Huawei Watch GT2 hodinky na běhání – recenze

Chytré hodinky Huawei Watch GT2 vynikají funkcemi i výdrží. Kromě klasických funkcí (krokoměr, snímač tepové frekvence, GPS a Glonass) disponují i těmi méně obvyklými (snímač okolního osvětlení). Více než 10 běžeckých kurzů a podrobná měření outdoorových a indoorových sportů z nich dělají vhodnou volbu pro každého sportovního nadšence.

Publikované: 06.12.2021
Aktualizované: 26.05.2022
Obsah článku:

Huawei Watch GT2

Vodotěsné smart hodinky, dotykový AMOLED displej, úhlopříčka 1,39″, hmotnost 41 g, výdrž baterie 14 dní, GPS, bluetooth.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Výhody produktu

Hodinky jsou elegantní a minimalistické, takže je lze použít nejen ke sportování, ale i v rámci běžného dne. Jsou velmi lehké, mají jen 41 g, proto je během nošení téměř nepocítíte. Huawei Watch GT2 vynikají dlouhou výdrží baterie, na jedno nabití jsou to až dva týdny. V případě zapnuté GPS a monitorování se výdrž pochopitelně výrazně zkracuje, při nepřetržitém cvičení se zapnutou GPS a sledováním tepu i efektů cvičení dosáhnete 30 hodin. K dispozici je i režim vždy zapnutého displeje, výdrž se při jeho použití zkracuje o polovinu. Díky automatické optimalizaci spotřeby energie dokážou hodinky výdrž prodloužit. Potěší odolností proti prachu i vodě, ale také proti škrábancům. Zakřivené 3D chemicky tvrzené sklo je velmi odolné. Rámeček okolo displeje je zapuštěný přímo do ochranného skla, nijak to neovlivňuje odolnost hodinek, ani při vícedenním používání se nepoškrábaly.

Monitoring 15 různých typů cvičení (běhání venku, běhání uvnitř – běžecký pás, chůze venku a uvnitř, cyklistika venku a uvnitř, plavání v bazénu, v otevřené vodě, turistika, přespolní běh, triatlon, eliptický trenažér, veslovací trenažér atd.) rovněž vnímáme jako plus. K dispozici je 13 běžeckých kurzů vhodných pro začátečníky i pokročilé sportovce. Na výběr je HIIT běh, běh za účelem spalování tuků, intervalový běh či běh v tempu. Při běhání vás budou hodinky koučovat zvukovými povely. Hodinky lze použít i při plavání. Jsou vodotěsné do 5 ATM. Huawei Watch GT2 monitorují trénink v reálném čase. Na základě sesbíraných údajů o trénincích za poslední týden podle úrovně pokročilosti vypočítají nejen rozsah intenzity, ale také účinnost aktuálního cvičení, navrhnou vám další tréninky a doporučí dobu odpočinku. Tréninky si můžete zpříjemnit poslechem hudby, přehrávač má 4GB paměť.

Huawei Watch GT2 recenze

Senzor tepu dokáže měřit přesný tep i během plavání, můžete si nastavit chytrý (tep měří jednou za 10 minut) nebo neustálý režim měření tepu. Model Huawei Watch GT2 využívá technologie Firstbeat, celkem jich je až 8, mimo jiné hodnocení účinku anaerobního cvičení.

Hodinky jsou vybavené mikrofonem a reproduktory, takže lze pomocí nich telefonovat. Dokonce zobrazují notifikace z telefonu a vybraných aplikací (např. Messenger a WhatsApp). Dotykový AMOLED displej s úhlopříčkou 1,39 palce a rozlišením 454 × 454 pixelů má pěkné barvy a je výborně čitelný i na přímém slunci. Na výběr je několik softwarových ciferníků, ne přehnaně mnoho, ale dost na to, abyste si vybrali takový, který bude vypadat stylově. Díky snímači okolního osvětlení dokáže spolehlivě regulovat jas. Ciferník o průměru 46 mm se ovládá kombinovaně – dotykem i tlačítky, jeho vzhled lze měnit.

Výhodou tohoto modelu je i poměrně přesná lokalizace, o kterou se stará vestavěný přijímač GPS a Glonass. Hodinky lokalizují GPS velmi rychle, odchylky jsou jen mírné. Kvalitně monitorují spánek, odhalí jeho nedostatky a různé spánkové poruchy, dokonce dokážou navrhnout to, jak noční spánek zkvalitnit.

Nevýhody produktu

Navzdory řadě skvělých vlastností nejsou smart hodinky Huawei Watch GT2 bez chybičky. Trochu zamrzí nepřítomnost bezkontaktních plateb, jejich podpora by neměla u chytrých hodinek chybět. NFC čip se v hodinkách sice nachází, ale použitelný je pouze ke sdílení fotek z telefonu za účelem použití v ciferníku hodinek.

