ECG KG 1000 Gourmet elektrický gril – recenze

Praktický elektrický gril určený pro kontaktní zapékání nebo bezkontaktní grilování. Konstrukce umožňuje používat gril i v otevřené poloze. Dodáván je také se dvěma páry grilovacích desek. Ovládání teploty umožňují dva nezávislé digitální termostaty. Integrován je i zásobník na přebytečný tuk.

Publikované: 18.11.2022
Aktualizované: 16.12.2022
Obsah článku:

ECG KG 1000 Gourmet

Příkon 2 000 W, nezávislé ovládání teploty, odkapávací miska, otočný termostat (od 60 °C až po 230 °C).

Prohlédnout nejlepší nabídku

Výkon a praktické ovládání teploty

ECG KG 1000 Gourmet patří mezi kontaktní grily, které však díky konstrukci umožňují také grilování v otevřené poloze. Příkon grilu je 2 000 W. Spotřebitelé si rychlost ohřevu pochvalují. Na zahřátí vás upozorní LED signalizace. V poměru ceny a kvality mimořádně překvapí nezávislé ovládání teploty dvěma termostaty. Nastavit můžete nižší – vyšší teplotu pro horní nebo dolní grilovací plochu. Navíc je k dispozici LED displej, který zobrazuje zvolenou teplotu. Otočné regulátory mají na sobě vizuální znázornění, pro kterou část grilu je daný regulátor určen.

ECG KG 1000 Gourmet recenze

Nastavení teploty je variabilní od 60 do 230 °C. Rozměry grilovacích desek jsou 28,8 x 25,8 cm a jsou vyjímatelné, což usnadňuje jejich čištění. Povrch je nepřilnavý. V těle grilu je integrován i zásobník na tuk. K tomu ovšem panují v očích zákazníků výhrady, protože tuk nestéká přímo do nádobky. Důvodem je špatný sklon grilu. Tuk a výpek tak často vytéká mimo zásobník nebo do útrob grilu.

Grilování i zapékání

Díky flexibilní a mimořádně robustní konstrukci je elektrický gril vhodný pro kontaktní i otevřené grilování (BBQ). Hmotnost zařízení je 4,5 kg. Výhodou je, že je gril dodáván se dvěma sadami grilovacích plotýnek s nepřilnavým povrchem. Žebrované desky jsou ideální pro grilování masa, zeleniny či ryb, hladké desky lze použít pro přípravu steaků, burgerů nebo vajíček. Výkon lze díky regulaci teploty přizpůsobit.

Kontaktní gril ECG KG 1000 Gourmet

Z hlediska manipulace potěší tepelně izolovaná madla. Při uskladňování je k dispozici praktický zámek proti otevření. Gril ECG 1000 Gourmet má také funkci minutky (1 – 99 minut) i s akustickou a světelnou signalizací. K natavení časovače se používají manuální tlačítka pod displejem.

Zkušenosti s ECG KG 1000 Gourmet

Hodnocení a recenze zákazníků jsou převážně velmi pozitivní. Nejčastěji se jim líbí řešení konstrukce a možnost využívat gril jako kontaktní nebo otevřený. Pozitivně hodnotí také rychlost ohřevu topného tělesa a nezávislou regulaci horní a dolní grilovací plochy. Ovládání teploty za pomoci otočných regulátorů je přehledné, jednoduché a především přesné. Potěší podsvícený LED displej. Desky jsou dodávány v párech. V balení jsou dva kusy žebrovaných a dva kusy hladkých plotýnek.

Recenze a zkušenosti s elektrickým grilem ECG KG 1000 Gourmet
Zdroj: Heureka.cz

Gril je celkově kvalitně zpracován, konstrukce je robustní a potěší také praktické prvky, jako například zámek proti otevření grilu nebo tepelně izolované rukojeti. Zákazníkům se líbí funkce minutky – gril ECG KG 1000 Gourmet vás upozorní na uplynutí doby přípravy. Elektrický gril má jeden zásadní nedostatek a tím je integrována nádobka na odtékání tuku. Pro špatný sklon tuk stéká mimo nádobku nebo dovnitř zařízení. Jedná se tak o špatné technologické řešení, které však ze zásady nesnižuje kvality tohoto spotřebiče.

Recenze a zkušenosti s elektrickým grilem ECG KG 1000 Gourmet
Zdroj: Mall.cz

Záverečné zhodnotenie

Pozitíva

Poměr cena/výkon
Kvalitní zpracování – nezávislé ovládání gril. plochy
Vyjímatelné grilovací desky

Negatíva

Špatné řešení odtoku tuku

Typ grilu: otevřený, stolní, kontaktní ● Příkon: 2 000 W ● Grilovací plochy: rovná, žebrovaná/nepřilnavá ● Hmotnost: 4,5 kg

Fotogaléria


Testované produkty

Prečítajte si

Hodnocení:
(80.8%)