Meva XC-42G autolednice – recenze

Přestože absorpční lednice nepatří mezi spotřebiteli k nejoblíbenějším, v tomto případě nás model Meva X-42G o svých kvalitách přesvědčil. Jeho výhodou je luxusní objem 40 litrů, až tři způsoby napájení, tichý chod a výrobce chválíme i za skutečně kvalitní zpracování a perfektní termoizolaci autolednice.

Publikované: 07.02.2022
Aktualizované: 16.05.2022
Obsah článku:

Meva XC-42G

Absorpční autolednice o objemu 40 l, chladicí výkon 25–28 °C, napájení z autozásuvky, elektrické sítě, LPG.

Prohlédnout nejlepší nabídku

V zásadě jde o devízu absorpčních ledniček. Díky třem zdrojům energie si spotřebitel může určit primární způsob napájení autolednice. My považujeme absorpční lednici do auta za perfektní řešení v případě, že chodíte stanovat, kempovat nebo na ryby. Primárním zdrojem pro vás může být i LPG plyn.

Šetrná spotřeba plynu

Za hodinu autolednice spotřebuje jen 13 g. V případě 5kg láhve LPG jde o výdrž zhruba 385 hodin. Lednice má integrované piezoelektrické zapalování. Podle některých spotřebitelů je však zapalování méně praktické a vyžaduje více pokusů. Na chatě můžete autolednici Meva napájet z klasické, 230V zásuvky, případně i v autě z 12V autozásuvky. Oproti okolnímu prostředí dokáže lednice ochladit obsah i o 25–28 °C. V ideálních podmínkách dokáže lednička dokonce mrazit, neboť máte k dispozici elektronický termostat.

Meva XC-42G recenze

Veškeré příslušenství v balení

Objem 40 litrů je opravdu luxusní i v případě potřeby uskladnění většího množství potravin nebo nápojů. Do ledničky pohodlně vložíte 1,5litrové láhve. Chod lednice je velmi tichý, jelikož nemá kompresor ani žádný motor. Nelze však zapomínat na to, že autolednice musí být vždy ve vodorovné poloze a ideálně na nehořlavé podložce, jelikož produkuje poměrně hodně tepla. Výkon lednice můžete ovládat termostatem.

V balení naleznete vše potřebné. K dispozici je jeden redukční ventil NP01008 pro 10kg láhev LPG – propan-butanu, metrová hadice, dvě spony a připojovací kabel do autozásuvky. Pro 2kg LPG láhev je potřeba dokoupit jednocestný ventil 2156 UV.

Zkušenosti s Meva XC-42G

Autolednice Meva XC-42G nezklamala, důkazem je i řada pozitivních recenzí od zákazníků. Má velký objem a zároveň je velmi kvalitně zpracovaná. Vyzdvihnout musíme také šetrný provoz na LPG. Lednice je maximálně tichá, jelikož nedisponuje žádným motorem. Při delším chlazení se více zahřívá, což je ovšem vlastnost tohoto typu autolednic. Lednička dokáže i mrazit. Nástup chladného vzduchu je poměrně rychlý, izolační materiály jsou velmi dobré. Spotřebitelé autolednici doporučují i v případě kempování či delších výletů do přírody. Do auta není ideální vzhledem k tomu, že vyžaduje odvětrávání a vodorovnou polohu. Plyn je řešením, pokud nemáte přístup k elektřině. Vyšší cena a vyšší hmotnost jsou vzhledem k praktičnosti zanedbatelné nedostatky.

Recenze a zkušenosti s autoledničkou Meva XC-42G
Zdroj: Heureka.cz

Záverečné zhodnotenie

Pozitíva

Až tři způsoby napájení
Kvalita zpracování – skvělá izolace
Tichý provoz

Negatíva

Vysoká hmotnost
Vyšší cena

Typ: absorpční autolednice ● Objem: 40 l ● Chladicí výkon: 25–28 °C ● Napájení: autozásuvka 12 V / elektrická síť 230 V / LPG ● Rozměry: 44,5 × 50 × 49 cm (V × Š × H)

Fotogaléria


Testované produkty

Prečítajte si

Hodnocení:
(80.4%)