Fieldmann FZNR 1006 zahradní nůžky – recenze

Levné zahradní nůžky, které patří do segmentu hobby. Přesto zaujmou velmi robustní konstrukcí ze slitiny kovů. Čepele jsou z nerezové oceli a lze je opakovaně brousit. Průměr střihu je 20 mm. Jsou vhodné do ovocných sadů i vinařských oblastí. Kromě nízké ceny zákazníci pozitivně hodnotí i účinnost střihu. Přesnost je menší.

Publikované: 01.07.2022
Aktualizované: 12.09.2023
Obsah článku:

Fieldmann FZNR 1006

Bypass zahradní nůžky s průměrem střihu 20 mm, ocelová čepel, rukojeť z kovové slitiny, použití – ovocnářství, vinařství, okrasné zahrady, parky, keře, větve.

Prohlédnout nejlepší nabídku

V rámci nejnižší cenové třídy jsme do svého srovnávacího testu vybrali německého zástupce hobby segmentu, a sice model Fieldmann FZNR 1006. Důvodem byly pozitivní reference zákazníků a překvapivě i použité materiály.

Hobby nářadí překvapilo

V případě srovnávaných nůžek se jedná o standardní ruční zahradní nůžky určené ke střihu v ovocnářství, vinařství nebo střihu běžného rostlinstva v zahradách. Maximální průměr střihu činí 20 mm. Využita je technologie střihu Bypass. Čepele jsou tudíž zakřivené a směřují proti sobě. Spodní, tlustší čepel vytváří optimální protitlak. Přesnost řezu není nejlepší, ale vzhledem k nízké ceně to vůbec není špatný výsledek, což berou v potaz i samotní uživatelé nářadí.

Fieldmann FZNR 1006 recenze

Žádný labilní plast

Pokud byste u nůžek do zahrady za cenu do 200 Kč čekali levné, plastové provedení, budete mile překvapeni. Fieldmann FZNR 1006 jsou totiž z odolné kovové slitiny, vyjma čepele, která je z nerezové oceli. Na první pohled nůžky působí velmi robustně, a to právě díky masivním materiálům. Žádného plastu se obávat nemusíte. Ergonomie je vhodná pro praváky i leváky. Odolnost a životnost nůžek lze posuzovat až z hlediska delšího období užívání, nicméně kvalitou zpracování by se mohly zařadit i mezi hodnotnější kousky v daném segmentu. Nechybí ani uzamčení, které je vyřešeno jednoduchým kolíkem s mačkacím mechanismem.

Zkušenosti s Fieldmann FZNR 1006

Přestože jde z pohledu ceny o hobby zahradní nářadí, na základě referencí zákazníků by se neztratily ani mezi nůžkami v cenové hladině 500 až 750 Kč. Kvalitní kovy, žádné plasty, protiskluzová úprava rukojeti. Tyto vlastnosti patří k tomu lepšímu, a za cenu do 10 eur tudíž nemáte v rukou žádný nekvalitní výrobek. Čepele jsou z nerezové oceli.

Recenze a zkušenosti se zahradními nůžkami Fieldmann FZNR 1006
Zdroj: Heureka.cz

Faktem je, že nůžky mají kolem 280 g, avšak vyšší hmotnost určitě není žádnou výraznější komplikací. Zákazníci pozitivně hodnotí především nízkou cenu v poměru ke kvalitě. Za danou cenu nůžky působí poloprofesionálně a svůj úkol plní skvěle. Co se týče výdrže a odolnosti, spotřebitelé zkušenost neuvádějí. Podíváte-li se však na hodnotu za tyto peníze, klidně by mohlo jít o sezónní koupi, a přesto se nákup vyplatí. Pokud nemáte větší požadavky a preference ohledně značky, určitě neprohloupíte. Máte-li nároky přece jen vyšší, sáhněte po ověřené kvalitě nůžek Felco 2.

Záverečné zhodnotenie

Pozitíva

Nízká cena v poměru ke kvalitě
Pozitivní recenze
Masivní kovové provedení

Negatíva

Horší přesnost řezu

Typ: ruční zahradní nůžky ● Technologie střihu: Bypass ● Max. průměr střihu: 20 mm ● Materiál rukojeti: kovová slitina + povrchová úprava ● Materiál čepele: nerezová ocel SK5 ● Hmotnost: 280 g ● Délka: - ● Použití: ovocnářství, vinařství, okrasné zahrady, parky, keře, větve


Testované produkty

Prečítajte si

Hodnocení:
(82.6%)