Acer Nitro 5 NH.QBGEC.004 herní notebook – recenze

Notebook určený pro hráče disponuje výkonným herním procesorem AMD Ryzen 7 5800H s taktovou frekvencí až 4,4 GHz. To, že budete moci hrát hry v plné vizuální kvalitě, zajistí grafická karta nVidia GeForce RTX 3070. Acer má 16GB RAM, 1TB SSD úložiště a kvalitní, 144Hz IPS displej s úhlopříčkou 17,3 palce. Notebook má také velmi efektivní chlazení.

Publikované: 01.01.2025
Aktualizované: 21.07.2022
Obsah článku:

Acer Nitro 5 NH.QBGEC.004

Procesor AMD Ryzen 7 5800H, 8 jader, 16GB RAM, 1 000GB SSD, grafická karta nVidia GeForce RTX 3070, bez operačního systému, rozlišení full HD 1 920 × 1 080 px.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Řada herních notebooků Acer Nitro je vybavena moderními technologiemi, které jsou určené pro hráče. S tímto notebookem bez problémů spustíte většinu her, a to zásluhou procesoru AMD Ryzen 7 a grafického jádra od společnosti nVidia. Grafická karta ze série RTX je velkým překvapením. Potěší také kvalitní displej s vysokou obnovovací frekvencí.

Grafická karta RTX

Ve světě notebooků je procesor AMD Ryzen 7 5800H dobře známým komponentem. V okamžiku, kdy přicházel na trh, patřil k nejvýkonnějším vůbec. Aktuálně jsou na trhu nepochybně výkonnější verze, nicméně hráči jeho schopnosti stále ocení. V tomto případě tomu není jinak a pozitivem je i jeho úsporný provoz. S maximálním taktem až 4,4 GHz si můžete dovolit spustit jakkoli náročný program, hru či aplikaci. Systém je rychlý a pracuje plynule i s vysokou hladinou FPS. Ve spolupráci s enormně výkonnou grafickou kartou nVidia GeForce RTX 3070 (8 GB) se jedná o vskutku vynikající optimum, které notebook Acer přináší. Ray-tracing grafiky DLSS a AI akcelerace vám umožňují hrát hry při vysoké snímkové frekvenci a na maximální detaily.

Acer Nitro 5 NH.QBGEC.004 recenze

Takovýmto grafickým jádrem nejsou vybaveny ani mnohé výkonnější modely. Operační paměť má kapacitu 16 GB a k dispozici jsou dva sloty – RAM lze tudíž navýšit. S notebookem můžete pohodlně streamovat, stříhat videa nebo provádět náročnější grafické programové operace. Notebook nabízí také volný slot k rozšíření kapacity úložiště M.2 SSD. V základu laptop disponuje kapacitou úložiště 1 000 GB. Acer chválíme i za software NitroSense. Rozhraní notebooku můžete spravovat prostřednictvím tohoto softwaru a máte přehled o teplotách jádra, rychlosti ventilátorů nebo jiných důležitých parametrech.

Chlazení CoolBoost a velký 144 Hz displej

V souvislosti s výkonem a teplotou jader je podstatná otázka chlazení. U herních notebooků šlo kdysi o kámen úrazu, dnes je většinou odvod tepla řešený umně. Acer je toho důkazem. Systém chlazení CoolBoost je základem efektivního chlazení se systémem dvou ventilátorů. Úkolem je snižovat teplotu jader procesoru a grafické karty. Acer Nitro 5 monitoruje teplotu systému a automaticky reguluje počet otáček ventilátoru v reálném čase. Notebook sice výdrží baterie nenadchne, ale ani nezklame. Celkem 57Wh baterie zvládne pod zátěží zhruba tři až čtyři hodiny hraní, při kombinovaném používání se dostanete i na pět hodin. Nabíjecí adaptér je součástí balení.

Hráče jistě nadchne velký 144Hz displej s úhlopříčkou 17,3 palce. Acer Nitro 5 má full HD rozlišení, a přestože rámečky nejsou nejtenčí, hernímu zážitku to neubírá. Špatně na tom není ani konektivita, nechybí USB porty, USB-C vstup, ethernet, 3,5mm jack nebo HDMI. Nenechte se zmást bočními vzduchovými větráky, které na první pohled připomínají další piny a konektory. Klávesnice má velmi estetické RGB podsvícení a chválíme i za přítomnost klasické numerické klávesnice. Notebooku nechybí ani podpora WiFi či bluetooth, v tomto směru tak Aceru není co vytknout. To, že je dodáván bez operačního systému, je pro někoho plus a pro jiného minus.

Zkušenosti s Acer Nitro 5 NH.QBGEC.004

Spotřebitelé svými referencemi mile překvapili a Acer je vážnou konkurencí pro herní „mašiny“ od Asusu nebo Lenova. V první řadě mnohé zaujal velký displej, který má 17,3 palce a full HD rozlišení. Rovněž má 144 Hz, což je pro milovníky her důležitý parametr. Kompromis při výkonu nehrozí, procesor AMR Ryzen 7 5800H a grafická karta nVidia GeForce RTX 3070 jsou silným argumentem a spotřebitelé avizují, že bez problémů rozjedou jakoukoli hru. Potěšující je i efektivní chlazení a hlučnost ventilátorů. Notebook má opravdu větší rozměry, a to i kvůli obrazovce. Přesto je hmotnost 2,2 kg naprosto v normě a mnohé modely s menším displejem váží stejně.

Herni notebook Acer Nitro 5 NH.QBGEC.004

Nezklame ani konektivita notebooku, výbava porty je dostačující. Velmi dobře hodnotíme RGB podsvícení klávesnice, které je pěkné i praktické, a pozitivem je také numerická část klávesnice. Zařízení umožňuje navýšení kapacity RAM a také úložiště díky volnému slotu – ačkoli 1 000GB SSD nabídne více než dostatek místa. Acer v našem srovnávacím testu pozitivně překvapil a zaujaly nás kvalitní komponenty i velká obrazovka. Cena je přiměřená výkonu. Spotřebitelům ho proto určitě doporučujeme.

Záverečné zhodnotenie

Pozitíva

Skvělý displej
Vysoký výkon – optimalizace systému NitroSense
Efektivní chlazení CoolBoost

Negatíva

Větší rozměry

Velikost displeje: 17,3″, IPS, 144 Hz ● Rozlišení: full HD 1 920 × 1 080 px ● Operační systém: bez OS ● Procesor: AMD Ryzen 7 5800H ● Počet jader: 8 ● Max. frekvence procesoru: 4,4 GHz ● Operační paměť RAM: 16 GB / DDR4 ● Grafické jádro/karta: nVidia GeForce RTX 3070 ● Úložiště: 1 000 GB (SSD) ● Hmotnost: 2,7 kg

Fotogaléria


Testované produkty

Prečítajte si

Hodnocení:
(80.2%)