Kärcher WD3 recenze multifunkčního vysavače

Multifunkční vysavač Kärcher WD3 nabízí silný sací výkon (200 W). Potěší možností suchého i mokrého vysávání, nečistoty sbírá do 17litrové nádoby. Filtraci zajišťuje omyvatelný patronový filtr. Vysavač je trochu hlučný (75 dB), délkou přívodního kabelu (4 m) také nezaujme.

Publikované: 01.07.2021
Aktualizované: 14.10.2021

Kärcher WD3

Multifunkční vysavač vhodný na suché i mokré vysávání, filtraci zajišťuje patronový filtr, objem sáčku/nádoby je 17 l.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Multifunkční vysavač dokáže v domácnosti zastat hned několik úkolů. To platí i o vysavači Kärcher WD3, který rozhodně patří k cenově dostupným modelům, a i když ho nelze považovat za „čistokrevný“ bytový vysavač, spotřebitelé si jeho víceúčelovost velmi oblíbili. Důvodem je i silný sací výkon (200 W) díky příkonu 1 000 W. A tím překonává mnohou konkurenci. Na druhou stranu ztrácí z hlediska mobility. Plastová kolečka problémem nejsou, ovšem vysavač má žalostnou délku přívodního kabelu – jen 4 metry, hadice má 2 metry a akční rádius je slabých 6,5 metru, což je oproti konkurentům žalostně málo. Tělo vysavače je z odolného plastu. Výrobce sice uvádí hlučnost 75 dB, což nepůsobí hrozivě, ale vícero spotřebitelů hlučnost hodnotilo negativně.

Další velkou výhodou vysavače Kärcher WD3 je možnost suchého i mokrého vysávání. Jelikož vysavač může využívat až 17litrovou sběrnou nádobu a používá pouze patronový filtr, není ani nutné filtr vyměňovat. Suché a mokré vysávání je velkou výhodou. Prach a podobné nečistoty však můžete vysávat i přes filtrační sáček. Vysavač tak můžete používat bez sáčku i s ním. Potěší i nízká cena náhradních sáčků. Filtrace je na velmi slabé úrovni a hodnocená jako nedostatečná. Pro alergiky Kärcher WD3 určitě nedoporučujeme – patronový filtr sice lze mýt, nicméně plní jen nutnou úlohu.

Hmotnost vysavače je 5,5 kg, navíjení kabelu ani regulace výkonu možné nejsou. Vyprazdňování nádoby je jednoduché – systém Push & Pull. Díky výkonu však vysavač můžete použít i k vysávání auta, terasy či balkonu. Bez problémů si totiž poradí i s většími nečistotami. Zároveň lze využít i funkci foukání, například při odstraňování listí z terasy či příjezdové cesty. Multifunkční – klasický vysavač nepatří mezi nejprodávanější náhodou a zvlášť praktické využití si najde v rodinných domech. Nepochopitelný je však extrémně krátký přívodní kabel.

Kärcher WD3 recenze

Multifunkční vysavač Kärcher WD3

Multifunkční vysavač Kärcher WD3 recenze

Kärcher WD3 vysávání auta

Kärcher WD3 vysavač 2 v 1

Kärcher WD3 filtr

Vysavač Kärcher WD3

Klady a Zápory

Suché i mokré vysávání
Silný sací výkon a funkce foukání
Poměr cena–výkon

Větší hlučnost
Slabá úroveň filtrace
Krátký přívodní kabel

Typ: multifunkční vysavač ● Vysávání: suché/mokré ● Příkon: 1 000 W ● Energetická třída: B ● Hlučnost: 75 dB ● Akční rádius: 6,5 m ● Filtrace: patronový filtr ● Objem sáčku/nádoby: 17 l ● Automatické navíjení: ne ● Regulace výkonu: ne ● Hmotnost: 5,5 kg


Nejlepší klasické vysavače 2021 + recenze

Hodnocené parametry Test Magazín využívá při porovnávání a testování nejlepších sáčkových a bezsáčkových vysavačů dlouhodobě aplikovanou odbornou metodiku testování. Kromě výsledků odborných testů jsme však brali v úvahu i praktické zkušenosti zákazníků. Nezapomněli jsme ani na další důležité technické parametry, které při porovnávání hrají důležitou roli. Hodnocení následujících... Přečíst článek

Hodnocení:
(84%)