Xiaomi Mi Pro 2 elektrická koloběžka – recenze

Elektrická koloběžka od renomovaného výrobce Xiaomi s dojezdem kolem 45 km. Elektrokoloběžka je vybavena výkonným akumulátorem s kapacitou 12 800 mAh. Slabinou je pouze delší doba nabíjení (až 9 hodin). Maximální rychlost je 25 km/h. Mezi funkcemi je i Bluetooth, tempomat a rekuperační systém KERS.

Publikované: 30.06.2021
Aktualizované: 11.09.2023

Xiaomi Mi Pro 2

Elektromotor s výkonem 300 W, baterie s kapacitou 12 800 mAh, maximální rychlost 25 km/h, dojezd do 45 km, nosnost 100 kg, tempomat, přední i zadní osvětlení, LED displej.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Populární model elektrické koloběžky si v našem testu vysloužil označení vítěze testu. Kromě toho, že jde o renomovaného výrobce, přináší elektrická koloběžka Xiaomi i solidní výkon. Elektromotor má výkon 300 W a maximální rychlost je 25 km/h. Spotřebitelé s hmotností nad 90 kg však hovoří o maximální rychlosti okolo 15–20 km/h. Na svědomí to má však vyšší tělesná hmotnost, která má vliv i na dojezd. Dojezd uváděný výrobcem je 45 km, realita je však okolo 30 až 35 km, což je slušné číslo i oproti dražším elektrokoloběžkám.

Baterie má kapacitu 12 800 mAh a její dobíjení z 0 na 100 trvá přibližně 9 hodin, což je poměrně dlouho. Spotřebitelé si velmi pochvalují kvalitu zpracování. Rám je hliníkový a jeho hmotnost o něco vyšší než u ostatních konkurentů – 14,2 kg. Kompaktnost je však skvělá, sklápěcí konstrukci složíte během 3 sekund. Z našeho pohledu byla nemilým překvapením nosnost koloběžky, a to jen 100 kg. Mnozí konkurenti nabídnou nosnost 120 až 130 kg. Stejně jako v případě levnější elektrické koloběžky Sencor Scooter One, jejíž nosnost je až 120 kg. Plocha pro stání má protiskluzovou úpravu. Kola koloběžky Xiaomi Mi Pro 2 jsou nafukovací a jejich velikost je 8,5 palce. Součástí je i přední osvětlení s výkonem 2 W a rovněž zadní osvětlení. Není tedy nutné dokupovat povinné příslušenství.

Všechny informace vám zobrazuje podsvícený ovládací panel i s LED displejem. Telefon lze spárovat s aplikací Mi Home díky Bluetooth. Sledovat tak můžete stav baterie či dojezd, nebo koloběžku dokonce uzamknout. Koloběžka má kotoučové brzdy, podvozek však není odpružený a na příliš nerovném terénu koloběžka mírně trpí. Xiaomi Mi Pro 2 má zabudovaný i tempomat, rychlost tak lze stabilizovat. Zařízení má také tři režimy jízdy pro chodce (5 km/h), standardní režim (20 km/h) a sportovní režim (25 km/h). Koloběžka pracuje i s KERS rekuperačním systémem – během brzdění dochází k dobíjení baterie. Ovládání je velmi jednoduché. Koloběžka má také blatníky a stojan.

Xiaomi Mi Pro 2 recenze

Elektrická koloběžka Xiaomi Mi Pro 2

Skládací elektrická koloběžka Xiaomi Mi Pro 2

Xiaomi Mi Pro 2 řídítka

Xiaomi Mi Pro 2 zadní kolo s osvětlením

Záverečné zhodnotenie

Pozitíva

Poměr cena–výkon
Kvalitní hliníkový rám
Tempomat

Negatíva

Pomalejší nabíjení
Bez odpružení předního kola
Nižší nosnost

Přibližný dojezd: 45 km ● Max. rychlost: 25 km/h ● Kapacita baterie: 12 800 mAh ● Výkon elektromotoru: 300 W ● Doba nabíjení: 9 hod. ● Hmotnost: 14,2 kg ● Nosnost: 100 kg ● Tempomat: ano


Prečítajte si

Hodnocení:
(77.4%)