Elíz EL 2000 INV WiFi elektrický konvektor – recenze

Cenově dostupný a výkonný elektrický ohřívač od výrobce Elíz. Konvektor je stavěný pro místnosti o výměře do 22 m2. Zařízení disponuje dostatečně výkonným topným tělesem. Zajímavostí je možnost ovládání prostřednictvím mobilní aplikace díky podpoře WiFi rozhraní. Provoz je tichý a ovládání jednoduché.

Publikované: 26.09.2022
Aktualizované: 31.01.2023
Obsah článku:

Elíz EL 2000 INV WiFi

Příkon 2 000 W, bez regulace výkonu, termostat, časovač, WiFi, displej, model určený na zeď.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Dostatečný topný výkon

Konvektor Elíz EL 2000 INV WiFi řadíme k moderním ohřívačům, ačkoli designem připomíná klasické radiátory. Někomu tento vzhled vyhovuje více, jinému méně. Primárním účelem je vytápění, které tento model zvládá na jedničku. Příkon 2 000 W je dostatečný a chytrá samoregulace díky termostatu se dokáže postarat o efektivní ohřev vzduchu v prostoru. Za účelem optimální distribuce horkého vzduchu je použit dvojitý hliníkový výměník. Samotné topné těleso je z nerezu. Přístroj detekuje teplotu v místnosti a přizpůsobuje samotný výkon vytápění. Po dosažení teploty se automaticky vypne. Provoz je v rámci možností poměrně úsporný.

Elíz EL 2000 INV WiFi recenze

Kromě termostatu je k dispozici také časovač. Model Elíz dokonce umožňuje nastavení týdenního plánu vytápění. Nastavit můžete až sedm časových intervalů, ve kterých se bude konvektor spouštět a topit podle dalších nastavení. Umožňuje volbu režimů, například režim Sleep, nebo protimrazový provoz. Teplotu lze nastavit od 7 do 28 °C. Nechybí ani bezpečnostní funkce za účelem ochrany před přehřátím. Při výpadku proudu si zařízení pamatuje všechny nastavené hodnoty včetně týdenního časovače. Konvektor Elíz disponuje i detekcí otevřeného okna – při rapidním poklesu teploty v místnosti automaticky zastaví vytápění.

Senzor otevřeného okna a barevný displej

Chytrou výbavou je WiFi přijímač signálu, který umožňuje komunikaci s vaším chytrým telefonem. Prostřednictvím aplikace můžete provádět všechna důležitá nastavení – nastavení teploty, časovač nebo volba režimů. Obejdete se však i bez mobilní aplikace. Model Elíz má barevný TFT displej s ovládacím panelem. Ve stavu, kdy neprobíhá nastavování hodnot, displej ztmavne. Lze rovněž nastavit jas a intenzitu stmívání displeje. Výhodou mobilní aplikace je, že teplotu v místnosti můžete nastavovat po jednotlivých desetinách o 0,1 °C, v případě ovládání pomocí panelu pouze o 0,5 °C. Konvektor má krytí IP24, proto může bezpečně fungovat i v koupelně.

Zkušenosti s Elíz EL 2000 INV WiFi

Recenzovaný konvektor považujeme za vhodnou volbu pro zákazníky, kteří mají vyšší nároky. Zároveň však oproti konkurenci zaujme dobrou cenou. Má větší rozměry a designem připomíná standardní radiátory. Přesto je jeho design neutrální a mnohým bude vyhovovat. Zákazníkům se líbí jeho výkon a výhřevnost, která je velmi důležitá. Negativní ohlasy nejsou ani na konstrukci a kvalitu zpracování. Konvektor se snadno ovládá a zároveň nabízí velké množství individuálních nastavení.

Recenze a zkušenosti s elektrickým konvektorem Elíz EL 2000 INV WiFi
Zdroj: Heureka.sk

Mobilní aplikace umožňuje ohřívač ovládat i na dálku. Chytré je i ovládání prostřednictvím ovládacího panelu s barevným TFT displejem. Nechybí ani volba režimů, ochrana proti mrazu či dokonce detekce otevřeného okna. Výkon lze regulovat jednoduše díky termostatu. Výkonnostní stupně nelze nastavit. Ohřívač můžete díky zvýšené odolnosti proti vodě používat i v koupelně. V případě, že vám design není příliš po chuti, doporučujeme sáhnout po designovém kousku Klarstein Bornholm Smart, který je však dražší. Rovněž disponuje připojením k WiFi, má podobné funkce a stejný výkon.

Záverečné zhodnotenie

Pozitíva

Jednoduché ovládání
WiFi rozhraní
Efektivita výhřevnosti

Negatíva

Design

Příkon/výkon: 2 000 W ● Regulace výkonu: ne ● Termostat: ano ● Konstrukce: na zeď ● Ventilátor: ne ● Displej: ano ● Časovač: ano ● Ukazatel pokojové teploty: ne ● WiFi: ano ● Dálkový ovladač: ne ● Hmotnost: 8,2 kg ● Rozměry (Š × V × H): 43,4 × 111,6 × 5,9 cm ● Materiál: kov

Fotogaléria


Testované produkty

Prečítajte si

Hodnocení:
(84.8%)