Proteco 51.06-SH-2300 štípačka na dřevo – recenze

V daném segmentu patří štípačka na dřevo Proteco mezi levné štípačky, které pokryjí nároky domácnosti v domě i na chatě. Štípačka umožňuje připravit palivové dříví na topnou sezónu díky dostatečnému výkonu a optimálním parametrům. Konstrukce disponuje také praktickou klecí. Na štípání se podílí masivní ocelový klín.

Publikované: 18.11.2022
Aktualizované: 03.04.2024
Obsah článku:

Proteco 51.06-SH-2300

Horizontální štípačka s elektrickým pohonem, štípací tlak 7 tun, max. délka polena 52 cm, max. průměr polena 25 cm

Prohlédnout nejlepší nabídku

Štípačka s dostatečným výkonem

Elektrická horizontální štípačka na dřevo dokáže vyvinout maximální štípací tlak až 7 tun, což je na poměry horizontálních modelů velmi dobrý výkon. Bez problémů si zařízení poradí s průměrem špalku do 25 cm. Štípat dokáže špalky dlouhé maximálně 52 cm. Rychlost štípání přítlačného mechanismu během štípání je 3,08 cm/s. Uživatelé si mezi recenzemi na rychlost pohybu nestěžují. Doba zpětného chodu je přibližně 5,29 cm/s. Příkon štípačky je 2 300 W a stačí klasické napájení na 230 W, jelikož se jedná o jednofázový elektrický motor. Objem nádrže na hydraulický olej je 3,5 litru.

Proteco 51.06-SH-2300 recenze

Horizontální štípačka s klecí

Konstrukce štípačky je masivní. Hmotnost celého zařízení je 55 kg. Z hlediska bezpečnosti i praktičnosti je pozitivem ochranná klec, která zabraňuje případnému odletování třísek během štípání. Složení přístroje je nenáročné, stejně jako obsluha. Pro snazší manipulaci jsou k dispozici také praktická transportní kola. Celkové zpracování štípačky Proteco působí velmi kvalitně a zároveň je konstrukce velice stabilní. Štípačka je dodávána s doplněnou olejovou náplní. Má výšku 116 cm, ale lze dokoupit praktický stojan SH-01, který zvýší komfort při štípání dřeva.

Zkušenosti s Proteco 51.06-SH-2300

Svou roli plní štípačka na výbornou. Nepatří mezi nejprodávanější produkty v daném segmentu, ale svým poměrem ceny a kvality si zaslouží pozornost. Proteco 51.06-SH-2300 je horizontální štípačkou s maximálním výkonem 2,3 kW a štípacím tlakem 7 tun. Výkon si spotřebitelé velmi pochvalují. Štípací klín je masivní a poradí si i s průměrem polen přes 20 cm, maximální délka špalku by neměla přesáhnout 52 cm.

Recenze a zkušenosti se štípačkou dřeva Proteco 51.06-SH-2300
Zdroj: Heureka.sk

Dokoupit lze i praktický stojan. Štípací zařízení je dodáváno s olejovou náplní. Celkové provedení je kvalitní a stroj působí odolně. Vhodný je pro přípravu palivového dříví v domácnosti nebo na chatu. Obsluha je velmi jednoduchá. Bezpečnost během manipulace znásobuje ochranná klec, která dodává štípačce zajímavý vzhled. Podvozek je vybaven kolečky.

Záverečné zhodnotenie

Pozitíva

Dostupná cena
Kvalitní zpracování konstrukce
Výkon štípání

Negatíva

Bez výhrad

Typ štípačky: horizontální ● Typ pohonu: elektrický ● Příkon: 2 300 W ● Štípací tlak: 7 tun ● Max. délka polena: 52 cm ● Max. průměr polena: 25 cm ● Hmotnost: 55 kg

Fotogaléria


Testované produkty

Prečítajte si

Hodnocení:
(82.4%)