Ariston Velis Evo 100 elektrický bojler na vodu – recenze

Elektrický bojler Ariston Velis Evo 100 zaujme netradičním designem a možností vertikální i horizontální instalace. Jde o smart ohřívač, který si dokáže zapamatovat, kolik teplé vody spotřebujete, disponuje LED displejem s indikátorem ohřevu a signalizací připravené vody ke sprchování. Řadí se do energetické třídy B, zátěžový profil je M, tepelné ztráty jsou 1,1 kWh / 24 hod.

Publikované: 23.07.2021
Aktualizované: 26.05.2022

Ariston Velis Evo 100

Svislý/vodorovný elektrický bojler, objem 100 l, příkon 1 500 W, tepelné ztráty 1,6 kWh / 24 hod., ochrana proti zamrznutí, indikátor ohřevu, smart funkce ECO EVO, max. teplota vody 70 °C.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Důvod, proč Ariston Velis Evo 100 patří k nejprodávanějším elektrickým bojlerům, jsme pochopili hned při pohledu na jeho funkce a energetickou účinnost. Samozřejmě jsme na něm našli i několik chybiček, které shrneme hned na začátku. První z nich jsou netradiční rozměry. Zajímavému a modernímu tvaru, z hlediska 27cm hloubky či cca 45cm šířky vysloveně slim designu, nemáme co vytknout. Problémem (avšak pouze pro některé z vás) může být jeho nadstandardní výška, která přesahuje 125 cm. Druhým a zároveň posledním minusovým parametrem je pořizovací cena v poměru ke 100l objemu, která je téměř stejná jako v případě našeho vítěze, o 20 l většího elektrického bojleru Tatramat EOV 120 Trend.

K vysloveně pozitivním specifikacím patří možnost vertikální i horizontální instalace, podobně jako v případě modelů Ariston Velis Evo 50 a Mora EOMKU 80 SKSM. Teplotu můžete na tomto kousku regulovat až do 80 °C. Bojler Ariston navíc disponuje funkcí ECO EVO, která si takříkajíc dokáže zapamatovat, kolik teplé vody spotřebujete. Další smart vlastností je LED displej s indikátorem ohřevu a signalizací připravené vody ke sprchování.

Výše uvedené vlastnosti stojí mimo jiné za faktem, že Ariston Velis EVO 100 patří k elektrickým bojlerům s malou spotřebou elektřiny. K tomu přispívá i energetická třída B, tepelné ztráty, které se pohybují pouze kolem 1,1 kWh / 24 hod., příkon 1 500 W a zátěžový profil M. Roční spotřeba díky všem jmenovaným parametrům dosahuje jen cca 1 200 kWh, což je méně než v případě 80l elektrického ohřívače vody Mora EOMKU 80 SKSM.

Ariston Velis EVO 100 je 100litrový elektrický ohřívač vody, což je jakýsi kompromis mezi vysloveně velkým a malým elektrickým bojlerem. Je vhodný zejména pro ty z vás, kteří s teplou vodou šetří. Pokud vaši domácnost obývá pouze 1 či 2 osoby, 100 l teplé vody by pro vás mělo být více než dost. Ochrana před přehřátím a funkce Antifreeze jsou v této cenové kategorii bojlerů už jakousi samozřejmostí.

Rychlost ohřevu hodnotíme pozitivně. Vodu ke sprchování vám tento model „připraví“ už v průběhu 50 min. Doba ohřevu na 45 °C představuje cca 180 min. K pozitivům dále řadíme kvalitu zpracování. Nádoba ohřívače vody Ariston, kterou chrání kvalitní smalt, je dvojitá a ocelová. Bojler je navíc vybaven samočisticím titanovým topným tělesem, které zjednodušuje jeho údržbu a prodlužuje životnost.

Ariston Velis Evo 100 recenze

Elektrický ohřívač vody Ariston Velis Evo 100

Ariston Velis Evo 100 ovládání

Ariston Velis Evo 100 rozměry

Ariston Velis Evo 100 energetický štítek

Záverečné zhodnotenie

Pozitíva

Smart funkce ECO EVO
Možnost vertikální i horizontální instalace
Energetická třída B

Negatíva

Trochu vyšší cena v poměru k objemu
Větší a nestandardní rozměry, zejména výška

Typ = svislý/vodorovný elektrický bojler ● Objem = 100 l ● Příkon = 1 500 W ● Napětí = 230 V ● Zátěžový profil = M ● Max. ohřev vody = 80 °C ● Tepelné ztráty = 1,6 kWh / 24 hod. ● Max. provozní tlak = 8 barů ● Rozměry (H × V × Š) = 27 × 125,1 × 50,6 cm ● Hmotnost = 32,2 kg


Prečítajte si

Hodnocení:
(76.6%)