Clatronic EWB 3526 výrobník ledu – recenze

Velice oblíbený výrobník ledu vhodný do domácnosti, ale také do menších kaváren či barů. Disponuje solidním chladicím výkonem. Vyrábí led ve tvaru dutých kuželů. Jedná se o model chlazený vzduchem a je nutné počítat s určitou dávkou hluku. V Česku získal ocenění Produkt roku 2018 podle portálu Heureka.

Publikované: 01.01.2025
Aktualizované: 02.06.2022
Obsah článku:

Clatronic EWB 3526

Výrobník ledu chlazený vzduchem, kapacita nádoby na vodu je 2,2 l, za 24 hod. vyrobí 10–15 kg ledových kuželů.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Během 10 minut dokáže zařízení vyrobit 9 až 10 kuželů ledu. Clatronic EWB 3526 patří k cenově dostupnějším výrobníkům ledu. Zaujme i výrobní kapacitou. Výrobce udává výkon 10 až 15 kg/24 hod. Pokud by měl být průměr kolem 12 kg, jedná se o více než dostačující výkon chlazení. Přístroj zpracovává vodu, kterou do zařízení manuálně doléváte. Nádoba má objem 2,2 litru. Zásobník na vodu je integrovaný. Signalizační LED dioda vás upozorní i na to, pokud voda v zásobníku dojde nebo je plný zásobník na led. V tom okamžiku se proces výroby automaticky ukončí.

Clatronic EWB 3526 recenze

Nerezový design, skvělá izolace

Přestože konstrukce nepůsobí robustním dojmem, o nekvalitě mluvit nelze. Zařízení váží kolem 10,5 kg a nerezový design zařízení dodává velmi dobrý estetický rozměr. Kvalita materiálů není špatná a důkazem je i fakt, že připravený led se ani v integrované nádobě rychle nerozpouští. Horní víko není průhledné, má však panty a je vyklápěcí, což považujeme za praktické řešení. Kompresor je o trochu hlučnější. K dispozici nejsou žádné speciální funkce ani ovládací prvky. Velikost ledu ani jeho tvar si nenastavíte.

Zkušenosti s Clatronic EWB 3526

Výrobník ledu Clatronic je do jisté míry srovnatelný s modelem Guzzanti GZ 122 – ten nabízí také možnost nastavení velikosti kostek ledu a má průhledné víko či vyjímatelnou nádobu na led. Výkonem však Clatronic nezaostává a na našem trhu zaujalo mimo jiné i jeho nerezové provedení. Dokazují to i počty prodaných kusů. Zákazníky těší opravdu rychlá příprava ledu. Několik spotřebitelů uvádí, že první dávky ledu nemají optimální tvar. Start je poněkud delší, avšak následně je produkce velmi rychlá. Za 10 minut máte k dispozici 9 až 10 kuželů ledu. Pozitivem je jednoduchá obsluha a minimální údržba.

Recenze a zkušenosti s výrobníkem ledu Clatronic EWB 3526
Zdroj: Heureka.cz

Led vyrábí ve tvaru dutých kuželů. Na poměry dražší konkurence je hlučnější, ale stále nejde o hladinu hluku, která by byla neúnosná. Výrobník ledu disponuje také LED indikátory, které vás světlem upozorní na chybějící vodu v nádrži nebo na plný zásobník ledu. Clatronic je kvalitně zpracovaný. Nerezový design je univerzální. Zařízení není určené ke skladování hotového ledu, nicméně po určitou dobu dokáže led udržovat, avšak po dochlazení taje rychleji. K domácímu použití je přímo ideální, a to i z hlediska poměru kvality a ceny.

Recenze a zkušenosti s výrobníkem ledu Clatronic EWB 3526 na Mall
Zdroj: Mall.cz

Záverečné zhodnotenie

Pozitíva

Jednoduchá obsluha
Rychlost výroby
LED indikátory

Negatíva

Hlučnější chod
Pomalejší start

Příkon: 150 W ● Typ chlazení: vzduchem ● Výrobní kapacita: 10–15 kg/24 hod. ● Kapacita nádoby na vodu: 2,2 l ● Kapacita nádoby na led: - g ● Tvar ledu: kužely

Fotogaléria


Testované produkty

Hodnocení:
(81.4%)