepšit výdrž, cvičit břicho nebo vytvarovat hýždě. Cvičení, stravování a dodržování plánů mohou být efektivní jen natolik, nakolik je silná vaše motivace a disciplína. S tím, že si zaplatíte členství v tréninkovém programu a budete dosahovat okamžitých výsledků, nelze počítat, důležité je program dodržovat, jako byste nad sebou měli skutečného trenéra. Osvojíte si návyky, naučíte se techniku a budete dělat pokroky. Tato cvičení dokážou být efektivní a můžete za pomoci nich dosahovat svých cílů, pokud budete chtít.

Ano, ale samozřejmě má své limity. Rozhodně se nevyrovná placeným členstvím v tréninkových programech. Doporučit však můžeme jednoduché mobilní aplikace, jako je Trénink formou 30denní výzvy v Google Play, pro ženy je rozšířená aplikace Women Workout At Home k tvarování postavy a hubnutí. Dobré ohlasy má také aplikace Zhubněte za 30 dní nebo Adidas training by Runtastic. Některé aplikace jsou v češtině, jiné v anglickém jazyce. Nabízejí většinou dynamické nebo statické znázornění cviků, abyste věděli, jak je technicky provádět. Takovéto aplikace doporučujeme především pro začátečníky, kterým mohou sloužit jako instruktáž, ale vyzkoušet si je mohou i pokročilejší cvičenci.

Testované produkty

Ďalšie články z kategórie Sport

Vaše hodnocení:
(92.6%)