Eljet Single Drive elektrický longboard – recenze

Do našeho výběru se dostal výkonný elektroboard Eljet Single Drive s pohonem jedné nápravy. Zaujme vcelku solidními parametry a z hlediska poměru ceny a výkonu rozhodně dokáže zaujmout. Potěší také kvalitním zpracováním platformy, deska je tvořena vrstvami bambusu. Díky kapacitě akumulátoru je slušný i dojezd.

Publikované: 01.01.2025
Aktualizované: 22.06.2022
Obsah článku:

Eljet Single Drive

Dojezd 25 km, max. rychlost 25 km/h, výkon motoru 900 W, kapacita akumulátoru 8 800 mAh, nosnost 100 km.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Ne každé kritérium musí tento model splňovat, ale pokud jde o běžného uživatele, dojezd 25 km a maximální rychlost 25 km/h jsou více než dostačující hodnoty. Poháněna je jedna náprava, a to bezuhlíkovým elektromotorem o výkonu 900 W. Chod je o něco hlučnější, ale díky solidním otáčkám zvládnete i mírné břehy či kopce. Longboard je určený k jízdě ve městě. Kapacita akumulátoru je 8 800 mAh, jedná se o standardní Li-Ion technologii. Doba nabíjení činí zhruba 3 hodiny. Součástí balení je také bezdrátový ovladač, kterým můžete regulovat výkon a díky LED diodám také sledovat stav baterie. Má samostatnou baterii s kapacitou 800 mAh. Elektrický longboard váží přibližně 6,8 kg. Jen samotná baterie váží 1,3 kg.

Kvalitní deska, která vydrží

Platforma je vyrobena ze tří vrstev bambusu a dvou vrstev skleněných vláken. Deska je tak ohebná a současně velmi odolná. Nemusíte se proto bát, že by nějaký ten dopad či náraz longboard nezvládl. Kolečka jsou menší, což poněkud zhoršuje sjízdnost a také komfort při jízdě, jejich rozměr je 80 × 45 mm (tvrdost 78A). Výrobce neuvádí, z jakého materiálu jsou vyrobeny trucky, zřejmě však půjde o ocelovou slitinu. Nicméně působí poměrně masivně, což je z hlediska odolnosti určitě výhodou.

Eljet Single Drive recenze

Příznivý poměr cena/výkon

Na základě prodejnosti však můžeme hodnotit, že spotřebitele oslovil především poměr ceny a výkonu. Dojezd 25 km je v mnoha ohledech dostačující a ani rychlost 25 km/h není propadákem. Elektromotor s výkonem 900 W není žádným tahačem, ale svůj účel ve městě určitě splní. Potěšující je také bambusové provedení desky. Škoda jen, že kryt akumulátoru není odolný.

Celkový dojem však vůbec není špatný. Při hodnocení parametrů nám však chyběly některé technické údaje, které výrobce neuvádí. Týká se to i materiálů trucků. Kolečka jsou poměrně malá, což zhoršuje komfortnost jízdy a jsou více cítit příčné nerovnosti. Alternativu tohoto modelu představuje mnohem výkonnější model. Elektrický longboard Eljet Double Drive disponuje dvěma elektromotory 2 × 900 W, tím pádem je k dispozici celkový výkon až 1 800 W a poháněny jsou obě nápravy.

Klady a Zápory

Poměr ceny a výkonu
Kvalitní deska

Chybí některé technické parametry
Kryt akumulátoru není voděodolný

Elektrický longboard Eljet Single Drive recenze

Eljet Single Drive kolečka

Eljet Single Drive příslušenství

Eljet Single Drive rozměry

Typ: elektrický longboard ● Dojezd: 25 km ● Max. rychlost: 25 km/h ● Výkon motoru: 900 W ● Kapacita akumulátoru: 8 800 mAh ● Nosnost: 100 kg ● Hmotnost: 6,8 kg ● Dálkový ovladač: ano


Testované produkty

Hodnocení:
(82.4%)