Pračky

Spotřeba vody a energie, kapacita pracího bubnu, typ konstrukce, ale také poměr ceny a kvality. I tyto parametry hrají pří výběru pračky velkou roli. My jsme po rozsáhlém průzkumu a porovnávání našli ty pračky, které vyhovují požadavkům většiny spotřebitelů. Na základě výsledků odborných testů jsme vybrali ty nejlepší pračky plněné zepředu i ty s plněním shora. Z pohledu spotřebitelů jsme mysleli i na rozměry a podívali se na malé i vestavěné či kombinované pračky se sušičkou.

Pračky plněné zepředu

Nejlepší zpředu plněné pračky 2024 + recenze

Z námi porovnávaných modelů zepředu plněných praček jsme vybrali vítěze, kterým se stala pračka Samsung WW90T554DAE, která nabízí parní funkci a WiFi připojení.
Shora plněné pračky

Nejlepší shora plněné pračky 2024 + recenze

Po hodinách analyzování a porovnávání se tou nejlepší volbou stala pračka Whirlpool TDLRB 6252 BS EU/N s kapacitou 6 kg, která vyniká nejen tichým provozem, ale také nabídkou...
Pračky LG

Pračky LG – recenze, zkušenosti, cena

Náš srovnávací test praček nejlépe ohodnotil model LG FLR5A92WS s WiFi připojením a funkcí parního praní. Jak dopadly další testované produkty?
Pračky Electrolux

Pračky Electrolux – recenze, zkušenosti, ceny

Největší kvalitu v našem srovnání prokázala pračka Electrolux EW7WO447WC s parní funkcí a technologií Fuzzy Logic. Náš test vám představí ty nejlepší pračky, které výrobce Electrolux...
Parní pračky

Nejlepší parní pračky 2024 + recenze

Kromě vítězky testu, a sice parní pračky Samsung WW90TA046AE, jsme si posvítili i na několik dalších zajímavých a kvalitních produktů.
Pračky Bosch

Pračky Bosch – recenze, zkušenosti, test

Srovnávání praček jsme se věnovali přes 60 hodin, analyzovali jsme nabídku i důležité parametry. Za vítěze srovnávacího testu jsme zvolili pračku Bosch WGG14202BY.
Pračky se sušičkou

Nejlepší pračky se sušičkou 2024 + recenze

Po desítkách hodin testování jsme vybrali vítěze testu kombinovaných praček se sušičkou, stal se jím model LG F2DV5S8S1.
Pračky Beko

Pračky Beko – recenze, zkušenosti, cena

Náš srovnávací test vám detailními recenzemi přiblíží různé modely praček značky Beko. Nejlepší hodnocení si vysloužila pračka Beko 86261CSH1W
Pračky Whirlpool

Pračky Whirlpool – recenze, cena, návod

Přemýšlíte nad koupí automatické pračky Whirlpool? Náš test je určen právě pro vás. Najdete v něm nejen podrobnou recenzi jeho vítězky, pračky Whirlpool W6X W845WB EE.
Nejčastější poruchy pračky

Nejčastější poruchy pračky: je příliš hlučná, nevypouští nebo neohřívá vodu, neždímá, buben se netočí

Přinášíme přehled nejčastějších poruch praček a jejich předpokládané příčiny, které se někdy dají opravit svépomocí, ale jindy je vhodné obrátit se na autorizovaný servis.
Symboly na pračce

Symboly na pračce Whirlpool, Samsung, Electrolux, LG, Candy, Beko, Bosch nebo Indesit. Co znamenají?

Moderní pračky disponují nastaveními, jejichž prostřednictvím si navolíte ideální prací program pro daný materiál. Orientujete se v nich?
Symboly praní/značky praní

Symboly praní/značky praní: Co znamenají symboly na oblečení?

Všechny fáze praní, resp. údržby textilií mají svůj základní symbol. Znáte jejich význam?
Jak vyčistit pračku

Čištění pračky octem, kyselinou citrónovou, sodou bikarbonou. Jak vyčistit pračku od plísně a usazenin?

V útrobách pračky se hromadí vlhkost, nečistoty z oblečení nebo zbytky pracího prášku. Usazuje se v nich vodní kámen. Jak pračku vyčistit?

Testované produkty