Tesla Smart Air Purifier Pro XL čistička vzduchu – recenze

K recenzovaným modelům přidáváme model čističky vzduchu od Tesly. Tento přístroj disponuje vysokým vzduchovým výkonem, což je výhodou z hlediska rychlosti filtrace. Rovněž dokáže pokrýt dostatečně velký prostor. Nechybí ani generátor iontů a UV lampa. Se senzorem kvality vzduchu dokáže efektivně vyhodnotit kvalitu ovzduší v místnosti.

Publikované: 01.01.2025
Aktualizované: 23.06.2022
Obsah článku:

Tesla Smart Air Purifier Pro XL

Senzor monitorování vzduchu, vzduchový výkon 510 m³/h, prostor o výměře max. 61 m2, hlučnost max. 67 dB.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Zařízení je vybaveno senzorem, který monitoruje stav (kvalitu) vzduchu v prostoru. Senzor detekuje množství částic prachu v ovzduší a dokáže tak v automatickém režimu optimalizovat výkon. Přístroj dosahuje vzduchového výkonu až 510 m³/h. Dokáže pokrýt prostor o výměře až 61 m2. Chod je poměrně tichý, případně můžete výkon regulovat. Při nízkém výkonu se hlučnost pohybuje na úrovni jen 20 dB. U přístroje tak klidně můžete i spát, což velmi oceňují i ​​samotní uživatelé.

Účinná filtrace

Model je vybaven i dětským zámkem. Účinná filtrace disponuje HEPA filtrem, fotokatalytickým filtrem a také UVC lampou, která má sterilizační efekt. Díky účinné filtraci se dokážete zbavit alergenů, mikrobů i plísní. Výhodou je také omyvatelný předfiltr. Pachy pohlcuje uhlíkový filtr, který je vyměnitelný. Spotřebitelům se přístroj líbí i po designové stránce.

Tesla Smart Air Purifier Pro XL recenze

Dotykový panel a ovládání mobilem

Ovládat ji lze za pomoci ovládacího panelu s čelním displejem. Ovládací panel s tlačítky se nachází na horní straně čističky vzduchu. Zajímavostí je dostupná aplikace od Tesly, prostřednictvím které můžete nastavovat výkon nebo jednoduše aktivovat časovač. Čistička Tesla Smart Air Purifier Pro XL je vybavena WiFi modulem (nepodporuje 5G síť). Výduchy směřují nahoru, čímž je zajištěna dostatečná cirkulace vzduchu v prostoru. Přímo v aplikaci nebo na zařízení můžete aktivovat tichý režim.

Zkušenosti s Tesla Smart Air Purifier Pro XL

Spotřebitelé si pochvalují především účinnost filtrace a výhodou je rovněž senzor monitorování kvality vzduchu. Přístroj si v automatickém režimu dokáže výkon regulovat sám. Zákazníky těší možnost ovládání zařízení pomocí mobilní aplikace (Smart Life nebo Tuya). Dobré je, že aplikace je dostupná v českém i slovenském jazyce. Za pozitivní vlastnost lze nepochybně považovat tichý chod přístroje. Při nejnižším výkonnostním stupni v tichém režimu nepřekračuje hladina hluku hranici 20 dB.

Recenze a zkušenosti s Tesla Smart Air Purifier Pro XL na Mall
Zdroj: Mall.sk

Uživatelé chválí i kvalitu zpracování. Výhodou je také omyvatelný předfiltr a cenově dostupné náhradní filtry. Přítomna je UV lampa, která efektivně přispívá k likvidaci mikrobů a alergenů a zároveň má sterilizační účinky. Ionizátor zase účinně zachycuje částice prachu. Výrobce spotřebitelé chválí za design zařízení, přestože rozměry jsou oproti některým konkurentům větší.

Recenze a zkušenosti s Tesla Smart Air Purifier Pro XL na Alze
Zdroj: Alza.sk

Záverečné zhodnotenie

Pozitíva

Generátor iontů
WiFi připojení
Účinná filtrace + senzor kvality vzduchu

Negatíva

Bez výhrad

Vzduchový výkon: 510 m³/h ● Doporučené pokrytí: max. 61 m2 ● Příkon: 60 W ● Hlučnost: 20–67 dB ● Hmotnost: - kg

Fotogaléria


Testované produkty

Prečítajte si

Hodnocení:
(83.6%)