Stiga CS 755 benzinová řetězová pila – recenze

Stiga CS 755 je vhodná pro domácí i lesnické práce. Její zásadním benefitem je příznivá pořizovací cena. Pila má dostatečný zdvihový objem, odolnou a pevnou konstrukci a k zahození není ani její jmenovitý výkon.

Publikované: 18.11.2022
Aktualizované: 26.09.2023
Obsah článku:

Stiga CS 755

Benzinová řetězová pila, jmenovitý výkon 2 300 W, zdvihový objem cca 52 cm³, délka lišty 45 cm, 260 ml olejová nádrž.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Skandinávskou kvalitu v podání benzinové řetězové pily lze zpozorovat na první pohled. Kvalitně opracované a odolné plasty a masivní kovová asistenční rukojeť. Motorová pila má také výkonný dvoutaktní motor o zdvihovém objemu 52 cm3. Potěší délka lišty a několik praktických prvků, které při práci mistr ocení.

Výkon a spolehlivost

Benzínový dvoutaktní motor dodává motorové pile jmenovitý výkon až 2,3 kW. Obsah motoru je 52 cm3. Pila je vhodná pro domácí i lesnické použití i díky až 45 cm dlouhé liště. Součástí dodávky je také napínací klíč. Řetěz je vybaven automatickým mazáním (nastavitelné olejové čerpadlo). Kapacita nádrže na přimazávání je 260 ml. Motor se nezahřívá i díky speciálnímu krytu z hořčíkové oceli, který jej účinně ochlazuje. Snadno dostupný je také textilní vzduchový filtr. Maximální otáčky motoru dosahují hodnoty až 12 500 ot./min. Startování usnadňuje dekompresní ventil, který uvolní tlak ve válcích. Pomáhá primárně při studeném startu. Palivová nádrž má 470 ml, což je dostatečný objem.

Stiga CS 755 recenze

Praktické prvky a velmi dobré zpracování

Motorová pila je vybavena praktickými prvky, které při práci velmi výrazně usnadňují její používání. Řetěz pily lze napínat za pomoci bočního šroubu, který je velmi dobře přístupný. Nepřekvapí možnost aktivování sytiče při studeném startu. Obě rukojeti jsou kvalitně zpracovány a mají protiskluzový povrch. Držení je tak pohodlné a bezpečné. Z hlediska bezpečnosti nechybí brzda řetězu, která dosahuje rychlosti až 23,1 m/s. Pila je vybavena antivibračním systémem. Motorová pila má hmotnost kolem 6,6 kg. V balení naleznete také klíč na svíčku zapalování, šroubovák a pilník na řetěz.

Zkušenosti se Stiga CS 755

Výkonná a kvalitní benzinová motorová pila Stiga CS 755 uspokojí nároky i náročnější kutily. Výrobce ji doporučuje pro domácí i lesnické práce. Patří do kategorie poloprofesionálního nářadí. Benzínový motor nabízí vysoký výkon díky dvoutaktnímu motoru o jmenovitém výkonu 2,3 kW. Přesto těší jeho relativně tichý chod. Konstrukce je vybavena systémem eliminace vibrací VCS. Lišta má délku až 45 cm a disponuje automatickým přimazáváním. Palivová nádrž má 470 ml a ukazatel hladiny.

Recenze a zkušenosti s benzinovou řetězovou pilou Stiga CS 755
Zdroj: Heureka.sk

Uživatelé si chválí bezproblémové startování za tepla i za studena. Pomáhá tomu i dekompresní ventil. Velice kvalitní a bezpečný úchop zaručují masivní rukojeti, zadní i přední. Dobře přístupný je také vzduchový filtr. Pozitivně hodnotíme i kvalitní zpracování a odolně působící materiály. Součástí balení je napínací klíč řetězu nebo klíč na svíčku. Celková hmotnost motorové pily i s řetězem je 8,1 kg. Stiga CS 755 patří k nejlepším benzinovým motorovým pilám v poměru ceny a výkonu.

Záverečné zhodnotenie

Pozitíva

Výkon motorové pily
Kvalitní materiály – odolnost
Automatické přimazávání

Negatíva

Bez výhrad

Jmenovitý výkon motoru = 2 300 W ● Výkon motoru = 3,1 HP ● Zdvihový objem motoru = 52 cm³ ● Délka lišty = 45 cm ● Objem olejové nádrže: 260 ml ● Automatické mazání řetězu = ano ● Objem palivové nádržky = 470 ml ● Hmotnost = 6,6 kg

Fotogaléria


Testované produkty

Prečítajte si

Hodnocení:
(79.6%)