Whirlpool TDLR 6030L EU/N shora plněná pračka – recenze

TDLR 6030L EU/N je další levnou pračkou Whirlpool, která má menší kapacitu praní a spadá do nižší energetické třídy. Jedná se o poněkud hlučnější model se základními funkcemi i programy, který dosahuje průměrných max. otáček. Praní i odstřeďování však zvládá spolehlivě a její obsluha je vysloveně nenáročná. Tento spotřebič je proto vhodnou volbou pro všechny, kteří od pračky neočekávají nadstandardní výkon.

Publikované: 07.01.2022
Aktualizované: 18.10.2023
Obsah článku:

Whirlpool TDLR 6030L EU/N

Volně stojící automatická pračka, kapacita praní 6 kg, 1 000 ot./min., energetická třída D.

Prohlédnout nejlepší nabídku

TDLR 6030L EU/N je další levnou pračkou značky Whirlpool za cenu do 7 500 Kč. V mnoha směrech se podobá našemu cenovému trháku Whirlpool TDLR 5030L EU/N, na rozdíl od něj má však o něco větší kapacitu praní, a tudíž i větší spotřebu elektřiny a vody.

Základní a levná, ale spolehlivá pračka Whirlpool

Automatická pračka Whirlpool TDLR 6030L EU/N je dalším kouskem, který ocení méně nároční spotřebitelé. Má 6kg kapacitu praní, což je dostačující pro dvou- až tříčlenné domácnosti. Patří do nižší energetické třídy D. V praxi spotřebuje cca 64 kWh elektrické energie na 100 pracích cyklů a 42 l vody při jednom cyklu. V tomto směru nás tedy příliš neohromila, ale ani vysloveně nezklamala, jelikož model Whirlpool FWSL 61051 W EE N z podobné cenové kategorie je na tom z hlediska energetické náročnosti ještě o něco hůře.

Whirlpool TDLR 6030L EU/N recenze

Odstřeďování dosahuje max. rychlosti 1 000 ot./min., což lze označit za průměrný výkon. Obsluha pračky Whirlpool TDLR 6030L EU/N je nenáročná a dávkování pracího prostředku i aviváže pokládáme za vyloženě praktické. K minusům řadíme poněkud vyšší max. hlučnost, která se pohybuje až kolem 78 dB.

13 programů a žádné pokročilé technologie

Stejně jako většina praček od značky Whirlpool je i TDLR 6030L EU/N vybavena technologií šestý smysl, která dokáže v závislosti na množství a typu praného prádla automaticky upravit intenzitu a délku praní. Šestý smysl je zároveň jedinou chytrou a pokrokovou technologií na tomto modelu.

Celkem na něm naleznete 13 přednastavených programů včetně speciálního na praní džínoviny. Za zmínku dále stojí program na rychlé praní či funkce odloženého startu. Obsluhu hodnotíme jako jednoduchou. Na pračce nechybí praktické LED kontrolky ani dávkovač s velkými otvory. Méně pozitivním faktem je, že na pračce nenajdete displej.

Zkušenosti s Whirlpool TDLR 6030L EU/N

Whirlpool TDLR 6030L EU/N je v našem testu další pračkou, kterou spotřebitelé hodnotí poměrně často. Většina z nich ji označuje jako dobrou volbu za rozumnou cenu. Spotřebitelé k plusům řadí i ​​vcelku tichý chod, jednoduchou obsluhu, dostatečný počet programů a dobrou efektivitu praní i odstřeďování. Mezi negativními hodnoceními jsme narazili na zkušenosti, které hovoří o náročnější montáži a nesrozumitelném návodu, absenci displeje a horší stabilitě při max. otáčkách.

Recenze a zkušenosti s pračkou Whirlpool TDLR 6030L EU/N
Zdroj: Heureka.cz

Recenze a zkušenosti s pračkou Whirlpool TDLR 6030L EU/N na Mall
Zdroj: Mall.cz

Recenze a zkušenosti s pračkou Whirlpool TDLR 6030L EU/N na Alze
Zdroj: Alza.cz

Záverečné zhodnotenie

Pozitíva

Poměr mezi pořizovací cenou, kvalitou a výkonem
Jednoduchá obsluha
Poměrně malá spotřeba vody na jeden cyklus praní

Negatíva

Vyšší hlučnost a spotřeba elektrické energie
Jen základní programy a funkce
Bez displeje

Kapacita praní = 6 kg ● Max. otáčky odstřeďování = 1 000 ot./min. ● Hlučnost = 78 dB ● Spotřeba elektrické energie = 64 kWh/100 cyklů ● Spotřeba vody = 42 l/cyklus ● Energetická třída = D ● Rozměry (V × Š × H) = 900 × 400 × 600 mm

Fotogaléria


Testované produkty

Prečítajte si

Hodnocení:
(81.8%)