Acer Predator Triton 500 SE herní notebook – recenze

Nepoznaná rychlost, kterou hráči her očekávají, tu ztělesňuje herní notebook Acer Predator Triton 500 SE. A jeho přívlastky jsou toho důkazem. Je vybaven procesorem Intel Core i7 s osmi jádry a taktovanou frekvencí 4,6 GHz. Grafické jádro je vybaveno enormně výkonnou grafikou. Vášnivým hráčům v případě tohoto modelu nebude chybět absolutně nic.

Publikované: 01.01.2025
Aktualizované: 13.09.2023
Obsah článku:

Acer Predator Triton 500 SE

Procesor Intel Core i7 11800H Tiger Lake, 8 jader, 32GB RAM, 1 000GB SSD, grafická karta nVidia GeForce RTX 3080, operační systém Windows 11 Home, rozlišení WQXGA 2 560 × 1 600 px.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Nejlepší herní notebook neexistuje a na tom se shodne většina profesionálních hráčů i vývojářů her. Acer Predator Triton je modelem, který nabízí obrovskou rezervu výkonu. Celým „mozkem“ počítače je procesor 11. generace Intel Core i7 11800H s vynikajícími výsledky a hodnoceními ve výkonnostních benchmarcích. Procesor dokáže při režimu Core Boost dosahovat frekvence až 4,6 GHz. Tento osmijádrový procesor je ověřenou kvalitou a spolehlivým partnerem při spouštění těch nejnáročnějších her bez jakéhokoli sekání či zaváhání. Nešlo by to však bez brutálně výkonného grafického čipu, osazena je grafická karta nVidia GeForce RTX 3080 s 8GB pamětí. O kvalitní grafiku je tudíž postaráno i v těch nejnáročnějších hrách, nemusíte se krotit s detaily a můžete hrát naplno.

Hodí se i do kanceláře

Dovolit si můžete maximální nastavení FPS. Pustit se můžete také do modelování, tvorby 3D animací či programování. Herní notebook zvládne i náročné grafické operace, střih videa a mnoho dalšího. Jeho potenciálem ke hraní her se nenechte zmást. Stejně platný dokáže být i v kanceláři a prostřednictvím 32GB RAM můžete současně provádět obrovské množství operací, a přitom ani nepocítíte, že by počítač něco nestíhal. Díky softwaru PredatorSense můžete sledovat systém, otáčky ventilátorů, zatížení jader či přetaktování. Predator zvládá všechny herní výzvy a reakce systému jsou rychlé a plynulé. Nezaostává ani kapacitou úložiště, které má 1 000 GB (SSD), a to se v rezervě nachází ještě jeden slot pro SSD nebo HDD úložiště.

Acer Predator Triton 500 SE recenze

Bez slabin

Se superlativy budeme muset pokračovat. Velmi dobrý dojem na uživatele udělal také kvalitní IPS displej s 16 palci a WQSGA rozlišením 2 560 × 1 600 px. Panel má 165 Hz, takže si ty nejkrásnější záběry ze hry vychutnáte v nejvyšší možné kvalitě. Obrazovka má poměrně tenké rámečky. V horní části nechybí ani webkamera s rozlišením 720 px. Přestože se jedná o herní přenosný počítač, designem tak úplně nepůsobí. K náročnějším kancelářským pracím proto ochotně poslouží. Notebook má navíc skvělé akustické provedení DTS:X Ultra. Základní zvuk je opravdu solidní. Klávesnice má podsvícení a za účelem bezpečného uzamčení systému je zabudována i čtečka otisků prstů.

Acer Predator má velmi dobře řešený systém chlazení, který je tichý a velmi intuitivní. O chlazení se stará technologie Vortex Flow s ventilátorem typu Aeroblade 5. Teplo je účinně odváděno tak, aby se nekumulovalo jedním vzduchovým větrákem. Přitom ventilátor chladí základní komponenty. Celkem 99Wh baterie oplývá dobrou výdrží. Výrobce deklaruje 10 hodin při sledování videa, při hraní náročných her však počítejte s poklesem této doby i o polovinu, bude se tedy pohybovat kolem pěti hodin. Zahanbit se nenechá ani konektivitou – 2× USB-C, 1× USB 3.2, 3,5mm jack, LAN, Thunderbolt 4, HDMI, a dokonce i DisplayPort. Tělo notebooku je z hliníku a působí velmi robustně. Acer váží 2,45 kg.

Zkušenosti s Acer Predator Triton 500 SE

Tento model osloví všechny zákazníky, kteří požadují, aby měli na cestách i na stole výkonného společníka. Herní notebook Acer Predator Triton 500 SE patří do této kategorie hned z několika důvodů. Přestože na domácím trhu není k dispozici mnoho referencí spotřebitelů, výkonnostní parametry jsou zárukou kvality. Spotřebitelé určitě nebudou mít výhrady k výkonu notebooku. Procesor i grafická karta patří k nejlepším komponentům vůbec. Důkazem jsou výkonnostní benchmarky, kde tyto součástky získávají velký počet bodů. Software i hardware jsou skvěle vyladěné. Opomenout nemůžeme ani předinstalovaný operační systém Windows 11.

Acer Predator Triton 500 SE klávesnice

Klávesnice nemá numerickou část, disponuje však podsvícením a notebook má ve výbavě i čtečku otisků prstů. V odborných recenzích notebook zaujal také kvalitním displejem se 165Hz obnovovací frekvencí. Notebook má 16palcovou úhlopříčku, což je o něco více než stanovený standard 15,6 palce. Mnohým zákazníkům se bude líbit i 32GB RAM, která je již v základu, oproti mnoha 16GB RAM, které mají vestavěné jiné laptopy, je toto tudíž další výhodou. Acer má skvělý zvuk, je dobře zpracovaný a využijete ho jak na hry, tak i práci. Investice je to nepochybně náročná.

Záverečné zhodnotenie

Pozitíva

Ultimátní výkon procesoru a grafiky
Operační paměť 32 GB
Čtečka otisků prstů

Negatíva

Vysoká cena

Velikost displeje: 16″, IPS, 165 Hz ● Rozlišení: WQXGA 2 560 × 1 600 px ● Operační systém: Windows 11 Home ● Procesor: Intel Core i7 11800H Tiger Lake ● Počet jader: 8 ● Max. frekvence procesoru: 4,6 GHz ● Operační paměť RAM: 32 GB / DDR4 ● Grafické jádro/karta: nVidia GeForce RTX 3080 ● Úložiště: 1 000 GB (SSD) ● Hmotnost: 2,45 kg

Fotogaléria


Testované produkty

Prečítajte si

Hodnocení:
(81.2%)