Hecht 745 kultivátor – recenze

Hecht 745 má vcelku pozoruhodný výkon. 1 500 W elektrický kultivátor se dá označit za nadprůměr. Díky tomu si poradí i s tvrdší a „méně poddajnou“ půdou. Tento model má poměrně velkou šířku záběru a jeho celkové provedení je vysloveně odolné. Hecht 745 se dá označit za ideální hobby kultivátor do menších až středně velkých zahrad za velmi dobrou prodejní cenu, která je přiměřená k jeho kvalitě i výkonu.

Publikované: 17.06.2021
Aktualizované: 03.04.2024

Hecht 745

Elektrický kultivátor, jmenovitý výkon 1 500 W, fixní pracovní šířka i hloubka, hmotnost 11,6 kg.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Hecht 745 se v mnohých směrech (např. jmenovitý výkon, šířka záběru, počet nožů) podobá na výherce v kategorii „Výhodný nákup“, elektrický kultivátor Worcraft SF7G602. Na rozdíl od něho se dokáže zarýt o 4 cm hlouběji, přesněji do hloubky 22 cm. Zároveň má o něco menší šířku záběru, která představuje 40 cm, což je téměř zanedbatelný detail. Posledním, opět jen minimálním, rozdílem je jeho pořizovací cena, která je o pár eur vyšší.

Hecht 745 je 1 500W elektrický kultivátor, což je opravdu slušné. V praxi s ním můžete pracovat v písčité i vysloveně tvrdé a jílovité půdě. Najdete na něm 6 pevných robustních nožů, přičemž každý z nich disponuje 4 zuby. Pracovní šířku ani hloubku není možné nastavit ani v tomto případě. To je ale pro kultivátory v této cenové kategorii příznačné.

Na Hecht 745 nás zaujalo i několik praktických detailů, ke kterým patří úchyt na přívodní kabel přímo na jednom z držadel, sklápěcí dvojruční rukojeť a zadní pomocná kolečka, která můžete jednoduše demontovat. Naopak, asi největším negativem, které je, paradoxně, i plusem, je jeho hmotnost.

Hecht 745 má pouze něco kolem 12 kg. Na jedné straně je ideální pro ženy či méně fyzicky zdatné osoby, na straně druhé na něj musíte při práci celkem dost tlačit. Navíc, připravte se i na ne nejpříjemnější vibrace přenášené na vaše ruce. Celkovému provedení nemáme co vytknout. Hecht 745 je odolný, pevný a kvalitní, plastové prvky se nacházejí hlavně na částech, které při práci nejsou vystavené nadměrné zátěži, převodovka je kovová a už uvedené nože se dají označit za vysloveně robustní.

Elektrický kultivátor Hecht 745

Hecht 745 motor

Elektrický kultivátor Hecht 745 nože

Hecht 745 konstrukce

Hecht 745 madla

Hecht 745 motor

Hecht 745 nože

Záverečné zhodnotenie

Pozitíva

Dobrý poměr mezi cenou a výkonem
Jednoduchá manipulace a ovládání
Kvalitní provedení

Negatíva

Nízká hmotnost v poměru k výkonu elektromotoru

Typ motoru = elektrický ● Jmenovitý výkon motoru = 1 500 W ● Šířka záběru = 40 cm ● Kultivační hloubka = 22 cm ● Počet nožů = 6 ● Hmotnost = 11,6 kg


Prečítajte si

Hodnocení:
(81%)

Komentáre
Josef 12.Aug.2022

Koupil jsem kultivátor 745 v roce 2016. Šestkrát jsem s ním upravil plochu 60 M2 vždy na jaře po podzimním zryti plochy. Letos shořel motor. Po rozdělání jsem zjistil, že u převodu je rotor uložen tak, že by se s ním bez problémů nedala míchat ani voda. Konstruktér má mu obdiv.!!??

Odpovedať

Ludmila Cápová 30.Oct.2022

Mám už druhý. Tomu prvnímu shořel motor, druhý má pojistku, ale zato praskla převodovka. Zas tak moc práce za dva roky neudělal.
Oprava prvního prý se nevyplatí. naštěstí z něj mám převodovku, tak se to snad povede.
Od Hechtu už nic nechci.

Odpovedať

Rudolf Telepovsky 13.Mar.2024

Mojmu kultyvatoru hecht 745 zhorel motor po par hodinach prace.Po rozobrati som zistil ze horne uchytenie osky elektromotora nieje v lozisku ani v puzdre ale v tenkej podlozke.V zivote som sa s takym neodbornym uchytenim nestretol.Doteraz nechapem ako to vobec mohlo fungovat.

Odpovedať