Samsung Galaxy Watch 4 Classic smart hodinky s NFC – recenze

Multifunkční inteligentní hodinky s NFC pro bezkontaktní platby přes Google Wallet a operačním systémem Wear OS. Smart hodinky disponují bohatou nabídkou sportovních režimů pro monitorování různých aktivit. Velice dobrý je kvalitní AMOLED displej a přístup do Google Store pro stahování nových aplikací. Integrován je hudební přehrávač i interní úložiště s kapacitou 16 GB. Ve výbavě je také GPS navigace s Google Maps, možnost telefonování a výkonné senzory pro diagnostiku různých dat. Nevýhodou je slabší baterie.

Publikované: 13.10.2022
Aktualizované: 20.03.2023
Obsah článku:

Samsung Galaxy Watch 4 Classic

Vodotěsné smart hodinky do 50 m, výdrž baterie 40 hodin/1,75 dne, bezkontaktní platby přes Google Wallet, Wear OS, displej 1,4“

Prohlédnout nejlepší nabídku

Inteligentní hodinky od Samsungu 4. generace jsou na první pohled k nerozeznání od předchůdce, což není vzhledem k jeho úspěchu na škodu. Hodinky jsou designovým kouskem s kvalitním zpracováním a zvýšenou odolností vůči vodě i mechanickému poškození. Nechybí funkce NFC s podporou Google Wallet. Galaxy Watch 4 také dostaly do výbavy nový operační systém Wear OS.

Vyladěný operační systém a skvělé ovládání

Hodinky se „konečně“ zbavily operačního systému Tizen, což je z pohledu odborníků velkým krokem. První dojem je toho jasným důkazem. Pohodlný přístup k Google službám je benefitem pro většinu uživatelů, a to díky Wear OS. Operační systém a celkově software hodinek má rychlé reakce a plynulý chod. Hodinky mají otevřený přístup ke Google Play (Galaxy Store je minulostí) a mnoha aplikacím včetně Google Maps a také nechybí možnost využívání Google Wallet (Google Pay) pro bezkontaktní platby přes NFC. Aplikace, které máte nahrané v telefonu, tak ve většině případů můžete mít také ve smart hodinkách, synchronizace je automatická. Není třeba se příliš vzrušovat, ne všechny aplikace jsou rozhraní Wear OS přizpůsobeny. Hodinky jinak spárujete s drtivou většinou mobilních telefonů s operačním systémem Android.

Samsung Galaxy Watch 4 Classic recenze

Otočná luneta je opět něčím, co hodnotíme maximálně pozitivně. Dotykové ovládání je super a nebude vám dělat problém. No luneta je vynikající pomocník, kterým dokážete rychle a jednoduše přeskakovat mezi ikonami doslova po paměti. Navigace v systému je jednoduchá a intuitivní. Úvodní obrazovka nabízí pestrou konfiguraci, především rychlé volby, které chcete mít po ruce. Tažením doleva se dostanete k notifikacím, kde umíte reagovat a odpovídat na upozornění z aplikací. V telefonu si můžete připravit rychlé odpovědi, které umíte okamžitě rozeslat z hodinek. Tažením doprava najdete další karty a aplikace, kterých je v telefonu nespočet. Interní paměť činí 16 GB.

Jen podprůměrná výdrž baterie, ale nadprůměr funkcí

V souvislosti s aplikacemi zmíníme fakt, že senzorů mají chytré hodinky Samsung Galaxy Watch 4 více než dostatek. Měření krevního tlaku, EKG, krokoměr, počítání kalorií či více než 90 sportovních režimů tedy rozhodně uživatele této kategorie hodinek nepřekvapí. Odborná měření ukázala, že měření tlaku dosahuje minimálních odchylek, což je ve srovnání s konkurenty malý plusový bod. Podporován je také hrudní pás a s hodinkami se nemusíte jít bát ani plavat. Smart zařízení změří také hladinu vašeho stresu nebo bude sledovat váš spánek, což jsou funkce, které jsou již „evergreenem“. Hodinky mají zabudovaný mikrofon i reproduktor, takže mobil během telefonátu můžete nechat v kapse. Telefonování je komfortní a srozumitelné pro obě strany. Za zmínku však stojí navigace pomocí Google Maps, jejíž funkčnost opravdu kvitujeme, stejně jako hlasového asistenta Bixby, přestože Google Assistant k dispozici není.

