Ariete Vintage multifunkční hrnec – recenze

Multifunkční retro hrnec Ariete Vintage s objemem nádoby 1,8 litru nabízí 5 přednastavených programů. Příkon 650 W je vzhledem k velikosti nádoby dostačující. Mísa je vyjímatelná, lze ji používat v troubě. Spotřebič nemá displej ani časovač, ovládá se otočným regulátorem.

Publikované: 20.10.2021
Aktualizované: 31.08.2023
Obsah článku:

Ariete Vintage

Příkon 650 W, objem 1,8 litru, 5 přednastavených programů, bez možnosti regulace teploty a časovače.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Pro milovníky dobového designu bude multifunkční hrnec Ariete Vintage velmi zajímavou estetickou možností výběru. Do svého srovnávacího testu jsme tento multifunkční hrnec vybrali právě z důvodu specifického designu. Jedná se o jednoduchý multifunkční hrnec s objemem nádoby 1,8 litru. V případě, že v hrnci chcete připravovat polévku, se do něj vejdou 3 litry.

Ariete Vintage recenze

Vyjímatelná mísa

Nádoba má nepřilnavý povrch a snadno se udržuje. Je vhodné ji mýt pod tekoucí vodou, nikoli v myčce nádobí. Pro případ, že některý z pokrmů chcete dokončit v troubě, je mísa vyjímatelná. Příkon topného tělesa 650 W je pro daný objem optimální možností. Elektrický hrnec je vhodný i k pomalému vaření. Při ovládání se však budete muset obejít bez displeje či časovače. Hlavním ovládacím prvkem je otočný regulátor, jehož otočením určíte, který program chcete aktivovat. Teplotu nelze regulovat.

Slabší programová nabídka

Pět programů přípravy pokrmů není mnoho, ale to podstatné multifunkční hrnec zvládne. Z programové nabídky můžete využít pečení, vaření v páře, pomalé vaření, rýžovar a výrobce mezi programy zařadil i funkci udržování teploty. Přístroj vás na aktivní dobu přípravy upozorňuje pouze světelnou signalizací. Přívodní kabel má 120 cm.

Multifunkční hrnec Ariete Vintage

Příslušenství, které zaujme

Spotřebitelům se líbí kvalita zpracování. Kombinace plastu a kovu působí velmi esteticky a díky danému retro či vintage stylu se jedná o opravdu perfektní designový prvek, ale zároveň jde stále o praktického pomocníka v kuchyni. Poklice hrnce je prosklená, takže vidíte vše, co se v hrnci odehrává. Výrobce k multifunkčnímu hrnci dodává odměrku, koš na vaření v páře, držák víka a lžíci na rýži. Praktický pomocník určitě zaujme i cenou, je však určený primárně pro ty domácnosti, které jsou zařízené ve vintage stylu.

Ariete Vintage príslušenstvo

Multifunkční hrnec Ariete Vintage recenze

Záverečné zhodnotenie

Pozitíva

Nápaditý design
Jednoduché ovládání

Negatíva

Menší objem
Bez displeje
Bez regulace teploty

Objem nádoby: 1,8 litru ● Příkon: 650 W ● Počet programů: 5 ● Displej: ne ● Časovač: ne ● Funkce udržování tepla: ano ● Hmotnost: 3,6 kg


Testované produkty

Prečítajte si

Hodnocení:
(79.8%)

Komentáre
Miroslav Riessner 15.Sep.2023

Zdravím!

Zkoušeli jste program "Pomalé vaření" ??!

Asi ne, protože jinak byste přišli na to, že tento program vaří na 98,8 - 98,9°C, což v praxi odpovídá vaření silným klokotem. Jak na jiné plotně téměř na plný výkon, protože vyšší teplotu - s ohledem na nadmořskou výšku a momentální atm. tlak - prostě nedosáhnete.

Pro pomalé vaření - low/high - je obecně bráno 75°- 90°C a, podobně jako sous-vide, pokrm v žádném případě nesmí vřít klokotem !!

Ostatně i další informace, že rýži vaříte při teplotě 125°C, vaření v páře 105°C jsou poněkud, řekněme, podivné - asi podle nějakých jiných fyzikálních zákonů. Řekněme, že aspoň tedy program "Soté" může dosáhnout teploty 160°C, když tam dáte olej... ale po přidání vody stejně půjdete pod 100°C :-D

Takže pro mě celkem výrazné omezení použití, protože pomalé vaření je celkem dost dobrý způsob vaření pro zachování chuti pokrmu a i různých vitamínů atd.

Prostě žádný nadšení :-(

Odpovedať