VibroShaper vibrační plošina – recenze

VibroShaper je vibrační plošina k procvičení celého těla. Je ideální cvičební pomůckou pro ty, kteří se nestíhají hýbat nebo se nedokážou donutit pravidelně sportovat. Plošina disponuje 3 stupni intenzity a až 99 rychlostmi. Má nosnost do 100 kg, proto je vhodná i pro ty, kteří se snaží zbavit nadbytečných kilogramů.

Publikované: 30.06.2021
Aktualizované: 26.05.2022
Obsah článku:

VibroShaper

Vibrační plošina s nosností 100 kg, výběr ze 3 stupňů intenzity a 99 rychlostí.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Plošina k procvičení celého těla VibroShaper je zajímavým, ale především efektivním fitness přístrojem, který slouží –jak už napovídá jeho název – k procvičení téměř každého svalu na vašem těle. Během cvičení dochází přesně k 50 stahům svalstva během jediné minuty.

Tato fitness pomůcka funguje na základě oscilační technologie, která využívá 3 stupně intenzity. Nejslabší stupeň (tedy nejjemnější vibrace) je ekvivalentem k fyzické námaze, kterou vynakládáte při chůzi. Druhý stupeň imituje běh a třetí rychlý sprint. To znamená, že čím silněji plošina vibruje, tím více dává zabrat vašemu tělu.

Na to, jak intenzivní bude trénink na plošině VibroShaper, má vliv také postoj, ve kterém na ní cvičíte. Poloha, při níž máte nohy těsně u sebe, stojí za stejnou zátěží, jakou vaše tělo zažívá během trochu rychlejší chůze. Naopak při úplném rozkročení nohou je intenzita tréninku srovnatelná s rychlým sprintem. Náročnost cvičení na VibroShaper můžete zvýšit také použitím odporových pásů, se kterými se dá cvičit různými způsoby (přitahování v předpažení, upažení atd.).

V naší recenzi plošiny VibroShaper se dozvíte vše o jejím správném používání a nastavení, funkcích i vlastnostech. Posvítili jsme si také na výhody a nevýhody tohoto typu cvičení a připravili jsme několik tipů na konkrétní cviky. V závěru recenze se budeme věnovat ceně a spotřebitelským recenzím vibrační plošiny VibroShaper.

Krátký „unboxing“ plošiny VibroShaper

Předtím než si rozebereme jednotlivé specifikace a způsob používání vibrační plošiny VibroShaper, podíváme se v krátkosti na to, co obdržíte spolu s ní. Sice to nebývá zvykem, ale přibalené „papírové dokumenty“ jsou v případě tohoto produktu opravdu zajímavé. Kromě návodu na správné používání plošiny mezi nimi totiž najdete i tréninkový plán s 20 cviky na VibroShaper a jejich podrobný popis a brožurku „výživový poradce“.

V samotném manuálu se nacházejí také velmi praktické tabulky pro správné nastavení a zvolení intenzity či času tréninku. Balení dále obsahuje komponenty, které jsou nezbytné ke „spuštění“ a používání plošiny. Jde o 2 gumové odporové pásy, dálkový ovladač a napájecí kabel.

Vibrační plošina VibroShaper k procvičení celého těla

Před prvním cvičením je nutné VibroShaper zprovoznit a umístit na vhodnou podložku. Ta musí být vodorovná a pevná. Plošina vibruje, problémy jí, ale i vám proto mohou způsobit již opravdu malé nerovnosti. Na spodní straně VibroShaperu naleznete 4 protiskluzové nožičky, které zajišťují její stabilitu, a praktická kolečka pro přesuny.

V případě, že se rozhodnete cvičit v místnosti s podlahou, která je náchylná k poškrábání, doporučujeme vám pod VibroShaper položit podložku. Ideální je např. gumová karimatka nebo menší kousek tenkého a tvrdšího molitanu. Při výběru místa je důležitá ještě jedna věc. V okolí plošiny, přesněji ve vzdálenosti 1 m, se nesmí nacházet žádné předměty. Vybrali jste si vhodné místo ke cvičení, nyní už jen stačí VibroShaper pomocí kabelu zapojit do elektřiny, ke kovovým úchytům na zadní straně připevnit oba odporové pásy, stisknout tlačítko ON/OFF a začít „makat“!

