Klarstein Pasadena udírna – recenze

Udírna ke svému chodu využívá stlačený plyn v láhvi. Plynový hořák disponuje výkonem až 2,5 kW. Zařízení disponuje také funkcí grilu. Pokrmy tak můžete grilovat, dusit či udit za pomoci dřevěné štěpky. Udírna je velmi prostorná a vybavená až čtyřmi rošty. Nabízí pět výškových nastavení. Přístroj má praktické piezo zapalování. Čelní dveře jsou prosklené, můžete tak sledovat přípravu pokrmů i proces uzení. Za účelem úniku kouře je k dispozici větrací klapka. Integrován je také teploměr. Výkon lze ovládat otočným regulátorem. Přesnou teplotu nelze nastavit.

Publikované: 19.07.2022
Aktualizované: 04.04.2024
Obsah článku:

Klarstein Pasadena

Plynová udírna s grilem, výkon 1 600 W, teplé a horké uzení, integrovaný teploměr, chybí hák na uzení.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Vybraný model je multifunkčním zařízením, neboť umožňuje pokrmy nejen udit, můžete využít i jeho funkce grilování či dušení. Jde o plynový gril s udírnou. Tento koncept je velmi praktický především pro lidi, kteří mají rádi spojení grilování a uzení zároveň. U zákazníků je tento model velmi oblíbený.

Gril a udírna v jednom

Plynový gril s udírnou Klarstein Pasadena využívá k produkci tepla láhev se stlačeným plynem. Tepelný výkon je až 2,5 kW a maximální teplota dosahuje hodnoty 180 °C. Regulace je možná díky otočnému regulátoru. Přesnou teplotu však nelze nastavit. Integrován je teploměr. Velkou výhodou jsou přední dvířka se zabudovaným čirým termosklem, díky němuž tak můžete pohodlně sledovat, jak proces grilování, uzení či dušení probíhá. Dvoustěnné dveře jsou z oceli. V horní části zařízení se nachází také otvor s klapkou, kterým můžete regulovat únik kouře a současně i teplotu.

Klarstein Pasadena recenze

Přímo nad plynový hořák lze umístit nerezovou misku s dřevěnou štěpkou nebo granulátem s aroma a proces uzení funguje tak jako ve standardních plynových či elektrických udírnách. Rošt lze polohovat až v pěti výškových úrovních. Grilovací rošty ze smaltované oceli jsou dodávány čtyři. Nechybí ani odkapávací miska na tuk nebo vodu, a to v případě, že byste chtěli dusit zeleninu či jiné pokrmy.

Prostorná, ale kompaktní udírna

Velkým benefitem modelu Klarstein Pasadena jsou jeho rozměry. Domácí udírna s grilem je velmi prostorná a na rošty lze uložit opravdu velké množství potravin a grilovat/dusit/udit velké množství pokrmů. Navzdory štědrému prostoru nepovažujeme udírnu za velkou. Stále jde o přenosné zařízení, které je vybaveno i rukojeťmi. Boční rukojeti jsou ocelové, proto se na ně přenáší větší míra tepla. Rukojeť na dvířkách je dobře izolovaná. Celá konstrukce je ocelová s antikorozní úpravou. Hmotnost udírny je 30 kg.

Gril s udírnou je dodáván s plynovou hadicí i tlakovým ventilem, láhev tak stačí jednoduše připojit a můžete začít grilovat či udit. Součástí dodávky však nejsou háky na uzení, které jsou ideální na ryby, ale rozhodně ne nutné. Zařízení disponuje piezo zapalováním, což obsluhu rovněž velmi usnadňuje.

Zkušenosti s Klarstein Pasadena

Z nabídky výrobce jde o velmi zajímavý koncept, který kombinuje několik funkcí, přičemž zákazníci prohlašují, že kromě uzení lze v tomto zařízení i vařit. Teplotu sice nemůžete úplně regulovat, avšak maximální teplota činí 180 °C, tu využijete právě při grilování pokrmů. Při uzení je třeba zjistit si správnou míru. Uzení je však stejně efektivní. Tomu, komu nevadí „plynové palivo“, bude tato udírna připadat velmi praktická a využitelná.

Recenze a zkušenosti s udírnou Klarstein Pasadena
Zdroj: Heureka.sk

Za menší nevýhodu lze považovat potřebu údržby čelního skla, které časem chytá kouřový efekt, proto je nutné jej pravidelně čistit. Daný model výrazně zaujme svojí robustní konstrukcí a designem. Na první pohled může udírna Klarstein připomínat vertikální krb a na terase může působit velmi esteticky.

Záverečné zhodnotenie

Pozitíva

Umožňuje uzení, grilování i dušení
Velmi povedený design
Kvalitní zpracování

Negatíva

Potřeba údržby čelního skla
Přesná regulace teploty není možná

Typ: plynová udírna + gril ● Metoda uzení: teplá, horká ● Výkon topného tělesa: 1 600 W ● Materiál konstrukce: ocel ● Integrovaný teploměr: ano ● Termostat: ne ● Hmotnost: 30 kg ● Rozměry: 58 × 108 × 53,5 cm (Š × V × H) ● Hák na uzení: ne

Fotogaléria


Testované produkty

Prečítajte si

Hodnocení:
(81%)