Whirlpool TDLR 5030L EU/N shora plněná pračka – recenze

Levná pračka Whirlpool TDLR 5030L EU/N je ideální alternativou do domácností, které obývá méně osob. Má menší kapacitu praní, která se pozitivně odráží zejména na její nízké spotřebě vody. Jedná se o spotřebič z kategorie shora plněných praček Whirlpool, na kterém najdete jen základní programy i funkce. Takříkajíc klasické praní však zvládá spolehlivě. K zásadnějším minusům řadíme jen poněkud vyšší spotřebu elektrické energie.

Publikované: 07.01.2022
Aktualizované: 02.04.2024
Obsah článku:

Whirlpool TDLR 5030L EU/N

Volně stojící automatická pračka, kapacita praní 5 kg, 1 000 ot./min., energetická třída D.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Hledáte-li levnou automatickou pračku Whirlpool s menší kapacitou, nízkou spotřebou vody a průměrným výkonem, model TDLR 5030L EU/N je ideální volbou. Tento spotřebič neohromí množstvím programů ani designem, z funkčního hlediska však uspokojí všechny méně náročné spotřebitele, kteří od pračky vyžadují jen základní funkce.

Průměrný model s podprůměrnou spotřebou vody

Automatická pračka Whirlpool TDLR 5030L EU/N patří do nižší energetické třídy D, její spotřeba elektřiny proto činí 60 kWH na 100 pracích cyklů, což je více než v případě našeho vítězného modelu Whirlpool W6X W845WB EE s 8kg kapacitou. Tento fakt zároveň vnímáme jako největší negativum.

Whirlpool TDLR 5030L EU/N recenze

Naopak díky tomu, že se jedná o poměrně malý spotřebič s horním plněním a 5kg kapacitou praní, spotřeba vody na jeden cyklus činí pouze 41 litrů. Z hlediska výkonu hodnotíme pračku TDLR 5030L EU/N jako průměrnou. Otáčky při odstřeďování dosahují max. hodnoty 1 000 ot./min., což není nejméně, ale ani nejvíce. 

Chytré praní se základními programy

I přes nízkou pořizovací cenu automatická pračka Whirlpool TDLR 5030L EU/N disponuje technologií šestý smyslNabídka programů a funkcí je poněkud osekaná. Nachází se na ní rychlý, 15min. program, několik samostatných programů na praní rifloviny, vlny či jemného prádla, program praní ve studené vodě o teplotě 20 °C či hygienický program s teplotou 60 °C. Menší počet programů a funkcí se v pozitivním smyslu slova odrazil na velmi jednoduché obsluze.

Na pračce nechybí ani funkce odloženého startu a intenzivního ždímání, naopak populární praní s párou v tomto případě dostupné není. K plusům řadíme dávkovač pracího prostředku s velkými praktickými otvory, který je typický pro drtivou většinu praček od značky Whirlpool.

Zkušenosti s Whirlpool TDLR 5030L EU/N

Tento model je na portálu Heureka spotřebiteli hodnocen velmi často. Mezi desítkami recenzí jsme nenarazili ani na jednu vysloveně negativní. Spotřebitelé k plusům nejčastěji řadí tichý chod a atraktivní pořizovací cenu. V pozitivních hodnoceních se dále zmiňuje kvalitní nerezový buben, dostatečně efektivní praní i ždímání a nenáročná obsluha pračky Whirlpool TDLR 5030L EU/N.

Recenze a zkušenosti s pračkou Whirlpool TDLR 5030L EU/N
Zdroj: Heureka.cz

Recenze a zkušenosti s pračkou Whirlpool TDLR 5030L EU/N na Mall
Zdroj: Mall.cz

Recenze a zkušenosti s pračkou Whirlpool TDLR 5030L EU/N na Alze
Zdroj: Alza.cz

Záverečné zhodnotenie

Pozitíva

Poměr mezi pořizovací cenou, kvalitou a výkonem
Nízká spotřeba vody
Jednoduchá obsluha

Negatíva

Menší kapacita praní
Bez pokrokových programů a funkcí
Vyšší spotřeba elektrické energie

Kapacita praní = 5 kg ● Max. otáčky odstřeďování = 1 000 ot./min. ● Spotřeba elektrické energie = 60 kWh/100 cyklů ● Spotřeba vody = 41 l/cyklus ● Energetická třída = D ● Rozměry (V × Š × H) = 900 × 400 × 600 mm

Fotogaléria


Testované produkty

Prečítajte si

Hodnocení:
(81.4%)