Klarstein Powericer ECO 3 výrobník ledu – recenze

Vodou chlazený výrobník ledu Klarstein již není zařízením určeným čistě do domácnosti. Máte-li větší spotřebu ledu a pořádáte přes léto párty a grilovačky, více ledu se bude určitě hodit. Jinak však díky vysokému výkonu a větším rozměrům dobře zapadne do barů, kaváren či restaurací. Přístroj umožňuje také nastavení velikosti kostek ledu. Celý váží až 22 kg.

Publikované: 01.01.2025
Aktualizované: 28.03.2024
Obsah článku:

Klarstein Powericer ECO 3

Výrobník ledu chlazený vodou/vzduchem, kapacita na ledové kostky je 3 kg, za 24 hod. vyrobí 30 kg ledu.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Náročnější spotřebitele jistě potěší, že Klarstein Powericer ECO 3 disponuje příkonem až 450 W, což je oproti většině konkurentů určených do domácnosti trojnásobek výkonu. Během 24 hodin dokáže tento výrobník ledu vyrobit až 30 kg ledu. Výroba je navíc velmi rychlá. Zařízení na výrobu kostek ledu vyrábí led za pomoci vodního chlazení a kompresoru. V zadní části zařízení je přívod i odtok vody. Voda v zařízení cirkuluje a nechybí ani vodní čerpadlo a ventilátor. Vodu tak nemusíte dolévat, zařízení si množství vody reguluje automaticky. K výrobě kostek ledu využívá rozprašování – vrstvení. Výrobník využívá chladivo R134a. Napájen je klasicky z elektrické sítě na 220–240 V. Obrovskou výhodou je tichý chod zařízení.

Nastavení velikosti

Do zásobníku na led se vejdou až 3 kg ledu. Nastavovat si můžete také velikost vyráběného ledu. Kostky ledu mohou mít velikost S nebo L. Vyjímání ledu z nádobky je snadné i díky vyklápěcímu víku s otvorem. To má navíc průhledné okénko, takže vždy víte, jaké množství ledu je v zásobníku. V horní části se nachází ovládací panel s LED diodami, které vás informují i o plném zásobníku na led.

Klarstein Powericer ECO 3 recenze

Velké rozměry a robustní konstrukce

Určitě však nelze mluvit o výrobníku ledu, který byste jen tak položili na kuchyňskou linku. V tomto případě je přístroj vysoký téměř půl metru a široký téměř 40 cm. Rozhodně je proto lepší umístit jej stabilně na místo, kde nebude překážet. I proto najde uplatnění v barech či kavárnách. Konstrukce z nerezové oceli je designově neutrálním řešením. Současně je kvalita zpracování na velmi dobré úrovni. Součástí dodávky je lopatka na led a příslušenství potřebné k připojení vody. Napájecí kabel je dlouhý 135 cm.

Vyšší, avšak odůvodněná cena

Výrobník ledu nepatří k nejprodávanějším a důvodem je určitě i vyšší pořizovací cena. Jedná se o poměrně velké zařízení, které většina domácností nepotřebuje, přičemž raději sáhnou po menší a výkonné náhradě, např. po modelu Guzzanti GZ 121. V případě modelu Klarstein je výhodou vodní chlazení, tichý chod, a především enormní výkon až 30 kg ledu za den. Musíte však počítat s vyšší spotřebou. Potěší možnost nastavení velikosti kostek.

Výhodou jsou i kvalitní materiály. Zásobník na led má kapacitu až 3 kg a led po vyrobení vydrží v zařízení velmi dlouho ve vysoké kvalitě. Ovládací panel i samotná obsluha jsou velmi jednoduché. Součástí dodávky je praktická lopatka na led. Z našeho pohledu jde o výrobník ledu vhodný do baru, ale v případě potřeby a vyšších nároků i do domácnosti.

Záverečné zhodnotenie

Pozitíva

Vodní chlazení
Vysoká výrobní kapacita
Vhodný i do baru

Negatíva

Větší spotřeba
Vyšší cena

Příkon: 450 W ● Typ chlazení: vodou/vzduchem ● Výrobní kapacita: 30 kg/24 hod. ● Kapacita nádoby na vodu: - l ● Kapacita nádoby na led: 3 kg ● Tvar ledu: kostky

Fotogaléria


Testované produkty

Hodnocení:
(80.8%)