Xerox Phaser 3020Bi recenze laserové tiskárny

Jde o levnou tiskárnu, která nabízí možnost černobílého tisku. Rozlišení tisku je 600 × 600 DPI, což k tisku textových dokumentů stačí. Plusem jsou kompaktní rozměry, zásobník na 150 listů a dostupná cena. Za minutu zvládne tiskárna vytisknout až 20 stran černobílého textu.

Publikované: 16.07.2021
Aktualizované: 06.09.2021

Xerox Phaser 3020Bi

Rychlost tisku 20 stran za minutu, pouze černobílý tisk, rozlišení 600 × 600 DPI, bezdrátové připojení, Apple AirPrint, režim spánku, chybí oboustranný tisk.

Prohlédnout nejlepší nabídku

V našem srovnávacím testu si pozornost vysloužila i velmi oblíbená laserová tiskárna Xerox Phaser 3020Bi. Tiskárna sice nabízí jen možnost černobílého tisku, ovšem vzhledem k ceně chybějící barevný tisk určitě není nevýhodou. Xerox Phaser je laserová tiskárna určená hlavně pro kanceláře nebo pro ty, kteří tisknou především text, resp. různé textové dokumenty a kteří při tisku nevyžadují živé barvy. Rozlišení tisku je 600 x 600 DPI. Dalším parametrem, který ji předurčuje do kanceláře, jsou její kompaktní rozměry. Drobným minusem, který v kanceláři zamrzí, je, že tiskárna nepodporuje oboustranný tisk. Tiskárna nemá žádný displej. Vpravo na horní straně najdete dvě tlačítka. Jedním z nich tiskárnu vypínáte i zapínáte.

Od 600MHz procesoru nelze mít přehnaná očekávání, nicméně spotřebitelé pozitivně hodnotili rychlost tisku i fakt, že se při tisku nezasekává. Xerox zvládne za minutu vytisknout až 20 stran černobílého textu. Praktickým pomocníkem je zásobník na 150 listů. Výstupní zásobník pojme o 50 listů méně. Xerox není nijak inovativním zařízením, využívá klasický, monochromatický laserový tisk. Toner s označením Xerox 10R02773 nepatří mezi nejlevnější, útěchou však může být dostupná cena tiskárny. V balení naleznete zkušební toner. Kvalita konstrukce a použitých materiálů odpovídá ceně.

Spotřebitelé tiskárnu hodnotí jako velmi úspornou, především co se spotřeby barvy týká. Když tiskárnu aktuálně nepoužíváte, můžete aktivovat režim spánku. Obsluha tiskárny je opravdu jednoduchá. Opomenout však nesmíme to, že s tiskárnou lze komunikovat přes WiFi nebo ethernetový LAN kabel. Standardně využívá připojení přes USB 2.0 port. Možné je spárování s mobilem, je však nutné do počítače stáhnout software a přes ten se připojit k mobilu. Teprve pak můžete s tiskárnou komunikovat. Toto řešení považujeme za zbytečně komplikované. Uživatele operačních systémů iOS potěší funkce Apple AirPrint. V balení nechybí napájecí a USB kabel, jakož i CD se softwarem k instalaci.

Xerox Phaser 3020Bi recenze

Laserová tiskárna Xerox Phaser 3020Bi

Laserová tiskárna Xerox Phaser 3020Bi recenze

Xerox Phaser 3020Bi ovládání

Klady a Zápory

Dostupná cena
Rychlý tisk bez zasekávání
Kompaktní rozměry a jednoduché ovládání

Pouze černobílý tisk
Komplikované připojení k mobilu (přes software)
Oboustranný tisk není možný

Rychlost tisku: 20 str./min. (A4) ● Rychlost tisku oboustranně: ne ● Základní funkce: černobílý laserový tisk ● Rychlost procesoru: 600 MHz ● Paměť: 128 MB ● Rozlišení tisku: 600 × 600 DPI ● Připojení: USB 2.0 Hi-Speed, LAN, WiFi ● Formát papíru: A4, A5 ● Zásobník: 150 listů (vstup), 100 listů (výstup) ● Další funkce: Apple AirPrint, režim spánku


Hodnocení:
(81%)