Klarstein Grillkern elektrický gril – recenze

Výkonný elektrický gril, který potěší vysokým výkonem (2 700 W) a kompaktními rozměry. Dá se používat na stole, ale díky přibalenému stojanu i na zahradě. K jeho přednostem patří samostatné zapínání pro obě topná tělesa, snadné čištění i grilovací miska, která je dostatečně velká a má dvě stěny. Grilu nechybí reflektor s funkcí odkapání tuku. Minusem je chybějící odkládací plocha a absence návodu v češtině.

Publikované: 11.08.2022
Aktualizované: 05.01.2023
Obsah článku:

Klarstein Grillkern

Elektrický gril s výkonem 2 700 W, jeden rošt, tři zóny, technologie ReflectorBoost.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Výhody produktu

Klarstein Grillkern je elektrický gril s menšími rozměry, avšak s vysokým výkonem. Oproti jiným elektrickým grilům se pyšní teplotou až nad 400 °C. Díky tomu je příprava pokrmů rychlá a pohodlná. Celkový výkon grilu je 2 700 W, což nás mile překvapilo. Základní výkon je 1 900 W, ale stisknutím tlačítka Hot Core Power Button jsme uměli přidat i výkon jádra (800 W). Potěšilo nás, že výkon lze zvýšit ještě více a to tak, že jsme nasadili jaderný reflektor, který vrací teplo zpět ke grilu, čímž se zvyšuje jeho intenzita.

Příprava masa, ale i bezmasých pokrmů je opravdu skvělá. Steaky jsou chutné, správně propečené a s křupavou kůrkou. Vyzdvihujeme inteligentní systém, výrobce totiž gril rozdělil na tři zóny. Ty mají rozdílnou teplotu a tak jsme všechny suroviny nemuseli opékat při stejné teplotě, což má své výhody. Vnější části jsou vhodné například pro opékání baget, vnitřní pro přípravu zeleniny či kuřecího masa. Zapnuté horké jádro se zase hodí na již zmiňované steaky, které díky němu získají lahodnou kůrku.

Klarstein Grillkern recenze

Výrobce nezapomněl ani na bezpečnost a přidal bezpečnostní prvky, které brání popálení se. Přestože hlavní část grilu má teplotu až 400 °C, grilovací mísa se dvěma stěnami a vodní lázní pohlcuje sálající horko. Vnější strany mají díky tomu teplotu pouhých 40 °C a gril lze proto bezpečně položit na stůl.

Potěšilo nás, že grilovat lze i vestoje. V balení byl praktický skládací stojan. Mohli jsme si tak užít pravou letní grilovačku na zahradě. Oceňujeme, že gril se snadno udržuje čistý, po grilování jsme rošt, reflektor a mísu dali jednoduše do myčky na nádobí. Topné těleso lze odebrat a jednoduše vyčistit ručně. Díky kompaktním rozměrům gril nezabírá moc místa, a tak se i velmi dobře skladuje.

Nevýhody produktu

S grilem se nám pracovalo velmi dobře. Grilovací plocha je dostatečná, ale chyběla nám plocha na odkládání nářadí, surovin, případně již hotových pokrmů. Na žádné výrazné nedostatky jsme nepřišli. Gril je stabilní a snadno se ovládá. V balení však není návod k obsluze v českém jazyce, musíte si jej stáhnout.

Elektrický gril Klarstein Grillkern recenze

Parametry

Typ griluelektrický
Počet roštů1
Zahradníano
Pojízdnýne
Přenosnýano
Odkládací plochane
Výkon2 700 W
Rozměry50 x 77,5 x 34,5 cm
Hmotnost5 kg

Zkušenosti s Klarstein Grillkern

Uživatelé ocenili silný výkon v případě, kdy jsou zapnuty oba stupně. Líbí se jim, že gril je za 5 až 10 minut připraven a po použití jej lze snadno vyčistit. Za maličké minus označili, že příprava masa trvá o něco déle než u grilu na dřevěné uhlí. Vyzdvihli dobré zpracování grilu, jednoduchou a rychlou montáž i to, že všechny dodané díly do sebe přesně zapadly. Tento gril označili za jeden z nejlepších z elektrických grilů. Negativní reakce se týkaly problémové pojistky a horší kvality zpracování.

Recenze a zkušenosti s elektrickým grilem Klarstein Grillkern
Zdroj: Electronic-star.sk

Alternativy

Klarstein Grillkern je výkonný elektrický gril, který lze snadno čistit i v myčce nádobí. K dalším oblíbeným elektrickým grilům mezi uživateli patří například Tefal Optigrill+ XL, který dokáže rozeznat připravované pokrmy nebo jednoduchý a levný gril Sencor SBG 106BK, který lze používat doma i venku. Pokud upřednostňujete grily na dřevěné uhlí, v nabídce naleznete například OneConcept Beef Butler, který má tři rošty a poměrně velkou grilovací plochu. Pěkným grilem na uhlí je Blumfeldt Arco Trino, který můžete zavěsit na šibenici nebo jej používat jako ohniště.

Záverečné zhodnotenie

Pozitíva

Celkový výkon až 2 700 W
Reflektor s funkcí odkapání
Grilovací miska se dvěma stěnami
Jednoduché čištění v myčce
Kompaktní rozměry a nízká hmotnost

Negatíva

Bez odkládací plochy
Absence návodu v češtině

Typ: elektrický ● Výkon: 2 700 W ● Počet roštů: 1 ● Odkládací plocha: ne ● Pojízdný: ne ● Přenosný: ano

Fotogaléria


Testované produkty

Prečítajte si

Hodnocení:
(81%)