Exway X1 elektrický longboard – recenze

Výkonný elektrický longboard s řemenovým pohonem Riot. Elektromotor disponuje výkonem 1 500 W. Výhodou je pohon vyměnitelný za nábojový. Maximální rychlost v režimu Turbo je až 40 km/h. Spotřebitelé chválí i dojezd až 25 km. Velmi účinné je regenerativní brzdění. Vyzdvihnout musíme kvalitní konstrukci, odolné trucky i kolečka. Jízda je komfortní a díky výkonu není překážkou ani stoupání.

Publikované: 01.01.2025
Aktualizované: 11.09.2023
Obsah článku:

Exway X1

Dojezd 25 km, max. rychlost 40 km/h, výkon motoru 1 500 W, nosnost 100 km.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Model disponuje výkonným elektromotorem a chytrou baterií. Tyto komponenty jsou základem pro štědrý dojezd. Sympatickou vlastností je možnost výměny pohonu z Riot na Hub, kdy je poháněn náboj kola. Elektrický longboard Exway velmi dobře tlumí nárazy a zárukou životnosti je i zvýšený stupeň odolnosti IP55.

Vyměnitelný pohon – výkon i do kopce

Spotřebitele bude v první řadě zajímat elektromotor a jeho výkon. Tabulková hodnota hovoří o 1 500W (2x 750 W) elektromotoru s regulovatelnými otáčkami. V případě tohoto modelu je použit pohon Hub. Motor pohání řemeny a ty následně dodávají kolům potřebný výkon. Motor se velmi dobře chová, vyznačuje se vyšším točivým momentem, tím pádem je pohyb i při rozběhu velmi plynulý. Výrobce navíc uvádí, že zvládne jízdu i ve 30% stoupání. To, co spotřebitele potěší, je určitě maximální rychlost až 40 km/h v režimu Turbo. Pokud vážíte více než 90 kg, počítejte s nižší rychlostí.

Exway X1 Flex Riot recenze

Dojezd se pohybuje v rozmezí 20 až 30 km. Zvolit si můžete ze tří jízdních režimů, přičemž díky nim dokážete ušetřit spoustu energie. Při jízdě z kopce zase funguje proces rekuperace, kterým dokážete výdrž (a tudíž i dojezd) výrazněji prodloužit. Chytrý akumulátor disponuje 24 senzory, které monitorují články baterie, a tímto způsobem dokáže optimálně distribuovat energii. Akumulátor je navíc jednoduše vyměnitelný a spolu s konstrukcí disponuje voděodolností – IP55. Rychlonabíječkou jej plně nabijete za zhruba 1,5 hodiny, klasickou nabíječkou za přibližně 4 hodiny.

Inteligentní aplikace a kvalitní zpracování

Opomenout nemůžeme mobilní aplikaci Exway, ke které získáte přístup. V aplikaci si můžete nastavovat míru akcelerace nebo efektivitu rekuperace – účinnost brzdění. Samozřejmostí je také přepínání režimů nebo aktivování omezovače rychlosti. Rovněž si můžete nastavit velikost koleček, která jsou vyměnitelná, čímž se postaráte o to, že budete mít přesná data týkající se rychlosti či dojezdu. Sledovat můžete také teplotu akumulátoru a celkově je rozhraní aplikace velmi „user friendly“. Základní ovládání probíhá za pomoci dodávaného bezdrátového ovladače, který je do ruky poněkud větší, ale současně velmi intuitivní.

Spotřebitelé si pochvalují komfort jízdy. Model využívá 86mm kola s tvrdostí 76A. Deska má parabolický výřez, má skvělou stabilitu. Je pokryta tlumicím a zdrsněným povrchem. Ze spodní strany bambusovo-laminátové desky se nachází polyuretanová vrstva, která má tlumící účinek. Deska je tvrdá, ale současně ohebná. Spotřebitelé pozitivně hodnotili také ovladatelnost longboardu. Použity jsou unikátní trucky Trist vyrobené z tepelně upravené slitiny. Trucky se vyznačují vysokou pevností a ideálním ohybem. Nápravy jsou ocelové, pouzdra jsou kompatibilní se spoustou koleček.

Zkušenosti s Exway X1 Flex Riot

Spotřebitelé nejvíce bazírují na výkonu a vysoké rychlosti, kterou dokážou jet. Zároveň však nelze opomenout ani kvalitní tlumení a celkový komfort jízdy. To je rovněž zásluhou velmi chytrého ovládání. Dojezd spotřebitelům také vyhovuje, dobře vnímají i účinnost rekuperace.

Recenze a zkušenosti s elektrickým longboardem Exway X1 Flex Riot
Zdroj: Heureka.sk

Možnost přeměny pohonu z Hub na Riot je také velmi vítaná. Pokud byste však chtěli elektrický longboard přímo s pohonem Hub, výrobce disponuje také verzí Exway X1 Flex Hub, která je dokonce o pár stovek korun dražší. Řemenový pohon funguje velmi dobře, je propracovaný, tichý a má perfektní, plynulý záběr. V recenzích spotřebitelé vyzdvihovali ovladatelnost a také schopnost zdolávat i náročnější stoupání. Potěší zvýšenou mechanickou odolností a voděodolností IP55.

Záverečné zhodnotenie

Pozitíva

Dojezd a výkon motoru
Účinná rekuperace a flexibilní pohon
Perfektní ovládání

Negatíva

Vyšší pořizovací cena

Typ: elektrický longboard ● Dojezd: 25 km ● Max. rychlost: 40 km/h ● Výkon motoru: 1 500 W ● Kapacita akumulátoru: - ● Nosnost: 100 kg ● Hmotnost: 7,7 kg ● Dálkový ovladač: ano

Fotogaléria


Testované produkty

Hodnocení:
(81.2%)

Komentáre
Michael Lipovský 06.Jul.2024

Jako náročný uživatel Exway X1 Riot si nemůžu vynachválit tento stroj,
rychlost a síla záběru je nekompromisní v této cenové hladině.
Zrychlení i brzdný účinek je velký.
Je perfektně ovladatelný i při vyšších rychlostech.
Požitek jízdy za tuto investici stojí.
Osobně jezdím po městě na větších kolech 120 mm které zdolávají koleje apod. celkem v pohodě.
Ovšem bych namítl že pro začátečníky celkově není, jezdím na longboardu 3/4 roky i náročnější pasáže a mohu si dovolit říct že jízda na elektroboardu díky ryhlosti, už chce mít nějaké zkušenosti, zároveň bych Vám prosím zdůraznil i lepší odolnost chráničů rukou, ramen, kolen.

Odpovedať