Stiebel Eltron PSH 120 Trend elektrický bojler na vodu – recenze

Závěsný bojler na vodu o objemu 120 litrů nabízí jednoduché řešení elektrického ohřevu vody. Zařízení dosahuje příkonu 2 000 W. Rozsah ohřevu vody lze regulovat otočným voličem. Teplotní rozsah je 30 – 75 °C. Bojler se prezentuje relativně úsporným provozem. Řadí se do třídy energetické účinnosti C. Vnitřní obal je vyroben z kvalitního a trvanlivého smaltu. Ohřevné těleso je z odolné nerezové oceli. Velmi dobře zvládnutá je také tepelná izolace a její účinnost vůči ztrátám tepla.

Publikované: 11.11.2022
Aktualizované: 08.12.2022
Obsah článku:

Stiebel Eltron PSH 120 Trend

Vertikální elektrický bojler, objem 120 l, příkon 2 000 W, max. teplota vody 75 °C, ochrana proti korozi a vodnímu kameni.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Teplá voda v našich domácnostech je již považována za samozřejmost. Elektrické bojlery jsou typickým zdrojem teplé vody. Stiebel Eltron PSH 120 Trend je rodinným bojlerem s dostatečným objemem. V poměru k objemu potěší závěsný bojler také relativně nízkou spotřebou energie. Patří do třídy energetické účinnosti C.

Rodinný objem bojleru

Vybraný elektrický bojler je určen pro vertikální zavěšení na zeď. Disponuje krytím IP25 a lze jej upevnit i přímo nad vanu. Zařízení je vybaveno bezpečnostním termostatem proti přehřátí či zamrznutí vody. Má jednoduché ovládání za pomoci otočného regulátoru, který je umístěn na jeho čelní straně. Plynule lze nastavit teplotu od 35 °C až po 75 °C. Celkový objem elektrického bojleru je 120 litrů. Tento objem je dostatečný i pro vícečlennou domácnost.

Stiebel Eltron PSH 120 Trend recenze

Bojler na vodu splňuje výkonnostní a kvalitativní požadavky na provoz, vyplývající z EU směrnice ErP. Příkon zařízení je 2 000 W. Jmenovité napětí je 220–240 V. Bojler je dodáván výhradně v bílé barvě.

Kvalitní zpracování a dobrá spotřeba

Ohřívač vody značky Stiebel Eltron je ve své podstatě ukryt pod značkou Tatramat, která změnila název. Bojlery tohoto výrobce jsou nadále konstruovány na Slovensku a výjimkou není ani tento model. Výhodou je dostupnost náhradních dílů v případě potřeby. Vnitřní obal bojleru je vyroben z vysoce odolného smaltu CoPro. Ten je vypalován při teplotě až 850 °C. Získává tak odolnost proti korozi, ale i vysokému tlaku. Bojler splňuje požadavky německé kvalitativní normy DIN 4753.

Díky dvousložkové izolaci o tloušťce 48 mm ohřívač dokáže efektivně udržovat nastavenou teplotu vody, čímž minimalizuje tepelné ztráty a tím pádem i spotřebu elektrické energie. Ohřívací těleso je vyrobeno z nerezové oceli. Bojler se řadí do třídy energetické účinnosti C. Měřená spotřeba vody při 65 °C dosáhla hodnoty 1,15 kWh/24 hodin. Maximální průtok vody je 23,5 l/min.

Zkušenosti so Stiebel Eltron PSH 120 Trend

V poměru ceny a kvality zákazníci tento bojler doporučují. Mezi referencemi spotřebitelé skloňují především kvalitní zpracování a přiměřenou cenu za zařízení. Velkým pozitivem je fakt, že bojler je vyráběn na Slovensku. Důvěru vzbuzuje i skutečnost, že jde o značku Tatramat, která změnila jméno na Stiebel Eltron. Proto přetrvávají velmi pozitivní reference zákazníků z minulosti.

Recenze a zkušenosti s ohřívačem vody Stiebel Eltron PSH 120 Trend
Zdroj: Heureka.cz

Nástěnný bojler na vodu má objem 120 litrů, což je dostatečná kapacita i pro větší domácnosti. Díky hrubé tepelné izolaci, která obsahuje i tvrdou PU pěnu, jsou eliminovány tepelné ztráty a špatnou vizitkou není ani energetická účinnost C. Chválíme i nerezové topné těleso, které má tendenci se méně zanášet vodním kamenem. Design zařízení je jednoduchý, podobně jako ovládání otočným regulátorem. Stav teplé vody zobrazuje mechanický ukazatel v horní části.

Záverečné zhodnotenie

Pozitíva

Poměr kvalita/cena
Kvalitní zpracování
Jednoduché ovládání

Negatíva

Bez výhrad

Typ = vertikální elektrický bojler ● Objem = 120 l ● Příkon = 2 000 W ● Napětí = 230 V ● Zátěžový profil = L ● Max. ohřev vody = 75 °C ● Třída energetické účinnosti = C ● Pohotovostní spotřeba při 65 °C = 1,15 kWh/24 hod. ● Připojení = 1/N/PE 220–240 V ● Rozměry (V x Š x H) = 117,8 x 51 x 51 cm ● Hmotnost = 39,1 kg

Fotogaléria


Prečítajte si

Hodnocení:
(80.2%)