Scheppach HL 760 LS štípačka na dřevo – recenze

Horizontální štípačka na dřevo s ideálním poměrem ceny a výkonu. Štípací tlak dosahuje hodnoty 7 tun. Zásluhu na tom má také výkonný elektromotor s příkonem 2 200 W. Štípačku stačí zapojit do klasické el. sítě na 230 V. Hmotnost konstrukce je 63 kg. Maximální průměr štípaného materiálu je 25 cm, maximální délka 52 cm. Štípač má systém Vario, můžete tak plynule regulovat doraz klínu.

Publikované: 13.12.2021
Aktualizované: 11.11.2022
Obsah článku:

Scheppach HL 760 LS

Horizontální štípačka s elektrickým pohonem, štípací tlak 7 tun, max. délka polena 52 cm, max. průměr polena 25 cm.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Horizontální štípačka na dřevo disponuje výkonným elektromotorem a dostatečně pevnou konstrukcí ke štípání i tvrdšího dřeva. Průměr polen by neměl být více než 25–30 cm. Výrobce doporučuje štípat polena o maximální délce 52 cm. Velkým plusem z hlediska bezpečnosti je i ochranná klec, která je součástí příslušenství.

Vysoký tlak a VARIO systém

Štípačka Scheppach ke svému chodu používá elektromotor s příkonem 2 200 W. Díky tomu vám stačí využívat klasické napájení ze sítě na 230 V. Chod je navíc velmi tichý. Samotná konstrukce je na práci poněkud nízká (61 cm), proto doporučujeme štípačku upevnit na vyšší stabilní konstrukci. Konstrukce má k dispozici také kolečka, hmotnost je 63 kg. Kvalita zpracování je na dobré úrovni, samotný rozšiřující klín je z odolné, kované oceli. Vyšší klín by byl o něco praktičtějším řešením.

Scheppach HL 760 LS recenze

Uživatelé si pochvalují jednoduché ovládání. Pozitivem je systém Vario, jenž vám umožňuje nastavit dráhu pístu, kterou můžete přizpůsobit velikosti polen. Hydraulický píst tak nemusí jít celou dráhu a štípání dřeva je rychlejší. Samotná tlačná síla je až 7 tun. Při využívání ochranné klece je nutné dávat pozor na to, aby se poleno nezaklínilo. Celý proces řídíte jedním tlačítkem. Pracovní stůl je prodloužený, po naštípání tak dřevo nepadá na zem, ale zůstává na bočních částech konstrukce.

Zkušenosti se Scheppach HL 760 LS

Štípačku na dřevo Scheppach HL 760 LS řadíme do kategorie „hobby“ zařízení, která však v poměru k ceně nabídnou solidní výkon a dobrou efektivitu práce. Štípačka na dřevo disponuje dostatečným štípacím tlakem (7 tun) a i na základě názorů spotřebitelů Scheppach plní očekávání. Nám se zamlouvá také bezpečnostní klec, která je již ve výbavě. Zákazníci jsou rádi i za tichý chod a nižší hmotnost štípačky. Výška štípačky je pouhých 61 cm, při práci ji doporučujeme umístit na podstavec, aby byla v optimální pracovní výšce. Za danou cenu se jedná o vynikající výrobek určený k přípravě palivového dřeva na zimu.

Recenze a zkušenosti se štípačkou dřeva Scheppach HL 760 LS
Zdroj: Heureka.cz

Záverečné zhodnotenie

Pozitíva

Dostatečný výkon
Ochranná klec ve výbavě
Poměr ceny a výkonu

Negatíva

Navzdory výkonu omezená šířka polena
Výška štípačky

Typ štípačky: horizontální ● Typ pohonu: elektrický ● Příkon: 2 200 W ● Štípací tlak: 7 tun ● Max. délka polena: 52 cm ● Max. průměr polena: 25 cm ● Hmotnost: 63 kg


Testované produkty

Prečítajte si

Hodnocení:
(80.6%)

Komentáre
Luděk 06.Nov.2022

Pokud se jedná o výšku,je možno koupit se stojanem a stroj pak je v podstatě ve výšce pasu.Pro menší postavy se zdá až vysoký,ale úprava by nebyla problém-ovšem pro šikovného řemeslníka.Průměr dřeva jde štípat i větší,ale nesmí tam být ta oplocenka. Mašina šlape jak ďas--nevýhodou je,že dřevo neuklízí a nerovná. Výborný stroj.

Odpovedať