2 způsoby ovládání, 99 stupňů intenzity

VibroShaper lze ovládat 2 způsoby, a to buď pomocí tlačítek na plošině, nebo prostřednictvím dálkového ovládání. Při prvním spuštění vám doporučujeme použít tlačítka. Ovladač je totiž trochu komplikovanější, proto vás může mást. Vibrační plošina disponuje 2 režimy – manuálním a automatickým.

Při prvním použití je dále vhodné zvolit režim manuální. Nastavíte si při něm intenzitu a přesnou dobu tréninku. Čas si můžete nastavit na 1 až 10 min., a to v krocích po 1 min. Poprvé doporučujeme plošinu nastavit na 10 min. Budete tak mít dostatek času prozkoumat všechny její vlastnosti a vliv na vaše tělo.

Stupeň intenzity, který bude vyhovovat vaší fyzické kondici, musíte odhadnout sami. Dobrou pomůckou je tabulka v manuálu. Najdete v ní doporučení v závislosti na době tréninku i vašich zkušenostech. Na plošině se celkově nachází až 99 stupňů intenzity (nastavit si ji můžete manuálně, opět v krocích po 1 stupni). V případě, že se rozhodnete využívat přednastavené režimy, máte na výběr 30-, 60- nebo 90stupňovou intenzitu. Přesný popis jednotlivých režimů najdete opět v přibalené uživatelské příručce.

Nastavení intenzity podle vašich cílů:

 • Cviky na VibroShaper na hubnutí – nastavte si slabší vibrace.
  Spalování tuků a formování postavy – ideální je střední míra vibrací.
  Budování svalové hmoty – využívejte nejintenzivnější vibrace.

Pokud chcete trénink přerušit nebo ukončit předčasně, tedy před uplynutím přednastaveného času, stačí stisknout tlačítko „stop“ na plošině nebo dálkovém ovladači. Nebuďte překvapení, VibroShaper se nevypne okamžitě. Vibrace začnou pomalu slábnout.

Cviky na plošině VibroShaper: jak na to a jak často?

Na plošině VibroShaper můžete provádět všemožné cviky. Pokud patříte k nenapravitelným lenochům, stačí, když se donutíte k alespoň 3 cvičením za týden. Nemusíte nic dělat. Zapněte plošinu, postavte se na ni a „přečkejte“ 10 min.

Ti aktivnější z vás mají na výběr přímo nekonečné množství cviků. Na plošině VibroShaper můžete cvičit vestoje, vsedě i vleže. Je vhodným doplňkem různých cviků, jako jsou kliky (o plošinu si opřete dlaně nebo chodidla), sklapovačky vsedě či plank. Na plošině se můžete věnovat také cvikům z jógy, pilatesu či zdravotních cvičení. Ve zkratce: vše, co „cvičíte“ bez plošiny VibroShaper, můžete cvičit i s ní, resp. na ní.

Předtím než se pustíte do prvního tréninku, měli byste se pořádně rozcvičit. Zaměřte se zejména na protažení svalů. Jinak si koledujete o nepříjemnou „svalovku“.

Výhody cviků na VibroShaperu

K hlavním výhodám cvičení na vibrační plošině patří posílení svalstva na celém těle. Pokud budete chtít, může tento „proces“ probíhat pouze s minimální námahou. K benefitům, které vám toto fitness zařízení přináší, dále patří:

 • Odbourávání tuků
 • Zrychlení metabolismu
 • Prevence před úbytkem svalstva (plošina VibroShaper je vhodná i pro lidi po úrazech, kteří byli delší dobu na lůžku, v takovém případě však její používání určitě zkonzultujte s lékařem)
 • Zpevnění svalstva
 • Zlepšení fyzické kondice a flexibility
 • Trénink stability a výdrže
 • Posílení obranyschopnosti organismu
 • Zmírnění bolestí křížové páteře
 • Produkce endorfinů a snížení produkce stresových hormonů = zlepšení nálady
 • Prokrvení organismu
 • Účinná „léčba“ celulitidy

Plošina VibroShaper není vhodná pro každého

Cvičení s plošinou, při kterém na vaše svaly působí vibrace, má mnoho pozitiv. Existují však i skupiny osob, které by se měly takovému typu tréninku vyhnout.

