ProfiCook PC-EWB 1187 výrobník ledu – recenze

V našem srovnávacím testu se nachází také model německého výrobce ProfiCook, který nás zaujal specifickým provedením konstrukce. Konkurovat dokáže výkonem, ale rovněž disponuje možností nastavit si velikost ledu, a to až ve třech úrovních. Ovládací panel disponuje dotykovými tlačítky.

Publikované: 01.01.2025
Aktualizované: 02.06.2022
Obsah článku:

ProfiCook PC-EWB 1187

Výrobník ledu chlazený vzduchem, kapacita nádoby na vodu je 1,7 l, za 24 hod. vyrobí 10–15 kg ledových kuželů.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Výrobník ledu ProfiCook PC-EWB 1187 se mezi konkurencí neztratí. Jedná se o vzduchem chlazený výrobník ledu s integrovanou nádrží na vodu. Její objem činí 1,7 litru. Zařízení vyrábí duté ledové kužely – kloboučky. Obrovskou výhodou je možnost nastavení až tří velikostí ledu – S, M, L. Výrobní kapacita přístroje je 10 až 15 kg ledu za 24 hodin. Záleží na okolní teplotě. Výrobce neuvádí velikost zásobníku na hotový led.

Praktická zásuvka a kompaktní rozměr

Od většiny konkurence se ProfiCook liší především konstrukcí. Nedisponuje horním víkem, ale vysouvatelnou zásuvkou, kde se led shromažďuje. Toto řešení je velmi praktické a vybírání ledu je komfortnější. Ovládání probíhá za pomoci dotykového panelu, kde nastavujete také velikost připravovaného ledu. K dispozici je i tlačítko mode, pomocí kterého můžete aktivovat režim Eco-Save. Po naplnění nádoby na led se zařízení automaticky vypne. Dobrý dojem budí i nerezová konstrukce. Hmotnost přístroje činí 10 kg. Vysoký je pouze 26 cm.

ProfiCook PC-EWB 1187 recenze

Zkušenosti s ProfiCook PC-EWB 1187

Tento výrobník ledu je na našem trhu méně známý. Nás však zaujal především výrobní kapacitou a unikátní konstrukcí. K dispozici je poměrně málo ověřených referencí od spotřebitelů, ale skloňují se především kompaktní rozměry a velmi rychlý nástup chlazení. Nám se velmi líbí výsuvná zásuvka na led a také jednoduché a srozumitelné ovládání.

Recenze a zkušenosti s výrobníkem ledu ProfiCook PC-EWB 1187
Zdroj: Heureka.cz

Spodní část má protiskluzovou úpravu. Výrobní kapacita je na výrobník ledu do domácnosti optimální. V případě zvolení menší velikosti ledových kuželů je produkce ledu ještě rychlejší. Stejný výkon má i výrobník ledu Clatronic EWB 3526. Nechybí ani automatický režim. Hodnotnost zařízení dodává použitá nerezová ocel.

Záverečné zhodnotenie

Pozitíva

Kvalitní provedení
Kompaktní rozměry
Tři velikosti ledu

Negatíva

Bez upozornění na plnou nádobu na led

Příkon: - W ● Typ chlazení: vzduchem ● Výrobní kapacita: 10–15 kg/24 hod. ● Kapacita nádoby na vodu: 1,7 l ● Kapacita nádoby na led: - g ● Tvar ledu: kužely

Fotogaléria


Testované produkty

Hodnocení:
(81.4%)