Klarstein Gourmet Barrel udírna – recenze

Z hlediska poměru ceny a kvality se tato miniudírna i gril současně opravdu vyplatí. Jedná se o kompaktní zařízení s topným tělesem o výkonu 1 100 W. Udírna je vybavena výsuvným roštem. Konstrukce je z kvalitní ušlechtilé oceli a zařízení je snadno přenosné, váží pouze 5,2 kg. Je ideální k příležitostnému uzení a využít lze i funkci grilování. Součástí je miska na dřevěnou štěpku i miska na tuk a šťávy. Teplotu nelze regulovat.

Publikované: 19.07.2022
Aktualizované: 04.04.2024
Obsah článku:

Klarstein Gourmet Barrel

Elektrická udírna, výkon 1 100 W, teplé uzení, bez integrovaného teploměru a termostatu.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Miniudírna ideální k příležitostnému uzení během rodinné grilovačky nebo oslavy s kamarády. Elektrická udírna Klarstein Gourmet Barrel nabízí teplé uzení pokrmů a surovin na dřevěné štěpce. Ovládání je jednoduché a údržba nenáročná.

Uzení „v malém“

Pokud uzení není něčím, co plánujete dělat ve velkém a pravidelně, a chcete zkusit vyudit pstruha, lososa nebo nějakou tu zeleninu či maso na oslavu s kamarády a rodinou nebo pro vlastní spotřebu, pak má tato miniudírna smysl. Jedná se o kompaktní elektrickou miniudírnu s topným tělesem o výkonu 1 100 W. K uzení je vhodné používat dřevěnou štěpku s aroma. Nerezová miska na dřevěnou štěpku je přímo nad topným tělesem a pomalým tlením produkuje kouř. Odkapávací miska zase zachycuje šťávy a tuk. Gourmet Barrel udí a vaří současně. Díky intenzivnímu teplu se pokrm i tepelně upraví. Zařízení nedisponuje žádnou speciální regulací výkonu ani teploty. Během uzení je udírenská komora zcela uzavřená. Rošt na uzení má rozměry 24 × 40 cm. Rozhodně nejde o profesionální uzení, avšak pro chuť pokrmů je takovéto uzení dostatečné.

Klarstein Gourmet Barrel recenze

Kvalitní ušlechtilá ocel

Miniudírna má tvar válce a je vyrobena z kvalitní nerezové oceli. Snadno se čistí a udržuje. Za účelem manipulace máte k dispozici horní rukojeť s dřevěným úchopem, který je dobře izolovaný. Totéž platí i o boční rukojeti, kterou otevíráte otvor udírny. Rošt je jednoduše výsuvný. Zpracování není co vytknout, a pokud nejsou pro spotřebitele menší rozměry problémem, pak tato miniudírna dokáže splnit svůj účel. Velká očekávání však určitě nemějte.

Zkušenosti s Klarstein Gourmet Barrel

Jde o poměrně netradiční design udírny, který nemusí vyhovovat každému, ale kvalitou zpracování rozhodně potěší. Ušlechtilá ocel a lesklé provedení zaujmou. Rukojeti jsou tepelně izolované. Přenosná udírna váží pouze 5,2 kg. Vnitřní rozměry jsou velmi malé, proto nemějte přehnaná očekávání. Klarstein Gourmet Barrel však pokrmy dokáže i tepelně upravovat, a bez misky na dřevěnou štěpku tak může fungovat jako gril. O plnohodnotném uzení však nemůže být úplně řeč. K tomu si raději vyberte větší udírny, jako je například model Klarstein Pasadena, který má také funkci grilu.

Recenze a zkušenosti s udírnou Klarstein Gourmet Barrel
Zdroj: Electronic-star.cz

Záverečné zhodnotenie

Pozitíva

Kvalitní konstrukce
Rychlý ohřev
Kompaktnost

Negatíva

Nejde o plnohodnotné uzení
Nemožnost regulace teploty

Typ: elektrická udírna ● Metoda uzení: teplá ● Výkon topného tělesa: 1 100 W ● Materiál konstrukce: ušlechtilá ocel ● Integrovaný teploměr: ne ● Termostat: ne ● Hmotnost: 5,2 kg ● Rozměry: 29 × 45 × 66 cm (Š × V × H) ● Hák na uzení: ne

Fotogaléria


Testované produkty

Prečítajte si

Hodnocení:
(82%)