S aplikacemi však opatrně, resp. využívejte je ve zdravé míře, jinak budete potřebovat nabíječku každých 24 hodin. Výrobcem udávaná výdrž na úrovni 40 hodin ani tak nezní příliš vábivě, zvláště u hodinek za tuto cenu. Oproti Galaxy Watch 3 vlastně nedošlo k žádnému zlepšení a maximum při reálné zvýšené zátěži je jeden a půl dne. Pokud tedy budete měřit nepřetržitě tep, analyzovat spánek, využívat GPS, mít zapnuto bluetooth a občas zapnete měření krevního tlaku, jeden a půl dne bude úspěch. S Always-On-Display počítejte s nabíjením skutečně každých 24 hodin. Samsung v tomto směru opět zklamal a nezachrání to ani bezdrátové Qi 5W nabíjení. Bezdrátová nabíječka je součástí balení.

Kvalitní konstrukce a parádní displej

AMOLED displej je skutečným fenoménem. Krytý je sklíčkem Gorilla Glass. Úhlopříčka 1,4 palce je naprosto v pořádku. V případě verze o průměru pouzdra 46 mm hodinky působí na ruce velmi elegantně, ale i sportovně. Rozlišení displeje je 450 x 450 px a sluníčko problém určitě nedělá. Pouzdro je z nerezavějící oceli, řemínek ze silikonu. Konstrukčně hodinkám nelze nic vytýkat. Kromě otočné lunety, kterou již více nebudeme chválit, jsou na pravé straně dvě manuální tlačítka. Horní slouží k přechodu domů a dolní pro změnu umožňuje učinit krok zpět. Pro horní tlačítko si umíte nastavit i funkci dvojího stisku, například pro rychlou volbu otevření Google Wallet a bezkontaktní placení.

Smart hodinky s NFC Samsung Galaxy Watch 4 Classic recenze

Zkušenosti se Samsung Galaxy Watch 4 Classic

Ať bychom chtěli jakkoli srovnávat, Samsung Galaxy Watch 4 jsou nepochybně mezi elitou inteligentních hodinek, a to i přes mizernou výdrž baterie. Smart hodinky nabízí bohatou funkcionalitu, s Wear OS dostaly zcela nový rozměr. Google Store přináší „XY“ možností pro různé aplikace, které reálně využijete. Zákazníkům se líbí také design hodinek a kvalitní zpracováníMnožství dostupných funkcí je také pozitivní vlastností, kterou spotřebitelé skloňují. Vítána je i možnost placení hodinkami s NFC a také přítomnost reproduktoru a mikrofonu pro telefonování hodinkami. Velmi dobře je vnímána přesnost metrik při monitorování fyzických aktivit.

Ovládání a celkové prostředí hodinek je přívětivé. Zařízení má zvýšenou odolnost a plavání s ním je samozřejmostí díky vícero certifikátům odolnosti. Velkým benefitem hodinek je možnost využívat je i s jinými telefony s operačním systémem Android. Spotřebitelé oceňují dostupnost různých ciferníků, synchronizaci s Google účtem, aplikacemi v telefonu a v neposlední řadě perfektní individuální konfiguraci prostředí v hodinkách. Smart hodinky jsou z hlediska funkcionality jedněmi z nejlepších Android smart hodinek na trhu.

Recenze a zkušenosti se smart hodinkami s NFC Samsung Galaxy Watch 4 Classic
Zdroj: Heureka.cz

Záverečné zhodnotenie

Pozitíva

Telefonování a Google Pay platby
Ovládání otočnou lunetou a skvělý displej
Poměr cena a funkcionalita

Negatíva

Slabá výdrž baterie

Výdrž baterie: 40 hodin/1,75 dne ● Displej: 1,4“ ● Rozlišení displeje: 450 x 450 px ● Bezkontaktní platby (NFC): ano/Google Wallet ● OS hodinek: Wear OS ● Kompatibilní OS: Android ● Interní úložiště : 16 GB ● Voděodolnost: 5 ATM/50 m ● Odolnost: IP68/MIL-STD-810G/Gorilla Glass DX ● GPS: ano ● WiFi: ano ● Bluetooth: ano ● Rozměry ciferníku: 46 mm ● Hmotnost: 52 g ● Materiál : nerezavějící ocel + silikon + plast

Fotogaléria


Prečítajte si

Hodnocení:
(80.8%)