Braun J500 odstředivý odšťavňovač – recenze

Odšťavňovač Braun J500 s tichým elektromotorem s příkonem 900 W dosahuje vysoké efektivity při extrakci šťávy. Nádoba na dužinu má dva litry, nádoba na šťávu má objem 1,25 litru. Nechybí systém AntiDrip.

Publikované: 20.12.2021
Aktualizované: 31.08.2023
Obsah článku:

Braun J500

Příkon 900 W, dvě rychlosti, 2litrová nádoba na odpad, 1,25litrová nádoba na šťávu, nerezové sítko, systém AntiDrip.

Prohlédnout nejlepší nabídku

V daném segmentu kuchyňských spotřebičů je Braun určitě méně tradičním výrobcem, nicméně v našem srovnávacím testu se tento model nachází z důvodu pozitivních ohlasů. Parametry rozhodně nezaostává. Nabízí dostatečný výkon a také velmi dobré výsledky z pohledu výtěžnosti. Efektivita odšťavňování je proto silným argumentem, proč se nad odšťavňovačem značky Braun vyplatí přemýšlet.

Motor potřebuje pauzu – vysoká efektivita

Elektromotor s příkonem 900 W má dostatek síly a produkuje i dostatečné množství otáček. Extrakci napomáhá i nerezové sítko s velmi hustým dírkováním. Samotný motor však není určený k dlouhodobé zátěži a po více než 15 minutách doporučujeme udělat alespoň pětiminutovou přestávku. Důvodem je možné přehřívání. Motor je však velmi tichý. Spotřebitele i nás velmi těší vysoká efektivita při extrakci šťávy. Dužina je opravdu téměř suchá a dosahuje podobných výsledků jako odstředivý odšťavňovač Sage BJE 410, který však zvládne větší zátěž.

Braun J500 recenze

Jak zmiňujeme v úvodu, kvalita zpracování je na velmi solidní úrovni. Plastové provedení sice působí obyčejně, ale s nerezovými prvky dostává dávku elegance. O kompaktním spotřebiči však nemůže být řeč, váží téměř 5 kg. Objem nádoby na dužinu činí dva litry, nádoba na šťávu má objem 1,25 litru. Výpust je rovněž vybavena inovativním systémem AntiDrip. V případě, že některý z komponentů nesedí na svém místě, bezpečnostní systém motor po pár sekundách vypne.

Zkušenosti s Braun J500

Přestože Braun není typickým výrobcem kuchyňských spotřebičů tohoto druhu, odstředivý odšťavňovač je zdařilým kouskem. Po designové stránce možná nenadchne, není tak kompaktní, ale výkon mu nechybí. Potěší především vysoká efektivita odšťavňování a rychlý proces, což spotřebitelé často oceňují. Přístroj se snadno rozebírá a odnímatelné části lze mýt v myčce nádobí. Poměr ceny a kvality je na dobré úrovni. Pozor však na delší činnost elektromotoru, snáze se přehřívá.

Recenze a zkušenosti s odšťavňovačem Braun J500
Zdroj: Heureka.cz

Záverečné zhodnotenie

Pozitíva

Kvalita materiálů
Skvělá výtěžnost (suchá dužina)
Rychlost odšťavňování

Negatíva

Motor potřebuje přestávky (max. 15 min.)
Větší rozměry

Příkon: 900 W ● Počet rychlostí: 2 ● Objem nádoby na šťávu: 1,25 l ● Objem nádoby na odpad: 2 l ● Hmotnost: 4,7 kg


Testované produkty

Prečítajte si

Hodnocení:
(81.2%)