Apple Watch Series 7 smart hodinky – recenze

Hodinky Apple Watch Series 7 přinesly oproti předchozímu modelu větší a modernizovaný OLED Retina displej s Ion-X sklíčkem, které je odolné proti poškrábání. Nechybí monitorování srdeční činnosti, spolehlivá GPS, vestavěný kompas, výškoměr či hudební přehrávač. Hodinkám nevadí prach ani voda a můžete se s nimi potopit do hloubky 50 m. Potěší bezkontaktní platby pomocí Apple Pay či automatický monitoring řady sportovních aktivit i spánku. Plusem je detekce pádů, monitorování hluku, EKG či SPO2.

Publikované: 10.01.2022
Aktualizované: 19.10.2023
Obsah článku:

Apple Watch Series 7

Vodotěsné smart hodinky, dotykový OLED Retina displej, velikost displeje 1 143 mm², hmotnost 51,5 g.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Výhody produktu

Apple Watch Series 7 přinášejí dosud nejpevnější přední sklíčko s vysokou odolností, proto o něj nemusíte mít strach při žádném sportu. O skvělou čitelnost displeje na přímém slunci se stará svítivost 1 000 nýtů, s čitelností jsme neměli problém za žádných světelných podmínek. Potěšilo nás, že hodinky se nabíjejí rychleji než jejich předchůdce a 8 minut nabíjení umožní až 8 hodin sledování spánku. Za 45 minut byly nabity na 80 %, což nám umožnilo používat je několik hodin. Výdrž baterie je u všech zapnutých funkcí cca 1 den.

Hodinky uživatelů povzbuzují k dodržování zdravých návyků. Zaznamenávají aktivitu, chrání sluch, detekují pád a přivolají pomoc tísňovým voláním, monitorují také srdeční činnost a nabízejí desítky tréninků. Díky integrovanému GPS a ukazateli nadmořské výšky jsme si snadno zaznamenali výstupy nebo běh v horách. Pro celkový komfort z používání nechybí zobrazení notifikací z telefonu či přehrávání hudby. K velkým benefitům patří bezkontaktní platby pomocí Apple Pay či zobrazení věrnostních karet nebo různých vstupenek. Skvělé je, že například i při cyklistice hodinky automaticky rozpoznaly, že jsme začali šlapat a připomněli nám spuštění aktivity.

Apple Watch Series 7 recenze

Při stresu nám přišla vhodná funkce Relax v aplikaci Mindfulness, která pomůže nastavit si cíl a uklidnit se pozorováním krásné animace. Díky aplikaci Spánek jsme si zase po spárování s iPhonem vytvořili pravidelný spánkový režim. Díky haptickým upozorněním hodinky pomohou odečíst doporučených dvacet vteřin mytí rukou, což je skvělá funkce v období pandemie, kdy na hygieně rukou obzvlášť záleží. V případě, že na vás půjde panická ataka, využijete aplikaci Dýchání, která bude s vámi vdechovat a vydechovat, dokud se neuklidníte. V rámci zdravotních funkcí potěší také snímání okysličování krve či aplikace EKG.

Hodinky působí luxusně a jejich vzhled podtrhuje množství exkluzivních stylů ciferníků či rozložení funkcionality na displeji. Osobitého stylu lze dosáhnout i snadno vyměnitelnými řemínky, které jsou dostupné v různých barvách i materiálech. Celkový prémiový dojem doplňuje kvalita zpracování, protože pouzdro hodinek bylo vyrobeno ze stoprocentně recyklovaného hliníku a jejich OLED Retina displej má odolné Ion-X sklíčko s perfektní reprodukcí barev.

Nevýhody produktu

Hodinky nabízejí uživatelům vše, co se od chytrých hodinek očekává. Při používání nám nechybělo nic a cítili jsme komfort v jakékoli situaci. K jejich nevýhodám patří vyšší pořizovací cena a kompatibilita pouze s operačním systémem iOS (iPhone). Za další negativa považujeme krátkou výdrž baterie, při aktivním používání se dostanete na jeden den, respektive 15 hodin. Časté nabíjení je tedy nutností.

Smart hodinky Apple Watch Series 7

Parametry

Hmotnost 51,5 g
Řemíneksilikonový (vyměnitelný)
Výdrž baterie1 den
Typ displejeOLED Retina
Dotykový displejano
Podporovaný operační systémiOS
VodotěsnostAno – 5 ATM/50 m
Bluetoothano
Wi-Fiano
GPSano
GLONASSano
Bezkontaktní platby (NFC)ano
Funkce telefonováníano
Notifikaceano
Zabudovaný mikrofonano
Zabudovaný reproduktorano
Odpověď na zprávyano
Měření tepové frekvenceano
Monitoring spánkuano
Krokoměrano
Gyroskopano
Akcelerometrano
Barometrano
Kapacita úložiště32 GB
Ovládáníkombinováno
Bezdrátové nabíjeníano

Zkušenosti s Apple Watch Series 7

Hodinky Apple Watch Series 7 se těší mezi uživateli „jablečných“ zařízení velké oblibě. Oceňují super vzhled, funkcionalitu či rychlý procesor. Oproti staršímu modelu ocenili, že v tomto přibyla funkce měření saturace kyslíku v krvi a zvětšil se i displej, který je skvěle čitelný. Dámám se líbilo, že ačkoli jsou hodinky rozměrově větší, krásně sedí i na ženské ruce. Jako jedinou zásadní nevýhodu uživatelé vnímají krátkou výdrž baterie, která dosahuje jen jednoho dne.

Recenze a zkušenosti se smart hodinkami Apple Watch Series 7
Zdroj: Heureka.cz

Recenze a zkušenosti se smart hodinkami Apple Watch Series 7 na Mall
Zdroj: Mall.cz

Recenze a zkušenosti se smart hodinkami Apple Watch Series 7 na Alza
Zdroj: Alza.cz

Alternativy

Apple Watch Series 7 jsou propracované hodinky se spoustou funkcí a jedny z mála nabízejí také monitoring pádu. Pro majitele iPhonů je to jasná volba, ale od koupě může odradit vyšší cena. Sáhnout proto můžete po předchozím modelu Apple Watch Series 6, případně po odlehčeném modelu Apple Watch SE nebo po starším modelu Apple Watch Series 3.

Hodinky mají poměrně krátkou výdrž baterie a při aktivním používání vydrží jeden den, pro delší výdrž zvolte Honor Watch GS Pro nebo Amazfit GTR 2. Výsadou hodinek je i velký a přehledný displej, podstatně levnější hodinky s velkým displejem jsou ARMODD Squarz 9 Pro, kterým však chybí možnost odepisování na zprávy či bezkontaktní platby.

Záverečné zhodnotenie

Pozitíva

Velký a přehledný displej
Odolné Ion-X sklíčko na displeji
Snímání okysličování krve
Monitoring pádu
Bezkontaktní platby Apple Pay
Možnost telefonovat i odpovídat na zprávy

Negatíva

Vyšší pořizovací cena
Krátká výdrž baterie (1 den)
Kompatibilita jen s iOS

Kapacita baterie = – ● Typ displeje = OLED Retina ● Velikost displeje = 1 143 mm² ● Rozlišení displeje = 396 × 484 px ● Výdrž: 1 den ● Interní paměť = 32 GB ● Hmotnost = 51,5 g

Fotogaléria


Testované produkty

Prečítajte si

Hodnocení:
(79.4%)