Klarstein Figo stropní ventilátor – recenze

Klarstein Figo je další stropní ventilátor s osvícením, který je vhodný do středně velkých místností. Z hlediska ceny jde o poněkud dražší model. Ovládání je dálkové, rychlost je regulovatelná ve 3 stupních a světlo je nezávislé na ostatních funkcích spotřebiče. Klarstein Figo dosahuje přiměřené max. hlučnosti, nachází se na něm funkce zpětného chodu a jeho spotřeba elektřiny je vcelku nízká.

Publikované: 02.02.2022
Aktualizované: 04.11.2022
Obsah článku:

Klarstein Figo

Stropní ventilátor se světlem, 3 lopatky, průměr ventilátoru 132 cm, dálkové ovládání, 3stupňová regulace rychlosti, max. hlučnost 50 dB, příkon 55,9 W.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Stropní ventilátor Klarstein Figo, který je vybaven integrovaným světlem, je vhodný i do větších prostorů. Má velký průměr, vysoký výkon, hlučnost je nízká a jeho spotřeba elektřiny je přiměřená. K plusům řadíme také možnost regulace výkonu a funkci zpětného chodu.

Mašina s pořádným výkonem

Klarstein Figo se 3 lopatkami má průměr 132 cm, je vysoký 40 cm, váží 8,5 kg, max. průtok vzduchu činí 167,32 m³/min. a max. rychlost proudění vzduchu dosahuje 1,99 m/s, což znamená, že ho využijete i ve větších prostorech o rozloze kolem 40 m². Ventilátor můžete ovládat ve 3 stupních, a to pomocí dálkového ovladače, který je součástí dodávky. Příkon 55 W, a tudíž i spotřeba elektřiny jsou přiměřené výkonu. Pozitivem je vcelku nízká hlučnost při max. výkonu. I tento model lze umístit na šikmý strop, samotnou montáž hodnotíme jako poněkud komplikovanou.

Klarstein Figo recenze

Stejně jako u vítězného modelu Westinghouse Vegas se i na Klarstein Figo nachází funkce zpětného chodu, takže jej využijete v letních i zimních měsících, během kterých vám může pomoci snížit provozní náklady na vytápění. Integrované světlo s objímkou ​​E27 s mléčným skleněným stínítkem, jehož průměr činí 20 cm, lze připojit přímo k elektrické síti. Funguje nezávisle na ventilátoru, takže tento spotřebič poslouží i jako samostatné osvětlení.

Zkušenosti s Klarstein Figo

Stropní ventilátor Klarstein Figo se mezi spotřebiteli těší velké oblibě. K pozitivně hodnoceným parametrům nejčastěji řadí spolehlivý chod, nízkou hlučnost, pěkný design či možnost jeho ovládání na dálku. Negativní recenze souvisí s náročnější montáží a absencí žárovky i baterií do dálkového ovladače v balení.

Recenzie a skúsenosti so stropným ventilátorom Klarstein Figo
Zdroj: Heureka.sk

Záverečné zhodnotenie

Pozitíva

Vysoký a regulovatelný výkon – vhodný do velkých místností
Tichý provoz
Funkce zpětného chodu

Negatíva

Vyšší pořizovací cena
Náročnější montáž

Počet lopatek = 3 ● Průměr/výška ventilátoru = cca 132 / 40 cm ● Ovládání = dálkové ● Počet rychlostí = 3 ● Max. objemový průtok = 167,32 m³/min. ● Hlučnost = 50 dB ● Světlo = patice E27 ● Příkon ventilátoru = 55,9 W ● Napětí = 220/240 V ● Hmotnost 8,5 kg

Fotogaléria


Testované produkty

Prečítajte si

Hodnocení:
(82.2%)