Stihl MS 500i benzinová řetězová pila – recenze

Řetězová pila určená pro profesionální pilčíky a řezbáře, kteří mají na své nářadí nejvyšší nároky. Benzinová řetězová pila má velký objem motoru s unikátní technologií, která zaručuje obrovský výkon a vysokou akceleraci řetězu. Řetěz dosáhne rychlosti 100 km/h za 0,25 sekundy.

Publikované: 18.11.2022
Aktualizované: 16.12.2022
Obsah článku:

Stihl MS 500i

Benzinová řetězová pila, jmenovitý výkon 5 000 W, zdvihový objem 79,2 cm³, délka lišty 50 cm.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Elektronicky řízené vstřikování

Model motorové pily Stihl MS 500i patří k revoluční řadě výrobce, která využívá elektronického přímého vstřikování paliva. Dávkování benzínu je řízeno senzory, které zaručují optimální spotřebu i výkon. Sofistikovaná technologie je využita v motoru o zdvihovém objemu až 79,2 cm2. Motorová pila díky unikátní technologii Injection není vybavena karburátorem, který se tím pádem nezanáší. Integrován je tlakový senzor a senzor teploty motoru, který optimalizuje provozní podmínky. Pila má také unikátní vzduchový filtr s radiálním těsněním.

Stihl MS 500i recenze

Startování motorové pily usnadňuje ElastoStart technologie. Spolu s dekompresním ventilem při startování nevznikají trhavé pohyby. ElastoStart během komprese uvolňuje a zadržuje sílu pro plynulý náběh během startování. Tímto způsobem se šetří startovací mechanismus i motor. Celkový výkon motoru je 5 kW. Během 0,25 s dosáhne řetěz rychlosti až 100 km/h. Zařízení disponuje nádrží na palivo o objemu 780 ml.

Velký záběr a praktické vychytávky

Lišta s řetězem má čistý záběr 50 cm. I díky tomuto parametru není problém kácet i opravdu hrubou kulatinu. Komfort během řezání vylepšuje antivibrační systém a kvalitní ergonomické rukojeti. Úchop je velmi praktický. V přední části se nachází také bezpečnostní brzda. Zařízení má boční napínání řetězu. Což je velmi praktické pro rychlé napínání řetězu na liště i v hůře dostupném terénu. Součástí balení je kryt řetězu, návod k obsluze a brašna s nářadím pro pravidelnou údržbu.

Zkušenosti se Stihl MS 500i

V případě, že vám nepřekáží vysoká cena této enormně výkonné motorové pily, její koupí si rozhodně polepšíte. Stihl MS 500i patří nepochybně k profesionální zahradní technice. Pila je určena pro náročné podmínky a pravidelné využívání. Ke kácení stromů v lesích nebo v řezbářství. Disponuje výkonem až 5 kW a se zdvihovým objemem motoru 79,2 cm2 dodává řetězu maximální sílu a rychlost. Lišta s řetězem má až 50 cm. Řezání je tak velmi rychlé.

Recenze a zkušenosti s benzinovou řetězovou pilou Stihl MS 500i
Zdroj: Heureka.sk

Motor využívá technologii přímého vstřikování, což zvyšuje výkon. Dávkování paliva je řízeno elektronicky. Motorová pila využívá ElastoStart, který je zárukou plynulého startování a úspornosti. Pila má také senzor tlaku a teploty. V případě přetížení tak zařízení ví, že vyžaduje odpočinek. Tento výkonný stroj není určen k občasnému využívání. Plastové kryty jsou podle některých zákazníků méně pevné. Hmotnost 6,2 kg není nejméně, ale v poměru k výkonu jde o solidní parametr. Zákazníkům se nelíbí jen vysoký výkon, ale také snadná údržba a design.

Záverečné zhodnotenie

Pozitíva

Profesionální řetězová pila
Extrémně vysoký výkon
Elektricky řízené vstřikování (bez karburátoru)

Negatíva

Vysoká cena

Jmenovitý výkon motoru = 5 000 W ● Výkon motoru = 3,1 HP ● Zdvihový objem motoru = 79,2 cm³ ● Délka lišty = 50 cm ● Objem palivové nádržky = 780 ml ● Hmotnost = 6,2 kg

Fotogaléria


Testované produkty

Prečítajte si

Hodnocení:
(68.2%)