Vibrační plošina VibroShaper pro vás není vhodná:

 • Během těhotenství
 • Pokud trpíte trombózou (vibrace mohou uvolnit krevní sraženinu)
 • Při zánětlivých onemocněních a nezhojených ranách (vibrace mohou způsobit „roznesení“ zánětu do jiných částí těla)
 • Při onkologických onemocněních
 • Pokud máte umělý kloub/klouby
 • Při problémech s bederní páteří
 • Pokud trpíte epilepsií
 • Během migrén i „obyčejných“ bolestí hlavy
 • Při onemocněních sítnice

Cena je přijatelná

Cena plošiny VibroShaper se pohybuje okolo 4 000 Kč. Nebudeme vám lhát, v porovnání s produkty jiných značek je to o něco více. Nejlevnější základní vibrační plošiny jsou dostupné již od cca 1 700 Kč. Profi kousky však stojí minimálně 25 000 Kč.

VibroShaper považujeme za kousek, který se z hlediska kvality a funkcí nachází někde mezi těmito 2 kategoriemi plošin. Jeho cena je proto z našeho pohledu vcelku přiměřená. A ještě jedna podstatná informace: nesnažte se hledat levnější či dražší model. VibroShaper na Heureka.cz, Mall.cz či Alza.cz stojí úplně stejně.

Spotřebitelské recenze a zkušenosti s VibroShaper

Abychom vám přinesli co nejreálnější pohled na tuto fitness pomůcku, udělali jsme si malý průzkum spotřebitelských recenzí na VibroShaper na portálech, jako jsou Heureka či Mall. Upozorňujeme, že nejde o jedinou vibrační plošinu na trhu, její funkce a vlastnosti proto nemusí být ideální pro každého.

Zkušenosti spotřebitelů s vibrační plošinou VibroShaper jsou převážně pozitivní, a to i při srovnání s jinými značkami vibračních plošin. Zákazníci, kteří si tento produkt objednali, si na něm pochvalují jednoduché ovládání, kvalitu zpracování, kompaktní rozměry a nízkou hlučnost při cvičení. Mnozí uživatelé potvrzují i ​​reálný pozitivní dopad na svalstvo.

Mezi negativními recenzemi na VibroShaper jsme narazili zejména na názory, že zvukový signál při zapnutí a vypnutí přístroje je hlučný. To potvrzujeme i my. Některým spotřebitelům nevyhovuje vyšší hmotnost a pořizovací cena plošiny, o níž jsme mluvili výše.

VibroShaper recenze

Vibrační plošina VibroShaper

Vibrační plošina s expandery VibroShaper

Vibrační plošina VibroShaper cviky

Vibrační plošina VibroShaper recenze

VibroShaper expandéry

Záverečné zhodnotenie

Pozitíva

Dobrá stabilita a kompaktní rozměry
Nízká hlučnost při cvičení
Kvalita zpracování a vysoká nosnost

Negatíva

Hlasité zvukové signály při zapnutí/vypnutí
Trochu vyšší cena
Max. doba cvičení 10 min.

Nosnost = 100 kg ● Stupně intenzity = 3 ● Počet rychlostí = 99 ● Napájení = 220–240 V


Testované produkty

Hodnocení:
(62.6%)

Komentáre
Martina 09.Aug.2023

Dobrý den,

Prosím, mohli byste zveřejnit manuál?
Děkuji

Odpovedať

redakce Testmagazin.cz 14.Aug.2023

Dobrý deň, návod na použitie si môžete pozrieť napríklad tu: https://www.youtube.com/watch?v=SkhckAlnm4I

Petra 24.Jan.2024

Dobrý den, je možné dokoupit odporové pásy? Děkuji Bedrošová

Odpovedať

redakce Testmagazin.cz 22.Feb.2024

Dobrý deň, nájdete v ich každom športovom obchode. Aké konkrétne hľadáte?