Klarstein Monteverde stropní ventilátor – recenze

Ventilátor se na základě svého nižšího výkonu hodí do menších místností. Má však dostatek sil k tomu, aby vám zpříjemnil pobyt doma během horkých letních dnů. K dispozici jsou tři rychlostní stupně a integrované svítidlo. Potěší praktický časovač či držák na dálkový ovladač. Minusem je vyšší pořizovací cena či možnost využití pouze během léta. Ventilátor totiž nedokáže produkovat i teplý vzduch, jak je tomu u některých konkurenčních produktů. Plusem je elegantní design, který se hodí do příbytku ve venkovském stylu.

Publikované: 20.07.2022
Aktualizované: 07.11.2022
Obsah článku:

Klarstein Monteverde

Stropní ventilátor, průtok vzduchu 8 376 m³/h, příkon 41 W, tři rychlosti, světlo, dálkové ovládání.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Výhody produktu

Ventilátor Klarstein Monteverde dokáže poskytnout čerstvý vánek. Vzhledem k tomu, že má menší výkon 41 W, hodí se spíše do menších místností. Vrtule o průměru 52 palců (132 cm) se pohybují ve třech rychlostech. Na výběr jsme měli vysokou, střední a nízkou. Při nejvyšší rychlosti dokáže dát přístroj do pohybu až 8376 m³ vzduchu za hodinu. Přestože jsou lopatky plastové, nepůsobí levným dojmem, protože věrně imitují dřevo.

Klarstein Monteverde recenze

Oceňujeme velmi tichý chod ventilátoru, maximální hlučnost je pouhých 47 dB. Při běžné činnosti jsme ho téměř neregistrovali. Nechybí ani integrovaná svítilna. Lampa se stínítkem z mléčného skla umocňuje elegantní design výrobku. Pasuje do ní žárovka se závitem E27, která však není součástí balení, a tak je třeba si ji hned v úvodu dokoupit. Maximum pro žárovku je 60 W.

Ventilátor lze instalovat přímo na stávající elektrickou síť. Oceňujeme jednoduchost ovládání, které probíhá přes dodávaný dálkový ovladač. Ten napájí dvě baterie typu AA, které nejsou v balení. Velmi nás potěšil časovač se čtyřmi úrovněmi vypnutí. K dispozici jsme měli jednu, dvě, čtyři nebo osm hodin. Tato chytrá funkce nám ještě více zpříjemňovala používání ventilátoru. Součástí balení je šikovný držák na dálkový ovladač.

Nevýhody produktu

Ventilátor pracuje velmi dobře, ale jak jsme uvedli, pro menší výkon se hodí spíše do pokojů s menší rozlohou. Trochu nás zklamalo, že vrtule se pohybují jen jedním směrem a tedy ventilátor lze využívat pouze během léta. Jiné konkurenční produkty nabízí také proudění teplého vzduchu. Tyto mají celoroční využití, přičemž cenově jsou na tom podobně, a proto jsou vhodnější investicí. Minus si ventilátor zaslouží i za vyšší pořizovací cenu a za to, že v balení není návod v češtině. Toto je však problémem všech produktů od Klarstein, návod je dostupný pouze online. Jako celek však ventilátor funguje velmi dobře a stane se pěkným doplňkem hlavně v těch příbytcích, kde převládá venkovský styl.

Stropní ventilátor Klarstein Monteverde

Parametry

Příkon41 W
Počet rychlostí3
Hlučnost47 dB
Průtok vzduchu 8 376 m³/hod.
Studený vzduchano
Teplý vzduchne
Světloano
Funkce stmíváníne
Dálkové ovládáníano
Časovačano
Průměr vrtule132 cm
Objímka žárovkyE27
Hmotnost5 kg

Zkušenosti s Klarstein Monteverde

Ventilátor si od uživatelů vysloužil pozitivní reakce. Ocenili, že je tichý a má velmi příjemné linie i design. Líbilo se jim jednoduché ovládání pomocí dálkového ovladače či fakt, že ventilátor byl bezpečně zabalen, aby se během převozu nepoškodil. Jedna spotřebitelka vyzdvihla, že tento ventilátor je správnou volbou pro ty, kterým se líbí venkovský styl. Pochvala padla i na funkci časovače s několika možnostmi nastavení, což ještě více usnadňuje používání ventilátoru. Jedno mínus dostal produkt za krytku, která by měla skrýt kabely, avšak nedosedá úplně na ventilátor, proto je kabely trochu vidět. Celkově byli uživatelé s tímto produktem spokojeni.

Recenze a zkušenosti se stropním ventilátorem Klarstein Monteverde
Zdroj: Klarstein.cz

Alternativy

Klarstein Monteverde je tichý a elegantní ventilátor, kteří ocení nadšenci venkovského stylu. Ventilátor s designem imitace dřeva, který seženete za přijatelnou cenu, je Sulion 075799. Má také zpětný chod pro zimní režim a proudění teplého vzduchu. Zajímavým kouskem v portfoliu prodejců je rovněž Westinghouse JET I. Ventilátor má všechny potřebné funkce jako dražší produkty. Pyšní se tichým chodem, velmi dobrým výkonem a jednoduchou instalací. Přestože Klarstein je velmi tichý ventilátor, můžete chtít ještě něco tiššího. V tomto případě je vhodbou volbou Sulion 072199, který má hlučnost pouhých 36 dB a skvělý výkon až 70 W.

Záverečné zhodnotenie

Pozitíva

Elegantní venkovský styl
Velmi tichý chod vrtulí
Praktický časovač
Jednoduché ovládání
Držák na dálkový ovladač

Negatíva

Bez proudění teplého vzduchu

Příkon: 41 W ● Počet rychlostí: 3 ● Průtok vzduchu: 8 376 m³/h ● Hlučnost: 47 dB ● Dálkové ovládání: ano ● Světlo: ano

Fotogaléria


Prečítajte si

Hodnocení:
(80.8%)