Hecht 745 recenze kultivátoru

Hecht 745 má vcelku pozoruhodný výkon. 1 500 W elektrický kultivátor se dá označit za nadprůměr. Díky tomu si poradí i s tvrdší a „méně poddajnou“ půdou. Tento model má poměrně velkou šířku záběru a jeho celkové provedení je vysloveně odolné. Hecht 745 se dá označit za ideální hobby kultivátor do menších až středně velkých zahrad za velmi dobrou prodejní cenu, která je přiměřená k jeho kvalitě i výkonu.

Publikované: 17.06.2021
Aktualizované: 21.07.2021

Hecht 745

Elektrický kultivátor, jmenovitý výkon 1 500 W, fixní pracovní šířka i hloubka, hmotnost 11,6 kg.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Hecht 745 se v mnohých směrech (např. jmenovitý výkon, šířka záběru, počet nožů) podobá na výherce v kategorii „Výhodný nákup“, elektrický kultivátor Worcraft SF7G602. Na rozdíl od něho se dokáže zarýt o 4 cm hlouběji, přesněji do hloubky 22 cm. Zároveň má o něco menší šířku záběru, která představuje 40 cm, což je téměř zanedbatelný detail. Posledním, opět jen minimálním, rozdílem je jeho pořizovací cena, která je o pár eur vyšší.

Hecht 745 je 1 500W elektrický kultivátor, což je opravdu slušné. V praxi s ním můžete pracovat v písčité i vysloveně tvrdé a jílovité půdě. Najdete na něm 6 pevných robustních nožů, přičemž každý z nich disponuje 4 zuby. Pracovní šířku ani hloubku není možné nastavit ani v tomto případě. To je ale pro kultivátory v této cenové kategorii příznačné.

Na Hecht 745 nás zaujalo i několik praktických detailů, ke kterým patří úchyt na přívodní kabel přímo na jednom z držadel, sklápěcí dvojruční rukojeť a zadní pomocná kolečka, která můžete jednoduše demontovat. Naopak, asi největším negativem, které je, paradoxně, i plusem, je jeho hmotnost.

Hecht 745 má pouze něco kolem 12 kg. Na jedné straně je ideální pro ženy či méně fyzicky zdatné osoby, na straně druhé na něj musíte při práci celkem dost tlačit. Navíc, připravte se i na ne nejpříjemnější vibrace přenášené na vaše ruce. Celkovému provedení nemáme co vytknout. Hecht 745 je odolný, pevný a kvalitní, plastové prvky se nacházejí hlavně na částech, které při práci nejsou vystavené nadměrné zátěži, převodovka je kovová a už uvedené nože se dají označit za vysloveně robustní.

Elektrický kultivátor Hecht 745

Hecht 745 motor

Elektrický kultivátor Hecht 745 nože

Hecht 745 konstrukce

Hecht 745 madla

Hecht 745 motor

Hecht 745 nože

Klady a Zápory

Dobrý poměr mezi cenou a výkonem
Jednoduchá manipulace a ovládání
Kvalitní provedení

Nízká hmotnost v poměru k výkonu elektromotoru

Typ motoru = elektrický ● Jmenovitý výkon motoru = 1 500 W ● Šířka záběru = 40 cm ● Kultivační hloubka = 22 cm ● Počet nožů = 6 ● Hmotnost = 11,6 kg


Nejlepší kultivátory 2021 + recenze

Hodnocené parametry Do našeho testu kultivátorů jsme vybrali modely s různým typem pohonu, výkonem, pořizovací cenou, vlastnostmi a funkcemi. Jelikož jsme je porovnávali i mezi sebou, na základě čehož následně obsadily jednotlivé příčky, bylo nezbytné, abychom si na začátku stanovili jakousi pomůcku, podle které probíhalo jejich samotné recenzování. V první řadě jsme se zaměřili na... Přečíst článek

Hodnocení:
(82%)