Tefal RK705138 multifunkční hrnec – recenze

Menší multifunkční hrnec s objemem nádoby 1,8 litru sice nezaujme lidi, kteří požadují větší objem, ale překvapí chytrými funkcemi. Mezi nimi se nachází i Fuzzy Logic, což znamená, že multifunkční hrnec sám reguluje výkonnostní stupeň a dobu vaření podle typu programu a množství pokrmu. Součástí balení je kuchařská kniha s recepty. Programů je 12 a nechybí funkce odloženého startu nebo udržování tepla. Nádoba má keramický povrch a může se mýt v myčce.

Publikované: 20.10.2021
Aktualizované: 07.06.2022
Obsah článku:

Tefal RK705138

Příkon 600 W, objem 1,8 litru, 12 přednastavených programů, automatická kontrola teploty Fuzzy Logic.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Jeden elektrický hrnec, který zvládne až 12 kuchařských postupů a připraví přímo ukázkovou dušenou rýži. Multifunkční hrnec Tefal se opět řadí mezi kompaktní kuchyňské spotřebiče. Na první pohled působí jako domácí pekárnaObjem nádoby 1,8 litru patří sice mezi menší, ale svou práci odvede skvěle, a to i díky keramickému povrchu a tloušťce stěn 2 mm – připálení se bát nemusíte (aniž byste museli pokrm kontrolovat či míchat).

12 programů

Tefal Multicooker je v kuchyni velmi významným pomocníkem při vícero činnostech. Na výběr máte až 12 programů, samostatný program má například rýže, rizoto, pečení, polévka, dušení nebo parní program. U parního programu směřuje výhrada k víku, jelikož po otevření voda steče dolů kolem přístroje. Jedná se o drobný nedostatek. Při pečení je nutné si dávat pozor na příliš hutná těsta, která mohou být následně nepropečená.

Tefal RK705138 recenze

Receptář součástí balení

Přístroj je vybaven automatickou kontrolou teploty (Fuzzy Logic) a také funkcí autostop. Díky Fuzzy Logic dokáže přístroj sám regulovat výkonnostní stupeň a délku vaření pokrmu. Stačí vám jen zvolit program. Využít můžete i odložený start nebo funkci udržování teploty. Časovač lze použít pouze k nastavení doby zapnutí, nikoliv doby přípravy. Přístroj si proces reguluje automaticky. Ovládání je velmi nenáročné. Tlačítko on/off je na přední straně přístroje, stejně jako celý ovládací panel, kolem něhož se nachází další ovládací prvky – tlačítka. Jednotlivé funkce mají řádně označené ikonami. Digitální displej je sice jednoduchý, ale zobrazí vše podstatné. Spotřebitelům se ovladatelnost i jednoduchá manipulace velmi líbí. K multifunkčnímu hrnci Tefal dostanete knihu receptů (26 receptů), což vám může hodně pomoci při správné přípravě pokrmů.

Koš na fritování chybí

Problémem není ani údržba, protože nádobu můžete umýt v myčce. Velkým plusem je při manipulaci odnímatelná přívodní šňůra. Někteří zákazníci avizovali obtížnější čištění některých prostorů v okolí nádoby. Při smažení by spotřebitelé ocenili fritovací koš, ten v balení není. Nechybí parní košík, odměrka, lžíce na rýži a zmíněná kuchařská kniha s recepty. Zkušenosti s multifunkčním hrncem Tefal jsou velmi pozitivní. Mezi výhodami se zmiňuje i velmi přístupná cena. Příkon 600 W sice mnoho respektu nebudí, na druhou stranu se odvděčí nízkou spotřebou. Vzhledem k objemu nádoby je výhřevnost spirály dostačující. Tefal je sice z větší části z plastu, ale na jeho kvalitu si nelze stěžovat.

Tefal RK705138 příslušenství

Zkušenosti s Tefal RK705138

Multifunkční hrnec Tefal RK705138 spotřebitele zaujal nádobou s nepřilnavým povrchem, množstvím programů i snadným ovládáním. Samozřejmostí je rychlá příprava jídla a upozornění na ukončení vaření. I v tomto případě měli někteří uživatelé problém s popisky v angličtině a nezamlouvalo se jim ani náročnější čištění spotřebiče.

Recenze a zkušenosti s multifunkčním hrncem Tefal RK705138

Tefal RK705138 balení

Tefal RK705138 ovládání

Klady a Zápory

Pozitivní reference
Nepřilnavý povrch nádoby – keramika
Automatická kontrola teploty

Malý objem nádoby
Špatný odvod vodní páry

Objem nádoby: 1,8 litru ● Příkon: 600 W ● Počet programů: 12 ● Displej: ano ● Časovač: ano ● Funkce udržování tepla: ano ● Hmotnost: 3,7 kg


Testované produkty

Hodnocení:
(80.4%)