Tefal Optigrill+ XL GC722D34 recenze elektrického grilu

Elektrický gril s výkonem 2 000 W umožňuje zvolit si z 9 automatických programů na přípravu masa. Tefal Optigrill+ XL GC722D34 disponuje senzory na měření tlouštky masa, dokáže optimalizovat vhodnou teplotu na přípravu daného druhu masa. Tuk stéká do vybíratelné odkapávací misky.

Publikované: 14.06.2021
Aktualizované: 18.10.2021

Tefal Optigrill+ XL GC722D34

Příkon 2 000 W, 9 automatických programů na přípravu masa, senzory na měření tlouštky masa, odkapávací miska na tuk, indikátor průběhu grilování.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Jeden z nejlepších kontaktních grilů na trhu. Potvrzují to především vysoce pozitivní reference spotřebitelů, ale také parametry, funkce a vlastnosti, které tento elektrický gril uživateli nabídne. S výkonem 2 000 W patří mezi standardně výkonné elektrické grily. OptiGril+ vám však umožňuje zvolit si z 9 automatických programů na přípravu masa – hamburger, drůbež, klobása, slanina, ryby, vepřové maso a jiné. Gril disponuje speciálními senzory na měření tlouštky masa a dokáže tak optimalizovat vhodnou teplotu na přípravu daného druhu masa. K dispozici jsou i čtyři manuální režimy, kterými si můžete sami grilování regulovat.

Grilovací plocha má velmi štědré rozměry 40 cm x 20 cm. Žebrované grilovací desky vám umožní pohodlně připravit i 6 porcí masa. Desky mají nepřilnavý povrch s PTFE úpravou a jsou z litého hliníku. Je možné je umývat v myčce nádobí. Přístroj je však možné používat výhradně jen jako kontaktní gril, konstrukci není možné rozložit a použít ji tak jako otevřený barbecue gril. Pokud byste chtěli mít gril, který je kontaktní a zároveň můžete variabilně pracovat s pozicí grilovacích desek, zaměřte se na elektrický gril DeLonghi CGH 1020D.

Grilovací plocha přístroje je pod mírným 7° úhlem a všechen tuk tak stéká do vybíratelné odkapávací misky na tuk. Zajímavou funkcí je také indikátor průběhu grilování, který mění barvy na základě toho, jak propečený chcete steak mít. Při změně barvy vždy zazní zvukový signál. Gril se velmi intuitivně ovládá a oceňujeme kvalitu nerezové konstrukce, která je masívní. Rukojeť je tepelně izolovaná. Přes velikost gril není tak těžký, váží jen necelých 6 kg.

Tefal Optigrill+ XL GC722D34 recenze

Elektrický gril Tefal Optigrill+ XL GC722D34

Otevřený elektrický gril Tefal Optigrill+ XL GC722D34

Grilování na elektrickém grilu Tefal Optigrill + XL GC722D34

Elektrický gril Tefal Optigrill + XL GC722D34 recenze

Klady a Zápory

Velikost grilovací plochy
9 automatických programů
Indikátor průběhu grilování

Krátký přívodní kabel
Nemožné používat jako otevřený gril

Typ grilu: kontaktní ● Příkon: 2 000 W ● Materiál grilovací plochy: žebrovaná/nepřilnavý/hliník ● Hmotnost: 5,96 kg


Nejlepší elektrické grily 2021 + recenze

Hodnocené parametry Jaký by měl být elektrický gril podle představ spotřebitele ? Rozhodně by měl být kompaktní a nenáročný na skladování. Pokud přijde návštěva, bylo by dobré, aby gril zvládl ugrilovat více než 4 porce . Připravit na elektrickém grilu hamburger , toast, ugrilovat maso či zeleninu  – to vše musí elektrický gril zvládnout. Nesmí mu chybět ani pořádný příkon . My jsme... Přečíst článek

Hodnocení:
(81.2%)