Klarstein Flintstone Steel udírna – recenze

Výkonná a prostorná elektrická udírna s teploměrem a termostatem pro regulaci teploty od 50 do 300 °C. Topné těleso má příkon 1 600 W a k uzení se využívá dřevěná štěpka s libovolným aroma. Zařízení je přenosné. Disponuje také větracími klapkami. Konstrukce je z nerezové oceli a působí velmi robustně. Vnitřní prostor je vybaven třemi rošty i třemi závěsnými háky. Nechybí odkapávací miska na tuk. Dvoustěnné dveře jsou za účelem dokonalého těsnění vybavené magnetem. Domácí udírna váží jen 13,5 kg.

Publikované: 19.07.2022
Aktualizované: 04.04.2024
Obsah článku:

Klarstein Flintstone Steel

Elektrická udírna, výkon 2 500 W, studené, teplé i horké uzení, integrovaný teploměr i termostat, tři háky a rošty na uzení.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Flintstone Steel je elektrická udírna s výkonným topným tělesem. Udírna disponuje třemi rošty a také třemi háky na uzení. Německý výrobce Klarstein využil moderní technologie včetně integrovaného teploměru. Teplotu lze snadno nastavovat otočným termostatem.

Elektrická udírna s teploměrem

Výkon topného tělesa udírny je 1 600 W. Nachází se přímo pod nerezovou miskou na dřevěnou štěpku. Dřevěná štěpka se sype do nerezové misky, která se umisťuje do spodní části nad topné těleso. Tlením štěpky se vytváří požadovaný kouř, který zajišťuje proces uzení. Štěpku lze doplňovat v průběhu procesu uzení. Za účelem regulace teploty nechybí ani větrací otvory s klapkami. Teplotu tak můžete efektivně regulovat i tímto způsobem.

Klarstein Flintstone Steel recenze

Mimo jiné k tomu slouží především termostat, na kterém lze nastavit teplotu uzení od 50 až do 300 °C (Hybrid Smoke System). Předepsanou teplotu kouře pro studené uzení tak nelze zcela přesně nastavit. Domácí udírna disponuje praktickým zavíráním dveří s magnetem. Dveře tak skvěle doléhají. Vypínač se nachází na zadní straně udírny. Miska na štěpku je odnímatelná, lze ji proto vytáhnout a štěpku nasypat venku. Rukojeti jsou tepelně izolované. Ryby a maso můžete udit i na hácích nebo můžete suroviny pokládat na tři rošty, které jsou součástí balení. Ve spodní části se také nachází odkapávací miska na tuk.

Prostorná, ale kompaktní udírna

Přenosná udírna disponuje praktickým držadlem z horní strany. Přestože je konstrukce masivní a dveře mají dokonce dvojitou stěnu, je udírna z ušlechtilé oceli poměrně lehká – 13,5 kg. Manipulace s ní tudíž není problematická. Vnitřní prostor je velmi štědrý. Tři pochromované rošty o rozměrech 40 × 25 cm jednoduše rozložíte do tří pater a naskládáte suroviny. Háky můžete použít k zavěšení ryb či klobás. Klarstein Flintstone Steel můžete díky maximální teplotě až 300 °C používat i jako pec k uzení. Součástí dodávky je také držák roštů k jejich snadnému vyjímání. Návod k použití v českém jazyce je nutné si stáhnout. Udírna je totiž dodávána pouze s cizojazyčným návodem.

Zkušenosti s Klarstein Flintstone Steel

Domácí udírna Klarstein Flintstone Steel rozhodně patří k udírnám, které splní i požadavky náročnějších zákazníků, kteří preferují elektrické udírny bez automatizovaného procesu. Ovládání je maximálně jednoduché a efekt uzení je naprosto autentický. Je potřeba používat kvalitní dřevěnou štěpku ovocných dřevin, případně lze aplikovat aroma a štěpku míchat. Konstrukce udírny je velmi robustní a působí odolně. Únik kouře je minimalizován díky dvoustěnným dveřím, ale také kvalitnímu zpracování.

Recenze a zkušenosti s udírnou Klarstein Flintstone Steel
Zdroj: Heureka.cz

Elektrická udírna má teploměr, termostat a výkonné topné těleso. Udírna je vhodná k uzení ryb, masa jakéhokoli druhu, sýrů, tofu i zeleniny. Zákazníky těší i přítomnost příslušenství, tři háky, tři rošty a miska na tuk i na štěpku, tudíž není potřeba toto příslušenství dokupovat. Jedinou nevýhodou je, že minimální teplota termostatu činí 50 °C, takže efektu pomalého, studeného uzení je obtížnější dosáhnout. Kromě velmi moderně působící a přirozené barvy nerezové oceli je k dispozici také Klarstein Flintstone v černé barvě.

Záverečné zhodnotenie

Pozitíva

Robustní konstrukce
Dostatečně prostorná
Horké, teplé i studené uzení

Negatíva

Minimální teplota kouře 50 °C

Typ: elektrická udírna ● Metoda uzení: studená, teplá, horká ● Výkon topného tělesa: 2 500 W ● Materiál konstrukce: ušlechtilá ocel ● Integrovaný teploměr: ano ● Termostat: ano ● Hmotnost: 13,5 kg ● Rozměry: 50 × 74 × 35 cm (Š × V × H) ● Hák na uzení: ano (3)

Fotogaléria


Testované produkty

Prečítajte si

Hodnocení:
(81%)