Huawei Watch GT2 senzor tepu

Volat lze pouze na 2 vybrané kontakty, to však nevnímáme jako výrazné minus. Více nám chyběla možnost odpovídat na zprávy, čemuž se však v případě chybějící Wi-Fi nelze divit. Na displeji se nezobrazují ani smajlíky, což může trochu kazit dojem z příchozích zpráv.

Přestože je v hodinkách integrován hudební přehrávač a jsou podporovány operační systémy Android a iOS, přenos hudby je dostupný pouze pro telefony s OS Android. Uživatelé iPhonu si hudbu musí přenést jiným způsobem. Správa hudby by mohla být o něco komfortnější, např. jednodušší tvorba seznamů skladeb, dělení podle umělců apod. Hodinky neumožňují ani automatické monitorování cvičení, sledování pohybových cvičení si musíte zapnout manuálně. Také chybí automatické pozastavení cvičení. Nepochodíte ani s aplikacemi třetích stran.

Parametre

Hmotnost41 g
SklíčkoChemicky tvrzené
Úhlopříčka displeje46 mm
Obvod zápěstí14 – 21 cm
ŘemínekSilikonový (je vyměnitelný)
Výdrž baterie bez GPS14 dní
Typ displejeAMOLED
Dotykový displejAno
Podporovaný operační systémAndroid iOS
VodotěsnostAno – 5 ATM/50 m
BluetoothAno
Wi-FiNe
Funkce telefonováníAno
GPSAno
NotifikaceAno
Zabudovaný mikrofonAno
Zabudovaný reproduktorAno
Měření srdečního tepuAno
Monitoring spánkuAno
KrokoměrAno
Sportovní aktivity15 outdoorových a indoorových aktivit
Bezkontaktní platbyNe
Kapacita úložiště (GB)4
OvládáníKombinováno
KonektivitaBluetooth, USB
Bezdrátové nabíjeníNe

Zkušenosti s Huawei Watch GT2

Podle uživatelů hodinky Huawei Watch GT2 za ty peníze stojí. Načastěji chválí baterii, tedy dlouhou výdrž, zamlouvá se jim české menu, ale také možnost telefonování a kvalitní reproduktor. Chváleny jsou také velmi slušná podpora iOS, kvalita zpracování, notifikace, design, výběr ciferníků či dobré zpracování jednotlivých aktivit. Spotřebitelé nezapomněli ani jednoduché a intuitivní ovládání či úložiště a možnost poslechu hudby.

Recenze a zkušenosti se smart hodinkami Huawei Watch GT2 na Heurece
Zdroj: Heureka.cz

Chybí jim možnost spárování s jinými aplikacemi (Strava či Relive), zodpovězení zpráv, ale i kalendář spárovaný s telefonem. S pochopením se nesetkaly ani nepodporované NFC platby, problematičtější stahování hudby do hodinek a kompatibilita s iPhony. Přestože je sklo popisováno jako vysoce odolné, více spotřebitelům se poškodilo již po krátkém používání, proto doporučují dokoupení ochranného skla.

Recenze a zkušenosti se smart hodinkami Huawei Watch GT2 na Mall
Zdroj: Mall.cz

Alternatívy

Huawei Watch GT2 jsou povedené smart hodinky s praktickými funkcemi, kterými se přibližují k fitness náramku. Výdrž baterie, ale také sledování sportovních aktivit mají srovnatelnou s modelem Amazfit GTS. O něco hůře jsou na tom hodinky Garmin Venu 2 (11 dní), nejmenší výdrž nabízejí Apple Watch Series 6 (1 den).

Pokud plánujete hodinky používat i pro bezkontaktní platby, vhodnější volbou budou modely Garmin Venu 2Garmin vívoactive 4 nebo Apple Watch Series 6. Hudbu si můžete poslechnout pomocí více porovnávaných hodinek. Samsung Galaxy Watch 3 mají kapacitu úložiště 8 GB a Apple Watch Series 6 dokonce až 16 GB, ty mají také hlasitější a poměrně kvalitní reproduktor. Garmin Venu 2 i Garmin vívoactive 4 podporují Spotify a Deezer, úložiště nemají.

Přesností měření tepu a GPS se modelu Huawei Watch GT2 vyrovnají Garmin Venu 2. Hodinky Huawei lze označit za běžecké hodinky, díky monitorování běhu a běžeckým režimům. Mnoho sportovních aktivit a trenéra běhu nabízí i Samsung Galaxy Watch 3Amazfit GTS mají v nabídce 12 sportovních aktivit.

Záverečné zhodnotenie

Pozitíva

Dlouhá výdrž baterie
Patnáct různých typů cvičení
Monitoring srdeční frekvence, spánku, upozornění v průběhu cvičení

Negatíva

Chybí možnost bezkontaktních plateb
Nepodporují aplikace třetích stran
Neumožňují automatické monitorování cvičení

Výdrž baterie = 14 dní ● Typ displeje = AMOLED ● Úhlopříčka displeje = 1,39″ ● Průměr ciferníku = 46 mm ● Kapacita úložiště = 4 GB ● Hmotnost = 41 g


Prečítajte si

Hodnocení:
(82%)