Klarstein DryFy 10 recenze odvlhčovače vzduchu

Odvlhčovač vzduchu Klarstein DryFy 10 nemá oslnivý odvlhčovací výkon, k domácímu použití je však více než dostačující. Můžete jej používat v místnostech o rozloze do 20 m², disponuje zajímavými funkcemi a nylonovým filtrem k zachycování nečistot. K plusům dále patří možnost jeho připojení k odpadnímu potrubí a vcelku nízká hlučnost. Za největší negativa považujeme absenci ochrany proti zamrznutí a menší objem kondenzační nádobky.

Publikované: 27.09.2021
Aktualizované: 18.01.2022

Klarstein DryFy 10

Elektrický odvlhčovač vzduchu s prachovým filtrem, odvlhčovací výkon cca 0,4 l/h, příkon 240 W, pro místnosti od 15 do 20 m², objem nádržky 1,8 l, hlučnost 40 dB.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Odvlhčovací kapacita modelu Klarstein DryFy 10 představuje 10 l/24 h, tedy asi 0,4 l/h, což je dostačující do prostorů o rozloze od 15 do 20 m². Z tohoto důvodu jej hodnotíme jako levný odvlhčovač vzduchu s průměrným výkonem, který je ideální do klasických bytů či domů se standardně velkými místnostmi. Odvlhčovač vzduchu Klarstein není na rozdíl od Electrolux EXD20DN4W a Rohnson R-9612 vybavený ionizátorem, ale integrovaným nylonovým filtrem, který slouží zejména k zachycování prachu. Tento model proto můžeme doporučit i lidem se slabší alergií.

Kondenzační nádobka má jen 1,8 l, což není nejvíce. Funkce automatického vypnutí při jejím naplnění vodou, kterou doprovází zvuková kontrolka, se na odvlhčovači samozřejmě nachází. Skutečně zajímavá je možnost připojení spotřebiče k odpadnímu potrubí. K tomuto účelu slouží odtoková hadice o délce 0,6 m, která je součástí dodávky.

Na horní straně odvlhčovače naleznete displej, který mimo jiné zobrazuje aktuální vlhkost vzduchu v místnosti, a několik tlačítek, pomocí kterých nastavíte cílovou vlhkost v krocích po 5 %, a to v rozmezí od 30 do 80 %. Za zmínku dále stojí speciální režimy „power“ pro intenzivnější a „silent“ pro tiché odvlhčování. U modelu DryFy 10 nechybí ani funkce automatické regulace odvlhčování, 24hodinový časovač, který lze nastavit v krocích po 60 min., a funkce vnitřního sušení, která zjednodušuje údržbu a prodlužuje životnost spotřebiče.

„Vizáž“ DryFy 10 neohromí ani neurazí. Jedná se o nenápadný model s kompaktními rozměry a nízkou hmotností, který je vybavený praktickou rukojetí pro přenášení. Hlučnost, která dosahuje 40 dB, považujeme za přijatelnou. Za největší negativum pokládáme absenci funkce Anti-Freeze.

Klarstein DryFy 10 recenzia

Klarstein DryFy 10 rozmery

Klarstein DryFy 10 využiteľnosť

Klarstein DryFy 10 výkon

Klarstein DryFy 10 pripojiteľnosť na odpadové potrubie

Klarstein DryFy 10 ovládanie

Odvlhčovač vzduchu Klarstein DryFy 10

Klarstein DryFy 10 nádržka na vodu

Klady a Zápory

Výborný poměr mezi cenou, výkonem a funkcemi
Pokročilé funkce
Možnost propojení s odpadním potrubím

Menší kondenzační nádobka
Bez ochrany proti zamrznutí

Typ = elektrický odvlhčovač vzduchu ● Odvlhčovací výkon = cca 0,4 l/h ● Průtok vzduchu = 100 m³/h ● Velikost místnosti = 15–20 m² ● Provozní teplota = 4–32 °C ● Hlučnost = 40 dB ● Příkon = 240 W ● Objem kondenzační nádržky = 1,8 l ● Rozměry (V × Š × H) = 42 × 29,5 × 21 cm ● Hmotnost = 9,2 kg


Hodnocení:
(81.6%)